Liposuction, vücuttaki fazla yağ olan bölgelerin özel bir uygulama ile alınmasıdır. Normal şartlarda yetişkin insan vücudunda yağ hücresi sabit sayıda bulunur, ancak bunların hacmi kilo artışıyla da çoğalır. Doğal yollardan verilemeyen bu kilolar bazı fiziksel ve psikolojik zorluklar yaratmasından dolayı liposuction yöntemi ile azaltılır. Böylece kişiyi rahatsız eden yağlardan tek operasyonla kurtulmak mümkün olur.Karın germe sarkma meydana gelen bölgede deri tabakası için germe işlemi olmaktadır. Karın germe zayıflama yöntemi olmamaktadır.Karın germe ameliyatı tam karın germe ve kısmi karın germe olarak iki şekilde yapılmaktadır. Tam karın germe karın bölgesinin tamamına müdahale edilmesi anlamını taşımaktadır. Kısmi karın germe ise sadece istenilen bölgeye müdahale edilmesi anlamını taşımaktadır.Karın germe doğum yapan kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Kilo alıp veren kişilerde bu işlemlerden yararlanmaktadır.Karın germe işlemleri cerrahi müdahaleler arasında yer almaktadır. Ameliyat öncesi mutlaka doktorlar sizleri detaylı bir halde muayene etmektedir. Ameliyat öncesi sigara, kan sulandırıcı ilaç ve e vitamini asla alınmamalıdır.Ameliyat öncesi mutlaka hastaneye yatış işlemlerinin başlatılması gerekmektedir. Hastaneye gelirken rahat kıyafet giyilmesi yeterli olmaktadır.Liposuction tedavisi kas ve cilt arasında yer alan vücudun aşırı yağ kalıntılarından uzaklaştırmanın metotları arasında yer almaktadır. Liposuction vücudun çeşitli yerlerinde sıklıkla fazla yağ depolamaya yatkın olarak bel çevresinde kalçada, uylukta ve kolalarda, sırtta uygulanabilen tedavi olmaktadır. Bu teknik daha başarılı sonuçlar için diğer işlemlerin yanında uygulanabilmektedir.
Karın Germe Nasıl Bir İşlemdir?

Karın germe sarkma meydana gelen bölgede deri tabakası için germe işlemi olmaktadır. Karın germe zayıflama yöntemi olmamaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı tam karın germe ve kısmi karın germe olarak iki şekilde yapılmaktadır. Tam karın germe karın bölgesinin tamamına müdahale edilmesi anlamını taşımaktadır. Kısmi karın germe ise sadece istenilen bölgeye müdahale edilmesi anlamını taşımaktadır.

Karın Germe Ameliyatı İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Karın germe doğum yapan kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Kilo alıp veren kişilerde bu işlemlerden yararlanmaktadır.

Ameliyat Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karın germe işlemleri cerrahi müdahaleler arasında yer almaktadır. Ameliyat öncesi mutlaka doktorlar sizleri detaylı bir halde muayene etmektedir. Ameliyat öncesi sigara, kan sulandırıcı ilaç ve e vitamini asla alınmamalıdır.

Ameliyat Günü Ve Süreçleri Nasıl Olmaktadır?

Ameliyat öncesi mutlaka hastaneye yatış işlemlerinin başlatılması gerekmektedir. Hastaneye gelirken rahat kıyafet giyilmesi yeterli olmaktadır.

Liposuction Hakkında Detaylı Bilgiler

Liposuction tedavisi kas ve cilt arasında yer alan vücudun aşırı yağ kalıntılarından uzaklaştırmanın metotları arasında yer almaktadır. Liposuction vücudun çeşitli yerlerinde sıklıkla fazla yağ depolamaya yatkın olarak bel çevresinde kalçada, uylukta ve kolalarda, sırtta uygulanabilen tedavi olmaktadır. Bu teknik daha başarılı sonuçlar için diğer işlemlerin yanında uygulanabilmektedir.

Liposuction tedavisinin nasıl uygulandığı konusunda araştırmalar yapılmalıdır. Cerrahi işlemler ile yapılacak ve fazla yağların kaybetmesi gereken sağlıklı kişi liposuction operasyonu için sağlıklı adaylar arasında yer almaktadır. Aşırı kilolu olmayan ideal kilosuna yakın ve genel olarak sağlıklı olan kişiler bu işlem için uygunluk taşımaktadır. Liposuction yağ birikintilerini temizlemesinden dolayı kilo verme yöntemi olarak bilinse dahi aslında öyle olmamaktadır.

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yapma bile yap hücrelerini kaybetmeme sorunu yaşayacak kişiler için belirlenmektedir. Kalıcı kilo kaybına neden olmamaktadır. Yağ hücreleri çıkartıldıktan sonra geri dönemez. Bununla beraber işlemin sonuçları sonrasında hasta talimatlara uymazsa eğer diğer yağ hücreleri genişleyebilmektedir. En iyi sağlıklı beslenme ve egzersiz içeren eksiksiz bir planın parçası olarak kullanılmaktadır. Bu teknik vücudun birçok alanında kullanılabilmektedir.

Bu işlemi alan en geniş kesimi oluşturan kadınlar genel olarak karın, kalça, göğüs, dış ve iç uyluk diz, kol, yanak, kalça ve boyun gibi bölgelerde tercihlerini kullanmaktadır. Erkekler karın, göğüs, çene yanı sıra boyun olmak üzere bölgelerini tercih etmektedir. Liposuction tedavi esnasında hastanın yağlarının alınacağı bölgelerde özel bir sıvı ile dolum yapılmaktadır. Bu yağların kolay çıkarılmasını sağlamak için olmaktadır. Daha sonra ise içi boş bir kanül kullanılarak yağlar çıkarılmaktadır.

Liposuction Nasıl Yapılıyor?

Liposuction Yapıldığında Acı Hissedilir Mi?

Liposuction yapılması halinde kesinlikle acı hissedilmemektedir.

Liposuction Ameliyatında Ağrı Hissedilir Mi?

Liposuction esnasında kesinlikle ağrı da hissedilmemektedir.

Liposuction Nerelere Uygulanmaktadır?

Genel olarak kolların arka ve iç kısımlarına, kalça, basen, uyluk, üst iç kısım, karın, bel yan kısım, diz üstü, iç, dış bölgeleri, ayak bileği, iç ve dış kısım, gıdı, kulakların alt ve ön bölgesi olmaktadır.

Liposuction Kadınlarda Uygulanırken Erkeklere de Uygulanır Mı?

Göbek çevresi, karın, belin yan kısımları ve meme bölgesi, diğer bölgelerden daha fazla yağ görülme olasılığı bulunmaktadır. Bazen gıdı, kulak önü ve altı, ense bölgelerinde de liposuction gerektirecek kadar yağ birikebilmektedir. Vücut da tek olarak ya da yaygın şekilde görülen yağ bezeleri tedavisinde liposuction tekniği kullanılabilmektedir.

Liposuction uygulanacak kısmın uygun yerleri içerisinde yapılan 3-5 mm kesiler ile yağ dokusu içerisine girilen ve özel hortum aracılığı ile vakum cihazına bağlı olarak özel metal kanüllerin ileri ve geri hareketleri ile yağ dokuları bölgeden uzaklaştırılmaktadır. Bunun yanı sıra 2-5 mm çapında olan bu kanüllerin uçları künt olup uç yanlarında yer alan deliklerden yağlar alınmaktadır. Amaç ise söz konusu olan vücutlarda aşırı birikim yapan yağ dokularının yapılmış olan çıkıntılarını yok ederek vücut hatlarını orantılı yani estetik bir görünüme kavuşturmak olmaktadır. Liposuction uygulaması için vakum içinde değil enjektör içinde pistonlarına uygulanan stoperler aracılığında oluşturulan vakum sayesinde elle de yapılabilmektedir. İşleme başlamadan önce yağ dokusu içerisine özel bir solüsyon ile enjekte edilebilmektedir. Bu sayede kanama olmadan daha kolay işlem yapılabilmektedir. İçermiş olduğu lokal anestezik ile girişim sonrası oluşacak olan ağrı da önlenmektedir. Bu yöntem ıslak teknik veya tümesan tekniği olarak isimlendirilmektedir. Önceden uygulanan kuru teknik artık tamamen terk edilmiştir. Ultrasonik titreşimler ile önce yağların yumuşaması daha sonrada işlemin yapıldığı ultrasonik liposuction adı verilen bir teknik de bulunmaktadır.

Liposuction Kimlere Uygulanır?

Liposuction zayıflama yöntemi olmamakta ve kilosu normal ya da normalden biraz fazla olan ya da vücut bölgesinde diğer bölgelere göre daha fazla yağ birikimi olan kişiler için uygun olmaktadır. Bu yağ birikimi dışarıya doğru yapılmış olan çıkıntılar vücut estetiğini bozmakta kişilerin ruhsal durumu üzerinde de olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Bu sayılan durumlar için yağ birikimleri spor yapılsa dahi kaybolmaz o nedenle mutlaka bu uygulama gerekmektedir. Çünkü bu bölgelerde yağ dokuları karakter olarak diğer bölge yağ dokularından farklı olmaktadır. kişi kilo alması halinde diğer bölge yağ dokularında göre daha çok yağ depolaması halinde depolama edilmektedir.

Liposuction Kimlere Uygulanmaz?

Aşırı kilolu kişiler zayıflama amaçlı uygulanmamaktadır. Doğumdan sonra karında meydana gelen çatlak ve sarkmaların giderilmesi için uygun yöntem olmamaktadır. Gerginliği kaybetmiş olan karınlarda yalnızca uygulanmaktadır. Bir diğer anlamda gerginliği kaybetmeyen deride bu uygulama kesinlikle yapılmamaktadır. Genetik özellik ve yaş nedeniyle deri diriliğini kaybetmiş ve buruşma oluşmuş ise sınırlı faktör olmaktadır. herhangi bir cerrahi girişim esnasında genel anestezi açısından risk taşıyan başka ciddi sorunları olan karaciğer, böbrekler, merkez sinir sistemleri ilgilendirenkronik rahatsızlıklarda bu tür ameliyatlar sakıncalı olabilmektedir

Ameliyat Sonrası Dönemlerim Nasıl Geçecek?

Ameliyat sonrası kişiler özel olarak yapılan korseleri giyerek ameliyathaneden çıkartılmaktadır. Bu korseler elastik başı ile alanda oluşacak olan kanamayı önlemektedir. Hematom ve seroma adı verilen kan ve sıvı birikimi önlenerek cildin tabakasına yapışmaya olanak sağlayarak deri yüzeyinin daha düzgün şekillenmesine olanak sağlamaktadır. Bu korselerin hiç çıkartılmadan kullanılması gerekmektedir. Daha sonra ise aralıklarla çıkartılarak duş alıp korseyi tekrar yıkayarak giyerek 3 hafta kullanılmalıdır.

Özel Korse Çıkartılırsa Sorun Olur Mu?

Özel Korse Çıkartılırsa eğer cilt derisinde yapışmada sıkıntılar olarak kanama oluşabilmektedir. O nedenle kesinlikle çıkartılmaması gerekmektedir.

Korse Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Özel korse 3 hafta kullanılmalıdır. Fakat 2 aya kadar da uzayabilmektedir.

Ameliyat Bölgesinde Morluk Var mı?

Ameliyat sonrasında tedavi edilen bölgede ödem, morluk bulunabilmekte ve bu durum zamanla geçebilmektedir.

Ameliyat Bölgesinde Olan Morluk Ve Şişlik Ne Kadar Süre Sonra Geçer?

Bu durum en fazla 6-8 hafta içerisinde ödem gerilemekte, kalan az miktardaki şişlikler ise daha yavaş gerileme gösterebilmektedir. Üçüncü hafta sonra lazerli vakum masajı ve ozon sauna uygulaması ile daha kısa süre içerisinde istenilen vücuda ulaşmak mümkün hale gelmektedir. Ciltte sıkılaşma ve lenf dolaşımı artabilmektedir. O nedenle iki uygulama mutlaka gerekmektedir.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi ?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
LiposuctionLoading...