...

Doğum sonrası sarkan göğüsler, yerçekiminin etkisi, emzirme, doğurma, kilo alıp verme, yaşlanma ve cilt elastikiyetinin bozulması, genetik yapı gibi çeşitli faktörlerden dolayı göğüslerin çok küçük veya çok büyük olması problemi olması sıkı ve dik göğüs isteğini arttırmaktadır. Bu problemlerin çözümü  için farklı yöntemler kullanılabiliyor.

Daha Sıkı ve Dik Göğüs İçin;

Bank veya yatağa sırt üstü uzanılır. Farklı iki ele 2,5 kilo ağırlık alınır ve ağırlıklar yukarıya doğru kaldırılır. Kanat çırpar gibi aşağı ve yukarı hareketlerle 10 kez fakat günde 3 kere bir gün ara ile yapılmalıdır. Koltukaltı ,göğüs çevresinde bulunan kaslar bu egzersiz ile ortalama 1 ay da etkisini gösterecektir.

Bunun için gereken, doğal sızma zeytinyağıdır.

Yatağa sırtüstü uzanılır ve sırtın altına birkaç yerleştirilir. Biraz zeytinyağı ile göğüslere masaj hareketi ile daireler şeklinde sürülür. Fazla kullanılan zeytinyağı silinebilir ama biraz yağ kalması faydalı olur. Çünkü yağ cilde esneklik kazandırır. Bu uygulama her gün 3 kez uygulanabilir

Kişinin küçük göğüs problemi varsa bu problemi çözmek için meme altına protez koyulur ve protez silikonlu yada silikonsuz maddeler içeren implantlar kullanılır. Günden güne ilerleyen teknoloji sayesinde göğüse yerleştirilen implantlar fark edilemez. Silikonsuz implant ise kasların alt kısmına yerleştirilir.

Sarkma

İnsanlar yaşlandıkça dokulardaki kaslarda zayıflar. Bu nedenle kadınlarda 40 yaşından itibaren meme dokusu hacmini yitireceği için kaslar zayıflar ve sarkma meydana gelir. Kasların sarkması 2 yöntem ile çözülebilir: Meme implantı, göğüs dikleştirme .

Meme dokusundan sarkma fibrotik daha da kötü olur. Meme dikleştirmek operasyonu genellikle sarkma ilerlediği zaman düşünmeye başlanır. Fakat bir an önce müdahalesi gerekir. Çünkü sarkık ve bozuk olan göğüsler psikolojik problemlere yol açabilir.

Operasyon Sonrası İzler

Göğüs estetiği ameliyatı eskisi gibi iz bırakmaz. Ciltte büzüşme yapılarak izler kapatılabilir. Deride kızarıklık vs. oluşumlarında ise lazer ile birkaç seansta yok edilebilir. Ameliyat ile sadece meme ucunun altındaki bölümden deri çıkarılabildiği için meme ucundaki ve etrafındaki çatlaklıklar yok edilemez.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İzler Rahatsız Edici Mi?

Meme dikleştirme ameliyatından sonra protez yerleştirilmiş kişilerde 3,5cm kadar küçük iz kalır. Fakat bu iz görünür şekilde açıkta olmadığı için rahatsız edici olmaz. Göğüslerindeki deri toparlanan kişilerin yapılan yönteme göre değişen I, L veya T biçiminde izler kalabilir. Meme başı çevresindeki iz renk tonu farkından dolayı çok belli olmaz. Meme başı kısmından aşağıya doğru olan çizgi hızlı kaybolur. Göğüs dikleştirme operasyonundan 1 yıl sonra yara izi çok belli olmaz. Çizgi alt tarafta kalacağından yandan bakıldığında pek gözükmez. Ameliyat esnasında veya ameliyattan sonra kanama, doku içinde kan birikmesi olabilir. Daha yavaş iyileşme görülmesi şeker hastalığı, aşırı sigara tüketimi veya genetik sebeplerden dolayı olabilir. Bu hastalara farklı teknikler uygulanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir