...

Meme büyütme estetiği, kadınların vücut güzelliği ve diriliği açısından en çok özen gösterdiği konulardan biridir. Arzu ettikleri göğüslere sahip olamayan kadınlar, estetik yaptırarak hayallerindeki göğüslere kavuşabiliyorlar.

Hem doğuştan hem de birtakım hastalıklar sonucu göğüsler daha küçük kalabiliyor. Hacmi olmayan göğüsler ise vücut üzerinde istenilen estetik güzelliği karşılayamayabiliyor.

Bu durumda kadınlar meme büyütme estetiği yaparak hem vücut güzelliklerine dirilik kazandırabiliyor hem de “küçük göğüs” probleminden kurtulabiliyorlar.

Küçük göğüsler, sadece estetik olarak değil, aynı zamanda kadınlarda psikolojik olarak da bazı sorunlara yol açabiliyor.

Her kadın doğal olarak daha diri ve estetik açıdan büyük göğüslere sahip olmak istiyor. Arzu edilen diri ve büyük göğüslere sahip olmak meme büyütme estetiği ile mümkün olabiliyor.Kadınların vücutlarındaki en önemli yerlerden biri göğüslerdir. Hem kadının estetik kaygısı hem de karşı cins ile ilişkisi bakımından doğal olarak daha güzel ve büyük göğüslere sahip olmayı arzularlar.

Doğuştan olabildiği gibi bazı rahatsızlıklar ve hastalıklar sonucu da göğüs hacminde kayıplar yaşanabiliyor. Bu durum da doğal olarak kadınların hem estetik güzelliklerini yitirmelerine hem de sosyal ve bireysel psikolojilerinde çeşitli sorunlara yol açabiliyor.

Bazı kadınların göğüslerinin denge oranında da problemler olabiliyor. Bir göğüs diğerine göre daha büyük ya da daha küçük olabiliyor. Bu da doğal olarak estetik açıdan göğüslerin vücut üzerinde kötü görünmesine neden olabiliyor.Vücudunda doğal olarak göğüs gelişimini tamamlamış her kadın meme büyütme estetiği yaptırabilir. Ergenlik çağını tamamlamış ve göğüslerinin gelişimi sona ermiş kadınlar meme büyütme estetiği için başvuru yapabilirler.

Meme büyütme estetiğinde en önemli konu göğüslerin son halini almış olmasıdır. Gelişimi ve büyümesi tamamlanmış ancak yine de arzu edilen göğüslere sahip olunmadığı takdirde meme büyütme estetiğine başvurulur.

Göğüslerinin küçük olduğunu düşünen kadınların haricinde hamilelik sonrası göğüslerinde küçülme olan kadınlar da meme büyütme estetiği yaptırabilirler. Göğüslerinde şekil bozukluğu ya da denge bozukluğu olan kadınlar da göğüslerinin daha estetik görünmesi için meme büyütme estetiği yaptırmak isterler.Alanında uzman plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen meme büyütme ameliyatı öncesinde, ilk olarak hastanın talebi göz önünde bulundurulur.

Meme büyütme ameliyatı geçirecek olan hasta, hangi büyüklükte bir göğüs hacmine sahip olmak istediğini cerrahlara bildirir. Hastanın talebini dinleyen cerrahlar ise, istenilen göğüs boyutunun hem fizyolojik olarak hem de sağlık açısından uygun olup olmadığını hasta ile paylaşır.

İdeal göğüs boyutu belirlenirken birçok faktör dikkate alınır. Göğüs yapısı ve dengesi, vücut şekli, kolların uzunluğu, omuz ve hastanın boyu gibi çeşitli faktörler göz önüne alınarak ideal göğüs büyüklüğüne karar verilir.

Meme büyütme ameliyatı sırasında en önemli konulardan biri protezlerin hangi bölgelerden yerleştirileceğidir. Bu süreçte uzman plastik cerrahlar tamamen hastanın isteğini dikkate alırlar.

Üç farklı noktadan protez yerleşimi yapılır: meme başındaki koyu kısım çevresinden, göğüslerin alt kısmı ve koltuk altı. Cerrah ve hastalar bu noktada ortak bir karar alarak implantların hangi bölgeden yerleştirileceğine karar verirler. Sonrasında ise ameliyat süreci ve ameliyat sonrası gibi konular cerrahlar tarafından hastalar ile paylaşılır.

Meme büyütme estetiği operasyonlarında silikon meme protezleri kullanılır. Silikon meme protezlerinin ise farklı çeşitleri vardır. Hastaların taleplerine göre temin edilen silikonlar alanında uzman cerrahlar tarafından meme büyütme estetiği operasyonu sırasında ilgili bölgeye yerleştirilir.

Silikonların farklı hacimlerde ve şekillerde türleri bulunur. Hastalar nasıl bir silikon tercih edeceklerine, gerektiği takdirde uzman cerrahlardan yardım alarak karar verebilirler. Cerrahlar, meme büyütme estetiği operasyonu sırasında kullanılacak silikon konusunda hastalara yardımcı olacaklardır. Hastaların tercih edebileceği silikon meme protez çeşitlerinin farklı türleri bulunur. Protezin içeriği bakımından meme protezleri iki çeşittir: Serum fizyolojik ve silikon içerikli meme protezi. Meme büyütme estetiği sırasında kullanılan protezlerin içinde tuzlu suyla beraber silikon da kullanılır.

Meme protezleri yüzey yapısına göre de çeşitlere ayrılır: Bunlar düz ve pürtüklü yüzeye sahip olan meme protezleridir. Şekil açısından ise iki farklı meme protezi bulunur: Damla protezler ve yuvarlak protezler.

Salin Protez: İçeriğinde tuzlu su kullanılan bir protez çeşididir. Önceleri sıklıkla tercih edilen bu protez çeşidi günümüzde hâlâ kullanılsa da eskisi kadar tercih edilmiyor.

Silikonlu Protez: İçi silikon dolgulu olan bu protez çeşidi, göğüste en çok doğallık hissi veren çeşitlerden biridir.

Yuvarlak Protez: Çoğunlukla gevşek bir dokuya sahip olan yuvarlak protez çeşitleri hasta ile cerrahın ortak karar alarak tercih ettikleri bir protez çeşididir.

Damla Protez: Adından da anlaşılacağı üzere damla şekline benzeyen bu protez çeşitleri, anatomik silikon olarak da nitelendirilir. Silikon meme protezleri göğüslere vücudun farklı bölgelerinden yerleştirilirler. Göğüs altı, göğüs başı çevresi, koltuk altı ve göğüs bölgesidir. Hastanın tercihine göre uzman cerrahlar ilgili yerden protezleri göğüse yerleştirirler. Hastalar sıklıkla göğüs altı bölgesinden protezlerin yerleştirilmesini tercih ederler çünkü kesi yapılacak bölge göğsün alt tarafında kalacağı için yara izi görünür olmayacaktır. Şimdiye kadar yapılan deneyler ve laboratuvar çalışmalarında, meme estetiğinde kullanılan silikon protezlerin herhangi bir rahatsızlığa ya da sağlık açısından herhangi bir probleme yol açmadığı kanıtlanmıştır. Bu nedenle silikon meme protezleri yıllardır meme estetiği operasyonlarında gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Hastalar ile cerrahlar görüş alışverişinde bulunarak tercih edilecek en uygun silikon proteze beraber karar vererek ameliyat sırasında kullanılacak silikon meme protezi temin ediliyor. Meme büyütme estetiği öncesi veya günü, uzman cerrahlar yapılması gerekeni detaylı olarak hastalarla paylaşmaktadırlar. Cerrahlar tarafından aksi belirtilmedikçe gece yarısından sonra herhangi bir gıda tüketimi yapmamak gerekir. Bunun haricinde ameliyat günü hastanın rahat kıyafetler giymesi de yararına olur.

Ameliyat öncesi hastaların varsa geçmiş rahatsızlıklarını cerrahlara anlatması oldukça önemlidir. Çünkü hastanın önceden geçirmiş olduğu rahatsızlıklar meme büyütme operasyonu sırasında herhangi bir risk teşkil edebilir. Dolayısıyla bu konuda hassas ve dikkatli olunarak cerrahlara bu konudaki bilgiler detaylı bir şekilde verilmelidir. Meme büyütme estetiği, daha önce hastanın tercih ettiği bölgeden bir kesik atılıp protezin göğüse yerleştirilmesiyle yapılır. Oldukça basit bir operasyon ile protezler göğüse yerleştirilir ve hastalar arzu ettikleri diri ve büyük göğüslere kavuşmuş olurlar.

Meme büyütme estetiği hastaların kendi istekleri üzerine tercih ettikleri bir operasyon çeşididir. Sağlık açısından herhangi bir zorunluluk oluşturmaz. Tamamen hastaların kişisel tercihidir ve operasyonun amacı da daha güzel, diri ve büyük göğüslere sahip olmaktır. Kendini hem sosyal hem de ruhsal açıdan daha iyi hissetmek isteyen hastalar meme büyütme estetiğine başvurarak başarılı bir şekilde bu operasyonlar ile istedikleri görünüme kavuşmaktadırlar. Meme büyütme operasyonu sonrasında hastalar gündelik işlerine kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Ancak operasyondan sonra ortalama 1 ila 2 gün arası dinlenme süreci olarak geçirilmelidir. Aynı zamanda ağır işlerden ve aktivitelerden de kaçınılmak gerekmektedir. Bu dinlenme sürecinden sonra gündelik işlere ve aktivitelere dönüş yapılabiliyor.

Ameliyattan sonra hastalara balensiz sütyen giydiriliyor. Bunun amacı ise oluşabilecek ağrıları önlemektir. Yaklaşık 30 gün boyunca hastalar bu balensiz sütyeni giyerek ağrıların önüne geçmiş olurlar. Ameliyat sonrasında belirli zaman aralıklarında cerrahlar tarafından iyileşme süreci takip edilerek süreç hakkında hasta bilgilendirilir ve tedavinin tamamlanması sağlanır.

Meme büyütme operasyonu sonrası ameliyat bölgesinde birkaç gün sürecek ağrılar ve sızılar oluşabilir. Bölgeye kesik atıldığı için kesilen yerin iyileşme sürecinde oluşabilecek ağrılar ve sızılar son derece doğaldır. Ameliyat sonrası normal sütyenlerinizi ne zaman giyebileceğiniz konusunda cerrahlar size giymeniz gerektiği zamanı bildireceklerdir. Operasyondan sonra ortalama 1 gün içinde hastalar taburcu olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir