...

Sadece belirgin bir şekil bozukluğu olan kişiler tarafından değil, herkes tarafından birçok işlem yapıldığından plastik cerrahi yaygınlaşmıştır. Günümüzde değişen güzellik ve estetik standartları ile birçok kişi estetik ameliyat yaptırıyor ve ünlüler estetik ameliyatlara yabancı değil. Dünya çapında tanınan birçok ünlü bıçak altına yattı ve birçoğu herhangi bir işlemin yapılmasıyla ilgili spekülasyonları reddetti. Ancak, herhangi bir şeyin yapılmasını reddetmek spekülasyonları durdurmadı.

Pek çok ünlü, gerçek yaşlarına kıyasla genç görünümleriyle oldukça iyi biliniyor, bu ünlülerden biri de Madonna. Madonna, her zamankinden daha genç göründüğünden her zaman manşetlerde yer aldı ve hayranlarının çoğu, kendisine, özellikle yüzünde çok sayıda plastik cerrahi ameliyatı yaptırdığını düşünüyor. Madonna plastik cerrahi spekülasyonları, herkesin bahsettiği ve en çok merak ettiği konulardan biri olmaya devam ediyor.

Madonna plastik cerrahi, yıllardır internette popüler bir konu olmuştur. Ama cevaplanması gereken en önemli ve ilk soru şudur ki, Madonna kimdir?

Madonna Louise Ciccone, 16 Ağustos 1958’de dünyaya gelen Amerikalı şarkıcı-söz yazarı ve oyuncudur. Madonna, “Pop’un Kraliçesi” olarak bilinir ve söz yazarlığı, müzik prodüksiyonu ve görsel sunumuyla ünlüdür. İşinin her unsurunun kontrolünü elinde tutarken ana akım müzikte sanatsal ifadenin sınırlarını zorladı. Çalışmaları her zaman tartışmaya yol açtı ve eleştirmenlerden yüksek övgü aldı. İlk stüdyo albümü Madonna’yı (1983) çıkardıktan sonra solo şarkıcı oldu. Daha sonra, tüm zamanların en çok satanları Like a Virgin (1984), True Blue (1986) ve The Immaculate Collection (1990) ve Grammy Ödüllü Ray of Light (1998) albümleri dahil olmak üzere birçok hit albüm çıkardı.

Madonna, kariyeri boyunca çok sayıda liste başı single topladı. Şöhretle birlikte birçok spekülasyon ortaya çıktı ve Madonna plastik cerrahi, albümleri ve başarılı kariyeri kadar konuşulan bir konu haline geldi.

1. Yüz Germe

İlk spekülasyon yapılan Madonna plastik cerrahilerinden biri, yüz germedir. Ritidektomi olarak da bilinen yüz germe, yüze genç bir görünüm kazandırmak için yapılan cerrahi bir kozmetik operasyondur. Teknik, sarkmış cildi en aza indirmenin yanı sıra çene çizgisi ve yanaklar boyunca cilt kırışıklıklarına yardımcı olabilir ve azaltabilir. Yüz germe sırasında yüzün her iki yanından deri geri çekilir. Yüz germe işlemi ile cilt altındaki dokular modifiye edildiğinden yüz ve boyundaki fazla deri alınır. Sonuç olarak yüze daha genç bir şekil verilir. Yüz germe genellikle boyun germe içerir. Boyundaki yağlı ve gevşek deriyi inceltir. İnsanlar, 64 yaşındaki ortalama bir kadın onun kadar genç görünmediği için, yüzü yaşıyla uyuşmadığı için Madonna’nın yüz gerdirme yaptırdığını düşünüyorlar. Bu nedenle yüz germe, Madonna’nın speküle edilen ve Madonna plastik cerrahi olarak adlandırılan prosedürlerinden biridir. Prosedür hakkında daha fazla bilgi için resmi web sitemizi inceleyebilirsiniz.

2. Botoks

Botox, başka bir spekülasyon Madonna plastik cerrahi prosedürüdür. Botoks, kırışıklıkların görünümünü azaltmak için hastanın yüzüne belirli bir toksinin enjekte edilmesi işlemidir. Ayrıca servikal distoni, hiperhidroz ve göz tembelliği gibi bozuklukları tedavi etmek için kullanılır. Botox yaklaşık üç ay sürer. İnsanların Botox’un Madonna estetik ameliyatlarından biri olduğunu düşünmelerinin bir nedeni, yüz gerdirmenin aksine, Botox’un yüzün çeşitli bölgelerindeki kırışıklıkları giderdiği ve yaşına göre değerlendirildiğinde biraz bile kırışıklığa bile sahip olmadığı, en azından biraz olması gerektiğidir. Genç görünümünden dolayı insanlar onun Botoks yaptırmış olabileceğini düşünmektedirler.

3. Dermal Dolgu Maddeleri

Dermal dolgu maddeleri aynı zamanda en yaygın tahmin edilen Madonna plastik cerrahi prosedürlerinden biridir. Genellikle yüz ve dudak dolgusu olarak bilinen dermal dolgu maddeleri, yüzünüze enjekte edilen maddelerdir. Dudaklarınız veya yanaklarınız gibi bölgelere hacim verir ve kırışıklıkları ve kırışıklıkları doldururlar. Dolgular geçicidir. Kullanılan dolgunun türü ve enjekte edildiği yer, bunların ne kadar kalacağını etkiler. Genellikle altı ila on sekiz ay sürer. Dolgular Botox’tan farklıdır ve birçok kez farklı amaçlarla da kullanılmaktadır. Tıpkı yüz germe ve Botox’ta olduğu gibi, insanlar Madonna’nın genç görünümünü dermal dolguların sonucu olarak herhangi bir kırışıklık  olmadan yaş aldığını iddia ediyor. Ayrıca hayranlarının çoğu, Madonna’nın dudaklarındaki küçük ama yine de fark edilir artışa dikkat çekti ve bunun da dermal dolgu maddelerinin bir sonucu olabileceğine dikkat çekti. Birçok kişinin spekülasyon yapması nedeniyle tartışma konusu haline geldi. Daha fazla bilgi için resmi Milano Klinik web sitesini inceleyebilirsiniz.

Madonna her zaman dünyanın tanıdığı en ikonik şarkıcılardan biri olmuştur. Başarısıyla adından söz ettirdiği kadar, değişen görünümüyle de zaman zaman tartışma konusu oluyor ve Madonna estetik ameliyatları neredeyse her video ya da fotoğraf paylaştığında konuşuluyor. Madonna için de geçerli olan ünlülerin belirli bir görünüme sahip olmaları gerektiğini belirtmek çok önemlidir. Bu nedenle, yaşlılıkla birlikte gelen tüm bu kusurlardan kurtulmanın bir yolu olarak plastik cerrahiyi görmek normaldir. Estetik cerrahinin ön plana çıkmaması, yüzün dengelenmesi ve doğal görünmesi gerektiğini de unutmamak gerekir. Bu nedenle bu işlemleri yaptırabilmek için yapılacak işlemler hakkında araştırma yapmak ve Milano Klinik gibi güvenilir bir klinik bulmak önemlidir. Prosedürler hakkında daha fazla bilgi için resmi web sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

Önceki yazımıza https://www.milanoklinik.com/umbilikoplasti-nedir/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir