...

Sağlık sektörüü de dahil olmak üzere her endüstri, pazarlamadan hizmet talebine kadar her şeyi etkileyen trendler vardır ve var olmaya devam edecektir. Bununla birlikte, plastik cerrahi endüstrisi, ortaya çıkan çok sayıda yeni ürün ve prosedürle olağandışı bir ivme kazandı. İşte 2021 estetik trendleri.Uzun yıllardır göz ve göz kapağı ameliyatı, liposuction ve meme büyütme operasyonlarından sonra en popüler üçüncü estetik türü olmuştur. 2021 estetik trendleri arasında en popüler olanlarından biri de göz ameliyatları. Herkesin maske taktığı bir dünyada, blefaroplastiye yeni bir önem ve anlam kazandı. Ne de olsa, kimse görmezse dudaklarını dolgunlaştırmanın pek bir anlamı yok.

Sarkmış göz kapaklarını tedavi etmek için üst göz kapağı blefaroplasti ve göz altı torbalarını gidermek için alt göz kapağı ameliyatlarında artış meydana geldi ve bu durum önümüzdeki birkaç yılı daha etkileyecek gibi duruyor. Göz altı dolgusu da talebin arttığı ameliyatlar arasında.2021 estetik trendleri arasında tabi ki yerini popüleritisini hiç kaybetmeyen botoks da var. Botoks yıllardır ince çizgileri azaltmak veya yok etmek için kullanılmaktadır. Botoks ile ilgili en heyecan verici şey, bulunan çok sayıda yeni uygulama yöntemi olmasıdır. Örneğin, masseter kasını (çiğneme kası) zayıflatmak için botoks kullanılmaya başlandı. Bu kas aynı zamanda diş gıcırdatmasını sağlayan kastır. Botoksun kullanımı, TME ağrısını hafifletebilir ve aşırı büyümüş bir masseter kasının sert hatlarını yumuşatabilir.İnsanlar sadece yaşlanma belirtilerini veya diyet ve egzersizin çözemediği sorunlu alanlardan kurtulmak  için kozmetik cerrahiye başvurmuyorlar. Bazı insanlar vücutlarını tamamen baştan yaratıyor. Bu durum, yüksek çözünürlüklü liposuction prosedürünün uygulanmasına yol açmıştır. Doktorların, yağın hemen üzerinde sadece birkaç hücreye kadar yağ eritmesine izin vererek, genel olarak zayıf bir görünüm yaratmanın yanı sıra inanılmaz kaslı bir görüntüyü de izin verir. Birçok kozmetik cerrah, liposuction ile kasları yeniden yapılandıran ve cildi yenileyen tedavileri birleştiriyor.Selfieler, Zoom partileri ve uygulama tabanlı flört çağında yüzlerimiz her zamankinden daha fazla ilgi görüyor. 2021 estetik trendleri selfielere ve online toplantılara göre şekilleniyor. Sanal bir toplantı sırasında kendi yüzünüze bakarken, çene hattınızdaki hacim eksikliğini takıntı haline getiriyorsanız veya gözlerinizin etrafında kaz ayakları oluşuyorsa, yalnız değilsiniz.

Birçok kişi Restylane, Juvéderm, Radiesse ve Sculptra gibi enjeksiyon bazlı dolgu maddelerinin özgüvenlerini artırmanın ve yüze genç bir dolgunluk kazandırmanın harika bir yolu olduğunu düşünüyor.  Botoks kombinasyonu ile önümüzdeki yılda da devam edeceğini düşünüyoruz. Son derece etkili sonuçlar ve iyileşme süreci olmaması, bunu 2020 ve sonrası için popüler bir tedavi haline getirdi.Bütün gün maske kullansak ve dudaklarımız görünmese de, birçok kişi nihayet dudaklarına bakım yaptırmanın zamanı geldiğini düşünüyor. Ne de olsa, bir maske takmak dudak prosedüründen sonra herhangi bir şişlik veya morlukları gizler ve birçok kişinin bunu denemesini sağlar. Özellikle dudak dolguları geçen yıl popülaritesini artırdı ve bu trendde bir yavaşlama görmüyoruz.Maskelerin toplumumuza girmesi, plastik cerrahi trendlerini birden fazla şekilde etkiledi. Pek çok insan, maske takmanın gurur verici bir duygu olmadığını ya da sevdikleri bir özelliği örtbas ettiği gibi duygulara kapıldı. Bu duygularla savaşmak için özel göz makyajı yapmaya, saçlarını yapmaya, kaşlarını yaptırmaya ya da özgüvenlerini artırmak için maskelerine aksesuar takmaya başladılar. Bazıları bu zamanı sonunda bir yüz gençleştirme tedavisini denemek için bir şans olarak kullandı. Ya Botoks gibi enjekte edilebilir seçenekler ya da mini yüz germe gibi cerrahi bir tedavi.Güzellik trendleri her zaman değişiyor, ancak iyi bir kaş setinin modası asla geçmez. Maske takarken kaşlarımızın bizde fark edilen ilk özelliklerimizden biri olduğu doğru, bu yüzden kaşlarınıza hak ettiği değeri vermenizin zamanıdır. Kaşlarınızın her zaman iyi göründüğünden emin olmak olduğundan emin olmak istiyorsanız, cerrahi bir kaş kaldırma uygun olabilir. Kaş prosedürlerinde birçok farklı uygulama mümkündür. Bazı uygulamalar, yalnızca birkaç saat sürer ve çoğu zaman on yıllık sonuçlara sahiptir.2021 estetik trendleri yeni operasyonlarla yılı karşıladı ve sürdürüyor. Tıp dünyası yeni estetik prosedür biçimleri geliştirmeye devam ettikçe, giderek daha fazla insan tarafından erişilebilir hale geliyor. Plastik cerrahi veya kozmetik prosedürler her zaman uygulanabilir seçenekler olmamıştır çünkü birçok insan iş, aile ve diğer yaşam taahhütleriyle çok meşguldür. Bu yüzden bazı insanlar,iyileşme için gereken süreyi ayıramayacağı için estetik operasyonlardan vazgeçebilir.

Neyse ki, minimal veya invaziv olmayan tedavilerdeki artış, bu engeli ortadan kaldırdı. Bu prosedürler klinik veya hastane içinde hızlı bir şekilde uygulanır ve prosedür sonrası çok az veya hiç iyileşme süresi gerektirmez. Bazı danışanlarda şişlik, ağrı veya lekelenme olabilir, ancak genel olarak konuşursak, bu etkiler çabucak çözülür ve bu kişiler hayatlarına devam edebilirler.

Cerrahi olmayan ve minimal invaziv tedaviler, çok sayıda yüzün özelliklerini ve cildi gençleştirmek için tasarlanmış çok çeşitli alanları kapsar. Bu, enjekte edilebilir dolgu maddeleri, yüz peelingleri ve dermabrazyon gibi tedavileri içerir.2021 estetik trendleri arasında ameliyatsız işlemler en trend olanlar arasında. Estetik, cerrahi bir işlemdir. Bazı insanlar bunu dert etmezken bazıları bu durumdan oldukça çekinmektedir. Bu yüzden cerrahi olmayan prosedürler olan ilgi ve alaka son zamanlarda artmış durumda.

Dudak dolgusu, botoks ve diğer cerrahi olmayan çözümler gibi estetik operasyonlar daha popüler hale geliyor. Bir diğer heyecan verici gelişme ise, estetik endüstrisinde yağları parçalamak ve kasları uyarmak için radyofrekans enerjisi kullanan cihazların kullanılması.

Fraksiyonel Radyofrekans, ameliyata gerek duyulmadan cildin yenilenmesini sağlayan bir uygulama işlemidir. Cildin daha genç görünmesi için uygulanan uygulama, sivilce ve siyah nokta sorunları için tercih edilebiliyor. Cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlayıp, yağlı görünümü engeller. 30 günde sağladığı yağ azalma oranı, diğer prosedürlerin 90 günde elde ettiğine eşdeğerdir. Liposculpting, bu yağ giderme tekniklerini cilt sıkılaştırma teknolojileriyle birleştirir.

Bu yazımızda sizlere 2021 estetik trendlerinden bahsettik. Bir önceki yazımıza https://www.milanoklinik.com/vucut-catlaklari-neden-olur/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir