Kalça Estetiği

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Kalça Estetiği

Kalça estetiği kadınların sıklıkla başvurduğu bir estetik türüdür. Bu uygulama ile kadınlar istedikleri kalça görüntüsüne sahip olabilmektedir. Kadınlar her zaman kendilerini estetik açıdan güzel görmek isterler. Bu nedenle farklı estetik güzellikler kadınlara her zaman ilgi çekici gelmiştir. Örneğin her zaman yuvarlak kalça görüntüsü insanlara daha fazla ilgi çekici gelmiştir. Bu nedenle de kadınlar kalça estetiğine önem vermiştir.

Kalça estetiği daha feminen bir görüntü oluşturmak isteyen kadınlar tarafından daha çok tercih edilir. Kadınlar her zaman dış görüntülerine önem verirler. Giydikleri her kıyafetin kendilerini en güzel şekilde göstermesini isterler. Diğer insanların özendiği ve hayran olduğu bir kadın olmak da kadınlar için oldukça önemlidir. İşte tüm bu düşünceler kadınları estetik uygulamalara yönlendirmektedir.

Giyilen giysilerin kadınları hoş göstermesi kalça estetiğinde önemli bir ayrıntıdır. Kadınlar pantolon ya da etek giydikleri zaman arkalarında oluşan belirgin hat, onları estetik açıdan mutlu eder. Daha dolgun ve büyük göğüsler kadınları hem estetik anlamda hem de sosyal anlamda oldukça memnun eder.

Popo Estetiği Nedir?

Kalça estetiği en genel tanımı ile kalçanın şeklinin ayarlanmasıdır. Kadınların kalçalarının görüntüsünden memnun olmadığı durumlarda onların istediği form oluşturmaya çalışılır. Bunun için de bir takım cerrahi durumlar ortaya çıkar.

Kalça estetiği sadece kalça kaldırma uygulaması değildir. İçerisinde pek çok cerrahi operasyonları da barındırır. Çünkü her kadının kalça estetiğinden anladığı durum birbirinden farklıdır. Bu farklılık içerisinde de kadınlar kendi durumlarına uygun olan yöntemi tercih eder. Bu nedenle de kalça estetiği içerisinde çok fazla sayıda uygulama bulunur.

Popo Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Cerrahi müdahale kullanılarak gerçekleştirilen kalça estetiği 4 farklı yöntem ile karşımıza çıkar. Bu yöntemlerin farklı olmasının asıl nedeni istenilen kalça türlerinin farklı olmasıdır.

Örneğin kimi kadınlar için kalçanın küçük olması estetik açıdan daha hoş bir görüntüyü ortaya çıkarır. Bu düşünce ile kalçalarını küçültmek için estetik operasyon isteyen pek çok kadın vardır. Ancak kimi kadınlar için de durum son derece farklıdır. Çünkü onlar yuvarlak hatlara sahip ve çıkık bir kalçanın ideal olduğunu düşünür. Bu şekilde düşünen kadınlar ise silikon gibi uygulamalar ile kalçalarının olduğundan daha büyük bir görünüme kavuşturmak ister.

Yöntemlere Göre Popo Estetiği

Silikon yerleştirme ile kalça estetiği

Silikon uygulaması daha dik bir kalçaya sahip olmak isteyen kadınlara uygulanır. Kalçalara yerleştirilen silikon sayesinde kadınlar arzu ettikleri görünüme de kavuşabilir. Silikon yerleştirerek yapılan kalça estetiği kalıcıdır. Çünkü silikon, diğer dolgu maddeleri gibi vücut tarafından emilebilen bir madde değildir. Bu nedenle de kalıcı ve dik bir görüntü ortaya çıkarır.

Liposuction ile kalça estetiği

Vücudun belirli bölgelerinden liposuction yöntemiyle alınan yağlar kalçaya enjekte edilir ve daha dolgun, daha dik bir görünüm ortaya çıkar.

Yağ transferi ile kalça estetiği

Yağ transferi ile kalça estetiği yöntemi için liposuction(kalça yağ enjeksiyonu) uygulaması kullanılır. Bu uygulamada vücudun bir bölgesinden alınan yağ kalça bölgesine uygulanır. Bu uygulama ile hem kalçada var olan şekilsizlik ortadan kaldırılır hem de simetrik bir kalça oluşturulur.

Dolgu enjeksiyonu ile kalça estetiği

Dolgu enjeksiyonu ile kalça estetiğinde popoya dışarıdan vücut dolgu malzemesi uygulanır. Bu sayede kalça istenilen büyüklüğe ulaşabilir. Dolgu enjeksiyonu kullanılarak kalça büyütme işlemi kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Ancak bu uygulama silikon uygulamasına göre kalıcı bir uygulama değildir. Çünkü dolgu malzemesi bir süre sonra vücut tarafından emilmeye başlar. Bu nedenle de belirli aralıklarla tekrar uygulanır.

Kalça estetiği uygulamalarının avantajları nelerdir?

Kalça estetiği uygulamaları risksiz uygulamalardır. Bu nedenle de her yaştan insan gönül rahatlığı ile kalça estetiği yaptırabilir.