GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Milano Klinik ile GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ ile , Yeniden Şekillendirin!

"Tüm Resimler Gerçek Milano Klinik Misafirlerini Temsil Eder"

Göz Kapağı Estetiği

Yüzdeki yaşlanma bulgularından bahsederken yüzün bir bütün olarak düşünülmesi gerekir. 30 yaş sonrası alın ve kaşlar aşağı doğru yer değiştirmeye başlar. Bu durumda üst göz kapağı derisinde bollaşma olur. 50 yaş sonrasında ise üst göz kapağı kasları incelerek hem deri bollaşır hem de göz çukurunda yağ yastıkçıkları daha da belirgin olur. Bu doğal süreç aileden alınan genetik özelliklere bağlı olarak kişilerde daha erken de belirebilir.

Ücretsiz Konsültasyon

Alt Ve Üst Göz Kapağında Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Üst göz kapağında yaşlanma belirtileri alında yaşlanma ile ilgili bir durumdur; alt göz kapağı ise yanaklar ile yakından ilişkilidir. Yanakta olan yağ dokusu yer çekiminin de etkisi ile aşağı doğru yer değiştirmeye başlar. Bu durum da alt göz kapağı altında çöküntü ve ağız kenarında gülme çizgilerinin belirmesi ile kendini belli eder.

Alt göz kapağı derisinin incelmesi ile alt göz kapağı çevresinde kazayağı denilen çizgiler oluşmaya başlar. 50 yaş dönemlerinde göz kapağı kaslarının da zayıflaması ile göz küresindeki yağ yastıkları önlerindeki desteği kaybettiklerinde daha belirgin hale gelirler.

Ameliyattan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Ameliyattan bir hafta önce ile aspirin ve benzeri ilaçların kullanımı bırakılmalıdır. Aynı zamanda yeşil çay gibi bitki çaylarının ve E vitamininin kan sulandırıcı etkisi olduğu için bunların da ameliyattan bir hafta önce tüketiminin bırakılması gerekir. Göz tansiyonunun fazla olması, hipertansiyon, tiroid hastalıkları, göz kuruluğu gibi rahatsızlıklar göz kapağı estetiği ameliyatlarında riski artıran durumlar arasında yer alır. Bu kronik rahatsızlıklardan birine sahip hastaların doktorları bilgilendirmesi önemli bir konudur.

100'den Fazla Göz Kapağı Estetiği İncelemesi

Halihazırda Milano Klinik ile Göz Kapağı Estetiği ameliyatı olan sevimli misafirlerimizin incelemelerine bir göz atın.

Naruto Super Z
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Göz Kapağı Estetiği Hakkında Sorularınız mı var?

Tıp Uzmanlarımız Göz Kapağı Estetiği Hakkında Sorularınız mı var? ilgili tüm sorularınızı cevaplayacaktır.

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyatına Nasıl Karar Verilir?

Yalnızca üst göz kapağı estetiği yapılacaksa lokal anestezi altında işlem gerçekleştirilebilir. Üst göz kapağı ameliyatı süresi ortalama 1 saat sürer. Çıkarılacak deri ve kas miktarına, ameliyattan önce hasta üzerinde yapılan çizim ile karar verilir. Bunun yanı sıra sıklıkla göz kapağının katlanma çizgisinde gizlenen çizgiler olabilir. Yapılan deri ve kas çıkartılması göz kapağında yeterli gerginlik sağlar. Ancak bazı durumlarda iç ve orta kısımda yer alan yağ yastıkçıkları çok belirgin olabilir. Bu nedenle çok az miktarda cerrahi işlem ile yağ yastıkçıkları da küçültülebilir.

Alt Göz Kapağı Ameliyatına Nasıl Karar Verilir?

Alt göz kapağındaki yaşlanmayı yanaktaki yaşlanma ile beraber değerlendirmek gerekir. Sıklıkla 40’lı yaşlardan sonra yanak dokusunun aşağıya doğru yer değiştirmesinden dolayı endoskopik cerrahi ile yanak dokusunun da yukarı alınması gerekir. Bu durumda işlem sonrasında hâlâ alt göz kapakçığında aynı zamanda alt göz kapağı ve bunun dışında yağ yastıkçıklarında belirginlik bulunuyorsa ise ameliyat esnasında alt göz kapağı estetiğinin de yapılmasına karar verilir.

Alt Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alt göz kapağı kirpiklerinin hemen altından yapılan kesi ile alt göz kapağı derisi kas ile beraber kaldırılır. Yağ yastıkçıklarında yapılan küçültme işlemi çok nadir yapılan bir işlemdir. Genellikle yağ paketlerinin göz çukuru kenarına yayılmasına ve göz altında oluşan çöküntülerin düzelmesine yardımcı olur. Bu çöküntünün giderilmesinde yanak kaldırılması ve yağ yastıkçıklarının yayılması işlemi yetersiz kalırsa yağ enjeksiyonu işlemi de yapılabilir.

Deri ve kas bolluğu uzaklaştırılma işlemi sonrası kas dokusu göz çukurunun dış duvarında kalır. Bu da yağ yastıkçılarına destek sağlar. Alt göz kapağı estetiği orta yüz germe ameliyatı ile beraber yapıldığında genel anestezi uygulanır.

Alt Göz Kapağı Ameliyatından Sonraki Süreç Nasıldır?

İşlemin tamamlanmasının ardından göz kapaklarının üzerinde bantlar olacaktır. Bunların olması görmeyi engel bir durum oluşturmaz. Göz çevresine işlem sonrası ödemi kontrol etmek amacı ile soğuk uygulama yapılır. Bu önlemlere rağmen göz çevresinde şişlik ve morluklar olabilir. Bu şişlik ve morluklar ilk 2 gün artarak ilerlerken 3. gün itibari itibarıyla azalmaya başlar. Erken dönemde kremler kullanılması morlukların geçmesine yardımcı olur. Özellikle işlem sonrası ilk saatlerde göz kapaklarını örten bantların üzerinde sızıntı ve hafif kanamalar görülebilir. Yorgunluk, öksürme ve hapşırma gibi durumlar bu tür şikâyetleri artırabilir.

İşlem sonrası ilk haftalarda sabahları uyanılması halinde gözlerin şiş olması son derece normal bir durumdur. Gün içinde şişlik giderek azalır ve ilk haftalarda rüzgâr ya da güneşe maruz kalınmasına bağlı olarak gözlerde gerginlik ya da batmanın yanı sıra sulanma da olabilir. Bu durumu önlemek için güneş gözlüğünden yararlanılabilir.

Göz Kapağı Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Genelde açık teknik kullanılır. Çünkü burun yapısına ve burun kanatlarına ancak açık burun ameliyatı ile başarılı müdahalelerde bulunulabilir.
Bu işlemde herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmez. Çünkü işlem genel anestezi altında uygulanır.
Operasyonun tekniğine bağlı olarak işlemden sonra iz kalmaz.
Hastaların normal hayata dönmesi tamamen operasyonun sonuçlarıyla ilgilidir. Genelde bu süre birkaç günü bulmaktadır.
Hastalar gece 12’den sonra yemek tüketimini bırakmalıdır. Ayrıca uzun bir süre duş alınamayacağı için işlemden önceki gece duş alınması önerilir.
İşlem sırasında genel anestezi tercih edilir. Bazı durumlarda lokal anesteziden de yararlanılabilir.

10 Responses

 1. Merhabalar 27 şubat için randevu almak istiyorum . Nasıl yardımcı olabilirsiniz acaba

 2. Üst ve alt göz kapağı yağ aldırma veya dolgu fiyatı ne kadar lütfen yazarmışsınız selam ahmet

 3. Slm,
  Üst göz Kapagi sarkiyor ve göz Altindada torbalar/ sarkmalar olusmus bunun ameliyati ne kadar sürer?
  Rendevu almak Uzen surermi, veya birkac gün icinde gelmek mümkünmü.
  Tedavi fiyati nekadardir?
  Bilgileriniz icin simdiden Tesekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir