Popo Estetiği

Popo estetiği kadınların sıklıkla başvurduğu bir estetik türüdür. Bu uygulama ile kadınlar istedikleri kalça görüntüsüne sahip olabilecek. Tarih boyunca kadınlar kendi görüntülerinden memnun olmama durumuna girmiştir. Buna birazda çağların kadını belirgin bir forma yerleştirme isteği neden olur. Örneğin her zaman yuvarlak popo görüntüsü insanlara daha fazla ilgi çekici gelmiştir. Bu nedenle de kadınlar popo estetiğine önem vermiştir.

Popo estetiği daha seksi ve feminen bir görüntü oluşturmak isteyen kadınlar tarafından kullanılır. Her zaman kadınlar dış görüntülerine önem veririler. Giydikleri her kıyafeti en iyi şekilde taşımak ister. Diğer insanların özendiği ve hayran olduğu bir kadın olmak da kadınlar için oldukça önemlidir. İşte tüm bu düşünceler kadınlar estetik alana yönlendirmiştir.

Giyilen giysilerin kadınları hoş göstermesi popo estetiğinde önemli bir ayrıntıdır. Kadınlar pantolon ya da etek giydikleri zaman arkalarında oluşan belirginliğin onları mutlu etmesini ister. Eğer arkalarında oluşan bu görüntüler onları mutlu etmiyorsa; kadınlar estetiğe yönelir.

Popo Estetiği Nedir?

Popo estetiği en genel tanımı ile kalçanın şeklinin ayarlanmasıdır. Kadınların kalçalarının görüntüsünden memnun olmadığı durulmada onların istediği form oluşturmaya çalışılır. Bunun için de bir takım cerrahi durumlar ortaya çıkar. Bu uygulamalar ise popo estetiği adı altında anılır.

Popo estetiği sadece popo kaldırma uygulamaları değildir. İçerisinde pek çok cerrahi operasyonları da barındırır. Çünkü her kadının popo estetiğinden anladığı durum birbirinden farklıdır. Bu farklılık içerisinde de kadınlar kendi durumlarına uygun olan yöntemi tercih eder. Bu nedenle de popo estetiği içerisinde çok fazla sayıda uygulama bulunur.

Popo Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Cerrahi müdahale kullanılarak gerçekleştirilen popo estetiği 4 farklı yöntem ile karşımıza çıkar. Bu yöntemlerin farklı olmasının asıl nedeni istenilen popo türlerinin farklı olmasıdır. Örneğin kimi kadınlar için poponun küçük olması estetik açıdan daha hoş bir görüntüyü ortaya çıkarır. Bu düşünce ile popolarını küçültmek için estetik operasyon isteyen pek çok kadın vardır. Ancak kimi kadınlar için de durum son derece farklıdır. Çünkü onlar yuvarlak hatlara sahip ve çıkık bir poponun en ideal olduğunu düşünür. Bu şekilde düşünen kadınlar ise silikon gibi uygulamalar ile popolarını olduğundan daha büyük bir görünüme kavuşturmak ister.

Yöntemlere Göre Popo Estetiği

Silikon Yerleştirme İle Popo Estetiği

Silikon uygulaması daha dik bir popoya sahip olmak isteyen kadınlara uygulanır. Popolara yerleştirilen silikon sayesinde kadınlar arzu ettikleri görünüme de kavuşma olanağı elde edebilir. Silikon yerleştirerek yapılan popo estetiği kalıcıdır. Çünkü silikon, diğer dolgu maddeleri gibi vücut tarafından emilebilen bir madde değildir. Bu nedenle de kalıcı ve dik görüntü ortaya çıkarır.

Liposuction İle Popo Estetiği

Silikon uygulaması daha dik bir popoya sahip olmak isteyen kadınlara uygulanır. Popolara yerleştirilen silikon sayesinde kadınlar arzu ettikleri görünüme de kavuşma olanağı elde edebilir. Silikon yerleştirerek yapılan popo estetiği kalıcıdır. Çünkü silikon, diğer dolgu maddeleri gibi vücut tarafından emilebilen bir madde değildir. Bu nedenle de kalıcı ve dik görüntü ortaya çıkarır.

Yağ Transferi İle Popo Estetiği

Yağ transferi ile popo estetiği yöntemi için Liposuction uygulaması kullanılır. Bu uygulamada vücudun bir bölgesinden alınan yağ diğer bölgesine uygulanır. Bu uygulama ile hem popoda var olan şekilsizlik ortadan kaldırılarak; simetrik bir popo oluşturulur. Hem de yağ takviyesi ile poponun daha büyük bir hacme kazanması sağlanır.

Dolgu Enjeksiyonu İle Popo Estetiği

Dolgu enjeksiyonu ile popo estetiğinde; popoya dışarıdan bir vücut dolgu malzemesi uygulanır. Bu sayede popo istenilen büyüklüğe ulaşabilir. Dolgu enjeksiyonu kullanılarak popo büyütme işlemi kadınlar tarafından oldukça tercih edilir. Ancak bu uygulama silikon uygulamasına göre kalıcı bir uygulama değildir. Çünkü dolgu malzemesi bir süre sonra vücut tarafından emilmeye başlar. Bu nedenle de belirli aralıklarla tekrar uygulanır.

Popo Estetiği Uygulamalarının Avantajları Nelerdir?

Popo estetiği uygulamak kadınlar açısından son derece risksiz uygulamalardır. Bu nedenle de her yaştan kadın gönül rahatlığı ile popo estetiğini uygulayabilir. Kadınlar için güzellik aslında göreceli bir kavramdır. Önemli olan kadının kendisini güzel bulmasıdır. Bu uygulama ile kadınlar kendi görüntüsü ile barışık bir hale gelir. Bu nedenle de kendi popo görüntüsünden memnun olmayan kadınlar için oldukça kolay bir uygulamadır.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi ?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...