...

İçinde yaşadığımız dünya zaman içinde sürekli değişiyor ve buna bağlı olarak trendler ve standartlar da değişiyor. Güzellik standartları son on ila yirmi yılda çok gelişti ve bu değişimin en önemli nedeni plastik cerrahinin yaygınlaşması ve bu ameliyatları yaptıran kişilerdir. Günümüzde herkes estetik yaptırabilir ama en çok ünlüler arasında estetik ameliyat oluyor. Bu nedenle insanlar hem istedikleri vücuda kavuşmak için estetik ameliyatlara yönelmeye, hem de hangi ünlülerin ameliyat yaptırdığını sorgulamaya başladılar.

Plastik cerrahi denilince en çok tanınan ünlülerden biri de Kardashian-Jenner ailesidir. Ailenin üyeleri, çoğu yaşlı benliklerine kıyasla çok farklı göründüğü için plastik cerrahi yaptırıp yaptırmadıkları konusunda sürekli olarak sorgulanır. Kourtney Kardashian plastik cerrahi, ailenin dünya çapında popülerlik kazanmasından ve geçmişteki fotoğrafları biraz farklı göründüğünden dolayı merak edilen bir konu oldu. Kourtney Kardashian plastik cerrahi, geçmişinden çok farklı göründüğü için herkesin konuştuğu bir konu haline geldi.Kourtney Kardashian, 2007’den beri yayınlanan Keeping Up with The Kardashians adlı realite şovuyla popüler olan Kardashian-Jenner ailesinin üyelerinden biridir. 43 yaşındadır ve kardeşleri Kim Kardashian, Khloe Kardashian, Rob Kardashian, Kendall Jenner ve Kylie Jenner’ın en büyüğüdür. 2015’ten beri Scott Disick ile çıkıyordu ve çiftin Mason Dash, Penelope ve Reign Aston adında üç çocuğu vardı. Kourtney Kardashian’ın meme büyütme dışında estetik yaptırdığını kabul etmemesi nedeniyle estetik operasyonlar gündeme gelmişti ancak Kourtney Kardashian plastik cerrahi operasyonları arasında dolgu, botoks ve doğal görünen burun estetiği olduğu söyleniyor. Göğüs büyütme, açıkça sahip olduğunu iddia ettiği tek Kourtney Kardashian plastik cerrahi ameliyatıdır. “Meme estetiği” olarak da bilinen meme büyütme ameliyatı, meme implantları veya liposuctiondan elde edilen yağlar ile memelere aktarılmak üzere memelerinizin boyutunu artırmayı içerir. Göğüs büyütme, kilo kaybı veya hamilelik nedeniyle kaybedilen meme hacmini geri kazanmaya, doğal meme boyutu asimetrisini düzeltmeye ve daha yuvarlak bir meme şekli elde etmeye de yardımcı olabilir.

Kourtney, göğüs büyütme prosedürü için kararından pişman olduğunu ve bir şansı olsaydı bunu asla yapmayacağını söylüyor. Meme büyütme estetiği, çeşitli nedenlerden kaynaklanabilecek komplikasyon olasılığını azaltmak için doğru ve güvenilir kliniği bulmak için önemli olan bir plastik cerrahidir. Milano Klinik, hastalarına elde etmek istedikleri görünümü verebilen en güvenilir kliniklerden biridir. Bu prosedürün, göğüs büyütme dışında herhangi bir prosedür almayı reddettiği için Kourtney Kardashian’ın tercih ettiği bir yöntem olduğu söyleniyor. Bunun söylenmesinin nedeni, Kourtney Kardashian’ın 43 yaşında olmasına rağmen o yaştaki gibi görünmemesi. Bu nedenle, insanlar ve plastik cerrahlar dolgu yaptırdığını düşünüyorlardı.

Dolgu maddeleri, hacim ve dolgunluğu artırmak için cilt yüzeyinin altına enjekte edilen ve çeşitli yaşlanma belirtilerini gidermek için kullanılan kimyasallardır. İncelmiş dudakları dolgunlaştırabilir, yüzdeki sığ alanları belirginleştirebilir veya doldurabilir, göz altındaki gölgeyi veya kırışıklığı azaltabilir veya kaldırabilir ve girintili yara izlerini doldurabilir veya yumuşatabilirler. Botox, hastanın yüzüne küçük dozlarda enjekte edilen ve en yaygın olarak yüzdeki kırışıklıkların görünümünü azaltmak için kullanılan kimyasal bir toksindir. Etkileri, tedaviye bağlı olarak üç aydan bir yıla kadar sürer, geçicidir. Kaş çatma çizgileri, glabellar çizgiler, kaz ayakları, alındaki yatay kırışıklıklar ve ağız kenarlarındaki çizgiler olarak bilinen kaş arası kırışıklıklarda enjeksiyonlar sıklıkla talep edilmektedir.

Botox, Kourtney Kardashian’ın yüzünde herhangi bir kırışık olmaması ve yüzündeki kırışıklıkların biraz belirgin olması nedeniyle, onun yaşındaki bir kadın için pek yaygın olmayan bir diğer Kourtney Kardashian plastik cerrahi prosedürüdür. Bazı plastik cerrahlar, birçok plastik cerrah aksini iddia etse de, görünümüne tutarlı bir cilt bakımı rejimi veya botoks enjeksiyonu dışında yüz bakımı yaptırarak ulaşılabileceğini iddia ediyor. Rinoplasti, burnun görünümünü değiştirmek için yapılan plastik cerrahi işlemdir. Burun estetiği gerekli işleme bağlı olarak hem estetik hem de tıbbi nedenlerle yapılabilir. Örneğin tıbbi bir nedenle nefes almayı iyileştirmek veya estetik nedenlerle burnun şeklini değiştirmek için yapılabilir veya her ikisi birden yapılabilir. Rinoplasti, kemiğin şeklini, burnun ucunu veya cildini değiştirmek için yapılabilir.

Rinoplasti, Kourtney Kardashian’ın doğal görünmesi için yapıldığı varsayılan bir başka söylentidir ki, onu çok farklı göstermiyor, ancak burnunu biraz daha ince, daha düz ve daha küçük gösteriyor. Eski fotoğraflarında yeni fotoğraflara kıyasla burnu biraz farklı görünüyor. Pek çok plastik cerrah aksini iddia etse de, o da rinoplasti olduğunu reddediyor.

Kourtney Kardashian’ın plastik cerrahi prosedürü, ailesinin birçok üyesi estetik ameliyat yaptırdığı için bir magazin konusu oldu. Ailesi sebebiyle insanlar en azından yüzüne ve vücuduna estetik yaptırmasını bekliyorlar. Kourtney Kardashian estetik yaptırmayı reddetse de yaptırdığı estetik operasyonların meme büyütmeden daha fazlası olduğu söyleniyor.

Sonuç olarak estetik yaptırmaya karar vermenin öncesinde güvenilir bir klinik bulmak çok önemlidir. Milano Klinik gibi klinikler, hastalarının iyiliğini önemser ve hastaların arzu ettikleri görünümü vermeyi amaçlar. Doğru kliniği bulmak, hastaların sadece istedikleri görünüme kavuşmalarını sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda sağlıklarını riske atmadan hedeflerine ulaşmalarını sağlayacaktır.

Önceki yazımıza https://www.milanoklinik.com/plastik-cerrahi-sonrasi-odem-nasil-gecer/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir