BBL ESTETİĞİ

Milano Clinic ile BBL ESTETİĞİ, Yeniden Şekillendirin!

"Tüm Resimler Gerçek Milano Kliniği Misafirlerini Temsil Eder"

BBL Estetiği

Kalça bölgesini şekillendirmek ve bölgenin dolgun ve dik bir görünüme ulaşmasını sağlamak amacıyla yapılan estetik uygulamasına BBL estetiği denir. Düzgün ve dolgun kalçalar daha estetik bir görünüş sağladıkları için birçok kadın bu uygulamaya başvurmaya başlamıştır.

BBL estetiği uygulamasında üç farklı yönteme başvurulmaktadır. Bunlardan birincisi kalça görünümünü düzeltmek amacıyla hastanın kendi yağ dokusunun kullanılmasıdır. İkincisinde silikon kalça protezinden yararlanılır. Üçüncü ise askılama tekniği ile yapılan kalça kaldırma operasyonudur.

İşlem sırasında hangi yönteme başvurulacağı cerrah tarafından belirlenir ve hastaya konuyla ilgili bilgiler aktarılır. Ek olarak operasyonla beraber karın germe, liposuction, uyluk germe ve meme büyütme gibi estetik operasyonlar da yapılabilir.

Ücretsiz Konsültasyon

Popo Protez için Kimler Uygundur ?

Kalça yapısı küçük olan hastaların tercih ettiği bu estetik uygulamada ayrıca vücut hatlarına uyum sağlayan bir kalçaya sahip olmak isteyenler bu işleme başvurmaktadır.

Ek olarak kalça şekli düz ya da kare görünümde olanlar da daha diri bir kalçaya sahip olmak için Brezilya kalça estetiği konusunda estetik operasyon talep edebiliyor. Kilo kayıpları ya da yaşlanma sebebiyle kalça bölgesinde düzleşme, gevşeme ve sarkma gibi durumlar söz konusu ise bu estetiğin yaptırılması uygun olacaktır.

Kalça bölgesi aslında her toplumda görünüm itibarıyla gücü ve zenginliği sembolize etmektedir. Bu nedenle kalça bölgesini saklama ya da gizleme ihtiyacının olmadığı söylenebilir. Elbette çok daha güzel bir kalçaya sahip olmak için de kalça estetiğine başvurulduğu unutulmamalıdır.

100'den Fazla BBL Estetiği İncelemesi

Halihazırda Milano Klinik ile BBL Estetiği olan sevimli misafirlerimizin incelemelerine bir göz atın.

Naruto Super Z
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Türkiye'de BBL Estetiği İncelemelerini İzleyin!

BBL Estetiği Hakkında Sorularınız mı var?

Tıp Uzmanlarımız BBL Estetiği ilgili tüm sorularınızı cevaplayacaktır.

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Popo Kaldırma Operasyonları

Brezilya kalça estetiği yaptırmak isteyenler için üç farklı yöntem sunulmaktadır. Bunlar yağ enjeksiyonu ile kalça estetiği, askılama ile kalça kaldırma ve protez ile pop kaldırma estetiğidir. Hastaların taleplerine göre estetik cerrahlar bu yöntemler arasından uygun olanını tercih ederler.

Kalça Protezi Yöntemi:

Bu yöntemde hastanın kalçasının üst kısmındaki dolgunluk düzeyi yetersiz ise özel olarak üretilen silikon protezlere başvurulur. İşlem sayesinde kalça bölgesi arkaya doğru hem yüksek hem de biraz daha çıkık bir pozisyona ulaşır. Ayrıca kalça için üretilmiş olan protezler kalçadaki kasların içine yerleştirilir.

Askılama ile Kalça Kaldırma:

Herhangi bir nedenden ötürü kilo kaybı yaşayan hastaların kalça bölgesinde ve karın alt kısmında bazı çökmeler yaşanmaktadır. Bu durum ancak askılama tekniği ile düzeltilebilir. Hastaların cilt yapısı incelendikten sonra yağ enjeksiyonu ya da protez yöntemine de başvurulabilir.

Askılama ile Kalça Kaldırma:

Herhangi bir nedenden ötürü kilo kaybı yaşayan hastaların kalça bölgesinde ve karın alt kısmında bazı çökmeler yaşanmaktadır. Bu durum ancak askılama tekniği ile düzeltilebilir. Hastaların cilt yapısı incelendikten sonra yağ enjeksiyonu ya da protez yöntemine de başvurulabilir.

Yağ Enjeksiyonu:

En çok kullanılan Brezilya kalça estetiği uygulamalarındandır. Kalçanın alt ve dış kısmı ile beraber basen ve belden lazer liposuction uygulaması yapılarak ince kanüller yardımıyla hastadan yağ alınır. Bu yağ birtakım işlemlerden geçer ve kalçanın üst kısmına yerleştirilir. Bu sayede gözle görülür bir dolgunlaşma sağlanabilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme

Günümüzde en çok uygulanan BBL estetiği yöntemi, yağ enjeksiyonu uygulamasıdır. Kalça bölgesinin yaşlanma ya da kilo kaybı gibi durumlardan ötürü eski formunu yitirmesi sonucunda yapısal olarak değişim yaşanmaktadır. Bu değişimle beraber ortaya çıkan görünümü beğenmeyenler yağ enjeksiyonu ile Brezilya kalça estetiği yaptırırlar.

Pek çok kullanıcı yağ hücreleriyle ilgili araştırma yapmaktadır. Ancak yağ hücreleri kendini yenileyebildiği için son derece sağlıklı bir şekilde işlem gerçekleştirilebilir. Bu yüzden vücudun farklı bir bölgesinden alınan yağ dokusu, kalça bölgesinin dolgunlaştırılması için kullanılabilmektedir.

Öncelikle hastaların bu uygulamaya uygun olup olmadığına bakılır. Ayrıca yağ enjeksiyonunun yapılabilmesi için fazla olan yağ dokularının saptanması gerekir.

Yağ enjeksiyonu işlemi, kalça bölgesi düşük olanlar başta olmak üzere aşırı sarkık kalça bölgelerinde yetersiz kalabilir. Bu yüzden silikon protezi de alternatif olarak kullanılabilmektedir. Fakat bu işleme karar verecek olan kişi sadece estetik cerrahlardır.

Son zamanların popüler kalça estetiği uygulaması olan BBL estetiği ile beraber yağ enjeksiyonunun kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Sadece işlemden önce ilgili yağın hangi bölgeden alınacağına dikkat edilmelidir. Bu işlemin ardından yağın kalçanın hangi bölgesine aktarılacağına karar verilir. Özel kanüller yardımıyla hastalarda yoğun yağ tabakalarının bulunduğu alanlardan alınan yağ daha sonra kalçaya enjekte edilmektedir.

Brezilya Popo Estetiğinde Cerrahi Aşamalar

Brezilya kalçası olarak adlandırılan görünüme sahip olmak isteyen hastalar öncelikle genel anestezi altında ameliyata alınır. Bu işlemin süresi yaklaşık olarak 3 saate kadar sürebilir.

Ameliyat esnasında silikon kalça protezinin kullanılması durumunda ameliyattan sonra bölgede toplanacak olan sıvıların dışarı atılması sağlanır. Bu süreçte bölgeye dren adı verilen plastik tüpler yerleştirilir. Tüplerin çıkarılması ise ameliyattan sonraki 5 gün içinde gerçekleşir. Meydana getirilen yeni kalça görünümünün şekli de korunmalıdır. Bu yüzden cerrahların tavsiyelerine daima dikkat edilmelidir.

BBL estetiği olacak hastalar için genel anestezi tercih edilir. Bu nedenle hastalar bir gece hastanede istirahat etmektedir. İşlemden sonra meydana gelebilecek yorgunluk ve ağrı gibi durumlar, reçete ile yazılan ağrı kesicilerle ortadan kaldırılabilir. Ek olarak hastaların ameliyattan sonraki gün içinde kalça bölgesine baskı yapmaması gerekir. Oturma şekli de bu nedenle hafif yana doğru olmalıdır.

Brezilya Popo Estetiğinde İyileşme Süresi

Hastalar Brezilya kalça estetiği için yağ enjeksiyonunu tercih etmiş ise işlemden en çok 15 gün sonra gündelik hayata dönülebilir. Bu süreçte iyileşmenin tamamlanması önemlidir. Ayrıca kalça bölgesine aşırı baskı uygulanmamalı ve gerek otururken gerekse uyurken bir yastık kullanılmalıdır. Toplamdaki iyileşme süresi ise genelde 2 ay kadardır.

Yağ enjeksiyonu yerine silikon kalça protezini tercih eden hastalar yaklaşık 21 gün sonra gündelik yaşamına dönebilir. Aynı şekilde iyileşme döneminde yastıklardan destek alınmalıdır. 3 hafta sonunda araç sürülebilir ve diğer aktiviteler de yapılabilir. Sadece kalça bölgesini aşırı şekilde zorlayacak aktivitelerden uzak durulmalıdır.

Hastaların fiziksel anlamda her aktiviteyi yapabilmesi için toplamda 10 haftalık bir sürece ihtiyaç vardır. Aslında Brezilya kalça estetiği son derece başarılı bir şekilde uygulandığı için paylaştığımız bu süre hastadan hastaya göre değişebilir. Yine de en net ve doğru bilgileri uzman estetik cerrahları sizlerle paylaşacaktır.

Brezilya Popo Estetiği Kalıcı Bir İşlem midir?

Protez ile estetik yapılmış ise ciddi bir sorun olmadıkça uzun yıllar kullanılabilir. Yani silikon protezinin yerinden çıkmaması halinde herhangi bir sorun yaşanmaz. Yağ enjeksiyonunun kullanıldığı estetik işleminde ise kalça bölgesine enjekte edilen yağ dokusunun kalıcılık süresine bakılır.

Genelde yağ dokusu uzun yıllar enjekte edildiği bölgede kalabilmektedir. Bir kısmı zamanla erise de farklı bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Asıl önemli olan durum, belirli dönemlerde yağ enjeksiyonunun estetik cerrahının onayına göre tekrarlanmasıdır. Bu sayede çok uzun yıllar daha güzel bir kalça görünümü korunabilir.

Brezilya Popo Estetiği İz Bırakır mı?

Bu işlemde tercih edilen yönteme göre kalıcı iz bırakma problemi yaşanabilir. Örneğin, yağ enjeksiyonu yönteminde cilt yüzeyinde kalan izler çok da belirgin olmamaktadır. Sadece kanüllerin kullanıldığı bölgelerdeki giriş izleri dikkatle bakıldığında fark edilebilir.

İyileşme dönemine giriş yapıldığında bu küçük izlerden eser kalmayacaktır. Kalça estetiğinde silikon protezi kullanılırsa, kalça yanakları arasında bulunan kesi bölgelerinde kalıcı izler kendini belli edecektir. Fakat hasta iç çamaşırı ya da mayo giydiğinde veya ayakta durduğunda bu izlerin fark edilmeyeceği bilinmelidir.

Brezilya Popo Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Genelde açık teknik kullanılır. Çünkü burun yapısına ve burun kanatlarına ancak açık burun ameliyatı ile başarılı müdahalelerde bulunulabilir.
Bu işlemde herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmez. Çünkü işlem genel anestezi altında uygulanır.
Operasyonun tekniğine bağlı olarak işlemden sonra iz kalmaz.
Hastaların normal hayata dönmesi tamamen operasyonun sonuçlarıyla ilgilidir. Genelde bu süre birkaç günü bulmaktadır.
Hastalar gece 12’den sonra yemek tüketimini bırakmalıdır. Ayrıca uzun bir süre duş alınamayacağı için işlemden önceki gece duş alınması önerilir.
İşlem sırasında genel anestezi tercih edilir. Bazı durumlarda lokal anesteziden de yararlanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir