KAŞ KALDIRMA

Milano Klinik ile KAŞ KALDIRMA ile, Yeniden Şekillendirin!

"Tüm Resimler Gerçek Milano Klinik Misafirlerini Temsil Eder"

Kaş Kaldırma

Kaşlar, insan yüzündeki ifadenin oluşumu açısından önemli bir göreve sahiptir. Duygu ve hislerimizi belirtirken yüzde oluşan mimiklere kaşlar eşlik eder. Öyle ki sinirliyken kaşlarımızı çatarız ya da gülümserken kaşlarımızı kaldırırız. Çünkü kaşlar bir kas yapısı ile birlikte hareket eder ve yüzümüzde oluşturmak istediğimiz ifadeye yardımcı olurlar.

Kaşların bir diğer misyonu ise gözlerimize dışarıdan gelebilecek diğer etkenlere karşıdır. Örneğin yağmur suları, yüzümüze gelen toz vb. maddeler alın bölgemizden aşağı süzülürken kaşlara takılır. Kaşlarımız da tıpkı kirpikler gibi işlevsel olarak göze gelebilecek zararlı maddelerin en aza indirilmesi için koruyucu görevi görür. Ayrıca estetik açıdan düzgün ve kavisli kaslar kişiyi çok daha çekici ve genç gösterir.

Ücretsiz Konsültasyon

Kaş düşmesi nedir ve nasıl oluşur?

İnsan vücudu hücrelerin ve dokuların yenilenmesi ile sürekli bir gelişim halindedir. Ancak yaş ilerledikçe hücre ve doku yenilenmesi yavaşlar ve bir noktadan sonra durağan hale gelir. Bu durumun ilk örnekleri alın bölgesinde gözlemlenir. Çünkü yapısı gereği alın sürekli hareket halindedir ve doğal çizgilere sahiptir.

Dokuların bozulmaya başlaması buradaki kırışıklıkların ve dolayısıyla çizgilerin artmasına neden olur. Alın bölgesindeki deformasyon kaşların da bu durumdan etkilenmesine yol açar. Kaş düşmesi olarak bilinen durum bu şekilde ortaya çıkar. Yüz mimiklerine göre sürekli hareket halinde olan kaşların yapısı yavaşlar ve çizgisi bozulur. Genellikle kaş düşmesi yüzde daha ağır ve yaşlı bir görünüme yol açar. Ancak güncel teknikler yardımıyla bu istenmeyen görüntüden kurtulmak mümkündür.

Kaş kaldırma işlemine başvuran kişi, yüz hatlarına uygun şekilde ideal kaş görünüme kavuşabilir. Bunun için yatay eksendeki kırışıkları giderici işlemler yapılır ve gevşeyen kaş dokusu tekrar sıkılaştırılır. Doğru açı korunarak kaşlara kemerli bir yapı kazandırılır. Böylelikle yüz hatları çok daha genç ve diri görünür.

kaş kaldırma

100'den Fazla Kaş Kaldırma İncelemesi

Halihazırda Milano Klinik ile Kaş Kaldırma olan sevimli misafirlerimizin incelemelerine bir göz atın.
Naruto Super Z
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Kaş Kaldırma Hakkında Sorularınız mı var?

Tıp Uzmanlarımız

Kaş Kaldırma

ilgili tüm sorularınızı cevaplayacaktır.

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Kaş kaldırma kimlere yapılır?

Özellikle kadınların yüz yapısı hamilelik, emzirme vb. süreçlerden sonra değişiklikler taşır. Alın bölgesindeki dokularda hücre yenilenmesi yavaşlar ve bu alandaki kırışıklıkların sayısı artar. Yatay eksendeki kırışıklık oluşumu kaş düşmesi olarak bilinen duruma neden olur. Bu da kadınların yüz yapılarında daha yaşlı ve istenmeyen bir görünümün oluşmasına zemin hazırlar.

Zaman içerisinde kaşlarda gevşeme meydana gelir. Eğer zamanında müdahale edilmezse kaş çizgisi bozulur. İple kaş kaldırma yöntemi oldukça basit bir yaklaşım metoduyla bu sorunu ortadan kaldırır. Kaş düşmesi problemiyle karşı karşıya olan herkes iple kaş kaldırma tekniğine başvurabilir.

Kaş kaldırma hakkında bilinmesi gerekenler

Kaş kaldırma operasyonunda en sık kullanılan teknik iple kaş kaldırma tekniğidir. Son yıllarda giderek popülerleşen bu teknik sayesinde kaşlarda doğal bir görünüm yakalamak ve yüz hatlarına daha genç bir ifade kazandırmak mümkündür. Ancak yüzdeki söz konusu diğer kusurlar, tek başına kaş kaldırma işleminin yeterli olmasını engeller.

Bu yüzden alın germeburun estetiği vb. diğer operasyon ihtiyaçları söz konusuysa kaş kaldırma işleminin yüz gençleştirmede tek başına yeterli olmayacağı bilinmelidir. Bu işlem sayesinde kaşların neden olduğu yorgun ve çökük yüz görünümü ortadan kaldırılır. Yüzde başka bir kusur yoksa kişiye 10 yaş daha genç bir görünüm kazandırılır.

Eğer kaş düşmesine zamanında müdahale edilmezse bu bölgedeki deformasyon göz kapaklarında çökme ve sarkma olmasına yol açabilir. Bunun sonucunda da çok daha yaşlı ve yorgun bir yüz görünümü ortaya çıkar.

Kimi kadınlar makyaj hilelerine başvurarak yüzlerine daha genç bir görünüm kazandırabileceklerini düşünseler bile eğer kaş bölgesinde deformasyon söz konusu ise bu çabaların hiçbiri istenilen sonucu vermeyecektir. Çünkü kaşlar makyaj uygulanan bölgelerden birisidir. Eğer kaş çizgisi ideal şeklinde değilse, kaş yapısında gevşeme ve çökme söz konusu ise ve kaşlarda seyreklik varsa yapılan makyaj etkisini yitirecektir.

Evet, belki de makyaj yaparak yanaklardaki veya alın bölgesindeki kırışıkları gidermek mümkündür ama kaşlardaki yorgun ve bitkin ifadeyi ortadan kaldırmak söz konusu değildir. Bu yüzden bu basit ama etkili işlem kaşlara çok daha genç bir görünüm kazandıracağı için göz ardı edilmemeli, yüz bölgesinde estetik açıdan üstlenmiş olduğu rol bir daha düşünülmelidir.

İdeal kaş görünümü nasıl olmalı?

Kaş yapısı belirli bir yaşa kadar hemen herkeste yüz hatlarıyla uyumlu olacak şekilde şekillenmiştir. Ancak orta yaş döneminde, özellikle kadınların kaş yapısında bozulmalar meydana gelir. Birden fazla hamilelik, emzirme vb. süreçler vücut yapısında yorgunluğa yol açar ve doku yenilenmesi yavaşlar. Dolayısıyla kadınlar bir süre sonra kaş yapılarının değiştiğini fark etmeye başlar. Bunun sonucunda da eski kaş görünümlerine kavuşmak için çeşitli makyaj hilelerine başvururlar. Ancak bu girişim uzun vadede hiçbir şey ifade etmeyecektir. Tam tersine, kaşlardaki gevşeme makyaj malzemelerinin yol açacağı deformasyondan dolayı daha da artacaktır.

Kaşların ideal görünümü herkese göre değişiklik gösterir ancak genel olarak kavisli bir yapıdan bahsetmek mümkündür. Aslında değişiklik gösteren kavisli yapının kaç derece olduğudur. Çünkü yüz hatlarının ve alın genişliğinin oranına göre kavis derecesi değişecektir.

Kaş kaldırma fiyatları

Kaş kaldırma işlemiyle ilgili bizlere en çok sorulan soruların başında bu operasyonun fiyatları gelir. Öncelikle kaş kaldırma operasyonunun sıklıkla tercih edilen bir estetik operasyon olduğunun altını çizelim. Geçmişte bu tarz operasyonların pahalı olduğu düşüncesi insanların çekingen kalmalarına yol açıyordu.

Günümüzde kaş kaldırma estetiğinin giderek yaygınlaşmış olması, maliyetlerin de aynı şekilde düşmesine yol açmıştır. Ancak kaş kaldırmanın herkes için farklılık gösteren bir operasyon olduğu unutulmamalıdır. Konu hakkında daha detaylı bilgi için WhatsApp destek hattımız üzerinden fotoğraflarınızı bizimle paylaşarak bilgi alabilirsiniz.

Kaş Kaldırma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Evet, sağlık durumu uygun olan herkese yapılabilir.
Hayır, iyileşme sürecinin ardından hasta normal hayatına devam eder. Herhangi bir ağrı söz konusu değildir.
Bu işlem için başarısı kanıtlanmış iple kaş kaldırma tekniği kullanılmaktadır. Bu teknik bilinen en yaygın kaş kaldırma tekniğidir.
Evet, botoks ve dolgu işlemleri ile birlikte yapılabilir.
Teknik olarak bu mümkündür. Yüz yapınıza uymayacak bir kavis, doğal görünümü bozacaktır. Bu yüzden ideal ölçüden fazlası önerilmez.
Bu durum kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kaşların yoğun olarak kullanılması, alın bölgesinin bakımı vb. faktörler kaşlarda tekrar düşme oluşmasına yol açabilir. Bu süre ortalama 3 yılı bulabilmektedir.
Eğer yüzünüzde göze çarpan başka bir kusur söz konusu değilse bu yöntem sayesinde 10 yaş daha genç bir görünüm kazanabilirsiniz.
Evet, iple kaş kaldırma işlemi istenildiği zaman tekrarlanabilir.
Evet, seyrek kaşlar bu işleme engel teşkil etmez.

2 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir