Plastik Cerrahi İçin En İyi Mevsim Hangisi?

Yıllar geçtikçe plastik cerrahiye talep artıyor ve  giderek artacak, çünkü plastik cerrahi artık milyonlarca insan için her zamankinden daha erişilebilir ve daha uygun fiyatlı. Ama yine de önceden biraz planlama yapmak gerekiyor. Hiçbir ayrıntıyı kaçırmamak önemli: Estetik ameliyatı nerede yaptıracaksınız, ameliyatı kim yapacak, ameliyatın maliyeti ne kadar olacak? Bunlar, estetik ameliyat olmayı düşünenlerin kendilerine sorabilecekleri en önemli sorulardan bazıları. Ama ne zaman olacağınızı hiç düşündünüz mü? “Bir an önce” diye düşünebilirsiniz. Ama kış, plastik cerrahi için en iyi mevsimdir. Bu yazımızda size estetik cerrahi için kışın neden en iyi mevsim olduğunu anlatacağız ve kış aylarında estetik yaptırmanın avantajlarını sıralayacağız.

Kış Plastik Cerrahi İçin Neden En İyi Mevsimdir?

Plastik cerrahiyi neredeyse yılın herhangi bir zamanında yaptırabilirsiniz ama Ekim ve Mart ayları arasında yaptırmanız tavsiye edilir. Bu belirli zaman aralığı neden tavsiye ediliyor diye sorabilirsiniz. Bu dönemi plastik cerrahi için en iyi mevsim yapan şey, güneşli havanın düşük olma ihtimalidir.

Özellikle yüz ve baş bölgelerinde yapılan Rinoplasti, Saç Ekimi, Yüz Yağ Transferi vb. ameliyatlardan sonra güneş ışığına maruz kalmak iyileşme sürecini yavaşlatabilir ve hatta cilde kalıcı olarak zarar verebilir. Normalde yan etki olarak görülen ameliyat sonrası şişlik gibi sorunlar iltihaplanma gibi çok daha büyük sorunlara dönüşebilir.

Ayrıca, güneşe maruz kalma cildinizin pigmentini değiştirdiği için, çok fazla güneşe bağlı olarak iz ve leke oluşması da beklenmelidir. Bununla da kalmayıp skar dokunuz buna bağlı olarak hasar görmüşse, ameliyattan yıllar sonra bile ameliyat izlerinin görülebileceği anlamına gelebilir.

Bu nedenle kış, güneş ışığına maruz kalma olasılığını en aza indirdiği için plastik cerrahi için en iyi mevsimdir. Yine de iyi bir önlem olarak, doğrudan güneş ışığına maruz kalma olasılığını ortadan kaldırmak için çalışma alanını iyice kapattığınızdan emin olun. Bu da bizi bir sonraki noktamıza getiriyor.

Kışın plastik cerrahi için en iyi mevsim olmasının bir başka nedeni de tatil mevsimlerinin ek avantajıdır. Yaz mevsiminde, aşırı ısınmayı önlemek için daha açık giysiler giyebilir ve tatilinizin tadını çıkarmak için bikiniden mayo giymeyi tercih edebilirsiniz. Ancak kışın, cildinizin soğuk havaya maruz kalmalarını önlemek için mümkün olduğunca çok cilt bölgesini kaplayan giysiler giymeniz gerekecektir.

Bu, estetik ameliyatınızın ardından şişmeden morarmaya herhangi bir etkiyi gizlemenizin çok daha kolay olacağı anlamına gelir. Ayrıca kış aylarında, tatillerin ve özel günlerin sayısı ile yıllık izin talep etmeden işinizden bolca boş zamanınız olacak. Bu, ameliyatınızı yapmak ve sonrasında iyileşmek için size çok zaman bırakır. Ayrıca, sizin için “yeni yıl, yeni ben” olacak. Bu da kışın plastik cerrahi için en iyi mevsim olduğunu söylemek için başka bir neden.

Son olarak bahsetmeye değer bir şey var ki, estetik ameliyatınızı kış aylarında yaptıracaksanız en geç Mayıs ayına kadar yaz tatiline hazır olursunuz! Bu yüzden Karın Germe, Meme Dikleştirme, Yüz Germe, Brezilya Popo Kaldırma gibi ameliyatlar yaptırarak yaz vücuduna kavuşmak istiyorsanız kış ayları için randevularınızı almalısınız.

Kışın Hangi Ameliyatları Olmalısınız?

Plastik cerrahi için en iyi mevsimde yani kış döneminde tercih etmeniz gereken bazı ameliyatlardan bahsedelim. Bahsettiğimiz gibi, güneşe maruz kalma, bir ameliyattan sonra iyileşirken aklınızda bulundurmanız gereken büyük bir faktördür. Ameliyatınız lazer kullanımını içeriyorsa, mutlaka kış aylarında randevunuzu almalısınız. Lazerle yapılan cerrahi veya ameliyatsız her operasyonda olduğu gibi lazer ameliyatlarından sonra ciltte güneşe maruz kalmak leke ve iltihaplanmalara neden olabilir. Ayrıca yukarıda belirttiğimiz gibi meme dikleştirme estetiği, meme büyütme estetiği, meme küçültme estetiği ve meme yağ enjeksiyonu gibi meme ameliyatları kış aylarında da yapılabilmektedir. Bu ameliyatlar, lazerle yapılan ameliyatlar kadar güneş ışığından etkilenmeyecektir, ancak iyileşme süresi tamamlandığında ve bikiniye hazır olduğunuzda göğüsleriniz çok daha doğal bir görünüme kavuşacaktır. Son olarak, yüzünüzün görünümünü değiştirmek istiyorsanız, plastik cerrahi için en iyi mevsim yine kıştır. Bu özellikle kış aylarında avantajlıdır çünkü yılın herhangi bir zamanında diğer ameliyatların izlerini ve etkilerini gizleyebilirken, soğuk havalarda yüz bölgenizi kapatmak çok daha kolay olacaktır. Yani burun ucu kaldırma, göz kapağı estetiği, saç ekimi, kaş kaldırma gibi ameliyatların izlerini atkı veya şapka kullanarak kolayca gizleyebilirsiniz.

Kış, plastik cerrahi için en iyi mevsim olsa da, bu makalenin en başında bahsettiğimiz diğer sorulara doğru cevapları bulmak da önemlidir. Milano Clinic olarak sorularınızı cevaplayabiliriz. Başka sorularınız varsa, onları yanıtlamaktan da mutluluk duyarız! Hizmetlerimiz, fiyatlarımız ve daha fazlası hakkında ek bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Önceki yazımıza https://www.milanoklinik.com/kayleigh-baldwin-wilkinson-kimdir/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)