...

Yağ enjeksiyonu ile kalça biçimlendirme estetiğinin yapılmasındaki amaç bel ve kalça ayrımı belirginleştirilerek dik ve dolgun görünümlü kalça (popo) oluşturmaktır. Bu estetik sayesinde karın, bel ve sırt kısmında bulunan yağların kalçaya eklenmesi sayesinde, poponun dolgun ve yuvarlak olması ve birde ince bir bele sahip olunması sağlanır.

Bu yağların belden alınıp kalçaya eklenmeden önce yağlar liposuction (yağ alma) yöntemi ile bazı filtreleme işlemlerinden geçirilir ve düz görünümlü kalça ve basen bölgelerine aktarılır. Bu yağların gerekli yere aktarılması ile kalça büyütme işlemi tamamlanmış olur. Brezilya Popo Estetiği (Brazilian Butt Lift) olan bu yöntem sonucunda dolgun ve büyük kalçaya sahip olunurken, bel ve göbek çevresindeki yağlardan da kurtulmuş olunur.

Enjekte edilen yağlardan bir kısmı erirken kalan yağların hacminin %60’ı vücutta kalır. Bu yağ aktarımı vücutta yeterli yağ olduğu sürece tekrarlanabilir. Yağ enjeksiyonu yöntemi kalçanın büyütülmesinin dışında sarkma, şekillendirme ve kaldırma işleminde kullanılabilmektedir. Bu estetik gözle görülemeyecek kadar küçük çizikler ile yapıldığından bu işlemden sonra fark edilmeyecektir. Kalça büyütme ve dikleştirme de kullanılan yağ transferi işleminden başka yöntemlerde vardır. Vücutta yeterli miktarda yağ olmadığında başka yöntem olarak kalça silikon popo protezi kullanılır.

Kalçaya uygulanan silikonlar ile göğüs için kullanılan silokonların tek farkı anatomik yapısının farklı tasarlanmış olmasıdır. Kuyruk sokumunun olduğu bölgeye çok küçük kesik popo kaslarına silikon popo protezleri yerleştirilerek poponuzun üst kısmının daha dolgun, dik ve büyük kalça görüntüsü elde edilir. Kas içerisine yerleştirilen bu protezler farkedilmez ve hissedilemezler.

Kesiğin ameliyat sonrası gözle görülür bir izi kalmaz. Estetik esnasında yerleştirilen bu silikonlar ömür boyunca kullanılabilir. Yapılan bilimsel ve tıbbi araştırmalar ile bu estetiğin sağlığa olumsuz yönde etkilemeği sonucuna ulaşılmıştır. Kalça estetiği tedavisi, estetik olmayan görünüşe estetiklik kazandırmak isteyenler tarafından tercih edilir. Şekilsiz olan kalça görüntüsünü değiştirmek isteyen hastalar bu estetik ile yeni bir görünüme kavuşabilir. Brezilya Popo Estetiği ile genetik sonucu büyük kalça, kilo problemi nedeniyle formunu kaybetmiş sarkık kalça, dış görünüş hatları belirgin olmayan kalça gibi problemleri düzeltilebilir. Kalça büyütme estetiği ameliyatlar beklentiye göre her kişiye farklı teknikler uygulanır. Ameliyatın taslağının hazırlanmasındaki amaç vücut ile uyumlu bir bütün elde etmektir. Fakat basit bir operasyon dahi olsa herhangi bir yerde değil genel anestezi altında ve tam donanımlı bir hastanede yapılmalıdır.

Kalça estetiğinin tüm ameliyatları diğer estetik ameliyatlarla beraber kombine edilebilir. Hatta çoğu kalça estetiği ameliyatı esnasında bel bölgesine liposuction yapılır.Ameliyattan sonra o gün 1 gece hastane yatış gerekir. Ameliyattan sonra özel bir korse giyilir. Korse kullanılmasının nedeni, oluşabilecek ödem ve şişlik oluşumuna karşı tedbir almak için 3-4 hafta kadar kullanılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir