...

Futbol dünyanın en popüler ve izlenen sporudur, bu nedenle tanınmış ve popüler futbolcular görünümlerine özen gösterirken, en büyük yıldızlardan bazıları görünümleri için estetik cerrahiye yönelmektedir. İsmini sıkça duyduğumuz birçok futbolcu estetik yaptırmaktadır. Gelin hep birlikte ünlü futbolculara ve estetiklerine bir göz atalım. Ünlü futbolcular ve estetikleri listesinin başında ise kalecilik kariyeri ile tanınan Kolombiyalı Rene Higuita yer alıyor. 2005 yılında Kolombiyalı kaleci, görünüşünü iyileştirmek için bir realite televizyon programında estetik ameliyat geçirmeye karar verdi. Rene Higuita, “Çirkin René olmaktan bıktım, yakışıklı René olmak istiyorum” diyerek dış görünüşünü beğenmediğini ve estetik ameliyat olmaya karar verdiğini söyledi. 

The Guardian, Rene’nin estetik ameliyatı ile ilgili olarak, ünlü futbolcunun ameliyatı ve ameliyat sırasında gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili şu sözleri dile getirdi: “Higuita, televizyonda burun estetiği ameliyatı, silikon çene implantı, cilt soyma, göz kapağı derisi ameliyatı, ‘agresif’ liposuction yaptırdı. Kolombiya’nın ‘en çirkin ikonu’ seçildikten sonra karın kası ameliyatı olmaya karar verdi. Bir dizi estetik operasyon geçiren ünlü futbolcu, estetik yaptırdıktan sonra hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyileştiğini hissettiğini de ifade etti.David Beckham, futbolculuğunun yanı sıra yakışıklı ve karizmatik karakteriyle de dikkat çekiyor. Kişinin vücudunda beğenmediği bölgeleri değiştirmenin yanı sıra güzelliğini ve çekiciliğini uzun süre koruyabilmesi için estetik operasyonlar yaptırmak oldukça tercih edilmektedir.

Bu duruma örnek olarak; David Beckham’ın kozmetik cerrahi tedaviler geçirdiğine dair spekülasyonlar oldu, ancak hiçbir şey kanıtlanamadı. Yıllar içinde pek çok görünür değişiklik ile, bir futbol süperstarının görünüşünün kozmetik cerrahi tarafından korunduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle ünlü futbolcular ve estetikleri listesinde yer alan bir diğer isim de David Beckham’dır.

David Beckham’ın hayatında, botox olarak bilinen kırışıklık önleyici enjeksiyonların olabileceği zamanlar olduğuna inanılıyor. Tedavi olduğu söylenen yerler alnı ve kaşları. Bu cerrahi olmayan tedavi, kaşları yumuşatacak ve kaş çatma / ifade çizgilerini azaltacaktır, ancak bunlar yine de kozmetik operasyonlardır.Ünlü futbolculara ve estetiklerine baktığımızda akla gelen bir diğer isim de Cristiano Ronaldo. Futbol sahasındaki yeteneğinin yanı sıra mükemmel görünümüyle de tanınan Ronaldo, şüphesiz yıllar içinde imajını keskinleştirdi ve bir spor süper yıldızına dönüştü. Manchester United formasını giydiğinden beri Portekizli bir dönüşüm geçiriyor. Yıllar boyunca birkaç, yüz kozmetik prosedürü geçirdi. Bu, zengin yaşam tarzına katkıda bulundu ve onu futbol sahasındaki yeteneğini azaltmadan reklamlarda ve dergilerde tekrar eden bir imaj haline getirdi.

Gözlerinin ve alnının etrafına dolgu yaptırmış gibi görünüyor. Cildi şimdi neredeyse pürüzsüz görünüyor. Bu yüzden ünlü futbolcular ve estetikleri listesinde Ronaldo’nun adını görebiliyoruz. Cildinin böyle görünmesi için bir noktada dolgu yaptırmış olabileceğine dair söylentiler var. Dolgular, ağız çevresindeki gülümseme çizgileri gibi zamanla derinleşen çizgilerin olduğu bir alanı doldurur.

Ronaldo’nun yüzü şu anda pürüzsüz, bu da cilde sıvı halde enjekte edilen dolgu maddelerinden kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca Ronaldo’nun burnunun ucunu aşırı derecede olmasa da düzelttiği için ameliyat olmuş olabileceğine dair söylentiler de var. Ronaldo’nun burnu bugün on yıl öncesine göre daha küçük görünüyor.Ünlü futbolculara ve estetiklerine baktığımızda bir diğer estetik işlem de saç ekimidir. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen saç ekimi, ünlü futbol yıldızı Wayne Rooney tarafından tercih edilen bir işlem olmuştur. İngiliz yıldız, çocukluğundan beri genetiğine atfedilen kelliğiyle biliniyor. Sonuç olarak, Rooney kelliğinin daha görünür hale gelmesini önlemek için saç ekimi kullanmaktan çekinmedi. Estetik operasyon denilince saç ekimi akla gelmese de estetik işlemler arasında yer alan ve ünlü futbolcular ve estetiklerinde sıklıkla kullanılan bir estetik işlem türüdür.Ünlü futbolcular ve estetiklerini  en iyi kalitede gerçekleştiren, kalifiye hekimleri ve yetkin personeli sayesinde hastalarına son derece güvenli ve doğru estetik sunmaktadır. Milano Klinik tüm bunları meme cerrahisi, yüz cerrahisi, vücut estetiği, popo estetiği gibi birçok vücut bölgesinde kozmetik cerrahi ve plastik cerrahi sağlamak için kullanıyor.

Milano Klinik, çeşitli endüstrilerdeki müşterilere hizmet verme konusundaki kapsamlı uzmanlığıyla, ünlü futbolcularda ve estetiklerinde kullanılan diğer prosedürlerin yanı sıra rinoplasti, burun germe ameliyatı, yüz germe ameliyatı, göz kapağı estetiği ameliyatı ve yüz yağ transferi konusunda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca yüzdeki yağ transferi, alın germe estetiği gibi alanları kapsayan yüz ameliyatı da mevcuttur. Tüm bu yüz cerrahisi sektörlerine ek olarak; liposuction, boyun germe ameliyatı, kol ve sırt germe, meme küçültme estetiği ameliyatı olmak üzere vücut estetiği alanında hizmet veren bir markadır. Milano Klinik, tedavi tekniklerini daha iyi hizmet, en yeni teknik seçenekler, alanında uzman hekimler, sağlık profesyonelleri ve sağlık alanındaki kadrosuyla hastalarına ulaştıracak.

Ünlü futbolcular ve estetikleri herkes tarafından merak ediliyor ve kimileri de bu estetiği örnek alarak uygulamak istiyor. Milano Klinik, tedavi tekniklerini daha iyi hizmet, en yeni teknik seçenekler, alanında uzman hekimler, sağlık profesyonelleri ve sağlık alanındaki kadrosuyla hastalarına ulaştıracak.

Önceki yazımıza https://www.milanoklinik.com/tom-cruise-plastik-cerrahi-operasyonlari/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir