...

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların daha genç, diri ve ışıldayan bir cilde sahip olma istekleri de giderek artış gösterdiği bu dönemde 2020 yılı estetik trendleri sizler için derledik.

Özellikle sağlık teknolojisinin hızlı bir şekilde ilerleme göstermesi, yeni tedavi olanaklarının ortaya çıkması, plastik cerrahi alanında ise birbirinden farklı estetik alternatiflerin doğması hastaların çok hızlı ve sağlıklı bir şekilde yeni görünümlerine kavuşmalarına yardımcı oluyor.

Global olarak estetik pazarında büyük bir pazar payına sahip olan Türkiye, yurt dışından gelen hastaları da tedavi ederek sağlık turizminin gelişmesine öncelik eden ülkeler arasında başı çekiyor. Biz de Milano Klinik olarak, Türkiye plastik cerrahi sektörünün lokomotifi olmaya devam ediyoruz.Sağlık teknolojisinin ve tedavi olanaklarının genişlemesi insanları ameliyatsız tedavi yöntemlerine yöneltiyor. Bıçak altına yatma korkusu veya ameliyat masasına karşı fobisi olan insanlar ameliyatsız estetik tedavi alternatiflerini tercih ediyorlar. Bu sayede ameliyat sonrası tedavi ve iyileşme süreci geçirmeden günlük yaşamlarına devam edebiliyorlar.Estetik tedavisinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri dolgu işlemidir. Daha önceki yıllarda da tercih edilen dolgu tedavisine, genelde kalıcı olmadığı için tedbirli yaklaşılıyordu. Ancak yeni sağlık teknolojileri ve imkânlarıyla birlikte estetik dolgu tedavileri de artık uzun süreli ve kalıcı sonuçlar veriyor. Bu da, insanların bıçak altına yatmak yerine dolgu tedavilerini tercih etmelerine vesile oluyor.

Estetik dolgu tedavilerinde insanlar genellikle yanaklarına, çenelerine, dudaklarına, göğüslerine ve kalçalarına dolgu işlemini tercih ediyorlar. Bu tedavi yöntemlerinin hızlı, acısız ve çabuk sonuç vermesi insanların dolgu işlemlerine rağbet göstermesini sağlıyor.Kozmetik cerrahide geniş bir uygulama alanı olan yağ enjeksiyonu, günden güne popülaritesini artırmaya devam ediyor. Yağ enjeksiyonu en çok dolgu işlemlerinde kullanılıyor.

Hastanın çeşitli bölgelerinden alınan yağ hücreleri, tedavi edilecek bölgeye enjekte edilir ve işlem tamamlanır. Vücudun çeşitli yerlerinden alınan bu yağ hücreleri genelde yüze ve kalçaya dolgunluk kazandırmak; buna ek olarak göğüsleri büyütmek amacıyla da tercih edilebilir.

Yağ enjeksiyonunun bir diğer avantajı da hem hızlı bir tedavi yöntemi olması hem de vücudun çeşitli yerlerinde olan istenmeyen yağların alınması olarak değerlendirilebilir. Yağ enjeksiyonu tedavisinin iyileşme sürecinin hızlı olması da hastaların tercih nedenleri arasında sayılabilir.Liposuction, hem Türkiye’de hem de dünyada en çok tercih edilen ameliyatlardan biri olarak dikkat çekiyor. Biz de Milano Klinik olarak hastalarımıza en çok Liposuction operasyonu uyguluyoruz.

Liposuction tedavisi bölgesel zayıflama konusunda en iyi sonuç veren estetik tedavi yöntemlerinden biri olarak sıklıkla tercih ediliyor. Ancak unutulmamalıdır ki, Liposuction tedavisindeki asıl amaç, bölgesel yağların alınmasıdır. Liposuction işlemi yaptıracak hastaların önce kilolarını vermeleri gerekir; sonrasında vücutlarında bulunan fazlalık yağlar alınır ve bölgesel olarak incelme sağlanır.Plastik cerrahi alanında lokomotif görevi gören bir klinik olarak en yeni sağlık teknolojisini ve imkânlarını kullanıyoruz. Bununla birlikte, hastaların da güncel sağlık teknolojisini yakından takip ettiğini biliyor ve onların taleplerini en iyi şekilde karşılamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Ulusal ve uluslararası kalite standartları dâhilinde, hastalarımızın öncelikle sağlığını dikkate alarak onların estetik güzelliğine ve sosyal yaşamlarına katkıda bulunabilecek tedavi yöntemleri uyguluyoruz. Geniş branş skalamızın olması hastalarımızın farklı alternatifleri de tercih edebilmesine katkıda bulunuyor.

2020 yılı estetik trendleri için ve yeni başlangıçlar yapmak için, güzelliğinize güzellik katmak ve daha pozitif bir yaşama kavuşabilmek için siz de Milano Klinik’i tercih ederek kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir