Popo Estetiği

Popo Estetiği

Popo estetiği kadınların sıklıkla başvurduğu bir estetik türüdür. Bu uygulama ile kadınlar istedikleri kalça görüntüsüne sahip olabilmektedir. Kadınlar her zaman kendilerini estetik açıdan güzel görmek isterler. Bu nedenle farklı estetik güzellikler kadınlara her zaman ilgi çekici gelmiştir. Örneğin her zaman yuvarlak popo görüntüsü insanlara daha fazla ilgi çekici gelmiştir. Bu nedenle de kadınlar popo estetiğine önem vermiştir.

Popo estetiği daha feminen bir görüntü oluşturmak isteyen kadınlar tarafından daha çok tercih edilir. Kadınlar her zaman dış görüntülerine önem verirler. Giydikleri her kıyafetin kendilerini en güzel şekilde göstermesini isterler. Diğer insanların özendiği ve hayran olduğu bir kadın olmak da kadınlar için oldukça önemlidir. İşte tüm bu düşünceler kadınları estetik uygulamalara yönlendirmektedir.

Giyilen giysilerin kadınları hoş göstermesi popo estetiğinde önemli bir ayrıntıdır. Kadınlar pantolon ya da etek giydikleri zaman arkalarında oluşan belirgin hat, onları estetik açıdan mutlu eder. Daha dolgun ve büyük göğüsler kadınları hem estetik anlamda hem de sosyal anlamda oldukça memnun eder.

Popo Estetiği Nedir?

Popo estetiği en genel tanımı ile kalçanın şeklinin ayarlanmasıdır. Kadınların kalçalarının görüntüsünden memnun olmadığı durumlarda onların istediği form oluşturmaya çalışılır. Bunun için de bir takım cerrahi durumlar ortaya çıkar.

Popo estetiği sadece popo kaldırma uygulaması değildir. İçerisinde pek çok cerrahi operasyonları da barındırır. Çünkü her kadının popo estetiğinden anladığı durum birbirinden farklıdır. Bu farklılık içerisinde de kadınlar kendi durumlarına uygun olan yöntemi tercih eder. Bu nedenle de popo estetiği içerisinde çok fazla sayıda uygulama bulunur.

Popo Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Cerrahi müdahale kullanılarak gerçekleştirilen popo estetiği 4 farklı yöntem ile karşımıza çıkar. Bu yöntemlerin farklı olmasının asıl nedeni istenilen popo türlerinin farklı olmasıdır.

Örneğin kimi kadınlar için poponun küçük olması estetik açıdan daha hoş bir görüntüyü ortaya çıkarır. Bu düşünce ile popolarını küçültmek için estetik operasyon isteyen pek çok kadın vardır. Ancak kimi kadınlar için de durum son derece farklıdır. Çünkü onlar yuvarlak hatlara sahip ve çıkık bir poponun ideal olduğunu düşünür. Bu şekilde düşünen kadınlar ise silikon gibi uygulamalar ile popolarını olduğundan daha büyük bir görünüme kavuşturmak ister.

Yöntemlere Göre Popo Estetiği

Silikon yerleştirme ile popo estetiği

Silikon uygulaması daha dik bir popoya sahip olmak isteyen kadınlara uygulanır. Popolara yerleştirilen silikon sayesinde kadınlar arzu ettikleri görünüme de kavuşabilir. Silikon yerleştirerek yapılan popo estetiği kalıcıdır. Çünkü silikon, diğer dolgu maddeleri gibi vücut tarafından emilebilen bir madde değildir. Bu nedenle de kalıcı ve dik bir görüntü ortaya çıkarır.

Liposuction ile popo estetiği

Vücudun belirli bölgelerinden liposuction yöntemiyle alınan yağlar popoya enjekte edilir ve daha dolgun, daha dik bir görünüm ortaya çıkar.

Yağ transferi ile popo estetiği

Yağ transferi ile popo estetiği yöntemi için liposuction(popo yağ enjeksiyonu) uygulaması kullanılır. Bu uygulamada vücudun bir bölgesinden alınan yağ popo bölgesine uygulanır. Bu uygulama ile hem popoda var olan şekilsizlik ortadan kaldırılır hem de simetrik bir popo oluşturulur.

Dolgu enjeksiyonu ile popo estetiği

Dolgu enjeksiyonu ile popo estetiğinde popoya dışarıdan vücut dolgu malzemesi uygulanır. Bu sayede popo istenilen büyüklüğe ulaşabilir. Dolgu enjeksiyonu kullanılarak popo büyütme işlemi kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Ancak bu uygulama silikon uygulamasına göre kalıcı bir uygulama değildir. Çünkü dolgu malzemesi bir süre sonra vücut tarafından emilmeye başlar. Bu nedenle de belirli aralıklarla tekrar uygulanır.

Popo estetiği uygulamalarının avantajları nelerdir?

Popo estetiği uygulamaları risksiz uygulamalardır. Bu nedenle de her yaştan insan gönül rahatlığı ile popo estetiği yaptırabilir.