...

Örümcek ağı yöntemi ameliyatsız olarak yüz germe ve bu şekilde yüze gençlik ve canlılık kazandırma işlemidir. Bu yöntemle ameliyat gerektirmeden yüzünüzü gençleştirebilirsiniz. Örümcek ağı yöntemiyle gençleşme için cildinde kırışıklık başlayan kişiler bu yöntemle en iyi şekilde yararlanmaktadır.

Zaman içinde yaşlanmanın da etkisiyle kişinin cildinde kırışıklıklar oluşmaya başlar. Yaşlanma dışında dış ortam sağlıksız beslenme koşulları, kilo alam gibi durumlarda ciltte kırışıklıklara neden olur. Bu durumdan kurtulmak için kişilerin tercihi estetik operasyondur. Ameliyatla yapıla estetik operasyonlar hem pahalı hem de riskli olduğu için kişiye pek cazip gelmemektedir. Bıçak altına yatma korkusu ve sonrasında oluşabilecek ağrı sızı durumları da estetik ameliyatlardan kişiyi bir hayli soğutmaktadır. Bu amaçla yüz estetiğinde örümcek ağı estetiği tercih edilmektedir.

Örümcek ağın operasyonunda ameliyat gerekmediği için bu işlem tercih sebebidir. Örümcek ağı işleminde uygulanan temel prensipler ışığında istenen şekilde operasyon gerçekleşmekte ve kişinin daha kolay ve pratik bir şekilde estetik olması sağlanmaktadır.Yüz gençleştireme operasyonları içinde yeni yöntemler arasında yer alan ve etkili bir yöntem olarak değerlendirilen örümcek ağı yöntemiyle gençleşme operasyonunun yapılış şekli olarak genel olarak şu prensipten yararlanılmaktadır.

Örümcek ağı operasyonu için polidiaksanon ipler kullanılır. Bu ipler cilt altına yerleştirilir. Bu işlemi gerçekleştirmek için ince uçlu iğnelerden yararlanılır. Medikal olarak bilinen bu iplerin vücuda her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu ipler cildin alt kısmına tıpkı bir örümcek ağında olduğu gibi örümcek ağı şeklinde işlenmeye başlanır.

Örümcek ağı estetiğinin altında yatan temel prensip azalmakta olan kolajanın yerine tekrar vücudun kolajan üretmesine katkı sağlamaktadır. Cilt altına yerleştirilen ipler sayesinde cilt reaksiyon verir ve elastin ve kolajan maddesi üretmeye başlar. Bu şekilde cildin aktif olması ve canlanması sağlanır.

Cilt canlanmaya başladıkça gerilmeye ve daha sıkılaşmaya başlar. Bu şekilde cilt eski gergin ve canlı yapısına bu yöntem sayesinde tekrar kavuşmuş olur. Bu yöntem sayesinde ameliyata ihtiyaç duymadan cildin gerilmesi ve eski yapısına kavuşması sağlanır.Yüz gençleştirme operasyonu olarak bilinen örümcek ağı yöntemiyle gençleşmenin pek çok faydaları bulunmaktadır. Genel olarak örümce ağı yönteminin sağladığı faydaları şu şekilde özetleyebiliriz;

Pek çok açıdan avantajlar sağlayan örümcek ağı estetiği pek çok kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Örümcek ağı estetiğinin tercih edilme nedenleri içinde en önemli neden ameliyat gerektirmediği için güvenilir bir yöntem olmasıdır. Ayrıca ameliyat sonrasında yaşanan şişlik, morluk gibi olası etkilerin bu işlem sonrasında görülmemesi de bu tekniğin tercih edilme nedenlerinden birisidir.

Pek çok ameliyat ta yan etkiler olabilmekte ve bunun neticesinde sosyal hayata yeniden adapte olmak zorlaşmaktadır. Örümcek ağı estetiğinde bu tür riskler ya da yan etkiler bulunmadığı için bun işlem sonrasında kişiler sosyal hayatlarına kaldıkları yerden devam etmektedirler. Bu amaçla da bu yöntem diğer estetik operasyonlarına göre daha sık tercih edilmektedir.

Örümcek ağı tekniği uygulandıktan sonra kişi hemen normal günlük yaşamına dönebilmektedir. Teknik uygulandıktan sonra etkisini uzun süre devam ettirebiliyor. Basit bir yöntem olması ve sonradan istenirse tekrar uygulanabilir bir yöntem olması da örümcek ağı estetiğini tercih etmeyi kolaylaştırmaktadır. Bu amaçla örümcek ağı estetiği diğer yöntemlere nazaran çok daha etkili bir yöntem olduğu için tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir