Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma

Kaşlar, insan yüzündeki ifadenin oluşumu açısından önemli bir göreve sahiptir. Duygu ve hislerimizi belirtirken yüzde oluşan mimiklere kaşlar eşlik eder. Öyle ki sinirliyken kaşlarımızı çatarız ya da gülümserken kaşlarımızı kaldırırız. Çünkü kaşlar bir kas yapısı ile birlikte hareket eder ve yüzümüzde oluşturmak istediğimiz ifadeye yardımcı olurlar.

Kaşların bir diğer misyonu ise gözlerimize dışarıdan gelebilecek diğer etkenlere karşıdır. Örneğin yağmur suları, yüzümüze gelen toz vb. maddeler alın bölgemizden aşağı süzülürken kaşlara takılır. Kaşlarımız da tıpkı kirpikler gibi işlevsel olarak göze gelebilecek zararlı maddelerin en aza indirilmesi için koruyucu görevi görür. Ayrıca estetik açıdan düzgün ve kavisli kaslar kişiyi çok daha çekici ve genç gösterir.

Kaş düşmesi nedir ve nasıl oluşur?

İnsan vücudu hücrelerin ve dokuların yenilenmesi ile sürekli bir gelişim halindedir. Ancak yaş ilerledikçe hücre ve doku yenilenmesi yavaşlar ve bir noktadan sonra durağan hale gelir. Bu durumun ilk örnekleri alın bölgesinde gözlemlenir. Çünkü yapısı gereği alın sürekli hareket halindedir ve doğal çizgilere sahiptir.

Dokuların bozulmaya başlaması buradaki kırışıklıkların ve dolayısıyla çizgilerin artmasına neden olur. Alın bölgesindeki deformasyon kaşların da bu durumdan etkilenmesine yol açar. Kaş düşmesi olarak bilinen durum bu şekilde ortaya çıkar. Yüz mimiklerine göre sürekli hareket halinde olan kaşların yapısı yavaşlar ve çizgisi bozulur. Genellikle kaş düşmesi yüzde daha ağır ve yaşlı bir görünüme yol açar. Ancak güncel teknikler yardımıyla bu istenmeyen görüntüden kurtulmak mümkündür.

Kaş kaldırma işlemine başvuran kişi, yüz hatlarına uygun şekilde ideal kaş görünüme kavuşabilir. Bunun için yatay eksendeki kırışıkları giderici işlemler yapılır ve gevşeyen kaş dokusu tekrar sıkılaştırılır. Doğru açı korunarak kaşlara kemerli bir yapı kazandırılır. Böylelikle yüz hatları çok daha genç ve diri görünür.

Kaş kaldırma kimlere yapılır?

Özellikle kadınların yüz yapısı hamilelik, emzirme vb. süreçlerden sonra değişiklikler taşır. Alın bölgesindeki dokularda hücre yenilenmesi yavaşlar ve bu alandaki kırışıklıkların sayısı artar. Yatay eksendeki kırışıklık oluşumu kaş düşmesi olarak bilinen duruma neden olur. Bu da kadınların yüz yapılarında daha yaşlı ve istenmeyen bir görünümün oluşmasına zemin hazırlar.

Zaman içerisinde kaşlarda gevşeme meydana gelir. Eğer zamanında müdahale edilmezse kaş çizgisi bozulur. İple kaş kaldırma yöntemi oldukça basit bir yaklaşım metoduyla bu sorunu ortadan kaldırır. Kaş düşmesi problemiyle karşı karşıya olan herkes iple kaş kaldırma tekniğine başvurabilir.

Kaş kaldırma hakkında bilinmesi gerekenler

Kaş kaldırma operasyonunda en sık kullanılan teknik iple kaş kaldırma tekniğidir. Son yıllarda giderek popülerleşen bu teknik sayesinde kaşlarda doğal bir görünüm yakalamak ve yüz hatlarına daha genç bir ifade kazandırmak mümkündür. Ancak yüzdeki söz konusu diğer kusurlar, tek başına kaş kaldırma işleminin yeterli olmasını engeller.

Bu yüzden alın germe, burun estetiği vb. diğer operasyon ihtiyaçları söz konusuysa kaş kaldırma işleminin yüz gençleştirmede tek başına yeterli olmayacağı bilinmelidir. Bu işlem sayesinde kaşların neden olduğu yorgun ve çökük yüz görünümü ortadan kaldırılır. Yüzde başka bir kusur yoksa kişiye 10 yaş daha genç bir görünüm kazandırılır.

Eğer kaş düşmesine zamanında müdahale edilmezse bu bölgedeki deformasyon göz kapaklarında çökme ve sarkma olmasına yol açabilir. Bunun sonucunda da çok daha yaşlı ve yorgun bir yüz görünümü ortaya çıkar.

Kimi kadınlar makyaj hilelerine başvurarak yüzlerine daha genç bir görünüm kazandırabileceklerini düşünseler bile eğer kaş bölgesinde deformasyon söz konusu ise bu çabaların hiçbiri istenilen sonucu vermeyecektir. Çünkü kaşlar makyaj uygulanan bölgelerden birisidir. Eğer kaş çizgisi ideal şeklinde değilse, kaş yapısında gevşeme ve çökme söz konusu ise ve kaşlarda seyreklik varsa yapılan makyaj etkisini yitirecektir.

Evet, belki de makyaj yaparak yanaklardaki veya alın bölgesindeki kırışıkları gidermek mümkündür ama kaşlardaki yorgun ve bitkin ifadeyi ortadan kaldırmak söz konusu değildir. Bu yüzden bu basit ama etkili işlem kaşlara çok daha genç bir görünüm kazandıracağı için göz ardı edilmemeli, yüz bölgesinde estetik açıdan üstlenmiş olduğu rol bir daha düşünülmelidir.

İdeal kaş görünümü nasıl olmalı?

Kaş yapısı belirli bir yaşa kadar hemen herkeste yüz hatlarıyla uyumlu olacak şekilde şekillenmiştir. Ancak orta yaş döneminde, özellikle kadınların kaş yapısında bozulmalar meydana gelir. Birden fazla hamilelik, emzirme vb. süreçler vücut yapısında yorgunluğa yol açar ve doku yenilenmesi yavaşlar. Dolayısıyla kadınlar bir süre sonra kaş yapılarının değiştiğini fark etmeye başlar. Bunun sonucunda da eski kaş görünümlerine kavuşmak için çeşitli makyaj hilelerine başvururlar. Ancak bu girişim uzun vadede hiçbir şey ifade etmeyecektir. Tam tersine, kaşlardaki gevşeme makyaj malzemelerinin yol açacağı deformasyondan dolayı daha da artacaktır.

Kaşların ideal görünümü herkese göre değişiklik gösterir ancak genel olarak kavisli bir yapıdan bahsetmek mümkündür. Aslında değişiklik gösteren kavisli yapının kaç derece olduğudur. Çünkü yüz hatlarının ve alın genişliğinin oranına göre kavis derecesi değişecektir.

Kaş kaldırma fiyatları

Kaş kaldırma işlemiyle ilgili bizlere en çok sorulan soruların başında bu operasyonun fiyatları gelir. Öncelikle kaş kaldırma operasyonunun sıklıkla tercih edilen bir estetik operasyon olduğunun altını çizelim. Geçmişte bu tarz operasyonların pahalı olduğu düşüncesi insanların çekingen kalmalarına yol açıyordu.

Günümüzde kaş kaldırma estetiğinin giderek yaygınlaşmış olması, maliyetlerin de aynı şekilde düşmesine yol açmıştır. Ancak kaş kaldırmanın herkes için farklılık gösteren bir operasyon olduğu unutulmamalıdır. Konu hakkında daha detaylı bilgi için WhatsApp destek hattımız üzerinden fotoğraflarınızı bizimle paylaşarak bilgi alabilirsiniz.

Kaş Kaldırma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kaş kaldırma herkese yapılabilir mi?

Evet, sağlık durumu uygun olan herkese yapılabilir.

Kaş kaldırma sonrası ağrı ya da sızı olur mu?

Hayır, iyileşme sürecinin ardından hasta normal hayatına devam eder. Herhangi bir ağrı söz konusu değildir.

Kaş kaldırma için hangi teknik kullanılıyor?

Bu işlem için başarısı kanıtlanmış iple kaş kaldırma tekniği kullanılmaktadır. Bu teknik bilinen en yaygın kaş kaldırma tekniğidir.

Kaş kaldırma kombine estetik ile yapılabilir mi?

Evet, botoks ve dolgu işlemleri ile birlikte yapılabilir.

Kaş kaldırma operasyonu ile kaşlarıma istediğim kavis verilir mi?

Teknik olarak bu mümkündür. Yüz yapınıza uymayacak bir kavis, doğal görünümü bozacaktır. Bu yüzden ideal ölçüden fazlası önerilmez.

Kaşlarımda tekrar düşme meydana gelir mi?

Bu durum kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kaşların yoğun olarak kullanılması, alın bölgesinin bakımı vb. faktörler kaşlarda tekrar düşme oluşmasına yol açabilir. Bu süre ortalama 3 yılı bulabilmektedir.

Kaş kaldırma beni kaç yaş gençleştirecek?

Eğer yüzünüzde göze çarpan başka bir kusur söz konusu değilse bu yöntem sayesinde 10 yaş daha genç bir görünüm kazanabilirsiniz.

Tekrar iple kaş kaldırma yaptırabilir miyim?

Evet, iple kaş kaldırma işlemi istenildiği zaman tekrarlanabilir.

Kaşlarım seyrek olmasına rağmen iple kaş kaldırma yaptırabilir miyim?

Evet, seyrek kaşlar bu işleme engel teşkil etmez.