...

Günümüzde her şeyin gelişmesi ile estetik ameliyatlarına olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Burun yüzümüzün tam ortasına yer almaktadır. İnsanların gözlerimizden sonra ilk baktığı yer burundur bu yüzden burunun ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır. Buna bağlı olarak da insanlar burun estetiği yaptırmak istemektedir. Burun estetiği avantaj ve dezavantajları olan ve iyi araştırılması gereken bir estetik çeşididir.

Burun estetiği yaptırmak istiyorum fakat iz kalmasını istemiyorum diyorsanız sizin için en iyisi kapalı burun estetiği olacaktır. Açık burun estetiğinde burun deliklerinin arasından bir kesi yapılarak burnun iskelet yapısına ulaşılmaktadır. Fakat kapalı burun estetiğinde bu bölgede hiçbir şekilde kesi yapılmamaktadır. Dışarıdan bir iz kalmadığı için ameliyat olduğunuz hiçbir şekilde belli olmaz. Burundan kesilen sinir miktarından dolayı uyuşukluk hissi burunda daha az hissedilmektedir. Bundan dolayı iyileşme süreci daha kısa ve rahat geçmektedir.

Kapalı burun estetiğinde oluşan morluk ve şişliklerin geçmesi açık burun estetiğine göre daha az zamanda geçmektedir. Sosyal hayata dönüş kapalı burun estetiğinde daha hızlıdır.

Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da burun estetiği çok önemlidir. Burun tıkanıklığı nefes almanızı zorlaştırdığından dolayı uyku düzeninizin bozulmasına ve uyurken nefesinizin kesilmesine neden olmaktadır. Burun estetiği sırasında burun içinde bulunan eğrilikler düzeltilir ve konka diye adlandırdığımız burun eti radyofrekanslarla küçülterek solunum kolaylaştırılmaktadır.Burun estetiğinin zararları estetik ameliyatında oluşan risklerinden bahsedilmektedir. Burun ameliyatı diğer ameliyatlara göre oldukça düşük seviyede risk taşımaktadır. Anlatacağımız riskler dışında olabilicek riskleri doktorunuz size aktaracaktır. Günümüzde yapılan tüm cerrahi müdaheleler az da olsa risk taşımaktadır. Ameliyat olan hastaların bazılarında anesteziye karşı alerjik reaksiyon olabilir bunun yanı sıra enfeksiyon , iç kanama , ameliyat olan bölgede hissizlik , uyuşukluk gibi yan etkiler görülebilmektedir. Yan etkileri azaltmak için hekiminizin dediklerini uygulamanız gerekmektedir. Burun estetiği sayesinde burnunuzun estetik ve güzel bir görünüme sahip olması mümkündür. Burun estetiğini solunum yolları ile ilgili sıkıntısı olan bireylerde tercih etmektedir. Bundan dolayı cerrahi müdahelenin sadece estetik açıdan yapıldığı söylenemez. Yüze yapılan müdahelelerin en çok tercih edileni burun estetiğidir. Estetik bir buruna sahip olmak bireylerin görünümünü daha iyi hale getirirken özgüvenlerini de yerine getirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir