Yüz Germe Ameliyatı

Milano Klinik ile Yüz Germe Ameliyatı, Yeniden Şekillendirin!

Ücretsiz Konsültasyon

Telefon

Yüz Germe

Yüz derisinin yaş faktörü nedeniyle sarkmaya başlaması, estetik açıdan güzel olmayan görüntüler ortaya çıkarabilir. Ancak yüz germe ameliyatı ile beraber istediğiniz görünüme kolayca ulaşabilirsiniz.

Son zamanlarda Türkiye’de sıkça tercih edilen yüz germe estetiği, boyun ve yüz bölgesinde ortaya çıkan yaşlanma etkilerinin düzeltilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Yaşlanma ve genetik durumlarla beraber cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucunda yaşlanma süreci başlamış olur. Bu etkileri azaltmak ve yaşlanmayı geciktirmek için yüz gerdirme ameliyatı uygulanabilir.

Özellikle 20’li yaşlardan sonra kadınların yüz bölgesindeki yaşlanma etkileri, sigara tüketimi, güneş ışınları ve buna benzer durumlar nedeniyle başvurulan yüz estetiği, uzman estetik cerrahlar tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Konsültasyon

Telefon

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Klasik yüz germe ameliyatı genel anestezi altında ve hastane ortamında yapılmaktadır. Bu işlemin amacı yüz dokusunun güçlendirilmesidir. Ayrıca fazla derinin çıkarılması ve sarkan dokuların ortadan kaldırılması amaçlanır. Ayrıntılı bir ameliyat olmakla beraber çene, boyun, göz çevresi, alın, yanaklar ve burun detaylı olarak incelenir. Hastaların tercihine göre cerrahi operasyon 5 saat kadar sürmektedir.

Yüz germe işleminde yapılacak olan kesiler daha çok şakak bölgesinde bulunan saç çizgisinden başlar. Kesi yeri kulak çevresinden başlayarak kafanın alt bölgesinde bitmektedir. Gerdanda, boyunda ve yüzdeki yağ dokusunun dağıtılmasıyla beraber yeniden şekillendirme süreci başlatılır. Boyun bölgesinde ortaya çıkan yaşlanma belirtileri için de çene altına kesi atılabilir.

Günümüzdeki bazı uygulamalarda şakak bölgesinden küçük kesiler atılabilir. Genelde kulak çevresinden alt göz kapaklarına kadar olan kısımla beraber üst dudak kısmına kadar bu alan genişlemektedir. Boyun derisinden gevşeklik, gerdanda sarkıklık ve çene altında yağ birikiminin olması halinde şakak kesileri kullanılmaktadır.

Kulak üzerindeki saçlı derinde başlayarak aşağı doğru uzayan kulak arkası deriye cerrahi kesi atıldıktan sonra yüz derisi kaldırılmaktadır. Daha sonra sarkmaya sebep olan yüz kasları, özel dikişler ile asılır. Ardından derinin fazlalık olan kısmı da operasyonla alınır ve uzaklaştırılır. Bu sayede yanak, çene ve şakak bölgesindeki deri fazlalıkları da ortadan kaldırılmış olunur.

100'den YÜZ GERME AMELİYATI İncelemesi

Halihazırda Milano Klinik ile YÜZ GERME AMELİYATI olan sevimli misafirlerimizin incelemelerine bir göz atın.
Naruto Super Z
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Türkiye'de Yüz Germe İncelemelerini İzleyin!

Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Sorularınız mı var?

Tıp Uzmanlarımız Yüz Germe Ameliyatı ilgili tüm sorularınızı cevaplayacaktır.

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi

Ameliyattan önce cerrah tarafından hastaya bazı bilgiler verilmektedir. Öncelikle işlemden 10 gün önceye kadar sigara tüketimi sonlandırılmalıdır. Ayrıca kan sulandırıcı ilaçların yanı sıra alınan bitkisel ilaçların tüketimi de sona erdirilmelidir. Elbette uzman cerrah, hastanın tıbbi geçmişini dinleyecek ve var olan rahatsızlıklar hakkında da bilgi sahibi olacaktır. Bu bilgiler ışığında yüz germe işleminin yapılıp yapılamayacağına karar verilir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Operasyondan bir gün sonra kulak arkasına takılan dren çıkarılmaktadır. Ayrıca buz uygulamasının tercih edilmesi, iyileşme sürecine katkıda bulunur. Genelde 1 gece hastanede istirahat edilir. İşlemden sonraki ilk hafta göz kapakları ve yüz bölgesindeki dikişler alınır. 10. günün ardından saç içerisindeki dikişler de alınmaktadır.

Yüz gerdirme ameliyatından iki gün sonra banyo yapılabilir. Aşırı sıcak olmamak kaydıyla ılık su ile banyo yapılması gerekir. Bu süreçte saç tararken ya da makyaj yaparken dikkatli olunmalıdır. Ayrıca ilk 15 günlük süreçte ağır aktivitelerden kaçınılmalıdır. Ameliyattan sonra oluşabilecek morluk ve şişlikler ise 20 günden sonra kaybolmaya başlar. İşe dönüş zamanı ise işlemden sonraki 15. gündür.

Yüz Germe Ameliyatının Riski Var mı?

Estetik operasyonları dâhil olmak üzere tüm ameliyatlarda elbette risk bulunmaktadır. Yüz germe ameliyatı da tamamen hastanın talebine göre yapılmaktadır. Uzmanlar isteklerin ne şekilde karşılanabileceğini ve ortaya çıkabilecek olan riskleri, ameliyattan önce hastalarıyla paylaşır. İşlem sonrasında yağ dokusu kaybı, kanama, enfeksiyon ve sıvı birikimi gibi yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu nedenle riski en az olan ameliyat yöntemine başvurmak daha önemlidir.

Yüz bölgesinin kısa sürede kanlanan bir bölge olması, enfeksiyonları beraberinde getirebilir. Bu yüzden operasyon öncesi ve sonrasında koruyucu ilaçların cerrah tarafından uygulanıyor olması önemlidir. Aynı şekilde kanama durumu da yaşanabilir. Özellikle de yüksek tansiyonu olan hastalarda kanama riskinin olduğu unutulmalıdır. Deri altında yaşanacak kanamalar, kötü iz kalmasına neden olabileceği gibi iyileşme sürecini de yavaşlatacaktır. Bunlar dışında yüz germe ameliyatı riskleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Sinirlerde hasar
  • Saç kaybı
  • Kilo alımı ve kilo kaybı

Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Cerrahın tavsiyesine göre hafif ağrıları azaltmak için sadece ağrı kesiciler kullanılmaktadır.
Bu işlemin sonuçları kalıcıdır. Fakat gençleşme amacıyla başvurulan operasyon sonrasında cildin doğal yaşlanma süreci devam eder. Bu yüzden yüz görünümü de yaşın ilerlemesiyle değişir.
Operasyondan sonra yüzün doğal görünümü bozulmaz. Ayrıca ameliyattan sonra mimik kaybı veya donuk yüz ifadesi gibi durumlar da yaşanmaz.
İlk 7 günlük süreçte ödem ve cerrahi travmalar olabileceği için cildin tekrar yıpranmaması adına 15 gün sonra cilt temizleme solüsyonları kullanılabilir. Ayrıca banyo yapacak olan hastalar ılık su tercih etmelidir. Sabun ve şampuanlar ise pH dengeli olmalıdır.
Hastaların cilt yapısına göre oluşabilen morluk ve şişlikler, birinci hafta itibarıyla azalacaktır. Ancak boyun bölgesinde sarkıklık olan hastalarda bu süreç biraz daha uzun olabilir. Bu nedenle cerrahın tavsiyesi dışına çıkılarak farklı uygulamalara başvurulmamalıdır.
Operasyondan sonraki ilk 1 ay cildin iyileşme süreci açısından çok önemlidir. Bu nedenle 4 haftalık süreçte her türlü spor aktivitelerinden uzak durulması gerekir. Aksi halde morluk ve şişlikler oluşur. Ancak cerrahlar hastalara hafif tempolu yürüyüş yapma onayı verebilir.

2 Responses

  1. Ben Zürih’te im ve üzgerme amiliyata istiyorum , Nisa’n 24 İstanbul’a iş allah gelecem sadece zamanım kısıtlı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir