Annelik Estetiği

Milano Klinik Annelik Estetiği ile,
Yeniden Şekillendirin!

"Tüm Resimler Gerçek Milano Klinik Misafirlerini Temsil Eder"

Ücretsiz Konsültasyon

Annelik Estetiği

Annelik estetiği, doğum zamanından sonra vücudun kaybedilen formunu eski haline getirmek için yapılan estetik ameliyatlara denir.

Vücudun dış görüntüsünde meme ve karın işlemleri ayrı operasyonlar olsa da estetik alanda meme, karın ve bel bölgesi tek olarak değerlendirilir. Bu bölgelerden herhangi birinde tek olarak yapılan estetik operasyonlar diğer bölgelerin kusurlarını daha fazla yansıtır.

Annelik estetiğinde karın, bel, meme ve kalça bölgeleri bir arada yapılan kombine cerrahi operasyonlarla düzeltilebilir. Estetik alanda “torsoplasti” olarak bilinen annelik estetiği doğumdan sonra meydana gelen vücuttaki deformasyonların düzeltilmesi için yapılır.

Annelik estetiği sırasında bel, meme ve karın bölgesine müdahaleler aynı anda yapılır. Göğüsler büyütülebilir, küçültülebilir veya dikleştirilebilir.

Hamilelik döneminde en fazla deforme olan bölgelerden biri olan karna, ihtiyaca göre endoskopik karın germe, liposuction (yağ aldırma), mini karın germe ya da tam karın germe operasyonları yapılabilir.

Bel bölgesini şekillendirmek adına liposhaping tekniği, sırt bölgesinde bulunan yağların alınması, popo için yağ enjeksiyonu gibi farklı uygulamalar yapılabilir. Tüm bunların planlanması hastaların ihtiyacına bağlı olarak yapılır.

Ücretsiz Konsültasyon

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) Nasıl Yapılır ?

Her hastanın düzeltilmesi gereken birbirinden farklı sorunları vardır. Göğüs bölgesinde meme büyütme, küçültme, dikleştirme veya bütün bu operasyonlar birlikte yapılabilir.

Karın bölgesinde ise tam karın germe, mini karın germe ya da liposuction işlemi yapılabilir. Karın bölgesinin kıvrımları Liposhaping tekniği ile oluşturulur; bel bölgesine yağ aldırma (liposuction) yapılabilir, bel çukuru daha belirgin bir hale getirilebilir. Gerek duyuluyorsa eğer, kalçayı daha da dolgunlaştırmak için yağ enjeksiyonu işlemi yapılabilir.

Hastaların ameliyattan yaklaşık üç hafta önce sigarayı ve aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları bırakması gerekir. Ağrı kesici olarak doktorların önerisi dikkate alınmalı ve ilaç kullanımı doktor tavsiyesine göre yapılmalıdır.

Ginseng, ginkgo biloba gibi maddeleri içeren vitamin hapları, yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı gibi bitki özlü ürünler ve zayıflama ürünlerini kullanmamak gerekir. Ayrıca kabızlık yaratacak beslenme düzeninden uzak durulması da oldukça önemlidir. Sebze ağırlıklı beslenme diyeti uygulanması daha doğru olur.

Annelik estetiği (torsoplasti) operasyonları, hastaya genel anestezi uygulanarak ameliyathane ortamında yapılır. Ameliyatın süresi hastalarda yapılacak uygulamalara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Meme operasyonları ve karın germe birlikte yapılırsa ortalama 5 saat civarında sürebilir. Hastaların aşırı kilolu bir şekilde operasyona girmemesi gerekir. Belli bir oranda kilo verdikten sonra operasyonların yapılması tavsiye edilir.

100'den Fazla Annelik Estetiği İncelemesi

Daha önce Milano Clinic ile annelik estetiği olmuş sevgili misafirlerimizin yorumlarına bir göz atın.

Naruto Super Z
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!
Annelik Estetiği

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) Kimlere Yapılır ?

Annelik estetiği genellikle doğum yapan kadınlara uygulanır. Doğum ve emzirme sürecinde kadının karın duvarında gevşeme, cilt derisinde sarkma, bel ve karın bölgesinde yağlanma, göğüslerde büyüme ve form kaybı yaşanabilir. Bu problemler fazla kilo alıp verme ve ilerleyen yaşın etkisiyle de meydana gelebilir.

Türkiye'deki Annelik Estetiği incelemelerini izleyin!

Annelik Estetiği Operasyonlarında Ağrı Olur mu ?

Annelik estetiğinde yapılan operasyonlarda çok rahatsız edici ağrılar görülmez. Cerrahi işlemlerde lokal ve genel anestezi uygulandığı için hastalar operasyon esnasında herhangi ağrı ya da sızı hissetmezler. Operasyonda uygulanan anestezilerin etkisi yaklaşık 10-12 saat kadar sürebilir. Bu nedenle hastaların ağrı veya sızı duyma durumları söz konusu değildir.

Ertesi gün hissedilen ağrılar iyileşme sürecinin olağan durumlarından olduğu için ağrı kesicilerle birkaç gün içinde dindirilebilecek düzeydedirler. Bu nedenle oluşabilecek hafif dereceli ağrılar için endişe gerektirecek bir durum yoktur. Operasyon sırasında hastaların ağrı ve sızı duyma şansları olmaz.

Ameliyat sonrasında oluşan ağrılar, doktorların vereceği ağrı kesiciler ile birkaç gün içinde dindirilebilir.

Annelik Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Ameliyat bittikten sonra operasyon yapılan bölgeye dren yerleştirilir. Ayrıca hastalara karın korsesi de giydirilir. Ameliyattan 3-4 saat sonra hastalar ayağa kalkabilirler. Operasyonların türüne göre hastalar birkaç gün içinde taburcu edilirler. Drenler ise operasyondan birkaç gün sonra çıkarılır. Drenler alındıktan 1 gün sonra hastalar duş almaya başlayabilirler.

Ameliyatlarda medikal ipler kullanılır. Medikal ipler kendiliğinden eriyen özelliğe sahip oldukları için annelik estetiği operasyonlarından sonra dikiş alma durumu söz konusu olmaz. Yaklaşık 3 hafta kadar hastalar korse ve sütyen giymelidirler. Spor aktivitelerine başlamak içinse yaklaşık 2 ay kadar beklemek gerekir.

Annelik Estetiği Hakkında Sorularınız mı var?

Annelik Estetiği Ameliyatı ile ilgili tüm sorularınızı Tıp Uzmanlarımız yanıtlayacaktır.

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Kimler Annelik Estetiği Yaptıramaz ?

Kombine estetik ameliyatları, hastaların sağlığını riske atmayan detaylı estetik operasyonlardır. Yaşı çok ileri olmayan, tekrar hamile kalma ihtimali olmayan, şeker hastası ve aşırı kilolu olmayan herkese annelik estetiği ameliyatı yapılabilir. Aşırı kilosu olan hastaların önce kilo vermesi gerekir. Sonrasında ise ameliyata uygun hale gelebilir.

Kilolu hastaların tansiyon ve kalp gibi sorunları olabileceği için ameliyatları uygun değildir. Ayrıca aşırı kilosu olan hastaların anestezi altına alınmasında da sıkıntı doğabilir.

Annelik Estetiği Ameliyatı Sonrası Sonuçları Korumak için Neler Yapılabilir ?

Annelik estetiği ameliyatından sonra hastaların kilolarına dikkat etmesi ve dengeli beslenmesi gerekir. Karın içindeki yağlanmayı azaltmak adına alkol tüketimlerini azaltmak gerektiği bilinmelidir. Gergin cildin yeniden çatlamaması için düzenli olarak nemlendirici ve vücut losyonları kullanmak gerekir. Düzenli yapılan egzersizler karın kaslarının tekrar güçlenmesini sağlayarak ameliyatla elde edilen gergin karın görünümünün korunmasına yardımcı olur.

Annelik Estetiği Fiyatları ?

Annelik estetiği fiyatlarını belirleyen birçok unsur vardır. Öncelikle annelik estetiği fiyatlarının değişkenlik göstereceğini bilmek gerekir. Annelik estetiği operasyonlarında hastaların taleplerine göre çeşitli estetik işlemler uygulanacağı için fiyatlar da bu değişkenliğe bağlı olarak artabilir ya da azalabilir.

Buna ek olarak; doktorların tecrübeleri, operasyonda kullanılacak teknikler ve malzemeler gibi detaylar da annelik estetiği fiyatlarının değişmesine etki eden diğer unsurlardandır.

Annelik estetiği  hakkında daha fazla detaylı bilgi almak için numaralarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilir; randevu oluşturabilir ya da kliniğimize gelerek doktorlarımızla birebir görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir