...

Estetik cerrahi, kişinin ihtiyaçlarına veya duruma bağlı olarak isteklerine göre görünüşünü değiştirmek için yapılan işlem türüdür. Estetik cerrahi, özellikle kişinin görünüşünü tamamen estetik amaçlarla değiştirmek söz konusu olduğunda, oldukça yeni sayılabilecek bir işlem türü olmuştur. Günümüz çağında, şarkıcılar, aktörler ve modeller gibi eğlence endüstrisindeki insanlar arasında oldukça yaygındır.

Plastik cerrahi halk arasında da popüler hale geldi ve birçok kişi en sevdiği ünlünün estetik yaptırdığını ve bu ünlülerden birinin Rihanna olduğunu varsayıyor. Rihanna’nın estetik ameliyatı her zaman söylenti olmuştur, çünkü birçok insan güzelliğini belirli plastik cerrahi prosedürler yoluyla elde ettiğini düşünürken bazıları onun sadece doğal güzellik olduğunu iddia eder. Rihanna gibi bazı estetik operasyonlar yaptırdığına dair söylentileri olan birçok ünlü var ama Rihanna’nın güzelliği, insanların onun bu görünüşe nasıl sahip olduğunu ya da doğuştan olup olmadığını derinlemesine incelemelerine neden oluyor.

En tanınmış şarkıcı, oyuncu, moda tasarımcısı ve iş kadını olan Robyn Rihanna Fenty, 20 Şubat 1988’de Saint Michael’da doğdu. İlk iki stüdyo albümü, Music of the Sun (2005) ve A Girl Like Me (2006) ABD Billboard 200 listesinde ilk ona girdi ve 2005’te Def Jam ile anlaştıktan sonra hızla ün kazandı. O zamandan beri şarkıcı ve oyuncu olarak çalışmaktadır ve Fenty Beauty adında bir kozmetik firmasının sahibidir.

Kısa süre önce başka bir popüler şarkıcı ASAP Rocky’den bir erkek bebek sahibi oldu ve yıllardır albüm çıkarmamasının ardından onu yeniden gündeme getirdi. Rihanna, birçok nedenden dolayı her zaman gündemde olmuştur ve bazıları geçirdiği plastik cerrahi operasyonları ile ilgili söylentilerden kaynaklanmaktadır. Bu işlemleri hiçbir zaman kabul etmese de Rihanna’nın estetik operasyonları olduğu söyleniyor ve bunlar rinoplasti, meme büyütme, alın ameliyatı ve liposuction. 

1. Rinoplasti

Rihanna’nın ilk estetik ameliyatlarından biri de rinoplastidir. Rinoplasti, en yaygın plastik cerrahi operasyonlarından biridir ve burnun boyutu, şekli ve genel görünümü değiştirilerek yapılır. Rinoplasti yapılırken burnun hastanın diğer özellikleri ile uyumlu hale getirilmesi, doğal ve göze hoş görünmesini sağlamak için çok önemlidir.  

İnsanların Rihanna’nın rinoplasti yaptırdığını düşünmesinin nedeni, yıllar içinde burnunun ucunun ve genişliğinin değişmesi ve bu değişimin doğaldan daha fazla görünmesidir. Genç yaşlarındaki fotoğraflarının çoğu, burnunun daha geniş ve büyük burun deliklerine sahip olduğunu gösteriyor. Ancak daha yakın zamanlardaki fotoğraflarında burnu daha ince görünüyor. Fark çok büyük değil ama yine de fark ediliyor. Bu gözle görülür farklılık nedeniyle, hayranlarının çoğu rinoplastinin Rihanna estetiklerinden biri olduğunu varsayıyordu.

2. Meme Büyütme

Rihanna’nın estetik operasyonlarından bir diğeri de meme büyütme operasyonu. Meme büyütme, iyi ve simetrik bir görünüm için memelerin boyutunu artırmak ve şeklini değiştirmek için yapılan işlem türüdür. Meme büyütme estetiği çoğunlukla estetik nedenlerle yapılır ve işlemi yaptıran hastaya güven vermeyi amaçlar. İnsanların Rihanna’nın göğüs büyütme yaptırdığını düşünmesinin temel nedeni, göğüslerinin eski görünümüne göre daha büyük görünmesidir. Fark, bir push-up sütyen ile elde edilemez gibi görünüyor. Bu nedenle, birçok kişi meme büyütme ameliyatı olduğunu düşündü.

3. Alın Küçültme Ameliyatı

Rihanna estetik ameliyatlarından bir diğeri de alın ameliyatıdır. Alın ameliyatı yüzün, orantı anlamında daha dengeli görünmesi için alın boyutunun küçültüldüğü işlemdir. Büyük bir alın birçok nedene bağlı olabilir ve Rihanna’nın durumunda, alnının saç dökülmesi gibi diğer nedenlerden ziyade genetik olduğu anlaşılıyor. Rihanna, başarılı kariyerinin yanı sıra, her zaman büyük alnı nedeniyle internetin saldırısına uğradı ve zaman zaman buna karşılık verdi. Bu olumsuz tepki insanların, alnının daha küçük göründüğünü ve bazı işlemler yaptırmış olabileceğini düşünmelerine neden olmuş olabilir.  

İnsanların alın küçültme ameliyatını düşünmesinin nedeni, Rihanna’nın geçirdiği estetik ameliyatları söylentileri ve önceki fotoğraflarından biraz farklı görünmesi. Aradaki fark az olsa da bazı hayranları tarafından fark edilmiştir. Ancak bazı hayranları bunun bir olasılık olduğunu ve doğru olmadığını düşünüyor.

4. Liposuction

Liposuction, vücudun belirli bölgelerindeki yağların alındığı ve çoğunlukla uyluk, kol, mide ve kalçalara yapılan plastik cerrahi bir işlemdir. Hayranlarının çoğu, Rihanna’nın yıllar içinde kilo değişiklikleri olduğu için diğer operasyonlarının yanı sıra liposuction da yaptırdığından şüpheleniyor. Ancak oldukça hızlı kilo alıp veriyor gibi görünmesi, hayranlarını bunun nedeninin bir ameliyat olup olmadığını sorgulamasına neden oluyor. Kilosu ne olursa olsun güzel görünse de insanlar liposuction yaptırarak kilo aldıktan sonra fit ve ince formuna geri döndüğünü düşünüyorlar.

Rihanna, en popüler ve tanınmış ünlülerden biridir ve popülaritesi nedeniyle birçok farklı söylentiye konu olmuştur. Bu söylentiler arasında, Rihanna’nın diğer ünlüler gibi güzelliğini belirli estetik ameliyatlardan aldığı söylentileri var. Plastik cerrahi popüler bir kavram haline geldiğinden, birçok insan bu prosedürleri almak istiyor ancak güvenilir klinikler bulmak çok zor. Milano Klinik gibi güvenilir ve hijyenik klinikler, plastik cerrahi hastalarına ulaşmak istedikleri sonuçları sağlamayı amaçlamaktadır. 

Önceki yazımızı https://www.milanoklinik.com/plastik-cerrahi-ile-estetik-cerrahi-arasindaki-fark-nedir/ linkinden inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz Konsültasyon

Sizlere Sunmuş Olduğumuz
Avantajlı Hizmetler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir