...

Kore estetik ve güzellik trendlerinin yaygın olduğu ve sıklıkla yenilendiği bir kültüre sahiptir. Koreliler günümüzde yüz, meme ve vücut estetiği ve yaşlanmayı geciktiren güzellik trendleri ile tüm dünyada gündemde. Koreli erkeklerin genellikle köşeli ve sivri çene hatlarının daha yumuşak görünmesi için çene estetiği yaptırdığı bilinmektedir.

Hem erkekler hem de kadınlar için yaygın olan estetik operasyonlar, Kore estetik trendlerinin tüm dünyada bilinmesine neden olmuştur. Dünyadaki en yüksek plastik cerrahi ve estetik işlem oranına sahip olan Güney Kore, genellikle dünyanın plastik cerrahi başkenti olarak anılır. Araştırmalar, 19-29 yaşları arasındaki her üç Güney Koreli kadından birinin estetik ameliyat geçirdiğini öne sürüyor. Kore estetik trendlerini detaylı bir şekilde inceleyen yazımızı sizler için derledik.Plastik cerrahlara göre Koreliler tarafından en sık yapılan estetik ameliyat gözü daha büyük göstermek için yapılan blefaroplasti veya çift göz kapağı estetiği ameliyatıdır. Korelilerin çoğu çift göz kapağı çizgisi olmadığı için uykulu ve yorgun göründüklerinden şikayet ederler. Özellikle bayanlar daha güzel, genç ve diri bir görünüme sahip olmak için çift göz kapağı ameliyatı olurlar. Ayrıca çift göz ameliyatı diğer estetik ameliyatlara göre daha ucuz ve iyileşme süresi daha kısa olduğu için Kore estetik trendleri arasında oldukça yaygındır.

Ayrıca burun estetiği, Çene hattı, yüz germe ameliyatı ve saç ekimi, ciltteki pigmentasyonu yavaşlatan ve dolayısıyla daha parlak bir cilt tonu veren glutatyon enjeksiyonları en popüler Kore estetik trendleri arasındadır. Cilt beyazlatmaya yönelik müdahaleler de Korelilerin en popüler güzellik trendlerinden biridir. Korelilerin ince çene çizgilerini ve daha düz elmacık kemiklerini sevdikleri bilinmektedir. Bu nedenle Kore estetik trendlerinin bu talepleri karşılamak üzere şekillendiğini söylemek yanlış olmaz.

Ayrıca Koreliler çok kalın ve dolgun dudaklardan hoşlanmazlar ve dudak dolgusu operasyonlarına sıklıkla başvurmazlar. Son zamanlarda yüz estetiği ve vücut şekillendirme operasyonları Kore toplumunda popüler hale gelmiştir.Uzak doğu ülkelerinden biri olan Kore’de çift göz kapağı ameliyatı sıklıkla kullanılmaktadır. Bu bölgede doğan insanlar doğuştan düz bir göz kapağı yoktur ve bu bazı estetik problemler yaratır. Koreliler çift göz kapağı çizgileri olmadığı için yorgun ve yaşlı bir görünüme sahip olduklarını düşünürler. Bu sorunu ortadan kaldırmak için estetik operasyonlar ile çift göz kapağı görüntüsüne ulaşılabilir. Düz göz kapağı olan kişilerin çift göz kapağı şekline sahip olmasına yardımcı olan ve Kore estetik trendlerinin önde gelenlerinden olan bu ameliyat basit bir ameliyatla gerçekleştirilmektedir.Kore toplumunda sıklıkla rastlanan v şeklindeki çene çizgisi, çene dolgusunun yaygınlaşmasına neden olan estetik operasyonlarda en sık tercih edilen uygulamalardan biri haline gelmiştir. Çene çizgisi ile çenedeki asimetri, çukurlaşma, eşitsizlik gibi birçok sorun düzeltilebilmekte ve çene şekillendirme işlemi de yüz şekline uygun olarak yapılabilmektedir.

Çene dolgusu hem kadınlar hem de erkekler için Kore estetik uygulamalarında en çok tercih edilen operasyonlardan biridir. Çene şeklinin ve çizgisinin güçlü ve net bir görünüme sahip olması kadın ve erkeklerde daha çekici bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Yüzün daha canlı ve genç görünmesinde de etkilidir. Çene dolgusu ile yüzdeki düzensiz görünümün düzeltilmesi ve yüz hatlarının belirlenmesi mümkündür. Çene bölgesi ve çene hattında uzun süre kalıcı hyaluronik asit dolgular kullanılmaktadır. Kore estetik kliniklerinde erkekler için daha erkeksi bir görünüm oluşturmak için çene hattını vurgulamak için Jawline en çok tercih edilen uygulamalardan biridir.Kore estetik trendlerinin başında gelen yüz germe operasyonu, yaşlanma belirtileri ilk olarak yüzde başladığı için özellikle kadınlar için önemlidir. Yüzünde sarkma ve kırışıkları olan kişilerin yüz germe operasyonlarının çoğu klasik teknikler kullanılarak yapılmaktadır. Kişinin kulağının önünden başlayıp kulağın arkasına kadar ince bir kesi yapılır. Bu tekniğin önemli noktası derin dokuların gergin olmasıdır. Bu operasyonun amacı sadece yüzü germek değil aynı zamanda yüze şekil vermektir. Yüzde sarkan deri restore edilir. Aynı işlem boyun kısmına da uygulanarak çeneye doğru gerginlik sağlanır. Ayrıca yüz yağ enjeksiyonu, dolgu, kaş kaldırma, çene estetiği gibi operasyonlar da eklenerek yüz germe işlemi desteklenebilir. Yüz germe operasyonunda derin dokuları germek, uzun süreli ve kalıcı bir etki sağlar.Rinoplasti, Kore estetik trendleri arasında en sık kullanılan ameliyatlardan biridir. Rinoplasti, burnun şeklini değiştirmek için yapılan cerrahi operasyonlardan biridir. Rinoplasti, ihtiyaç ve beklentiler doğrultusunda hem kadınlara hem de erkeklere uygulanan bir operasyondur. Ameliyattan sonra istenilen sonuca ulaşmak 6-12 ay sürer. Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kişiler, uzman cerrah tarafından yapılacak muayene sırasında burun yapısının ameliyata uygun olup olmadığını kontrol ettirmelidir. Çoğunlukla genel anestezi altında yapılır.

Kore estetik trendlerini takip ediyor ve denemek istiyorsanız Milano Klinik’te yapılan estetik operasyonları inceleyebilirsiniz. Hastaların istek ve beklentileri doğrultusunda yüz germe ameliyatı, göz kapağı estetiği, rinoplasti gibi işlemler yapılmaktadır. Milano Klinik‘te gerçekleştirilen operasyonlarda hasta için en iyi ve doğru estetik prosedürleri uygulanmaktadır. Buradaki öncelik hastaların kendilerini sağlıklı ve güzel hissetmelerini sağlamaktır.Önceki yazımızı https://www.milanoklinik.com/blefaroplasti-proseduru-hakkinda-her-sey/ linkinden okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir