...

Vücut bölümlerinin değiştirilmesi ile ilgili birçok farklı plastik ameliyat türü olmuştur. “Plasti”, “belirli bir bölümün, özellikle bir vücut bölümünün kalıplanması, aşılanması veya oluşturulması” anlamına geldiğinden, “plasti” adı verilen plastik ameliyatların çoğu, vücudun bu kelimeden önce ifade edilen bölümünü değiştirmeye yöneliktir. Bu tip plastik cerrahinin diğer varyantları gibi, göbek estetiği de göbek deliğinin görünümünü değiştirmeye yönelik plastik cerrahi prosedürünü ifade eder.

Umblicoplasty, “umblico” (göbek kordonu) ve yapılan işleme atıfta bulunan “plasti” kelimelerinin kısaltması olan umblicoplasty, genellikle göbek deliği tedavisi olarak bilinir ve göbek görünümünü değiştirmek için yapılan kısa bir cerrahi işlemdir. Oval, innie göbek deliğinin oluşturulması, çoğu göbek estetiği ameliyatının ana amacıdır. Umblicoplasty, göbek deliğinin görünümü konusunda kendini güvensiz hisseden ve genel görünümünü değiştirmek isteyen kişiler için faydalı olabilir.Umbilikoplasti, bunu mümkün kılmak için kesilerin yapıldığı prosedür türüdür. Göbek estetiği sırasında göbek deliğinin içinden yapılan kesiler yara izini en aza indirir. Fazla yağ, doku ve deri ortadan kaldırıldığı için bölgeyi yeniden şekillendirmek ve yeniden inşa etmek daha kolaydır. Ek olarak, çıkıntılı veya küçük bir fıtığı olan herhangi bir doku tedavi edilebilir.

Göbek fıtıkları bazen diğer sorunlarla birlikte tedavi edilebilir. Göbek deliği, hasta ve cerrahın ilk konsültasyonda tartıştıkları ve kararlaştırdıkları şekilde şekillendirildikten sonra herhangi bir kesi kapatılır. Genellikle sonuç, “sıkışmış”, oval bir şekle sahip ve bölgenin üstünü kaplayan küçük bir başlığı olan bir göbek deliğidir.Umbilicoplasty her zaman tek başına yapılmaz, çoğunlukla işlemin başarılı olması için göbek deliğinde bir değişikliğin şart olduğu diğer işlemlerle birlikte yapılır. Göbek estetiği yaptırmak isteyen çoğu kişi, karın germe gibi başka ameliyatlar veya fazla karın derisini gerdirme ameliyatı olur. Aynı anda göbek deliğini çıkarma ameliyatı olurlar. Plastik cerrahi, düzensiz görünen bir göbek deliğini düzeltmek için ancak bu kadarını yapabilir.Diğer pek çok plastik cerrahi işleminde olduğu gibi göbek estetiği ameliyatının da işlem doğru yapılmadığında çok farklı yan etkileri vardır. Bir göbek estetiği prosedürü, yan etkiler olarak yara izi, asimetri, morarma, ağrı, rahatsızlık ve uzun süreli şişmeye neden olabilir. Bu yan etkilerden bazıları, şişlik veya ağrı gibi iyileşme sürecinin yan etkileridir.

Bu, göbek deliğindeki asimetri gibi bazı yan etkilerin zamanla ortadan kalkabileceği ve bu yan etkilerin bir kısmının başka bir plastik cerrahi prosedürü olmadan ortadan kaldırılamayacağı anlamına gelir. Bu yan etkilerin ortaya çıkma olasılığı nedeniyle, hastalarını dinleyen plastik cerrahlarla Milano Klinik gibi güvenilir bir klinik bulmak önemlidir.O plastik cerrahtan işlem yaptırmadan önce göbek estetiği ameliyatı yapma tecrübesi olan saygın bir plastik cerrah bulmak önemlidir. Mümkünse iki veya üç cerrahtan randevu alınması önerilir. Bu, işlemin sürecini, risklerini ve maliyetlerini anlamak açısından önemlidir, çünkü birçok farklı cerrahtan bilgi almak size bu ayrıntılar hakkında bir fikir verecektir. Göbek estetiği ameliyatı sırasında veya sonrasında oluşabilecek olası komplikasyonların riskleri hakkında hastalar bilgilendirilmelidir. Estetik cerrah bu detayları hastaya bildirmezse, işlem hasta için hayal kırıklığı yaratabilir hatta geçimi için tehlikeli olabilir. Bu nedenle, işlemi yaptırmak için güvenilir ve donanımlı plastik cerrahlar ve Milano Klinik gibi klinikler bulmak çok önemlidir.

Göbek estetiği ameliyatına hazırlanmak için fiziksel olarak herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Zorluk yaşama şansını azaltmak için ameliyattan en az bir ay önce sigarayı bırakmanız önerilir. Ek olarak, plastik cerrah işlemden önceki günlerde veya haftalarda belirli ilaçları veya besin takviyelerini kullanmayı bırakmayı önerebilir. Bunlar basit ilaçlar ve hastaların tıbbi işlemlerden önce bırakması istenen ilaçlar olabilir. Bu ilaçlar ve ilaçlar, tıbbi prosedürler sırasında komplikasyonların ortaya çıkmasına neden olabileceğinden, kan basıncı ve diğer kan akışı veya hormonla ilgili ilaçlar ile ilgili olabilir.Göbek deliği ve çevresinde bir miktar rahatsızlık beklemek normaldir ve yaklaşık 6 hafta olan iyileşme süresi boyunca egzersiz yapılmaması önerilir. Ancak hastanın işe ya da okula dönmesinin birkaç günden fazla sürmemesi gerektiği belirtilmektedir. Kesikleriniz, işlemin yapılma şekline bağlı olarak bazen “sıvı dikişler” veya normal dikişler olarak bilinen cilt yapıştırıcısı kullanılarak kapatılacaktır.

Örneğin fıtığı olan hastaların derilerinin altında göremediğiniz veya hissedemeyeceğiniz görünmez dikişler olacaktır. Ağrı kesici için, iyileşme prosedürünü daha az ağrılı hale getirecek ağrı kesiciler reçete edilecektir. İlaçlarınızı eskisi gibi kullanmaya başlayıp başlayamayacağınızı sormanız ve başka nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda daha fazla bilgi istemeyi düşünmeniz de önemlidir.Genel olarak umblikoplasti, göbek deliğinin görünümünün ve şeklinin değiştirildiği, tek başına yapılabilen, ancak karın germe veya liposuction gibi karınları göz önünde bulunduran bir işlemin parçası da olabilen bir işlem türüdür. Her estetik operasyonda olduğu gibi Milano Klinik gibi güvenebileceğiniz bir kliniğe sahip olmak önemlidir çünkü estetik operasyon hafife alınacak bir şey değildir. Hastalarının ihtiyaç ve isteklerini dinleyen ve önemseyen bir plastik cerrah bulmak hastalar için olmazsa olmazdır. İşlem hakkında daha fazla bilgi için Milano Klinik’in resmi web sitesini inceleyebilirsiniz.Önceki yazımıza https://www.milanoklinik.com/caitlyn-jenner-plastik-cerrahisi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir