Kalça bölgesini şekillendirmek ve bölgenin dolgun ve dik bir görünüme ulaşmasını sağlamak amacıyla başvurulan estetik uygulamasına Brezilya popo estetiği denir. Kadınlık sembolü olarak kabul edilen düzgün ve dolgun popolar artık estetik uygulamalarına konu olmuştur. Bu yüzden birçok kadın bu uygulamaya başvurmaya başlamıştır. Brezilya kalça estetiği uygulamasında iki farklı yönteme başvurulmaktadır. Bunlardan birincisi popo görünümünü düzeltmek amacıyla hastanın kendi yağ dokusunun kullanılmasıdır. Diğer yöntemde ise silikon popo protezinden yararlanılır. İşlem sırasında hangi yönteme başvurulacağı cerrah tarafından belirlenir ve hastaya konuyla ilgili bilgiler aktarılır. Ek olarak operasyonla beraber karın germe, liposuction, uyluk germe ve göğüs büyütme gibi estetik operasyonlar da yapılabilir.Brezilya’da yaşayan kadınların popo yapısı estetik ve dik görünümüyle dikkat çekmektedir. Fiziksel olarak incelendiğinde aşırı büyük olmayan popolar, dolgun olduğu için büyük görünebilir. Genel anlamda poponun dik ve estetik görünümü spor ve doğru beslenme yardımıyla korunabilir. Ancak son zamanlarda Brezilya popo estetiği rağbet gördüğü için birçok kadının merakla araştırma yaptığını söyleyebiliriz.

Brezilya Popo Estetiği

Kalça bölgesini şekillendirmek ve bölgenin dolgun ve dik bir görünüme ulaşmasını sağlamak amacıyla başvurulan estetik uygulamasına Brezilya popo estetiği denir. Kadınlık sembolü olarak kabul edilen düzgün ve dolgun popolar artık estetik uygulamalarına konu olmuştur. Bu yüzden birçok kadın bu uygulamaya başvurmaya başlamıştır. Brezilya kalça estetiği uygulamasında iki farklı yönteme başvurulmaktadır. Bunlardan birincisi popo görünümünü düzeltmek amacıyla hastanın kendi yağ dokusunun kullanılmasıdır. Diğer yöntemde ise silikon popo protezinden yararlanılır. İşlem sırasında hangi yönteme başvurulacağı cerrah tarafından belirlenir ve hastaya konuyla ilgili bilgiler aktarılır. Ek olarak operasyonla beraber karın germe, liposuction, uyluk germe ve göğüs büyütme gibi estetik operasyonlar da yapılabilir.

Popo Protez için Kimler Uygundur ?

Brezilya Popo Estetiği Operasyonu

Brezilya’da yaşayan kadınların popo yapısı estetik ve dik görünümüyle dikkat çekmektedir. Fiziksel olarak incelendiğinde aşırı büyük olmayan popolar, dolgun olduğu için büyük görünebilir. Genel anlamda poponun dik ve estetik görünümü spor ve doğru beslenme yardımıyla korunabilir. Ancak son zamanlarda Brezilya popo estetiği rağbet gördüğü için birçok kadının merakla araştırma yaptığını söyleyebiliriz.

Popo yapısı küçük olan hastaların tercih ettiği bu estetik uygulamada ayrıca vücut hatlarına uyum sağlayan bir popoya sahip olmak isteyenler bu işleme başvurmaktadır. Ek olarak popo şekli düz ya da kare görünümde olanlar da daha diri bir popoya sahip olmak için Brezilya popo estetiği konusunda işlem talep edebiliyor. Kilo kayıpları ya da yaşlanma sebebiyle kalça bölgesinde düzleşme, gevşeme ve sarkma gibi durumlar söz konusu ise bu estetiğin yaptırılması uygun olacaktır.

Kalça bölgesi aslında her toplumda görünüm itibariyle gücü ve zenginliği sembolize etmektedir. Bu nedenle kalça bölgesini saklama ya da gizleme ihtiyacının olmadığı söylenebilir. Elbette çok daha güzel bir kalçaya sahip olmak için popo estetiğine başvurulduğu unutulmamalıdır.

Popo Kaldırma Operasyonları

Brezilya kalça estetiği yaptırmak isteyenler için üç farklı yöntem sunulmaktadır. Bunlar yağ enjeksiyonu ile kalça estetiği, askılama ile popo kaldırma ve protez ile kaçla estetiğidir. Hastaların taleplerine göre estetik cerrahları bu yöntemler arasından uygun olanını seçer ve uygulamaya başlar.

Popo Protezi Yöntemi: Bu yöntemde hastanın kalçasının üst kısmındaki dolgunluk düzeyi yetersiz ise özel olarak üretilen silikon protezlere başvurulur. İşlem sayesinde kalça bölgesi arkaya doğru hem yüksek hem de biraz daha çıkık bir pozisyona ulaşmaktadır. Ayrıca popo için üretilmiş olan protezler kalçadaki kaslar içine yerleştirilir. Son olarak protez yönteminden sonra bölgede herhangi bir ize rastlanmamaktadır.

Askılama ile Popo Kaldırma: Herhangi bir nedenden ötürü kilo kaybı yaşayan hastaların popo bölgesinde ve karın alt kısmında bazı çökmeler yaşanmaktadır. Bu durum ancak askılama ile yukarıya çıkarılabilir. Hastaların cilt yapısı incelendikten sonra yağ enjeksiyonu ya da protez yöntemine de başvurulabilir.

Yağ Enjeksiyonu: En çok kullanılan Brezilya popo estetiği uygulamalarındandır. Poponun alt ve dış kısmı ile beraber basen ve belden lazer liposuction uygulamasıyla ince kanüller yardımıyla hastadan yağ alınır. Bu yağ birtakım işlemlerden geçer ve poponun üst kısmına yerleştirilir. Bu sayede gözle görülür bir dolgunlaşma sağlanabilir.

Brezilya Popo Estetiği Türkiye
BBL - Brezilya Popo Estetiği
BBL Türkiye
BBL Ameliyatı

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme

Günümüzde en çok uygulanan Brezilya popo estetiği yöntemi, yağ enjeksiyonu uygulamasıdır. Kalça bölgesinin yaşlanma ya da kilo kaybı gibi durumlardan ötürü eski formunu yitirmesi sonucunda yapısal olarak değişim yaşanmaktadır. Bu değişimle beraber ortaya çıkan görünümü beğenmeyenler yağ enjeksiyonu ile Brezilya popo estetiği yaptırabilir. Pek çok kullanıcı yağ hücreleriyle ilgili araştırma yapmaktadır. Ancak yağ hücreleri kendini yenileyebildiği için son derece sağlıklı bir şekilde işlem gerçekleştirilebilir. Bu yüzden vücudun farklı bir bölgesinden alınan yağ dokusu, kalça bölgesinin dolgunlaştırılması için kullanılabilmektedir. Son olarak bu işlemde herhangi bir kesi yapılmadığı için yara izi de olmamaktadır.

Brezilya Popo Estetiği

Öncelikle hastaların bu uygulamaya uygun olup olmadığına bakılır. Ayrıca yağ enjeksiyonunun yapılabilmesi için fazla olan yağ dokularının saptanması gerekir.

Yağ enjeksiyonu işlemi, kalça bölgesi düşük olanlar başta olmak üzere aşırı sarkık kalça bölgelerinde yetersiz kalabilir. Bu yüzden silikon protezi de alternatif olarak kullanılabilmektedir. Fakat bu işleme karar verecek olan kişi sadece estetik cerrahlarıdır. Son zamanların popüler kalça estetiği uygulaması olan Brezilya popo estetiği ile beraber yağ enjeksiyonunun kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Sadece işlemden önce ilgili yağın hangi bölgeden alınacağına dikkat edilmelidir. Bu işlemin ardından yağın kalçanın hangi bölgesine aktarılacağına karar verilir. Özel kanüller yardımıyla hastalarda yoğun yağ tabakalarının bulunduğu alanlardan alınan yağ daha sonra kalçaya enjekte edilmektedir.

Brezilya Popo Estetiğinde Cerrahi Aşamalar

Brezilya kalçası ya da poposu olarak adlandırılan görünüme sahip olmak isteyen hastalar öncelikle genel anestezi altında bir ameliyata girmektedir. Bu işlemin süresi yaklaşık olarak 3 saate kadar sürebilir. Ameliyat esnasında silikon popo protezinin kullanılması durumunda ameliyattan sonra bölgede toplanacak olan sıvıların dışarı atılması sağlanır. Bu süreçte bölgeye dren adı verilen plastik tüpler yerleştirilmektedir. Tüplerin çıkarılması ise ameliyattan sonraki 5 gün içinde gerçekleşir. Meydana getirilen yeni kalça görünümünün şekli de korunmalıdır. Bu yüzden cerrahların tavsiyelerine daima dikkat edilmelidir.

Brezilya popo estetiği tercih eden hastalar için genel anestezi kullanılmaktadır. Bu nedenle hastalar bir gece hastanede istirahat etmektedir. İşlemden sonra meydana gelebilecek yorgunluk ve ağrı gibi durumlar, reçete ile yazılan ağrı kesicilerle ortadan kaldırılabilir. Ek olarak hastaların ameliyattan sonraki gün içinde kalça bölgesine baskı yapmaması gerekir. Oturma şekli de bu nedenle hafif yana doğru olmalıdır.

Brezilya Popo Estetiğinde İyileşme Süresi

Hastalar Brezilya popo estetiği için yağ enjeksiyonunu tercih etmiş ise işlemden en çok 15 gün sonra gündelik hayata dönülebilir. Bu süreçte iyileşmenin tamamlanması önemlidir. Ayrıca kalça bölgesine aşırı baskı uygulanmamalı ve gerek otururken, gerekse uyurken bir yastık kullanılmalıdır. Toplamdaki iyileşme süresi ise genelde 2 ay kadardır.

Yağ enjeksiyonu yerine silikon kalça protezini tercih eden hastalar yaklaşık 21 gün sonra gündelik yaşamına dönebilir. Aynı şekilde iyileşme döneminde yastıklardan destek alınmalıdır. 3 hafta sonunda araç sürülebilir ve diğer aktiviteler de yapılabilir. Sadece kalça bölgesini aşırı şekilde zorlayacak aktivitelerden uzak durulmalıdır.

Hastaların fiziksel anlamda her aktiviteyi yapabilmesi için toplamda 10 haftalık bir sürece ihtiyaç duymaktadır. Aslında Brezilya popo estetiği son derece başarılı bir şekilde uygulandığı için paylaştığımız bu süre hastadan hastaya göre değişebilir. Yine de en net ve doğru bilgileri uzman estetik cerrahları sizlerle paylaşacaktır.

Brezilya Popo Estetiği Kalıcı Bir İşlem midir?

Tercih edilen uygulamaya göre tekrar şekillendirilebilen bir estetik uygulaması olan Brezilya popo estetiği, kalıcılığı tartışılan bir işlemdir. Örneğin, protez ile estetik yapılmış ise ciddi bir sorun olmadıkça uzun yıllar kullanılabilir. Yani silikon protezinin yerinden çıkmaması halinde herhangi bir sorun yaşanmaz. Yağ enjeksiyonunun kullanıldığı estetik işleminde ise kalça bölgesine enjekte edilen yağ dokusunun kalıcılık süresine bakılır. Genelde yağ dokusu uzun yıllar enjekte edildiği bölgede kalabilmektedir. Bir kısmı zamanla erise de farklı bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Asıl önemli olan durum, belirli dönemlerde yağ enjeksiyonunun estetik cerrahının onayına göre tekrarlanmasıdır. Bu sayede çok uzun yıllar daha güzel bir kalça görünümü korunabilir.

Brezilya Popo Estetiği İz Bırakır mı?

Her hasta hangi estetik uygulaması olursa olsun vücudunda iz bırakan bir ameliyata girmek istemez. Aynı durum Brezilya popo estetiği için de geçerlidir. Bu işlemde tercih edilen yönteme göre kalıcı iz bırakma problemi yaşanabilir. Örneğin, yağ enjeksiyonu yönteminde cilt yüzeyinde kalan izler çok da belirgin olmamaktadır. Sadece kanüllerin kullanıldığı bölgelerdeki giriş izleri dikkatle bakıldığında fark edilebilir.

İyileşme dönemine giriş yapıldığında bu küçük izlerden eser kalmayacaktır. Popo estetiğinde silikon protezi kullanılırsa, kalça yanakları arasında bulunan kesi bölgelerinde kalıcı izler kendini belli edecektir. Fakat hasta iç çamaşırı ya da mayo giydiğinde veya ayakta durduğunda bu izlerin fark edilmeyeceği bilinmelidir.

Brezilya Popo Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu estetik uygulaması ile ilgili kullanıcılar çok sayıda soruyu araştırmaktadır. Bizler de bu konular hakkında sizlere detaylı soru cevapların bulunduğu yazımızın devamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Brezilya Popo Estetiği kaç saat sürer ?

Ortalama 1-3 saat arası sürmektedir.

Brezilya popo estetiği ile Kalça Dolgusu beraber yaptırılabilir mi ?

Evet kalça dolgusu brezilya popo ameliyatı sırasında yapılabilmektedir.

Brezilya popo estetiği ve Kalça Estetiği beraber yaptırılabilir mi ?

Evet kalça estetiği brezilya popo ameliyatı sırasında yapılabilmektedir.

Brezilya popo estetiği sonrası selülitler gider mi ?

Operasyon sonucu bacak bölgesinden alınan yağlarınızla bölgesel olarak selülitlerinizden kurtulabilmeniz mümkündür.

Brezilya popo estetiği ile Kalça Toparlama

Brezilya popo estetiği sırasında yapılan işlemlerle zaten kalçalarınızda büyüdüğü için bir diğer isim olarak kalça estetiği de denilebilir, yani kalça estetiği ile brezilya popo estetiği birlikte yapılabilmektedir.

Dolgu ile brezilya popo estetiği yaptırabilir mi ?

Dolgu yöntemiyle de brezilya popo estetiği operasyonu gerçekleştirilebilir fakat vücuttan alınan yağlar ile kıyaslandığında 2-3 yıl içerisinde dolgu kalitesine bağlı olarak erime ve ya küçülme meydana gelebilmektedir.

Brezilya popo estetiğinin yan etkileri var mı?

Bu estetik uygulamasından yararlanan hastalarda herhangi bir yan etki görülmemektedir. Sadece işlemden sonraki ilk 15 gün, kalçanın üzerine yatmakta zorluk çekilebilir. Ayrıca kullanılan dolgu malzemeleri de herhangi bir alerjik etkiye neden olmaz.

Popo Protez ve Popo Estetiği Arasındaki Fark Nedir ?

Popo protez işleminde deri altına protez işlemi yerleştirilirken, popo estetiği işleminde vücudunuzdan alınan yağlar deri altına enjekte edilerek doğal bir görüntü elde etmenizi sağlamaktadır.

Brezilya poposunun dikkat çeken özelliği nedir?

Brezilya poposunun dikkat çeken en önemli özelliği aslında kalçaların geniş olması değildir. Tamamen estetiğe uygun olan kalça formunun ayrıca sıkı, pürüzsüz ve çıkık bir yapıya sahip olmasıdır.

Brezilya Popo estetiği ile yağ enjeksiyonu kullanımı

Bu işlem sırasında en çok uygulanan yöntem, yağ enjeksiyonudur. Basen bölgesine enjekte edilen yağ ile beraber güzel bir görünüme ulaşılabilir. Elbette işlemin uzman bir cerrah tarafından yapılması gerekmektedir.

Brezilya Popo Estetiği ameliyatı fiyatı ?

İşlemin maliyeti, tercih edilen yönteme göre değişmektedir. Örneğin, ihtiyaç duyulan yağ dokusu her hastada farklı olabilmektedir. Bu durumda yağ dokusu miktarı belirlendikten sonra maliyet çıkarılmaktadır.Özet olarak fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için estetik cerrahları ile iletişime geçilmelidir.

Brezilya popo estetiğinin avantajları nelerdir?

Sıkı ve doğal sonuçları olan bu uygulamada çok daha hızlı bir iyileşme süreci vardır. Ayrıca pürüzsüz ve canlı bir cilt kalitesine de ulaşılabilir. Bölgesel yağlar kullanıldığı için sağlıklıdır. Son olarak kalça ve bel bölgesinin yeniden şekillendirilmesinde avantaj sağlar.

Brezilya popo estetiğinde dikiş kullanılıyor mu?

Kalça bölgesinde dikiş kullanılması, uygulamanın ilk aşamasında güzel bir görünüm ortaya çıkarabilir. Fakat bu süreçte uygulama bölgesinde ödem oluşabileceğinden kalça bölgesi çekici hale getirilebilir. Zamanla ödem geçtiği için kalça şeklini kaybetmektedir. Bu yüzden dikiş kullanılarak yapılan estetiklerin ömrü kısadır.

Zayıf kişiler Brezilya popo estetiği yaptırabilir mi?

Zayıf olan kişilerde brezilya popo estetiği uygulamasını rahatlıkla yaptırabilir.

Poposu basık olanlar bu işleme başvurabilir mi?

Popo şekli basık olan hastalar için dolgu ve yağ enjeksiyonu ile estetik uygulaması yeterli olmaktadır.

Estetik ameliyatı esnasında yağ hücreleri zarar görüyor mu?

Yağ alma esnasında vibrasyon desteği kullanılmaktadır. Bu sayede yağ hücrelerinin zarar görme olasılığı en aza indirilir ve yağ hücreleri de zarar görmez.

Popo şekli Brezilya popo estetiği operasyonunda en önemli parametredir. Vücudunuza en uyumlu popo görünümüne sahip olabilmek için yağ hücrelerinin vücudunuzun diğer bölgelerinden alınarak popo bölgesine eklenmesiyle doğal görünüm elde edilmektedir. Popo bölgesinin gereğinden fazla yağ enjeksiyonuyla vücudunuza uyumlu olmayan popo görüntüleri elde edilmektedir. Operasyon öncesinde bölgenin ne kadar büyük, kalkık ve nasıl duracağını operasyonu gerçekleştirecek doktor tarafından sizlere bildirilmesi gerekmektedir. Yağ enjeksiyonu yöntemi ile popo büyütme (brezilya popo estetiği) diğer operasyonlarda da olduğu gibi yalnızca lokal anestezi altında 1-3 saat arası sürmektedir. Vücuttan alınan yağ dokusunun, popo bölgesine transfer edildiği gibi vücudunuzun diğer bölgelerine de transfer edilebilmektedir. Aynı şekilde diğer bölgelerdeki fazla yağlanmaları ortadan kaldırmak adına liposuction adı verilen cerrahi operasyon ile fazlalık yağlardan kurtulabilirsiniz.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi ?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...