...

Anne olmak bir lütuf olarak kabul edilir, mucizevidir ve bir hediyedir. Dahası, anne olmak bizi düşündüğümüzden daha fazla değiştirir. Hayatımızı birçok şekilde farklılaştırır. Yaşama şeklimizi, olayları yorumlama şeklimizi değiştirir. Tabii aynı zamanda vücudumuzu da değiştirir.

Birçok kadın hamilelik sırasında ve doğumdan sonra vücutlarında bölgesel değişiklikler yaşar. Bu tamamen normal ve aynı zamanda doğal bir değişikliktir. Kadınların bu dönemde yaşayabileceği değişiklikler göğüsler, karın, basen ve kollar olmak üzere vücutlarındaki birçok alanı etkiler. Bazı farklılıklar belli bir sürede kendi kendine kaybolabilirken, bazıları da ne yazık ki kendi kendine gitmeyebilir. Bundan dolayı milyonlarca kadın hamilelikten önceki haline dönmek için birçok yola başvurur ve bir sürü farklı şey dener. Ancak bazen kilo vermenin doğal yolları işe yaramaz. Sorun birçok yerde olabilir. Bazı insanlar yanlış egzersiz rutinini deneyebilir; Bazı insanlar yanlış beslenmeyi dener. Ya da kişilerin doğal yollarla kilo vermesini engelleyen metabolik bir sorun olabilir. Bu aynı zamanda Kayleigh Baldwin-Wilkinson’ın da yaşadığı bir durum. Bu yazımızda Kayleigh Baldwin-Wilkinson’ın hikayesinden bahsedeceğiz. Kayleigh Baldwin-Wilkinson, Birleşik Krallık’ta Essex’te ikamet eden 28 yaşında bir kadındır. Morgan ve Harley adında iki harika çocuk annesidir. İlk önce yedi yıl önce Morgan’ı dünyaya getirdiğinde anne oldu ve ardından üç yıl sonra Harley ile ikinci defa anne oldu. Kayleigh’in uzun süredir kilo sorunlarıyla mücadele ettiği bilinen bir gerçek. İlk çocuğunu doğurduktan sonra kilo vermek için çok uğraştığını ve ikinci hamilelikten sonra kilo vermenin çok zor hale geldiğini söylüyor. Kendi kendine kilo vermeye çalıştığında çalışmaları sonuçsuz kaldı.

Kayleigh’in yaşadığı bu duruma yo-yo etkisi deniyor. Yo-yo etkisi, ağırlık döngüsü olarak da bilinir. Bu, ne denerse denesin verdiği kiloyu geri alacağı anlamına geliyordu. Kayleigh, yaklaşık 20 kilo verdi, ancak hepsini ekstra kilo ile geri aldı. Ayrıca sürekli hazır yemek yemesi de duruma yardımcı olmadı. Her hafta paket servis için 150 sterlinden fazla harcadığını söylüyor.

Kilosu çocuklarıyla olan ev hayatını etkilediğinden, çocuklarla kaliteli zaman geçirememesi onu harekete geçirdi ve araştırmaya başladı. Araştırmadan sonra gastrik bypass ameliyatı olmaya karar verdi.

Mide baypas ameliyatı, midenin küçük bir bölümünü geri kalanından ayırarak midenin boyutunu küçülten ve onu ince bağırsağa bağlayan bir ameliyattır. Bu, yediğiniz yiyeceklerin doğrudan bağırsağınıza gitmesini sağlar. Daha küçük mide, çok daha küçük yiyeceklerle dolu hissetmemize yardımcı olduğu için ameliyat kilo kaybına neden olur.

Araştırmasını yaptıktan sonra Kayleigh, Birleşik Krallık’ta bu ameliyatı yaptırmanın maliyetinin 10.000 ila 20.000 £ arasında olabileceğini gördü. İşte o zaman Türkiye’de ameliyat olmaya karar verdi. Son birkaç yıldır sağlık turizminde manşetlere çıkan Türkiye’de, hayalini kurduğu ameliyatı yaklaşık 3 bin 200 sterline yaptırabileceğini gördü.

Ameliyattan önce Kayleigh, yaklaşık 120 kiloydu. Ameliyattan sonra bir yıl boyunca 66 kilo oldu. Ancak birçok kadında olduğu gibi o kiloları verdikten sonra cildi sarkmaya başladı.

Kilo verdikten sonra sarkma doğal olarak gerçekleşir. Cilt uzun süre gerilirse esnekliğini kaybeder. Yani kilo verdikten sonra bu fazla deri vücuttan sarkmaya başlayacaktır.

Kadınların kilo verdikten sonra sarkmalarının yanı sıra hamilelik sırasında ve sonrasında çatlaklar da yaşadığını belirtmekte fayda var. Çatlaklara hızlı kilo alımı neden olur ve cildinizin ne kadar hızlı büyüdüğüne verdiği tepkidir.

Kayleigh bir yıl içinde kilo verdi, ancak görünüşünden memnun değildi, estetik ameliyatlar için Türkiye’ye dönmek için fazladan 4.500 £ harcadı. Karın germe estetiği, meme dikleştirme estetiği ve meme büyütme estetiği ameliyatlarını oldu.

Karın germe ameliyatında alt karın bölgesindeki fazla deri kesi ile alınarak vücuda tonda bir görünüm kazandırılır. Meme implantı ameliyatında silikon meme protezlerinin implantasyonu ile memenin şekli ve genel görünümü değiştirilir. Son olarak Meme dikleştirme operasyonu, memelerin daha dik görünmesi için kesi ile derinin bir kısmını alarak memelerin sarkmasına yardımcı olur.

Kayleigh şimdi, vücudu ile her zamankinden daha mutlu. Bu değişiklikleri sadece kendisi için değil çocukları için de yaptığını söylüyor. Artık nefes darlığı çekmeden, herhangi bir fiziksel acı hissetmeden çocuklarıyla daha kaliteli zaman geçirebiliyor. Ve bunu sadece bir yıl içinde gerçekleştirdi.

Kayleigh Baldwin-Wilkinson, güzel hissetmeyi ve çocuklarına daha fazla zaman ayırabilmeyi hayal etti ve estetik ameliyatlarla sadece bir yıl içinde hayallerine ulaştı. Hayallerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız Milano Klinik tam size göre! Her yıl binlerce insanın hayallerine ulaşmasına yardımcı olduk, size de yardımcı olmak istiyoruz. Hizmetlerimiz, fiyatlarımız ve daha fazlası hakkında ek bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Önceki yazımızı https://www.milanoklinik.com/iyi-bir-jawline-icin-fikirler/ linkinden okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir