2022'de Estetik Dünyasında Beklenen Trendler

Dünya, günümüzde ve çağımızda sürekli değişmektedir. Değişimler hayatımızın birçok alanında her geçen yeni yılın trendleri olarak kendini gösterir ve bu alanlardan biri de estetik dünyasıdır. Dünyada her yıl milyonlarca insan estetik operasyonlar ve vücut estetiği yaptırıyor ve bu sayı zaman geçtikçe artmaya devam ediyor. Estetik dünyasında çeşitli nedenlere ve beklentilere bağlı olarak birçok trend bulunmaktadır.

Birçoğumuz hem içeride hem de dışarıda şu anda olduğumuzdan daha iyi olmak istiyoruz. Bir kişinin hedeflerine ulaşmanın birçok farklı yolu vardır ve çoğumuz hedeflerimize mümkün olduğunca çabuk ulaşmak isteriz. İstediğiniz görünüme hızlı bir şekilde ulaşmak için hedeflerinize ulaşmanın yollarından biri de belirli estetik prosedürleri yaptırmaktır. Yüksek talepler nedeniyle, her yıl belirli estetik prosedür türleri estetik dünyasında trend haline geliyor.

2022'de estetik dünyasında beklenen trendler

1.Liposuction ve Vücut Şekillendirme İşlemleri

Bazen "lipoplasti" veya "lipo" olarak da adlandırılan liposuction, aşırı veya istenmeyen yağ birikintilerini ortadan kaldırarak ve vücut konturlarını ve oranlarını geliştirerek vücudun belirli bölgelerini inceltmek ve yeniden şekillendirmek suretiyle yapılan bir işlemdir.

Liposuction ve diğer vücut şekillendirme prosedürlerinin 2022 için estetik dünyasındaki trendlerden biri haline gelmesinin nedenlerinden biri hala uğraştığımız pandemidir. Sürekli karantinalar ve kapalı spor salonları ile insanların büyük çoğunluğu karantina sırasında kilo aldı ve iki yıllık pandeminin sonuna yaklaştığımız için bu insanlar o dönemde kazandıkları vücut yağlarından kurtulmak istiyorlar. Liposuction, hayal ettiğiniz vücuda kısa sürede ulaşmanın en kolay yolu olarak görülmekte ve bu nedenle oldukça talep görmektedir.

2.Meme Büyütme

Hastalar tarafından "meme estetiği" olarak da bilinen meme büyütme, memelerin boyutunu büyütmek için meme implantlarının veya liposuction tedavisinden alınan yağın memeye yerleştirilmesini gerektirir. Bu işlem aynı zamanda kilo kaybı veya hamilelik nedeniyle kaybedilen meme hacmini geri kazandırmak ya da doğal olan ancak hastanın değişmesini istediği meme asimetrisini düzeltmek ve daha yuvarlak memeler elde etmek için yapılır.

Meme büyütme, geçen on yılda beş kozmetik operasyon arasında ilk sırada yer almaya devam ederken, estetik dünyasının trendleri arasında 2022 yılında da yerini koruyor. Bu estetiğin yaptırılma nedeni, birçok kadının vücutları hakkında iyi hissetmek ve genel olarak daha özgüvenli olmak için uymak zorunda hissettiği güzellik standartlarından kaynaklanmaktadır. Milano Klinik de dahil olmak üzere birçok güzellik kliniği, özgüvenini geri kazanmak isteyen kadınlara bu prosedürün güvenilir hizmetlerini sunmaktadır.

3.Rinoplasti

"Burun estetiği" veya "burun şekillendirme" olarak da bilinen rinoplasti, hastanın burnunu yeniden şekillendirerek yüz uyumunu ve orantısını iyileştirmek için yapılan bir işlemdir. Rinoplasti işlemi, burundaki yapısal kusurlardan kaynaklanan nefes alma sorunlarına da yardımcı olabilir. Burun boyutu, genişliği ve şeklinden kaynaklanan yüzdeki dengesizliği tedavi etmek için estetik nedenlerle de rinoplasti yapılabilir.

Rinoplasti, estetik dünyasındaki trendlerden bir diğeri ve popüler bir estetik prosedürü haline geldi. Burun estetiği, özellikle burnunun boyutundan, şeklinden ve genel görünümünden memnun olmayan birçok kişi tarafından talep edilmektedir. Sorulursa, dünyadaki birçok insan burunlarının boyutundan veya şeklinden şikayet etme eğilimindedir. Milano Klinik gibi güzellik klinikleri, burunlarının görünümünden memnun olmayan hastalara rinoplasti işlemleri sağlamaktadır.

4.Yüz Dolguları

Dolgular, kaybolan hacmi, düz çizgileri ve kırışıklıkları değiştirmek ve bir kişinin yüz hatlarını iyileştirmek için cildin altına enjekte edilen jel benzeri maddelerdir. Bu, her yıl bir milyondan fazla insan tarafından ameliyat veya kesinti olmaksızın daha genç görünmek için uygun maliyetli bir çözüm olabilen popüler bir yüz gençleştirme terapisidir.

Her geçen yıl yaşlanıyoruz ve bu kaçınılmaz olaydan dolayı bunu önlemenin ya da yaşlanmamış gibi görünmek için görünümümüzü değiştirmenin yollarını arıyoruz. Daha genç görünmeyi kolayca sağlamanın yollarından biri de dolgu yaptırmaktır. Dolgular ayrıca yüzün dudak gibi kısımlarının boyutunu artırmak için de kullanılır ve bu, yaşa bağlı dolgu işlemleri kadar yaygındır. Dolgu maddeleri çeşitli kullanımları nedeniyle estetik dünyasının trendlerinden biri haline gelmiştir.

5.Erkek Odaklı Prosedürler

Estetik yaptıranların büyük bir çoğunluğu kadın olsa da, bu işlemleri yaptıran erkeklerin de küçük bir yüzdesi her zaman olmuştur. 2022 yılında erkek hastalara yönelik yapılan işlem sayısının artacağı tahmin edilmektedir.

Erkekler de kadınlar gibi estetik ameliyatlara ve işlemlere giderek daha fazla ilgi duyuyor ve her yıl estetik yaptıran erkek sayısı artıyor. Güzellik standartlarına olan talep kadınları olduğu kadar erkekleri de etkilediği için erkekler de yön değiştiriyor. Talep nedenleri farklı olsa da, bu işlemler dünya çapında giderek daha fazla erkek tarafından talep edilmekte ve 2022 yılında estetik dünyasının trendlerinden biri haline gelmiştir.

Estetik dünyasındaki trendler, güzellik standartlarının gerektirdikleri ve bu standartlara hızla uyum sağlamak isteyen kişiler tarafından şekilleniyor. Dünyanın her yerindeki insanların bu işlemleri estetik sebeplerden dolayı yaptırmalarının başka nedenleri de vardır.

İşlemin nedeni ne olursa olsun, bu işlemler sayısız estetik ameliyatlar ve işlemler arasında en çok talep edilen ve bu nedenle trend haline gelen işlemlerdir. Milano Klinik gibi güzellik klinikleri estetik dünyasında trendler olarak listelenen birçok işlemi sağlayarak, güzellik ve mutluluğa giden yolculuğunuzda size yardımcı olabilir.

Bir önceki yazımızı https://www.milanoklinik.com/kore-estetik-trendleri/ linkinden okuyabilirsiniz.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)