...

Dünyada artan nüfus ve sosyal medyanın da etkisiyle estetiğe ilgi her geçen gün artıyor. Genel kanının aksine erkekler de en az kadınlar kadar estetik işlemlere ihtiyaç duymaktadır.

Günümüzde erkeklerin artan estetik ihtiyaçları nedeniyle plastik cerrahi erkekler için daha popüler hale gelmiştir. Bu yazımızda size erkekler için en popüler 5 estetik ameliyat türünü anlattık.

Estetik cerrahi sadece kadınlar için değildir. Estetik olmak isteyen erkeklerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu nedenle erkekler için plastik cerrahi adında yeni bir kategori ortaya çıkmıştır.

Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin araştırmasına göre, son 5 yılda birçok cerrahi veya cerrahi olmayan prosedürde toplam yüzde 43’lük bir artışla daha fazla erkeğin erkekler için plastik cerrahiye ihtiyacı olduğu ortaya çıkmıştır.

Amerikan Estetik Cerrahi Derneği, 1997 yılında istatistiksel veri toplamaya başladı. Çalışmaların başlangıcından bu yana, erkeklere uygulanan plastik cerrahi sayısında yüzde 273’lük bir artış oldu.

Estetik operasyonların çeşitliliğinin artması da erkek hasta sayısındaki artışa katkı sağladı. Pek çok plastik cerrah, rekabetçi iş piyasasının, daha fazla erkekler için plastik cerrahi kategorisiyle birlikte birçok erkeği estetik prosedürlere yönlendirdiğini yorumluyor.

Amaç ister daha genç ister daha yakışıklı görünmek olsun, erkekler için en popüler 5 plastik cerrahi türü şunları içerir:Türkiye’de bir söz vardır, “Gözler kalbin aynasıdır.” Ancak öte yandan göz kapaklarında sarkma, göz altı kırışıklıkları ve göz altı morlukları da ne yazık ki yaşlanma belirtilerinden bazılarıdır.

Bu sadece erkekler veya sadece kadınlar için geçerli bir durum değildir. Ne yazık ki, yaşlanma iksiri bulunana kadar tüm insanlar bunu yaşayacaktır.

Bu tür estetik, kadınlar için olduğu kadar erkekler tarafından da tercih edildiği için erkekler için plastik cerrahinin bir parçasıdır. Bu yaşlanma belirtileri genellikle yorgunluk belirtileriyle karıştırılır. Ve bir kişinin ne kadar yorgun veya hasta göründüğüne dair istenmeyen yorumlara neden olur.

Bu nedenle birçok kişi gözlerindeki sorunları kapamak için makyaja başvurur ancak blefaroplasti kalıcı bir çözümdür. Aynı zamanda kolay bir operasyon olduğu için oldukça popülerdir.

Erkeklerde plastik cerrahide en popüler operasyon göz kapağı estetiği yani blefaroplastidir. Bu operasyon aynı zamanda yaşlandıkça göz kapaklarının düşmesinden kaynaklanan görme sorunlarına da bir çözümdür. Bu açıdan sağlığınız için oldukça önemli bir operasyondur.

Blefaroplasti, üst ve alt göz kapaklarını kaldırarak gözlere genç bir görünüm kazandırmayı amaçlar. Genç bakışlar erkeklerin hem iş hayatında hem de sosyal hayatta nasıl göründüğünü çok olumlu etkiler. Bu nedenle erkekler için plastik cerrahi kategorisinde yer aldığını söyleyebiliriz.Meme küçültme ameliyatı sadece kadınlara yönelik bir ameliyat değildir. Her yaştan birçok erkek, göğüslerindeki fazla deri ve yağdan utanır. Bunun nedeni, büyük göğüslerin erkekler için doğal kabul edilmemesidir.

Bu durumdan kurtulmak için yapılan jinekomasti, erkekler için estetik ameliyattır. Jinekomasti ameliyatı meme boyutunu küçülterek ve göğüs hatlarını düzelterek daha erkeksi bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Özellikle kadınlar bu görüntüyü daha çekici buluyor.

Jinekomasti ameliyatında memedeki fazla yağların alınması için liposuction ameliyatı da kullanılmaktadır. Erkekler için plastik cerrahi günümüzde giderek daha yaygın hale geliyor. Bu ameliyatlar arasında iki ameliyatın birlikte yapıldığı seçenekler de bulunmaktadır. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için Milano Klinik ile iletişime geçebilirsiniz. Size en uygun seçeneği belirlemek için doktorunuzdan randevu alabilirsiniz.Boyun altında elastikiyetini kaybetmiş deri yaşlı bir görünüme neden olur. Elastikiyetini kaybetmiş boyun çevresindeki deri hem erkekler hem de kadınlar için utanç verici olabilir. Ancak çözüm Türkiye’de Milano Klinik‘te erkekler için plastik cerrahi konusunda deneyimli doktorlar tarafından yapılan operasyondur.

Sarkan bir boyun, fazla kilolu olmasa bile bir erkeğin yüzünü daha ağır veya daha yaşlı gösterebilir. Güçlü bir çene çizgisi ile daha erkeksi bir görünüm elde edebilirsiniz. Erkekler için plastik cerrahi kategorisinde yer alan Jawline gibi ameliyatlar da yaptırarak daha erkeksi bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Tabii ki sizin için en uygun operasyonu doktorunuzla birlikte belirlemelisiniz. Günümüzde giderek artan sayıda erkek, yaşlanmayla mücadele etmenin ve erkeksi bir çene hattını korumanın bir yolu olarak boyun germe ameliyatı oluyor.Bir erkeğin yakışıklılığı, vücudunun estetiği kadar yüzünün orantılılığına da bağlıdır. Büyük veya çarpık bir buruna sahip olmak bir erkeğin görünüşünü olumsuz etkileyebilir ve hatta özgüvenini kaybetmesine neden olabilir.

Bu makaleyi “erkekler için plastik cerrahi” hakkında yazmış olsak da, bu konu kadınlar için de önemlidir.

Bu operasyon dünyadaki tüm insanlar tarafından en çok tercih edilen estetik operasyondur. Rinoplasti, yüzlerinin görünümünü daha iyi bir şekilde değiştirmek isteyen erkekler için popüler plastik cerrahidir. kısa zaman. Rinoplasti hastalarının çoğu ameliyattan bir hafta sonra iyileşir ve günlük hayatlarına döner.Çene hatları kişinin güçlü görünmesini sağlar ve güçlü çene hatlarına sahip kişiler kendilerini daha erkeksi hissettirir. Erkekler, çene hatları zayıfsa erkeksi görünmek için bu operasyonu tercih edebilirler. Plastik cerrahlar implantlarla veya çene kemiğini yeniden konumlandırarak kişilerin çenesini değiştirebilirler. Bu operasyon liposuction ile birlikte yapıldığında çok daha iyi sonuçların alındığı gözlemlenmiştir.

Önceki yazımızı https://www.milanoklinik.com/plastik-cerrahinin-ruh-sagligina-etkileri/ linkinden okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir