LİPOSUCTİON AMELİYATI (YAĞ ALDIRMA)

Milano Klinik Liposuction Ameliyatı ile, Yeniden Şekillendirin!

"Tüm Resimler Gerçek Milano Kliniği Misafirlerini Temsil Eder"

Liposuction Ameliyatı (Yağ Aldırma)

Liposuction, vücutta fazla olan yağların özel bir uygulama ile alınması işlemine denir. Normal şartlarda yetişkin insan vücudunda yağ hücresi sabit sayıda bulunur, ancak bunların hacmi kilo artışıyla da çoğalır. Doğal yollardan verilemeyen bu kilolar bazı fiziksel ve psikolojik zorluklar yaratmasından dolayı liposuction yöntemi ile azaltılır. Böylece kişiyi rahatsız eden yağlardan tek operasyonla kurtulmak mümkün hale gelir.

ÜCRETSİZ KONSÜLTASYON

Liposuction Nasıl Yapılıyor?

Liposuction uygulanacak kısmın uygun yerleri içerisinde yapılan 3-5 mm kesiler ile yağ dokusu içerisine girilir ve özel hortum aracılığı ile vakum cihazına bağlı olarak özel metal kanüllerin ileri ve geri hareketleri ile yağ dokuları bölgeden uzaklaştırılır. Bunun yanı sıra 2-5 mm çapında olan bu kanüllerin uçları künt olup uç yanlarında yer alan deliklerden yağlar alınır.

Amaç ise, vücutlarda aşırı birikim yapan yağ dokularının yapmış olduğu çıkıntıları yok ederek vücut hatlarını orantılı yani estetik bir görünüme kavuşturmak olmaktadır. Liposuction uygulaması için vakum içinde değil enjektör içinde pistonlara uygulanan stoperler aracılığıyla oluşturulan vakum sayesinde elle de yapılabilmektedir.

İşleme başlamadan önce yağ dokusu içerisine özel bir solüsyon ile enjekte edilebilir. Bu sayede kanama olmadan daha kolay işlem yapılabilmektedir. İçermiş olduğu lokal anestezik ile girişim sonrası oluşacak olan ağrı da önlenmektedir. Bu yöntem ıslak teknik veya tümesan tekniği olarak isimlendirilir. Önceden uygulanan kuru teknik artık tamamen terk edilmiştir. Ultrasonik titreşimler ile önce yağların yumuşaması daha sonra da işlemin yapıldığı ultrasonik liposuction adı verilen bir teknik de bulunur.

Genel olarak kolların arka ve iç kısımlarına, kalça, basen, uyluk, üst iç kısım, karın, bel yan kısım, diz üstü, iç, dış bölgeleri, ayak bileği, iç ve dış kısım, gıdı, kulakların alt ve ön bölgesine uygulanmaktadır.
Göbek çevresi, karın, belin yan kısımları ve meme bölgesi, diğer bölgelerden daha fazla yağ görülme olasılığı yüksek bölgelerdir. Bazen gıdı, kulak önü ve altı, ense bölgelerinde de liposuction gerektirecek kadar yağ birikebilmektedir. Vücut da tek olarak ya da yaygın şekilde görülen yağ bezeleri tedavisinde liposuction tekniği kullanılabilmektedir.
Liposuction ameliyatında herhangi bir acı hissedilmemektedir.
Liposuction ameliyatı esnasında ağrı hissedilmemektedir.

100'den Fazla Liposuction Estetiği İncelemesi

Daha önce Milano Clinic ile liposuction ameliyatı olmuş sevgili misafirlerimizin yorumlarına bir göz atın.

Naruto Super Z
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Liposuction Fiyatları Nasıldır?

Liposuction fiyatları hastadan hastaya göre değişkenlik gösterir. Bazı hastalarda alınacak yağ oranı çok fazla iken bazılarında ise oldukça düşüktür. Hastaların talepleri ve doktorların tecrübeleri de liposuction fiyatlarına etki eden unsurlar arasındadır. Numaralarımız üzerinden bize ulaşarak liposuction fiyatları konusunda daha detaylı bilgi alabilir; dilerseniz randevu talep ederek doktorlarımız ile operasyon hakkında geniş kapsamlı bir görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye'deki Liposuction incelemelerini izleyin!

Liposuction Kimlere Uygulanır?

Liposuction zayıflama yöntemi değildir. Kilosu normal ya da normalden biraz fazla olan ya da vücut bölgesinde diğer bölgelere göre daha fazla yağ birikimi olan kişiler için uygun bir tedavi yöntemidir. Yağ birikintisinin dışarıya doğru yapmış olduğu çıkıntılar vücut estetiğini bozar ve kişilerin ruhsal durumu üzerinde de olumsuz etkiler yaratabilir. Bu sayılan durumlar için yağ birikimleri spor yapılsa dahi kaybolmaz. Bu nedenle liposuction yapılması gerekir. Çünkü bu bölgelerde yağ dokuları karakter olarak diğer bölge yağ dokularından farklı olur.

Liposuction Kimlere Uygulanmaz?

Aşırı kilolu hastalara zayıflama amaçlı uygulanmaz. Doğumdan sonra karında meydana gelen çatlak ve sarkmaların giderilmesi için uygun bir yöntem değildir. Gerginliği kaybetmiş karna sahip olan hastalara uygulanabilir. Bir diğer anlamda gerginliği kaybetmeyen deride bu uygulama kesinlikle yapılmaz. Herhangi bir cerrahi girişim esnasında genel anestezi açısından risk taşıyan başka ciddi sorunları olan karaciğer, böbrekler, merkez sinir sistemlerini ilgilendiren kronik rahatsızlıklarda bu tür ameliyatlar sakıncalı olabilir.

Liposuction Ameliyatı Hakkında Sorularınız mı var?

Liposuction Ameliyatı ile ilgili tüm sorularınızı Tıp Uzmanlarımız yanıtlayacaktır.

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Ameliyat Sonrası Dönemlerim Nasıl Geçer?

Liposuction zayıflama yöntemi değildir. Kilosu normal ya da normalden biraz fazla olan ya da vücut bölgesinde diğer bölgelere göre daha fazla yağ birikimi olan kişiler için uygun bir tedavi yöntemidir. Yağ birikintisinin dışarıya doğru yapmış olduğu çıkıntılar vücut estetiğini bozar ve kişilerin ruhsal durumu üzerinde de olumsuz etkiler yaratabilir. Bu sayılan durumlar için yağ birikimleri spor yapılsa dahi kaybolmaz. Bu nedenle liposuction yapılması gerekir. Çünkü bu bölgelerde yağ dokuları karakter olarak diğer bölge yağ dokularından farklı olur.

Yağ Aldırma Hakkında sıkça sorulan sorular

Özel korse çıkartılırsa cilt derisinde kanama oluşabilmektedir. Bu nedenle korselerin çıkarılmaması tavsiye edilir.
Özel korse 3 hafta kullanılmalıdır. İyileşme sürecine göre bu süre 2 aya kadar da uzayabilmektedir.

Fazla yağlardan şikâyetçi olan ve daha estetik bir görünüme sahip olmak isteyen herkes liposuction uygulaması yaptırabilir. Operasyondan önce hastalar detaylı muayenelerden geçirilerek ameliyat için risk taşıyıp taşımadıkları tespit edilir ve sonrasında estetik operasyona alınırlar.

Liposuction ameliyatı kullanılacak tekniklere ve hastaların vaka derecelerine göre değişkenlik gösterir. Liposuction uygulaması 1 saatte tamamlanabilen bir operasyondur ancak bu süre operasyonun niteliğine göre artabilir ya da azalabilir.
Liposuction operasyonu sonrası hastaların iyileşme süresi ortalama 1 ayı bulabilmektedir. Bu süreç zarfında korse takmanız gerekebilir. Tedavi sürecinin en iyi şekilde tamamlanabilmesi için doktorların tavsiyelerine ve önerilerine dikkat edilmesi gerekmektedir.
Ameliyat sonrasında tedavi edilen bölgede ödem, morluk oluşabilir ancak bu durum zamanla geçmektedir.
En fazla 6-8 hafta içerisinde ödem gerilemekte, kalan az miktardaki şişlikler ise daha yavaş gerileme gösterebilmektedir.
Liposuction ameliyatında cerrahi işlemler yapılacaksa bölgede kesiler atılacağından operasyondan sonra birtakım izler kalması söz konusu olabilir. Ancak mikro girişler ile yapılan liposuction uygulamasında vücutta herhangi bir iz kalmamaktadır.
Liposuction estetiği kalıcı bir uygulamadır ancak ameliyattan sonra hastaların bu kalıcılığı korumak adına dikkat etmeleri gereken birtakım hususlar vardır. Bunlardan en önemlileri düzenli beslenme ve spordur. Düzenli beslenen ve spor yapan hastalar bölgede yağlanma oluşmasını önleyecekleri için estetik operasyon kalıcı bir hale gelecektir.oved.
Liposuction operasyonundan sonra bölgede hafif dereceli ağrılar meydana gelebilir. Bu ağrılar son derece normal olup doktorların yazacağı reçeteli ağrı kesiciler ile dindirilebilmesi mümkündür.

46 Responses

 1. Selam, ben liposuction ile ilgili randevu oluşturmak istiyorum. Benimle iletişime geçer misiniz ?

  1. 2-3 farklı bölgeye liposuction uygulanabilir 2 gün Türkiye’de kalmanız gerekmektedir. Sadece basen ve göbek bölgenizin fotoğraflarını 0505 044 41 30 whatsapp’dan gönderebilirseniz sizlere yardımcı olabilirim.

 2. Merhaba. Ben Avustralyada yasiyorum. 104 kiloyum ve karnimi, basenlerimi, ve kolarima aldirmak istiyorum. Ne kadara yaparsiniz hepsini?

 3. Iyi günler ayni günde karin yaglarini ve sırt bölgesine liposuction uygulamak mümkünmü.? Yurtdisinda kaliyorum ve gelmisken yaptirmak isterim git gel olmasin diye. Tskler

  1. Merhabalar muhammet bey bu konuda daha sağlıklı bilgi ve fiyat verebilmek adına 0090 505 044 41 30 numaralı hattan whatsapp yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz 🙂

 4. merhabalar soum kalca üzerindeki yani beldeki asiri olmiyan bir miktar belkide toplam yarim kilo tahmin ettiyim kadariyla acaba bir tahmin fiyat almak mümkümü tesekkürler iyi günler dliyorum

  1. Merhabalar ilhan bey şeker hastalarına yağ aldırma oluyor ama size önerim kilo oranınız fazla olduğu için liposuction tedavisi olmaz tüp mide operasyonunu öneririm hem bu sayede fazla olan kilolarınızdan kurtulmuş olursunuz hemde şeker hastalığınızdan kurtulmuş olursunuz 🙂

 5. slm bem şahmerdan cınar 120kg dayım göbeğimde aşırı yaglamalar var bie erkek olarak size sesleniyorum yaglarımı alabilirmisiniz ver kac tl olacak benim için saygılar

  1. Merhabalar bu kilo oranında yağ aldırma operasyonunu pek önermem çünkü maksimumum bir operasyonda alınabilinen yağ oranı 9 litre buda sizin kilo vermenize yardımcı olmaz ve liposuction opersayon kilo vermek için değil vücudu şekle ve forma sokmak için uygulanılan bir operasyon size tüp mide operasyonu veya mide balonu operasyonu olmanızı öneririm 🙂

 6. Iyi aksamlar
  Liposuction ameliyati tek bi bölgedemi olunabiiiyor. Yoksa topdan yag baglanan bölgeler birden alinabiliyormu?
  Fiyatlari ögrenebiöirmiyim?
  Almanyada kaliyorum ve kac gün izin almaliyim tedavinin komple bitmesi icin?

  1. İyi günler seher hanım aslında yağlanma sorunu yaşadığınız tüm bölgeler için yağ aldırma operasyonu uygulatabilirsiniz bunuda belirleyebilmemiz için 0090 505 044 41 30 numaralı hattan bize yüzünüz gözükmicek şekilde yağlanma sorunu yaşadığınız bölgelerin fotorafını gönderebilirsiniz 🙂 ve bu operasyon için bize 5 gün zaman ayırmanız yeterli olucak 🙂

  1. Vaser liposuction daha etkili bir tedavi çünkü yağları radyofrekans ses dalgasıyla parçalayıp aldığı için daha iyi bir sonuç ve operasyon sonrası ağrınız ise daha minumum oluyor.Sarkma konusunda ise bu tamamen karın derisi yapınıza bağlı normal karın yapısı ise kesinlikle sarkma olmaz ama hamilelik veya kilo kaybından dolayı sarkmaya yakın bir karın yapınız varsa kilo versenizde zaten sarkma oluşur 🙂

  1. Merhabalar Melisa Hanım, hollywood yanağı operasyonunu soruyorsunuz anladığım kadarıyla daha sağlıklı bilgi verebilmemiz için 0090 505 011 27 73 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz, görüşmek üzere..

 7. Merhaba. Çene altı yani, gıdı bölgesine ve yanaklara liposuction uygulandığını biliyorum fakat benim merak ettiğim şu: burnumun iki tarafında yanak sarkması var bunu almak mümkün mü acaba? Teşekkürler

  1. Merhabalar Can bey istediğiniz şekilde operasyon yaptırabilmeniz mümkündür. Sizlere daha detaylı bilgi verebilmemiz için 0090 505 044 41 30 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

  1. Merhabalar, Sizlere daha detaylı bilgi verebilmemiz için 0090 505 044 41 30 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

 8. Merhaba
  Esim sac ektirmek istiyor, ve ben karin liposaccion yapmak istiyorum. Ikisinide yapiyormusunuz ? Fiyatlariniz nedir ?

  1. merhabalar gizem hanım evet her iki işlemde kliniğimizce uygulanmaktadır. Sizlere daha detaylı bilgi verebilmemiz için 0090 505 044 41 30 numaralı hattan da bizlere ulaşabilirsiniz.

   Sağlıklı Günler Dileriz.

  1. Merhabalar sizlere daha detaylı bilgi verebilmemiz için 0090 505 044 41 30 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

 9. Merhaba
  Ben Fransa’da yaşıyorum
  Basen iç ve dış bacak olmak üzere kalınlık şikayetim var ne kadar spor yürüyüş yapsamda bi türlü kilo kaydedemiyorum fiyatı ne kadar öğrenebilirmiyim?

  1. Merhabalar sizlere daha detaylı bilgi verebilmemiz için 0090 505 044 41 30 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

 10. liposuction ameliyatı olursam bu kadar fark edeceğini düşünmüyordum ama gerçekten ameliyattan sonra çok ama çok fark etti yağlarım alındı vücudumdan ve kuş gibi oldum ayrıca doktor beye de emekleri için teşekkür ederim

 11. karın bölgemde aşırı yağlanma vardı bir ameliyat ile bu yağların hepsi gitti şimdi çok güzel bir karnım var teşekkürler milano klinik 🙂

  1. Merhabalar, Sizlere daha detaylı bilgi verebilmemiz için 0090 505 044 41 30 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir