...

Yüz ve vücut güzelliği kadar kadınlar için genital bölge estetik görüntüsü de oldukça önemlidir ve bunun içinde genital estetik çeşitleri bulunmaktadır. Günümüzde genital estetiğe karşı olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Bireyin kendine olan güveni ve partneriyle sağlıklı bir ilişki kurması için genital bölge estetiğinin de güzel olması gerekmektedir.

Doğuştan veya sonradan oluşan sarkmalar , şekil bozuklukları gibi problemler kadının ilişkide kendine olan güvenini sarsmaktadır. Kadınlar kendilerini sürekli her anlamda iyi hissetmek isterler.

Kadınların genital bölgeleri ile ilgili yaptırdığı her operasyon vajina estetiği olarak adlandırılmaktadır. Oluşan bu durumlardan kurtulmak için kadınlar vajina estetiğine başvurmaktadır. Bunun sayesinde istedikleri görünüme kavuşurlar.Vajina estetiği yaptırmak isteyen kadınlar ne olduğu ve neleri kapsadığı konusunda merak içerisindedir. Genital bölgeye yapılan tüm operasyonlar vajina estetiğini kapsamaktadır. Vajina estetiği çoğunlukla kadının genital bölgesinde ki dış dudaklar ile ilgilidir.

Vajina estetiğine ihtiyaç duyulan tek durum doğuştan gelen vajina farklılıkları değildir. Bunun dışında doğumdan sonra oluşan deformeler yada yaşlılıktan dolayı oluşan deformeler kadınları oldukça rahatsız etmektedir. Bundan dolayı kadınlar kendilerini kötü hissedip vajinal estetiğe başvurmaktadırlar.Kadınların genital bölgesi tam anlamıyla kendini ergenlikte tamamladığından dolayı ergenlik çağına ulaşmış her kadına vajinal estetik uygulanmaktadır. Genital estetik çeşitleri sayesinde kadınlar istemediği görüntüden kurtulmuş olurlar.Vajina estetiği çoğunlukla dış dudak estetiğini kapsamaktadır. Bazı kadınlarda dış dudak fazla büyümez küçük kalır bazılarında ise fazla büyümüş ve dolgundur. Bundan rahatsız olan kadınlar genellikle dış dudağı küçültmek isterler. Dış dudağın büyük olması kadınların istediği kıyafeti giymekte zorlanması demektir. Örneğin yazın plajda bikini giymek isteyen bir kadın dış dudak görüntüsünün belli olmasından dolayı giyemez aynı görüntü pantolonda da oluşmaktadır.En çok merak edilen konu evlenmiş kişilerin vajina estetiği yaptırıp yaptıramıcaklarıdır. Vajina estetiğinin cinsel hayatınıza hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Vajina estetiği sadece dış dudaklara uygulandığından dolayı evlenmemiş kişiler bile rahatlıkla yaptırabilirler.Genital estetik çeşitlerini inceleyecek olursak:

SARKMALARA ÖZEL:

Genital bölgede bulunan küçük dudakların sarkması doğuştan olabildiği gibi yaşlanmaya bağlı olarakta olabilmektedir. Bu durum estetik açıdan kötü göründüğünün yanı sıra ilişkide de sıkıntıya sebep olmaktadır.

Sarkık olan küçük dudakların vajen girişinde tıkanıklığa sebep olarak bir çok rahatsızlığa yol açabilir. Genital bölgesinde sarkma olan hastaların günlük yaşantısınıda etkilemektedir. Genital bölgeye yapılan estetik sonucunda hastanın hem psikolojik hemde fiziki olarak sıkıntıları azalmaktadır.

HAREKET VE KIYAFET SINIRLAMASI :

Küçük dudakların dışında yer alan labia major olarak adlandırdığımız büyük dudaklarda da sarkma meydana gelmektedir. Büyük dudakların ve mons pubis diye adlandırdığımız bölgenin yağ tabakasının kalın olmasından dolayı hasta kıyafet seçiminde çok fazla zorlanmaktadır.

Hastalar bu görünümden doalyı partnerine karşı utanç duyabilmektedir. Böyle bir duruma sıkıntı olan bölgeye liposuction yapılmaktadır. Böylelikle hastanın kıyafet ve hareket sıkıntısı ortadan kalkmış olur.

Liposuction , vücudunuzda hangi bölgede fazla yağ var ise o bölgedeki fazla yağların alındığı uygulamadır. Kilo artışı olmadığı sürece yetişkin insanlarda yağ hücrelerinin sayısı aynıdır. Doğal yollar ile verilemeyen bu kilolar psikolojik ve fiziksel sorunlar yaratmaktadır. Bundan dolayı liposuction yoluyla fazla yağlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

DOĞUM SONRASI GENİŞLEMELER:

Doğum sırasında vajina da oluşan yırtıklar vajinanin genişlemesine sebebiyet vermektedir. Bundan dolayı ilişki sırasında çiftlerin haz alımı azalır.

İlişki sırasında vajinaya hava girmesi ve istenmeyen seslerin çıkması çiftlerin uyum sorunu yaşamasına sebep olur. Vajinoplasti olarak adlandırdığımız vajina daraltma operasyonu uygulanmaktadır.

KLİTORİS ESTETİĞİ:

Kadın genital bölgesinin ön kısmında bulunan klitoris dediğimiz bölge kadının uyarılmasını sağlamaktadır. Klitoris yapısının normalden büyük olması ve üstünde normalden fazla deri olması kişinin haz almasında ve estetik görüntüsünde sıkıntı yaratır. Yapılan estetik operasyon ile bu bölge estetik bir görünüme kavuşturulur.

KIZLIK ZARI DİKİMİ:

Günümüzde kadına şiddet hala devam ederken bekaret yüzünden çok fazla genç kız katledilmiştir. Bakireliğin sembolu olan kızlık zarı dikimi çok basit bir işlemdir. Bu küçük işlem ile çoğu kızların hayata tutunması ve olası katliamların önüne geçmesi sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir