Vajina Estetiği

Milano Klinik Vajina Estet,ü, ile, Yeniden Şekillendirin!

"Tüm Resimler Gerçek Milano Kliniği Misafirlerini Temsil Eder"

Vajina Estetiği

Vajina bölgesinde yaşanan sorunlar artık vajina estetiği ile beraber düzeltilebilir hale gelmiştir. Kadınların sosyal ve psikolojik sorunlardan uzaklaşması adına başvurması gereken vajina ameliyatı hastalara başarılı bir şekilde uygulanır. Genelde genital güzelleştirme olarak da anılan bu uygulamada cinsel hazzın ya da vajinal dokudaki gevşekliğin artırılması için işlem yapılır.

Diğer estetik uygulamaları gibi doğal nedenlerden ötürü ihtiyaç duyulan bu işlem artık zahmetsiz ve kolay bir şekilde tamamlanabilmektedir. Güzelliğine önem veren her bayanın başvurabildiği vajina estetiği aslında vajinanın çok daha güzel bir görünüme ulaşabilmesi için yapılmaktadır.

Ücretsiz Konsültasyon

Vajina Daraltma

Vajinal (İç Dudak) Estetiğe Neden İhtiyaç Duyulur?

Kadınların cinsel organı vajinada doğum esnasında bazen yırtık meydana gelir. Buna ek olarak yırtıkların zamanında onarılamaması ya da tam müdahalenin yapılmaması ile beraber kilo alıp verme, genetik faktörler, yaşın ilerlemesi ya da menopoz gibi süreçlerden dolayı vajina fonksiyonu kaybedilebilir. Sıralanan bu sorunlar ile vajina kanalında genişleme ve gevşeklik gibi durumlar da yaşanabilmektedir. Bunun sonucunda kadınlar cinsel ilişkide yetersizlik duygusuna kapılabilir.

Kadınlardaki cinsel sorunlar daha önceleri psikolojik kaygılar olarak düşünülmüş ancak fiziksel problemlerin var olduğu ise bir süre sonra kabul edilmiştir. Bu noktada vajina estetiği yapılarak bayanların daha güzel bir vajinaya sahip olması sağlanmıştır. Elbette bu durum öz güven ve estetik kaygıları da ortadan kaldırmaktadır.

Vajina (İç Dudak) Estetiği Nasıl Yapılır?

Günümüzde en çok uygulanan vajina ameliyatı Labioplasti’dir. Yani küçük dudak estetiği ameliyatıdır. Vajinanın bir parçası olan küçük dudaklarda bazı zamanlarda sarkmalar yaşanabilir. Bu dudakların olması gerekenden daha sarkık, uzun veya büyük olması durumunda iç dudak sarkması yaşanır. Küçük dudak estetiği ameliyatından önce kadınlar en çok dar kıyafet giyemediğinden yakınır.

Yaklaşık 30 dakika kadar süren bu işlemde lokal anestezi kullanılır. Küçük dudakların uyuşturulmasının ardından iç dudakların küçültülmesi işlemine geçilir. Uygulamada dikişler eriyen özellikte olduğu için daha sonradan alınmasına gerek yoktur.

100'den Fazla Vajina Estetiği Estetiği İncelemesi

Daha önce Milano Clinic ile vajina estetiği olmuş sevgili misafirlerimizin yorumlarına bir göz atın.

Naruto Super Z
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Vajina (İç Dudak) Estetiği
Sonrasında İyileşme

İşlemden sonra hastalar klinikte bir süre istirahat etmelidir. Aynı gün taburcu olunabildiği için herhangi bir komplikasyon gelişimi gözlenmez. Yani iyileşme süreci son derece hızlıdır. Ancak ameliyattan sonra vajina bölgesindeki temizliğe maksimum özen gösterilmelidir. İşlemden sonraki gün, gündelik yaşama dönüş sağlanabilir.

Vajina estetiği işleminden sonraki birkaç gün ped kullanımı önerilir. Bu süreçte hafif kanama veya akıntılar yaşanabilir. Spor aktivitelerine ise birkaç hafta ara verilmesi gerekir. Çünkü bölgenin herhangi bir hasara uğramasını engellemek için darbe almaması, ağır faaliyetlerden kaçınması gerekir. Son olarak atılan dikişler, vücut içinde eriyeceğinden, bu dikişler erimeden cinsel ilişkiye girilmesi önerilmez. Genelde 3 hafta sonra hastalar cinsel ilişkiye girebilir duruma gelebilirler.

Vajina Estetiği Sonrası Oluşabilecek Sorunlar

Vajina ameliyatından sonra en çok hijyene önem verilmelidir. Özellikle de tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra temizliğin özenle yapılması önemlidir. Buna ek olarak kişisel temizliğine dikkat etmeyen hastalarda enfeksiyon oluşumu gözlenebilir. Ayrıca ameliyattan sonraki süreçte dikişler erimeden cinsel ilişkiye girilmesi, dikişlerde açılmaya ve kanamaya neden olacaktır. Bu yüzden enfeksiyon oluşmaması için verilen tavsiyelere dikkat edilmelidir. Kesi uygulanan bölgenin normale dönmesi için 3-4 hafta kadar beklenmelidir.

Vajina Daraltma Estetiği

Vajina Estetiği Hakkında Sorularınız mı var?

Vajina Estetiği Ameliyatı ile ilgili tüm sorularınızı Tıp Uzmanlarımız yanıtlayacaktır.

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Vajina Estetiği

Vajinoplasti (Vajinal Daraltma) Ameliyatı

Genital estetik uygulamalarından olan Vajinoplasti uygulamasında vajinanın sıkılaştırılması amaçlanır. Bu işlem genelde vajinal kanalın daraltılmasıyla beraber vajinada onarım, gençleştirme ya da bir yenileme işlemi olarak da adlandırılır.

Vajinal bölgenin sıklığının geri kazandırılması ve kanalın daraltılmasına yönelik olarak uygulanan vajina estetiği her yaştan erişkin bayanların tercih edebileceği bir operasyondur. Cerrahi müdahale ile yapıldığı için cerrahi kesilerin olacağı unutulmamalıdır.

Genel anestezi altında yapılan bu işlemde belden uyuşturma tekniği kullanılır. Yaklaşık 45 dakika kadar süren bu işlem, vajinanın arka duvarından yapılan daraltma ile son bulur. Bu bilgilere ek olarak vajinanın gevşemesine neden olan faktörler de mutlaka bilinmelidir. Bunlar;

  • Doğum yırtıkları
  • Zor doğumlar
  • Genetik vajina bozuklukları
  • İri bebek doğurma
  • Yaş faktörüne bağlı olarak doku elastikiyeti kaybı
  • Çok sayıda normal doğum yapmak şeklinde sıralanabilir.

Vajinoplasti (Vajinal Daraltma) Ameliyatı Sonrası

Bu işlemin ardından hastalar aynı gün taburcu olabilir. Vajina estetiği sonrasında vajinaya bırakılan tampon da ertesi gün çıkarılır. Yani ekstra bir pansumana ihtiyaç duyulmaz. Dikişler de kendiliğinden eriyeceği için dikiş alımı gerçekleşmez. Bu süreçte hastaların tuvalet temizliğine ekstra önem göstermesi ve doktorun reçete ettiği antibiyotiği kullanması yeterli olacaktır. Vajinal akıntılara karşı ilk günlerde ped kullanımı tavsiye edilir. Bu işlemden sonra en az 6 hafta cinsel ilişkiye girilmesi de yasaktır. Cinsel ilişkiye girilmesi durumunda bölgedeki yara enfeksiyon kapabilir. Ayrıca baskı sebebiyle yeniden genişleyecektir.

Vajina bölgesinin tekrar genişlemesini önlemek adına bayanların uygulayacağı bazı teknikler vardır. Kollar gibi kas dokusuna sahip olan vajinadaki gevşemenin önlenmesi adına bazı egzersizlere başvurulabilir. Günün herhangi bir saatinde uygulanan ve ‘kegel egzersizi’ olarak bilinen bu egzersizin vajinayı sıkıca tuttuğu bilinir.

Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluk sonrasında Vajinoplasti işleminin tekrarlanabileceğini unutmayın. Ancak en doğru yöntem, işlemden sonra cerrahın önerilerine dikkat etmek ve gerekli egzersiz sürecini başlatmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde vajinal daraltma ameliyatı başarılı bir şekilde uzun yıllar kalıcı olmaya devam edecektir.

Büyük Vajina Dudaklarında Dolgunlaştırma İşlemi

Vajina estetiği uygulamaları arasında olan büyük dudakların dolgunlaştırılması da günümüzde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Genelde dolgu ya da yağ enjeksiyonu ile uygulanan bu yöntemde buruşuk olan vajina görünümü ortadan kaldırılmaktadır. Bu sayede büyük dudaklarda yeteri kadar dolgunluk sağlanmış olur. Dolgu maddesi olarak genelde hastanın kendisinden alınan yağ kullanılır. Bazı durumlarda ise hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinden yararlanılır.

Steril koşullarda ve klinik ortamda yapılan bu işlemde karın bölgesinden yağ alınır ve daha sonra uygulama için büyük dudaklara enjekte edilir. İşlemden sonra pansuman da gerekmediği için pratik olarak tamamlanabilir. Aynı gün gündelik yaşama dönülebildiği gibi hafif olarak yaşanacak ağrıların ağrı kesicilerle giderilebileceği de unutulmamalıdır.

Vajina Estetiği

Vajina Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Vajinal estetikten sonra iç dudak sarkması tekrar yaşanmaz.
Kendiliğinden eriyebilen bir dikiş uygulaması yapılmaktadır. Bu yüzden dikiş alımına gerek yoktur.
Sadece cerrahın reçete edeceği antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir.
Bu ameliyatlar her yaşta yaptırılabilir.
Vajina estetiği ameliyatından hemen sonra duş alınmamalıdır. 24 saate kadar duş almamanız tavsiye edilir. Bazı estetik uygulamalarında bu zaman zarfı daha uzun olmaktadır.
Bu ameliyattan sonra belirgin bir iz kalmaz. Çünkü vajina estetiği uygulamalarında kesi bölgesi vajinanın iç kısmında kalmaktadır.
Estetik ameliyatlarda var olan riskler vajina estetiği ameliyatı için de geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir