...

Dünya, günümüzde ve çağımızda sürekli değişmektedir. Değişimler hayatımızın birçok alanında her geçen yeni yılın trendleri olarak kendini gösterir ve bu alanlardan biri de estetik dünyasıdır. Dünyada her yıl milyonlarca insan estetik operasyonlar ve vücut estetiği yaptırıyor ve bu sayı zaman geçtikçe artmaya devam ediyor. Estetik dünyasında çeşitli nedenlere ve beklentilere bağlı olarak birçok trend bulunmaktadır.

Birçoğumuz hem içeride hem de dışarıda şu anda olduğumuzdan daha iyi olmak istiyoruz. Bir kişinin hedeflerine ulaşmanın birçok farklı yolu vardır ve çoğumuz hedeflerimize mümkün olduğunca çabuk ulaşmak isteriz. İstediğiniz görünüme hızlı bir şekilde ulaşmak için hedeflerinize ulaşmanın yollarından biri de belirli estetik prosedürleri yaptırmaktır. Yüksek talepler nedeniyle, her yıl belirli estetik prosedür türleri estetik dünyasında trend haline geliyor. Bazen “lipoplasti” veya “lipo” olarak da adlandırılan liposuction, aşırı veya istenmeyen yağ birikintilerini ortadan kaldırarak ve vücut konturlarını ve oranlarını geliştirerek vücudun belirli bölgelerini inceltmek ve yeniden şekillendirmek suretiyle yapılan bir işlemdir.

Liposuction ve diğer vücut şekillendirme prosedürlerinin 2022 için estetik dünyasındaki trendlerden biri haline gelmesinin nedenlerinden biri hala uğraştığımız pandemidir. Sürekli karantinalar ve kapalı spor salonları ile insanların büyük çoğunluğu karantina sırasında kilo aldı ve iki yıllık pandeminin sonuna yaklaştığımız için bu insanlar o dönemde kazandıkları vücut yağlarından kurtulmak istiyorlar. Liposuction, hayal ettiğiniz vücuda kısa sürede ulaşmanın en kolay yolu olarak görülmekte ve bu nedenle oldukça talep görmektedir. Hastalar tarafından “meme estetiği” olarak da bilinen meme büyütme, memelerin boyutunu büyütmek için meme implantlarının veya liposuction tedavisinden alınan yağın memeye yerleştirilmesini gerektirir. Bu işlem aynı zamanda kilo kaybı veya hamilelik nedeniyle kaybedilen meme hacmini geri kazandırmak ya da doğal olan ancak hastanın değişmesini istediği meme asimetrisini düzeltmek ve daha yuvarlak memeler elde etmek için yapılır.

Meme büyütme, geçen on yılda beş kozmetik operasyon arasında ilk sırada yer almaya devam ederken, estetik dünyasının trendleri arasında 2022 yılında da yerini koruyor. Bu estetiğin yaptırılma nedeni, birçok kadının vücutları hakkında iyi hissetmek ve genel olarak daha özgüvenli olmak için uymak zorunda hissettiği güzellik standartlarından kaynaklanmaktadır. Milano Klinik de dahil olmak üzere birçok güzellik kliniği, özgüvenini geri kazanmak isteyen kadınlara bu prosedürün güvenilir hizmetlerini sunmaktadır. “Burun estetiği” veya “burun şekillendirme” olarak da bilinen rinoplasti, hastanın burnunu yeniden şekillendirerek yüz uyumunu ve orantısını iyileştirmek için yapılan bir işlemdir. Rinoplasti işlemi, burundaki yapısal kusurlardan kaynaklanan nefes alma sorunlarına da yardımcı olabilir. Burun boyutu, genişliği ve şeklinden kaynaklanan yüzdeki dengesizliği tedavi etmek için estetik nedenlerle de rinoplasti yapılabilir.

Rinoplasti, estetik dünyasındaki trendlerden bir diğeri ve popüler bir estetik prosedürü haline geldi. Burun estetiği, özellikle burnunun boyutundan, şeklinden ve genel görünümünden memnun olmayan birçok kişi tarafından talep edilmektedir. Sorulursa, dünyadaki birçok insan burunlarının boyutundan veya şeklinden şikayet etme eğilimindedir. Milano Klinik gibi güzellik klinikleri, burunlarının görünümünden memnun olmayan hastalara rinoplasti işlemleri sağlamaktadır. Dolgular, kaybolan hacmi, düz çizgileri ve kırışıklıkları değiştirmek ve bir kişinin yüz hatlarını iyileştirmek için cildin altına enjekte edilen jel benzeri maddelerdir. Bu, her yıl bir milyondan fazla insan tarafından ameliyat veya kesinti olmaksızın daha genç görünmek için uygun maliyetli bir çözüm olabilen popüler bir yüz gençleştirme terapisidir.

Her geçen yıl yaşlanıyoruz ve bu kaçınılmaz olaydan dolayı bunu önlemenin ya da yaşlanmamış gibi görünmek için görünümümüzü değiştirmenin yollarını arıyoruz. Daha genç görünmeyi kolayca sağlamanın yollarından biri de dolgu yaptırmaktır. Dolgular ayrıca yüzün dudak gibi kısımlarının boyutunu artırmak için de kullanılır ve bu, yaşa bağlı dolgu işlemleri kadar yaygındır. Dolgu maddeleri çeşitli kullanımları nedeniyle estetik dünyasının trendlerinden biri haline gelmiştir. Estetik yaptıranların büyük bir çoğunluğu kadın olsa da, bu işlemleri yaptıran erkeklerin de küçük bir yüzdesi her zaman olmuştur. 2022 yılında erkek hastalara yönelik yapılan işlem sayısının artacağı tahmin edilmektedir.

Erkekler de kadınlar gibi estetik ameliyatlara ve işlemlere giderek daha fazla ilgi duyuyor ve her yıl estetik yaptıran erkek sayısı artıyor. Güzellik standartlarına olan talep kadınları olduğu kadar erkekleri de etkilediği için erkekler de yön değiştiriyor. Talep nedenleri farklı olsa da, bu işlemler dünya çapında giderek daha fazla erkek tarafından talep edilmekte ve 2022 yılında estetik dünyasının trendlerinden biri haline gelmiştir.

Estetik dünyasındaki trendler, güzellik standartlarının gerektirdikleri ve bu standartlara hızla uyum sağlamak isteyen kişiler tarafından şekilleniyor. Dünyanın her yerindeki insanların bu işlemleri estetik sebeplerden dolayı yaptırmalarının başka nedenleri de vardır.

İşlemin nedeni ne olursa olsun, bu işlemler sayısız estetik ameliyatlar ve işlemler arasında en çok talep edilen ve bu nedenle trend haline gelen işlemlerdir. Milano Klinik gibi güzellik klinikleri estetik dünyasında trendler olarak listelenen birçok işlemi sağlayarak, güzellik ve mutluluğa giden yolculuğunuzda size yardımcı olabilir. Bir önceki yazımızı https://www.milanoklinik.com/kore-estetik-trendleri/ linkinden okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir