Umbilikoplasti nedir?

Vücut bölümlerinin değiştirilmesi ile ilgili birçok farklı plastik ameliyat türü olmuştur. "Plasti", "belirli bir bölümün, özellikle bir vücut bölümünün kalıplanması, aşılanması veya oluşturulması" anlamına geldiğinden, "plasti" adı verilen plastik ameliyatların çoğu, vücudun bu kelimeden önce ifade edilen bölümünü değiştirmeye yöneliktir. Bu tip plastik cerrahinin diğer varyantları gibi, göbek estetiği de göbek deliğinin görünümünü değiştirmeye yönelik plastik cerrahi prosedürünü ifade eder.

Umblicoplasty, "umblico" (göbek kordonu) ve yapılan işleme atıfta bulunan "plasti" kelimelerinin kısaltması olan umblicoplasty, genellikle göbek deliği tedavisi olarak bilinir ve göbek görünümünü değiştirmek için yapılan kısa bir cerrahi işlemdir. Oval, innie göbek deliğinin oluşturulması, çoğu göbek estetiği ameliyatının ana amacıdır. Umblicoplasty, göbek deliğinin görünümü konusunda kendini güvensiz hisseden ve genel görünümünü değiştirmek isteyen kişiler için faydalı olabilir.

Umbilikoplasti nedir?

Prosedür Nasıl Çalışır?

Umbilikoplasti, bunu mümkün kılmak için kesilerin yapıldığı prosedür türüdür. Göbek estetiği sırasında göbek deliğinin içinden yapılan kesiler yara izini en aza indirir. Fazla yağ, doku ve deri ortadan kaldırıldığı için bölgeyi yeniden şekillendirmek ve yeniden inşa etmek daha kolaydır. Ek olarak, çıkıntılı veya küçük bir fıtığı olan herhangi bir doku tedavi edilebilir.

Göbek fıtıkları bazen diğer sorunlarla birlikte tedavi edilebilir. Göbek deliği, hasta ve cerrahın ilk konsültasyonda tartıştıkları ve kararlaştırdıkları şekilde şekillendirildikten sonra herhangi bir kesi kapatılır. Genellikle sonuç, "sıkışmış", oval bir şekle sahip ve bölgenin üstünü kaplayan küçük bir başlığı olan bir göbek deliğidir.

İnsanlar Neden Umbilikoplasti Yaptırır?

Umbilicoplasty her zaman tek başına yapılmaz, çoğunlukla işlemin başarılı olması için göbek deliğinde bir değişikliğin şart olduğu diğer işlemlerle birlikte yapılır. Göbek estetiği yaptırmak isteyen çoğu kişi, karın germe gibi başka ameliyatlar veya fazla karın derisini gerdirme ameliyatı olur. Aynı anda göbek deliğini çıkarma ameliyatı olurlar. Plastik cerrahi, düzensiz görünen bir göbek deliğini düzeltmek için ancak bu kadarını yapabilir.

Umbilikoplastinin Yan Etkileri

Diğer pek çok plastik cerrahi işleminde olduğu gibi göbek estetiği ameliyatının da işlem doğru yapılmadığında çok farklı yan etkileri vardır. Bir göbek estetiği prosedürü, yan etkiler olarak yara izi, asimetri, morarma, ağrı, rahatsızlık ve uzun süreli şişmeye neden olabilir. Bu yan etkilerden bazıları, şişlik veya ağrı gibi iyileşme sürecinin yan etkileridir.

Bu, göbek deliğindeki asimetri gibi bazı yan etkilerin zamanla ortadan kalkabileceği ve bu yan etkilerin bir kısmının başka bir plastik cerrahi prosedürü olmadan ortadan kaldırılamayacağı anlamına gelir. Bu yan etkilerin ortaya çıkma olasılığı nedeniyle, hastalarını dinleyen plastik cerrahlarla Milano Klinik gibi güvenilir bir klinik bulmak önemlidir.

Umbilikoplasti Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

O plastik cerrahtan işlem yaptırmadan önce göbek estetiği ameliyatı yapma tecrübesi olan saygın bir plastik cerrah bulmak önemlidir. Mümkünse iki veya üç cerrahtan randevu alınması önerilir. Bu, işlemin sürecini, risklerini ve maliyetlerini anlamak açısından önemlidir, çünkü birçok farklı cerrahtan bilgi almak size bu ayrıntılar hakkında bir fikir verecektir. Göbek estetiği ameliyatı sırasında veya sonrasında oluşabilecek olası komplikasyonların riskleri hakkında hastalar bilgilendirilmelidir. Estetik cerrah bu detayları hastaya bildirmezse, işlem hasta için hayal kırıklığı yaratabilir hatta geçimi için tehlikeli olabilir. Bu nedenle, işlemi yaptırmak için güvenilir ve donanımlı plastik cerrahlar ve Milano Klinik gibi klinikler bulmak çok önemlidir.

Göbek estetiği ameliyatına hazırlanmak için fiziksel olarak herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Zorluk yaşama şansını azaltmak için ameliyattan en az bir ay önce sigarayı bırakmanız önerilir. Ek olarak, plastik cerrah işlemden önceki günlerde veya haftalarda belirli ilaçları veya besin takviyelerini kullanmayı bırakmayı önerebilir. Bunlar basit ilaçlar ve hastaların tıbbi işlemlerden önce bırakması istenen ilaçlar olabilir. Bu ilaçlar ve ilaçlar, tıbbi prosedürler sırasında komplikasyonların ortaya çıkmasına neden olabileceğinden, kan basıncı ve diğer kan akışı veya hormonla ilgili ilaçlar ile ilgili olabilir.

İyileşme Süreci

Göbek deliği ve çevresinde bir miktar rahatsızlık beklemek normaldir ve yaklaşık 6 hafta olan iyileşme süresi boyunca egzersiz yapılmaması önerilir. Ancak hastanın işe ya da okula dönmesinin birkaç günden fazla sürmemesi gerektiği belirtilmektedir. Kesikleriniz, işlemin yapılma şekline bağlı olarak bazen "sıvı dikişler" veya normal dikişler olarak bilinen cilt yapıştırıcısı kullanılarak kapatılacaktır.

Örneğin fıtığı olan hastaların derilerinin altında göremediğiniz veya hissedemeyeceğiniz görünmez dikişler olacaktır. Ağrı kesici için, iyileşme prosedürünü daha az ağrılı hale getirecek ağrı kesiciler reçete edilecektir. İlaçlarınızı eskisi gibi kullanmaya başlayıp başlayamayacağınızı sormanız ve başka nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda daha fazla bilgi istemeyi düşünmeniz de önemlidir.

Genel olarak umblikoplasti, göbek deliğinin görünümünün ve şeklinin değiştirildiği, tek başına yapılabilen, ancak karın germe veya liposuction gibi karınları göz önünde bulunduran bir işlemin parçası da olabilen bir işlem türüdür. Her estetik operasyonda olduğu gibi Milano Klinik gibi güvenebileceğiniz bir kliniğe sahip olmak önemlidir çünkü estetik operasyon hafife alınacak bir şey değildir. Hastalarının ihtiyaç ve isteklerini dinleyen ve önemseyen bir plastik cerrah bulmak hastalar için olmazsa olmazdır. İşlem hakkında daha fazla bilgi için Milano Klinik'in resmi web sitesini inceleyebilirsiniz.

Önceki yazımıza https://www.milanoklinik.com/caitlyn-jenner-plastik-cerrahisi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)