...

Dünyadaki değişim ve gelişmelerle birlikte güzellik standartları da buna bağlı olarak gelişiyor ve değişiyor. Şu anda sahip olunan en popüler görünümlerden biri küçük bir buruna, ince bir bele, büyük göğüse ve popoya sahip olmaktır. Bu güzellik standartları nedeniyle, bu standarda uymayan birçok kişi, vücutlarını daha iyi hissetmek ve güzel hissetmek için estetik ameliyat olmaya yönelmektedir.

En popüler plastik cerrahi prosedürlerinden biri, TV personalarından ve etkileyicilerinden Kim Kardashian tarafından popüler hale getirilen BK olarak bilinen Brezilya popo kaldırma ameliyatıdır. BPK’sini yaptırdıktan sonra, ki bunu reddettiği için BPK, sırtlarından memnun olmayan kadınlar arasında popüler bir prosedür haline geldi. Prosedür geçen yıllarda çok daha popüler hale geldi ve her yıl binlerce kadın bu prosedürü yaptırıyor. Ancak ne kadar popüler olursa olsun Brezilya popo estetiği öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken pek çok şey vardır. Brezilya popo kaldırma (BPK), vücudun bir bölgesinden yağları kalçalara hareket ettirmek ve boyutlarını vurgulamak için yapılan seçmeli bir işlemdir. Brezilya popo kaldırma (BPK) sırasında, doktor daha yuvarlak ve daha büyük bir görünüm elde etmek için uyluk, kalça, bel veya karın bölgesindeki yağları kalçalara taşır. Yağ sırt veya karın bölgesindeyse, BPK hastanın bel boyutunu küçültmeye yardımcı olabilir. Doktorlar tarafından liposuction ile yağlar alınıp popo bölgesine konur. Birçok kadın daha büyük kalçalara sahip bir kum saati şekli elde etmek için BPK alır, ancak Brezilya popo kaldırma işleminden önce ve sonra dikkate alınması gereken şeyler olduğunu bilmeleri gerekir. Prosedürü hasta ve doktor için daha az karmaşık hale getirmek ve BPK’den en iyi sonucu garanti etmek için Brezilya popo estetiği yaptırmadan önce ve sonra dikkate alınması gereken birçok şey vardır. Brezilya popo kaldırmadan önce ve sonra göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden biri neden BPK yaptırmak istediğinizi anlamaktır. İşlemi yaptırmanın tek nedeni, çok uzun sürmeyen ve zaman geçtikçe sürekli değişme eğiliminde olan mevcut güzellik standartlarına uymak mı yoksa doğrudan olmayan daha kişisel bir nedenden dolayı mı olduğunu anlamak önemlidir. trend veya güzellik standartlarına bağlı.

İşlemin neden yapılmasını istediğinizi belirlemenin önemli olmasının nedeni, dikkatli bir şekilde ele alınması gereken sonuçlar ve tüm iyileşme sürecidir. Bir kişi mevcut güzellik standartlarına uymanın dışında bir prosedür almak istemiyorsa, prosedürden sonra, trend biter bitmez muhtemelen görünümlerinden tatmin olmayacaklardır. Brezilya popo estetiği öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biridir çünkü işlem yapıldıktan sonra sonuçlar kaybolmaz ve hasta kendi seçtiği vücutla yaşamak zorundadır. Bu nedenle, prosedürü neden almak istediğinizi anlamak önemlidir. Brezilya popo kaldırmadan önce ve sonra dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir diğeri, işlem sırasında veya sonrasında karşılaşabileceğiniz işlemin risklerini ve komplikasyonlarını göz önünde bulundurmaktır. BPK, özellikle güvenilir ve kalifiye bir plastik cerrah tarafından yapılmadığı takdirde komplikasyon riski yüksek bir işlem olarak bilinmektedir. Milano Klinik gibi güvenilir klinikler, hastalarını karşılaşabilecekleri olası komplikasyonlar ve riskler hakkında bilgilendirmeye öncelik verecektir. Brezilya popo estetiğinin daha az görülen ve daha karmaşık riskleri, kan veya sıvı toplanması, tamamen iyileştikten sonra çözülmeyen kontur kusurları veya asimetri ve fazla veya eksik düzeltmedir ve bunlar hastanın brezilya popo kaldırma operasyonu öncesi ve sonrası dikkate alınması gereken en önemli şeylerden biridir.

Kalçalara liposuction ile yağ enjekte edildiğinde hastalar sıklıkla hafif morarma, şişlik, kısa süreli uyuşma ve hafif rahatsızlık hissedebilirler. Brezilya popo kaldırma prosedürünün bu yan etkileri, birçok hasta bunları yaşadığı için en yaygın olanlardır. İyileşme sürecinde asimetri veya düzensiz konturlar görünebilir, ancak vücut iyileşmeye başladıkça düzensizlik zamanla ortadan kalkacaktır. BPK’nin iyileşme süreci, dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı ve tam bir iyileşme için gereken çok zaman ile prosedürün kendisi kadar karmaşık olabilir. Hastaların ve doktorların işlem sonrası meydana gelen her şeye dikkat ettiği detaylı bir iyileşme süreci, tüm sürecin başarılı sonuçlar almasını sağlar. Milano Klinik gibi güvenilir kliniklerdeki doktorlar, hastaların iyileşme sürecini nasıl geçirmeleri gerektiğini ve sürecin sonuçlarını mahvetmemek için ne yapmamaları gerektiğini bildirecektir. En az üç gün popo üzerine oturmamak, sağlıklı beslenmek ve oluşabilecek komplikasyonlara dikkat etmek iyileşmeye yardımcı olabilir. Sonuçlar açısından önemi nedeniyle toparlanma, Brezilya popo estetiği öncesi ve sonrası göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden biridir. BPK, vücudun belirli bölgelerinden yağın alınıp kalçalara enjekte edilmesi işlemidir. Birçok kişi BPK prosedürünü daha iyi ve güzel hissetmek için yaptırır ve oldukça popüler olduğu için Brezilya popo estetiği öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri bilmek önemlidir. İşlem sonrası iyi bir bakım ile hastalar istedikleri sonuçları elde edebilirler. İşlemi yaptırmak için Milano Klinik gibi güvenilir ve tanınmış bir kliniğe sahip olmak da önemlidir ve bu işlem ve iyileşme sürecini daha kolay ve daha az riskli hale getirecektir. Brezilya popo estetiği işleminin nasıl yapıldığı ve işlemle ilgili diğer gerekli bilgiler için resmi web sitemizi inceleyebilirsiniz. Önceki yazımıza https://www.milanoklinik.com/vaser-liposuction-ve-liposuction-arasindaki-farklar/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir