...

Yıllar geçtikçe plastik cerrahiye talep artıyor ve  giderek artacak, çünkü plastik cerrahi artık milyonlarca insan için her zamankinden daha erişilebilir ve daha uygun fiyatlı. Ama yine de önceden biraz planlama yapmak gerekiyor. Hiçbir ayrıntıyı kaçırmamak önemli: Estetik ameliyatı nerede yaptıracaksınız, ameliyatı kim yapacak, ameliyatın maliyeti ne kadar olacak? Bunlar, estetik ameliyat olmayı düşünenlerin kendilerine sorabilecekleri en önemli sorulardan bazıları. Ama ne zaman olacağınızı hiç düşündünüz mü? “Bir an önce” diye düşünebilirsiniz. Ama kış, plastik cerrahi için en iyi mevsimdir. Bu yazımızda size estetik cerrahi için kışın neden en iyi mevsim olduğunu anlatacağız ve kış aylarında estetik yaptırmanın avantajlarını sıralayacağız.Plastik cerrahiyi neredeyse yılın herhangi bir zamanında yaptırabilirsiniz ama Ekim ve Mart ayları arasında yaptırmanız tavsiye edilir. Bu belirli zaman aralığı neden tavsiye ediliyor diye sorabilirsiniz. Bu dönemi plastik cerrahi için en iyi mevsim yapan şey, güneşli havanın düşük olma ihtimalidir.

Özellikle yüz ve baş bölgelerinde yapılan Rinoplasti, Saç Ekimi, Yüz Yağ Transferi vb. ameliyatlardan sonra güneş ışığına maruz kalmak iyileşme sürecini yavaşlatabilir ve hatta cilde kalıcı olarak zarar verebilir. Normalde yan etki olarak görülen ameliyat sonrası şişlik gibi sorunlar iltihaplanma gibi çok daha büyük sorunlara dönüşebilir.

Ayrıca, güneşe maruz kalma cildinizin pigmentini değiştirdiği için, çok fazla güneşe bağlı olarak iz ve leke oluşması da beklenmelidir. Bununla da kalmayıp skar dokunuz buna bağlı olarak hasar görmüşse, ameliyattan yıllar sonra bile ameliyat izlerinin görülebileceği anlamına gelebilir.

Bu nedenle kış, güneş ışığına maruz kalma olasılığını en aza indirdiği için plastik cerrahi için en iyi mevsimdir. Yine de iyi bir önlem olarak, doğrudan güneş ışığına maruz kalma olasılığını ortadan kaldırmak için çalışma alanını iyice kapattığınızdan emin olun. Bu da bizi bir sonraki noktamıza getiriyor.

Kışın plastik cerrahi için en iyi mevsim olmasının bir başka nedeni de tatil mevsimlerinin ek avantajıdır. Yaz mevsiminde, aşırı ısınmayı önlemek için daha açık giysiler giyebilir ve tatilinizin tadını çıkarmak için bikiniden mayo giymeyi tercih edebilirsiniz. Ancak kışın, cildinizin soğuk havaya maruz kalmalarını önlemek için mümkün olduğunca çok cilt bölgesini kaplayan giysiler giymeniz gerekecektir.

Bu, estetik ameliyatınızın ardından şişmeden morarmaya herhangi bir etkiyi gizlemenizin çok daha kolay olacağı anlamına gelir. Ayrıca kış aylarında, tatillerin ve özel günlerin sayısı ile yıllık izin talep etmeden işinizden bolca boş zamanınız olacak. Bu, ameliyatınızı yapmak ve sonrasında iyileşmek için size çok zaman bırakır. Ayrıca, sizin için “yeni yıl, yeni ben” olacak. Bu da kışın plastik cerrahi için en iyi mevsim olduğunu söylemek için başka bir neden.

Son olarak bahsetmeye değer bir şey var ki, estetik ameliyatınızı kış aylarında yaptıracaksanız en geç Mayıs ayına kadar yaz tatiline hazır olursunuz! Bu yüzden Karın Germe, Meme Dikleştirme, Yüz Germe, Brezilya Popo Kaldırma gibi ameliyatlar yaptırarak yaz vücuduna kavuşmak istiyorsanız kış ayları için randevularınızı almalısınız.Plastik cerrahi için en iyi mevsimde yani kış döneminde tercih etmeniz gereken bazı ameliyatlardan bahsedelim. Bahsettiğimiz gibi, güneşe maruz kalma, bir ameliyattan sonra iyileşirken aklınızda bulundurmanız gereken büyük bir faktördür. Ameliyatınız lazer kullanımını içeriyorsa, mutlaka kış aylarında randevunuzu almalısınız. Lazerle yapılan cerrahi veya ameliyatsız her operasyonda olduğu gibi lazer ameliyatlarından sonra ciltte güneşe maruz kalmak leke ve iltihaplanmalara neden olabilir. Ayrıca yukarıda belirttiğimiz gibi meme dikleştirme estetiği, meme büyütme estetiği, meme küçültme estetiği ve meme yağ enjeksiyonu gibi meme ameliyatları kış aylarında da yapılabilmektedir. Bu ameliyatlar, lazerle yapılan ameliyatlar kadar güneş ışığından etkilenmeyecektir, ancak iyileşme süresi tamamlandığında ve bikiniye hazır olduğunuzda göğüsleriniz çok daha doğal bir görünüme kavuşacaktır. Son olarak, yüzünüzün görünümünü değiştirmek istiyorsanız, plastik cerrahi için en iyi mevsim yine kıştır. Bu özellikle kış aylarında avantajlıdır çünkü yılın herhangi bir zamanında diğer ameliyatların izlerini ve etkilerini gizleyebilirken, soğuk havalarda yüz bölgenizi kapatmak çok daha kolay olacaktır. Yani burun ucu kaldırma, göz kapağı estetiği, saç ekimi, kaş kaldırma gibi ameliyatların izlerini atkı veya şapka kullanarak kolayca gizleyebilirsiniz.

Kış, plastik cerrahi için en iyi mevsim olsa da, bu makalenin en başında bahsettiğimiz diğer sorulara doğru cevapları bulmak da önemlidir. Milano Clinic olarak sorularınızı cevaplayabiliriz. Başka sorularınız varsa, onları yanıtlamaktan da mutluluk duyarız! Hizmetlerimiz, fiyatlarımız ve daha fazlası hakkında ek bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Önceki yazımıza https://www.milanoklinik.com/kayleigh-baldwin-wilkinson-kimdir/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir