...

Asimetrik göğüs problemi, son dönemlerde kadınların karşılaştığı önemli sorunlardan biri olarak dikkat çekiyor. Göğüslerin birbirine olan orantısızlıkları doğal olarak estetik açıdan da kadınlarda büyük bir soruna yol açabiliyor.

İstedikleri kıyafetleri ve dekolteli elbiseleri giyememe gibi çeşitli sorunlarla da karşılaşabiliyorlar. Fiziksel olarak sağlığa herhangi bir zararı olmasa da, asimetrik göğüsler kadınların sosyal psikolojilerini olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Asimetrik görünümdeki göğüslerinin belli olmaması için bol elbiseler giyebiliyorlar; hatta bu problem dolayısıyla sosyal yaşamlarından da geride kalabiliyorlar. Arkadaş ortamlarına katılamamak, etkinlere gidememek, çeşitli mekânlarda bulunamamak en büyük problemlerinden biri haline geliyor.

Asimetrik göğüs problemi sadece kadınlarda değil, nadiren de olsa erkeklerde de görülen bir durumdur. Özellikle fit vücuda sahip erkeklerin göğüsleri birbirine orantısız bir şekilde olabiliyor.

Erkeklerde daha çok jinekomasti olarak görülen ve göğüslerin büyümesiyle sonuçlanan bu sorun, çeşitli estetik operasyonlar ile ortadan kaldırılabiliyor. Kadınların göğüslerindeki orantısızlık ve birinin ötekinden daha büyük ya da küçük olması da meme büyütme estetikleri ile çözülebilen bir sorundur. Kadınlarda veya erkeklerde görülebilen asimetrik göğüs problemlerinin birçok faktörü bulunabilir. Asimetrik göğüslere sahipseniz öncelikle doktora muayene olmanız gerekir. Doktorların yapacağı muayeneler sonucunda göğüslerin neden asimetrik olduğunu daha sağlıklı bir şekilde öğrenebilmeniz mümkün olabilir. Bir göğsün diğerinden büyük olmasının nedenleri arasında hem fizyolojik hem de psikolojik sorunlar yer alır.

Vücudun çeşitli rahatsızlıklar geçirmesi ve genetik olarak, yani kalıtsal hastalıklar da göğüslerin diğerine oranla büyük veya küçük olmasına neden olabilir. Özellikle kadınlarda hamilelik sonrasında kilo alma ve çocuk emzirme süreçlerinde de bu sorunla karşılaşılabilmesi muhtemeldir.

İnsanların yaşadıkları psikolojik sorunlar, travmalar ve depresyon gibi ruhsal problemler de vücutlarında çeşitli fiziksel reaksiyonların oluşmasına neden olabilir. Vücutta yaşanan bu reaksiyonların sonucu göğüslere de yansıyabilir ve birinin ötekinden daha büyük ya da küçük olması gibi bir sorun oluşturabilir. Bu da doğal olarak insanların sosyal psikolojilerini ciddi derecede etkileyebiliyor. Sebebi ne olursa olsun, asimetrik göğüsler bazen kanser belirtisi olabiliyor. Bu nedenle asimetrik göğsü olanların öncelikle detaylı bir muayeneden geçmeleri gerekir. Muayeneler sonucu asimetrik göğüs probleminin nedenleri tespit edilir ve durum hastalara açıklanır.

Bir göğsün diğerinden büyük olmasının sebepleri arasında fizyolojik ve psikolojik rahatsızlıklar olsa da, bazı hastalarda bu durum kanserle ilgili olabilir. Dolayısıyla hastaların öncelikle muayene olmaları ve sonrasında, yaşanan bu estetik kaygıyı tedavi ettirmeleri gerekir.

Sadece göğüs orantısızlıklarında değil, en küçük rahatsızlıklarda bile muayene olunmalı ve düzenli zaman dilimi aralıklarında hastaların genel muayeneden geçmesi sağlıkları açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle estetik kaygılardan önce, oluşabilecek sağlık problemlerinin önüne geçmek her zaman en doğrusudur. Estetik kaygıları gidermenin çözümü her zaman daha kolay olmuştur. Bir göğsün diğerinden büyük ya da küçük olması insanlarda estetik kaygılar ve sorunlar oluştursa da, bu sorunun üstesinden gelmek artık çok kolay. Günümüz sağlık teknolojisi eskiye oranla giderek gelişmiş ve en yeni tedavi imkânlarını hastalara sunar hale gelmiştir.

Milano Klinik de en yeni sağlık teknolojilerini ve imkânlarını kullanarak hastaların bütün konulardaki estetik kaygılarını gidermektedir. Alanında uzman ve deneyimli doktorlarımızın yapacağı estetik operasyonlar ile bu sorunu ortadan kaldırmak oldukça kolaydır.

Asimetrik göğüs problemi, doktorlarımızın yapacağı göğüs büyütme estetikleri sayesinde artık sorun olmaktan çıkıyor. Protez ile göğüs büyütme ya da yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme estetiklerinden birini tercih ederek asimetrik göğüs problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Hangi göğüs büyütme estetiğinin tercih edileceğine doktorlarınız ile birlikte karar vermeniz daha sağlıklı olur. Size en uygun olan göğüs büyütme estetiği konusunda doktorlar tecrübeli ve deneyimleri doğrultusunda size yardımcı olacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir