...

Birçok insanın kendine güvensizlikleri ve sevmedikleri yanları vardır. Bu nedenle plastik cerrahi, kişinin yaşam tarzında büyük değişiklikler yapmadan görünümünü kalıcı olarak değiştirmenin kolay bir yolu haline geldi. Estetik ameliyatlar, spor salonuna gitmeden veya diyet yapmadan görünüşünü değiştirmeyi hedefleyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle, çoğu kişi için pahalı olsa da, estetik ameliyat, insanların sahip olmak istediği görünüme ulaşmanın en etkili ve hızlı yoludur.

Liposuction, rinoplasti ve Brezilya popo estetiği gibi estetik ameliyatlardan bazıları ünlüler ve bunun sonucunda daha birçokları tarafından yaptırılmaktadır. Bu işlemler, güzellik standartlarına uygun olduğu için düz küçük burun, daha büyük göğüs ve popo, kol ve bacaklarda incelik isteyen kişiler tarafından dünya çapında en sık yaptırılan işlemlerden biridir. Bu vücut tipi, genetik olarak sağlanmadıysa estetik ameliyatsız elde edilemez ve bu nedenle pek çok kadın kendini güzel hissetmek için estetik ameliyatlara yönelir.Düğün öncesi estetik ameliyat da bir konsept haline geldi, çünkü bu insanlar büyük günlerinden önce estetik ameliyat yaptırmak isteme eğiliminde oldukları için gelinler de bu insanlar arasında yer alıyor. Evlilik insanların hayatında büyük bir değişikliktir ve birçoğu o anları fotoğraflarla hatırlamak ister ve birçok kadın için düğün günlerinde en iyi şekilde görünmek çok önemlidir. Bazı gelinler makyajlarına ve saçlarına güvenmeyi tercih ederken, bazıları bunun ötesine geçerek düğün gününden aylar önce estetik operasyon yaptırıyor. Düğün öncesi estetik ameliyatlar arasından en çok gelinlerin tercih ettiği 3 tanesi vardır.Rinoplasti, en çok tercih edilen düğün öncesi estetik ameliyatlardan biridir. Rinoplasti aynı zamanda “burun estetiği” olarak da bilinir ve tanımı gereği burnu yeniden şekillendiren plastik cerrahidir. Burun estetiği estetik veya tıbbi nedenlerle yapılabilir. Burun, yüzün genel görünümünü etkilediği için yüzde önemli bir yer tuttuğundan, işlemin yapılması için doğru kliniğin bulunması çok önemlidir. Milano Klinik gibi güvenilir klinikler, yalnızca yüzünüzü tamamlayan değil, aynı zamanda tam istediğiniz gibi görünen bir buruna sahip olmanızı sağlayacak rinoplasti prosedürünü sağlar.

Prosedür kadar, iyileşme süreci de en iyi sonuçları elde etmek için çok önemlidir. Rinoplastiden iyileşme, yapılan işlemin açık veya kapalı olmasına bağlıdır. Örneğin kapalı rinoplastide burunda yapılacak işleme göre çeşitli kesiler kullanılır ancak kesiler burun deliğinden yapılır ve dışarıdan belli olmaz. Kapalı rinoplasti ameliyatında ameliyat sonrası gelişen şişlik daha çabuk iyileşir. Özellikle erken iyileşme döneminde ödem oluşmasını önlemek için ameliyat edilen bölgeye soğuk kompres uygulanması ve yüzün yukarıda tutulması yani tam yatarak uyumaması önerilir.

Birçok insan burnunun şeklinden, boyutundan veya genel görünümünden memnun değildir ve görünüşünü değiştirme arzusuna sahiptir. Bazı gelinler için düğün günü o kadar önemlidir ki, düğün ve düğün fotoğraf çekimlerinden önce burun estetiği olurlar. Bu nedenle pek çok gelin düğün öncesi estetik ameliyat olarak burun estetiği olmayı tercih etmektedir.Liposuction, düğün öncesi tercih edilen estetik ameliyattan biridir. Liposuction, hem vücut ağırlığını azaltmak hem de vücudu yeniden şekillendirmek ve şekillendirmek için kas ve cilt arasındaki fazla yağın alınması tedavisidir. Liposuction vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir ancak en çok kalça, kol, uyluk ve bel bölgelerine uygulanmaktadır. Liposuctiondan iyileşme, işlemin bölümüne ve ciddiyetine bağlı olarak bir ila üç ay sürebilir. Milano Klinik, vücudunu dilediği gibi şekillendirmek isteyenlere liposuction işlemini sağlıyor. Rinoplastide olduğu gibi, iyileşmeyi hızlandırmak için soğuk kompres uygulanması önerilir.

Liposuctionın düğün öncesi estetik ameliyat olarak gelinler tarafından çok tercih edilmesinin nedeni, liposuctionın sadece kilo vermenizi değil, aynı zamanda fazla vücut yağının alınması sonucu vücudun şekillenmesini de sağlamasıdır. Pek çok kişinin bildiği gibi, insanlar yaşlandıkça kilo vermek daha da zorlaşır ve ayrıca yıllarca sağlıklı bir yaşam tarzı benimsenmezse vücut fit şeklini kaybeder. Liposuction, forma girmenin en hızlı yoludur ve genellikle gelinler tarafından yapılır.BBL veya Brezilya popo estetiği de yüksek komplikasyon riskleri ile ilişkili olmasına rağmen gelinler tarafından düğün öncesi estetik ameliyatlardan biridir. Brezilya popo kaldırma, popoya implant veya vücut yağı enjekte etme prosedürüdür. İşlemin tehlikeli olma olasılığı vardır ve riskleri azaltmak için BBL’nin güvenilir bir klinikte yapılması çok önemlidir. Milano Klinik gibi klinikler, size hayalinizdeki vücudu verecek güvenli plastik cerrahi prosedürleri sunar. İyileşme için ayrıca dinlenmek ve ameliyat edilen bölgeye baskı uygulamamak tavsiye edilir.

BBL’nin düğün öncesi en çok tercih edilen estetik ameliyatlardan biri olmasının sebeplerinden biri de güzellik standartlarıdır. Mevcut güzellik standartları, birçok kadının sahip oldukları bedenden memnun kalmamalarına ve bedenlerinin görünümünü değiştirmek istemelerine neden oluyor. BBL tüm dünyada ve gelinler arasında en popüler estetik ameliyat iken, aynı sebeplerden dolayı düğün öncesi en sık yapılan estetik ameliyatlardan biridir.

Pek çok kadın ya öz eleştirilerinden ya da güzellik standartlarına uymak istemelerinden dolayı vücutlarından memnun hissetmezler. Bu gerçek, onlar için en önemli günlerden biri olan düğünlerinden önce de kendini gösterir. Bu isteklerden dolayı bazı işlemler düğün gününden önce en çok tercih edilen estetik ameliyatlar arasında sayılmaktadır. Belirli bir şekilde görünmek istemek normaldir, ancak bu prosedürlerin yapılması için güvenilir bir klinik bulmak çok önemlidir. Milano Klinik, hayal ettiği görünüme kavuşmak isteyen herkes için bu prosedürleri sağlıyor. Özellikle büyük gününüz için ve kendinizi en iyi şekilde hissetmek için çok önemlidir.

Önceki yazımıza https://www.milanoklinik.com/kourtney-kardashian-plastik-cerrahi-proseduru/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir