...

Kişinin kilo alıp vermesine bağlı olarak popo kısmında da zaman içinde sarkmalar ve bunun sonucunda kötü görünümler olabilir. Bu konuda etkin çözüm bulmak isteyenler çare olarak popo estetiği yaptırmayı düşünmektedir.

Popo estetiğinde bilinmesi gerekenler olarak yazımızda bu konuda sizlere bilgilendirici içerikler vermeye çalıştık. Popo da oluşan sarkmaları önlemek için ve popo gerdirmek için tercih edilen popo estetiği nasıl yapılır bu konuda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.Popo estetiği içinde popo küçültme, popo düzeltme, popo kaldırma, protez gibi daha pek çok işlemler bulunmaktadır. Tüm bu işlemler popo estetiğinin konusu içinde yer almaktadır. İsteyen kişiler bunlardan bir ya da daha fazlasını tercih edebilir. Aynı anda popo ilgili tüm işlemler yapılabilir.

Popo estetiğinde popo kısmında yer alan düzensiz yağlanmayı önlemek amacıyla liposuction yöntemi tercih edilebilen yöntemlerden birisidir. Bu yöntemle istenilen bölgedeki fazla yağ dokusu çıkarılır ve yerine eksik olan bölgeye bu kısım konulabilir. Tersi durumda yani kişide yeterli yağ dokusu yoksa bu durumda  da popoya protez yerleştirme işlemi uygulanır.Kalça kısımlarında ve popo kısımlarında estetik yaptırmak isteyen kişiler kalça ve popo dolgunlaştırma, küçültme, protez gibi işlemler yaptırırlar. Bunları uygulamak için pek çok yöntemler bulunmaktadır. Popo estetiğinde kullanılan yöntemler nelerdir bu konuda da sizleri en iyi şekilde bilgilendirmeye ve yardımcı olmaya çalışacağız. Böylece popo estetiği hakkında çok daha detaylı bir şekilde bilgiye sahip olacaksınız.

Yağ Enjeksiyonu ile Yapılan Popo Estetiği:

Vücudumuzun en çok yağ biriken kısımları bel, basen, kalça ve popo kısımlarıdır. Bu kısımlarda yağ oranı genelde vücudun diğer kısımlarına göre daha fazladır. Bu yağlardan kısa bir süre içinde kurtulmak isteyen kişiler yağ enjeksiyonu yöntemiyle bu kısımların alınmasını tercih etmektedirler.

Liposuction yöntemiyle yapılan bu yöntem ile bu kısımlardaki fazla yağlar alınıp vücudun yağ ihtiyacı olan diğer kısımlarına enjekte edilir. Bu yöntem doğal ve diğer yöntemlere göre çok daha sağlıklı bir yöntemdir. Bu açıdan pek çok kişi bu yöntemi tercih etmektedir.

Bu yöntemin uygulanabilmesi için kişinin vücudunda yeterli miktarda yağ olması gerekir. Yağ oranı yeterli olmayan kimse için bu yöntem maalesef uygulanamamaktadır. Bu yöntem 4 yıl kadar bir dönem için kalıcılığını devam ettirmektedir. Daha sonra gerekli görüldüğü durumlarda yeniden bu işlem tekrarlanabilir.

Popo Estetiğinde Dolgu Uygulaması:

Kişide yeterli oranda yağ bulunmazsa popo büyütme işlemi yapılabilir. Bu anlamda dolgu uygulaması estetiği popo kısmına yapılır. Bu uygulama uzun bir süre kalıcıdır. Uygulama yapıldıktan sonra daha sonra yine yağ oranı azalıyorsa ve popo da küçülme olduysa bu işlem yeniden tekrarlanabilir.

Popo Protez:

Popo protez de vücutta yeterli oranda yağ seviyesinin olmadığı durumlarda uygulanır. Bunun için silikon protezlerden yararlanılır. Popo protez yapılınca popo kısmı çıkık ve yüksek olur. Bu işlem esnasında kalça aralarındaki oluk kısmına kesik açılır ve bu kısma protez uygulanır. Bu şekilde ameliyat izinin gözükmemesi de sağlanır.

Popo Kaldırma Estetiği:

Kilo alıp veren kişilerde kilo kaybına bağlı olarak popo çökmesi meydana gelebilir. Bu durumda popo kaldırma estetiği uygulanır. Popo kaldırma estetiğinde popo üzerindeki deri çıkartılır, kalça kısmında askı yöntemi uygulanarak yukarın doğru bu kısmın kaldırılması hedeflenir. Bu şekilde popo kaldırma işlemi isteyen kişilere uygulanır. Bun uygulama ile çöken kısımların kalık olması hedeflenir.

Brazillan Butt Lift Yöntemi:

Brezilya popo estetiği operasyonu olarak bu yöntem oldukça popüler olan popo estetiklerinden birisidir. Bu yöntem ile kalçanın daha dolgun ve büyük olması için uygulama yapılıyor.Popo estetiği ameliyatı olmadan önce bir takım şeylere dikkat edilmesi gerekiyor. Örneğin ameliyattan önce kişi uzman doktor tarafından değerlendirmeye alınır. Popo estetiği kilo problemi çok olmayan kişiler için çok daha uygundur. Bu açıdan kilolu kişiler için öncelikle kilo vermeleri önerilir. Sigara ya da asprin kullanımı operasyondan önce kesilmesi gerekir. Ameliyata bir hafta gibi bir süre kala da kanı sulandıran ilaçların kesilmesi gerekir. Bu gibi ilaç ve benzeri ürünlerden ameliyat öncesinde uzak durulmasında fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir