İyi Bir Jawline İçin Fikirler

Güzellik endüstrisi ve standartlar hızla değişse de, keskin çene uzun zamandır tercih edilen özelliklerden bir tanesidir. Bu özelliğin halkın gözünde ne zaman çok çekici görünmeye başladığını saptamak zor olsa da, 1900’lerde dünya savaşlarının traşlı, çıplak yüzlü görünümü ordu ve beyaz yaka işleri dışında bir norm haline geldi.

Sakal traşları yapılırken keskin çene hatları ışığın altına girdi. Ve sinemanın artan popülaritesi, görünümün popülerleşmesine yardımcı oldu. Bu yazımızda jawline neden bu kadar hoş bulduğumuzu, hangi çeneleri iyi bir jawline olarak nitelendirebileceğimizi ve böyle bir görünüme nasıl kavuşabileceğinizi konuşacağız. 

İyi Bir Jawline Nedir?

Pek çok insan kulağın altından çeneye kadar yontulmuş, keskin bir çizgiyi iyi bir çene çizgisi olarak görür. Bu bazı durumlarda doğru olsa kesin bir cevap değildir. Estetisyenlerin genel olarak ulaşmak istedikleri şey yüzün ana hatlarını çizecek, güçlü bir çenedir. 

Kadınlar için bu görünümün en güzel örneklerinden biri Angelina Jolie’dir. Yakından bakıldığında bunun sebebini anlamak oldukça kolay. Genç yıldızın çene hattına baktığımızda oldukça keskin olduğunu görebiliriz. Çene hattı neredeyse bir sınır gibi, boyun ve baş arasına çok belirgin bir çizgi çeker. Bahsedildiği gibi, ideal görünüm genel yüzünüze ve kafa şeklinize göre değişse de genel amaç bu kutuların hepsini işaretlemektir.

Ameliyatsız Seçenekler 

Diğer birçok ideal görünüm gibi, belirgin bir jawline için de çeşitli şekillerde elde edilebilir. Bunlardan biri, tahmin ettiğiniz gibi, egzersiz yapmak. Çene ve/veya çene egzersizleri diğer egzersiz türlerinin aksine oldukça kolaydır. En iyi kısım? Bunları hemen hemen her zaman ve her yerde yapabilirsiniz. Bu egzersizler çene, yanaklar, dudaklar ve çenenin hareketlerine odaklanma eğilimindedir. Bunları çalışırken, yemek pişirirken, film izlerken ve hatta başka egzersizler yaparken de yapabilirsiniz. Bunu yapamıyorsanız, sakız her zaman yardımcı olabilir!

Sakız çiğnerken, çenenizin sürekli hareketi de bir tür egzersiz görevi görür. Bunun için aromasız sakızlar özellikle tavsiye edilir, çünkü daha uzun süre kullanılabilirler. Yapabileceğiniz başka bir şey de, çene hattınızın hemen altında boynunuzun üst kısmına masaj yapmaktır. Biz konuşurken, yemek yerken, esnerken vs. bu bölge aslında sürekli hareket ederken, masaj teknikleriyle cildi germek de yardımcı olabilir.

Ve son olarak, su! Suyun vücudunuz ve genel sağlığınız için ne kadar önemli olduğunu vurgulayamayız. Günlük hayatımızın yoğun temposuna kapıldığımızda su içmeyi unutabiliriz. Bu nedenle, kendinizi daha fazla su içmeye teşvik etmek istiyorsanız, hatırlatıcılar oluşturabilirsiniz. Unutmayın, su içmek hayalinizdeki görünüme kavuşmak için çok faydalı bir adım olsa da, sağlıklı bir yaşam sürmek için de hayati bir adımdır.

Cerrahi Seçenekler

Gelişen güzellik ve estetik sektörü, birçok kişiye hayallerindeki görünümü vaat ediyor ve güzel bir çene hattı için ameliyat olmak artık çok yaygın bir işlem. Aslında seçebileceğiniz birkaç farklı işlem var. Bu bölümde bunlardan üçünü ele alacağız. 

Boyun Germe

İnsanların belirli bir çene çizgisine sahip olmamalarının nedenlerinden biri, boyunlarındaki gevşek ve/veya sarkmış deridir. Boyun germe operasyonu boyun bölgenizdeki gevşek ve gereksiz deriden kurtulmaya odaklanır. Operasyon tipik olarak 2 ila 3 saat sürer ve iyileşme süresi yaklaşık üç aydır.

Yüz Germe 

Yüz germe ameliyatı, her ikisinin de gevşek deriden kurtulmaya odaklanması açısından boyun germeye benzer. Yüz germede asıl amaç dokuları güçlendirmektir. Bu operasyon da yaklaşık 2-3 saat sürer ve iyileşme süresi yaklaşık iki aydır.

Bişektomi

Pek çok insan, tanımlanmış bir çene hattı elde etmek için estetik ameliyatları düşünürken bişektomiyi gözden kaçırma eğilimindedir, oysa gerçekte bişektomi, iyi bir çene hattından çok daha fazlasını sunar. Bu ameliyatta yanaklarınızdaki fazla yağların alınmasına odaklanılır. Bu size istediğiniz çene çizgisini vermekle kalmayacak, aynı zamanda oldukça genç görünmenizi de sağlayacaktır.

Milano Klinik, burada listelenen tüm ameliyatları sağlar. Uzman estetisyenlerden oluşan ekibimiz, birçok insanın hayallerindeki görünüme kavuşmasına yardımcı olmak için çok çalıştı. Ve bu konuda da size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır. Hizmetlerimiz, fiyatlarımız ve daha fazlası hakkında ek bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Bu yazımızda sizlere iyi bir jawline için fikirlerden bahsettik. Bir önceki yazımıza https://www.milanoklinik.com/altin-oran-nedir/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)