İyi Bir Jawline İçin Fikirler

Güzellik endüstrisi ve standartlar hızla değişse de, keskin çene uzun zamandır tercih edilen özelliklerden bir tanesidir. Bu özelliğin halkın gözünde ne zaman çok çekici görünmeye başladığını saptamak zor olsa da, 1900’lerde dünya savaşlarının traşlı, çıplak yüzlü görünümü ordu ve beyaz yaka işleri dışında bir norm haline geldi.

Sakal traşları yapılırken keskin çene hatları ışığın altına girdi. Ve sinemanın artan popülaritesi, görünümün popülerleşmesine yardımcı oldu. Bu yazımızda jawline neden bu kadar hoş bulduğumuzu, hangi çeneleri iyi bir jawline olarak nitelendirebileceğimizi ve böyle bir görünüme nasıl kavuşabileceğinizi konuşacağız. 

İyi Bir Jawline Nedir?

Pek çok insan kulağın altından çeneye kadar yontulmuş, keskin bir çizgiyi iyi bir çene çizgisi olarak görür. Bu bazı durumlarda doğru olsa kesin bir cevap değildir. Estetisyenlerin genel olarak ulaşmak istedikleri şey yüzün ana hatlarını çizecek, güçlü bir çenedir. 

Kadınlar için bu görünümün en güzel örneklerinden biri Angelina Jolie’dir. Yakından bakıldığında bunun sebebini anlamak oldukça kolay. Genç yıldızın çene hattına baktığımızda oldukça keskin olduğunu görebiliriz. Çene hattı neredeyse bir sınır gibi, boyun ve baş arasına çok belirgin bir çizgi çeker. Bahsedildiği gibi, ideal görünüm genel yüzünüze ve kafa şeklinize göre değişse de genel amaç bu kutuların hepsini işaretlemektir.

Ameliyatsız Seçenekler 

Diğer birçok ideal görünüm gibi, belirgin bir jawline için de çeşitli şekillerde elde edilebilir. Bunlardan biri, tahmin ettiğiniz gibi, egzersiz yapmak. Çene ve/veya çene egzersizleri diğer egzersiz türlerinin aksine oldukça kolaydır. En iyi kısım? Bunları hemen hemen her zaman ve her yerde yapabilirsiniz. Bu egzersizler çene, yanaklar, dudaklar ve çenenin hareketlerine odaklanma eğilimindedir. Bunları çalışırken, yemek pişirirken, film izlerken ve hatta başka egzersizler yaparken de yapabilirsiniz. Bunu yapamıyorsanız, sakız her zaman yardımcı olabilir!

Sakız çiğnerken, çenenizin sürekli hareketi de bir tür egzersiz görevi görür. Bunun için aromasız sakızlar özellikle tavsiye edilir, çünkü daha uzun süre kullanılabilirler. Yapabileceğiniz başka bir şey de, çene hattınızın hemen altında boynunuzun üst kısmına masaj yapmaktır. Biz konuşurken, yemek yerken, esnerken vs. bu bölge aslında sürekli hareket ederken, masaj teknikleriyle cildi germek de yardımcı olabilir.

Ve son olarak, su! Suyun vücudunuz ve genel sağlığınız için ne kadar önemli olduğunu vurgulayamayız. Günlük hayatımızın yoğun temposuna kapıldığımızda su içmeyi unutabiliriz. Bu nedenle, kendinizi daha fazla su içmeye teşvik etmek istiyorsanız, hatırlatıcılar oluşturabilirsiniz. Unutmayın, su içmek hayalinizdeki görünüme kavuşmak için çok faydalı bir adım olsa da, sağlıklı bir yaşam sürmek için de hayati bir adımdır.

Cerrahi Seçenekler

Gelişen güzellik ve estetik sektörü, birçok kişiye hayallerindeki görünümü vaat ediyor ve güzel bir çene hattı için ameliyat olmak artık çok yaygın bir işlem. Aslında seçebileceğiniz birkaç farklı işlem var. Bu bölümde bunlardan üçünü ele alacağız. 

Boyun Germe

İnsanların belirli bir çene çizgisine sahip olmamalarının nedenlerinden biri, boyunlarındaki gevşek ve/veya sarkmış deridir. Boyun germe operasyonu boyun bölgenizdeki gevşek ve gereksiz deriden kurtulmaya odaklanır. Operasyon tipik olarak 2 ila 3 saat sürer ve iyileşme süresi yaklaşık üç aydır.

Yüz Germe 

Yüz germe ameliyatı, her ikisinin de gevşek deriden kurtulmaya odaklanması açısından boyun germeye benzer. Yüz germede asıl amaç dokuları güçlendirmektir. Bu operasyon da yaklaşık 2-3 saat sürer ve iyileşme süresi yaklaşık iki aydır.

Bişektomi

Pek çok insan, tanımlanmış bir çene hattı elde etmek için estetik ameliyatları düşünürken bişektomiyi gözden kaçırma eğilimindedir, oysa gerçekte bişektomi, iyi bir çene hattından çok daha fazlasını sunar. Bu ameliyatta yanaklarınızdaki fazla yağların alınmasına odaklanılır. Bu size istediğiniz çene çizgisini vermekle kalmayacak, aynı zamanda oldukça genç görünmenizi de sağlayacaktır.

Milano Klinik, burada listelenen tüm ameliyatları sağlar. Uzman estetisyenlerden oluşan ekibimiz, birçok insanın hayallerindeki görünüme kavuşmasına yardımcı olmak için çok çalıştı. Ve bu konuda da size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır. Hizmetlerimiz, fiyatlarımız ve daha fazlası hakkında ek bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Bu yazımızda sizlere iyi bir jawline için fikirlerden bahsettik. Bir önceki yazımıza https://www.milanoklinik.com/altin-oran-nedir/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi ?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...