Vaser Liposuction Ve Liposuction Arasındaki Farklar

Plastik Cerrahi ve Kilo

Değişen ve küreselleşen dünya ile birlikte güzellik standartları da buna bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle, genel görünümünden memnun olmayan birçok kişi, kendi cildinde daha güvenli ve rahat hissedebilmeleri için vücutlarının özelliklerini değiştirmek için plastik cerrahiye yönelmektedir. Gelişmelerle birlikte sağlık ve plastik cerrahi sektörü, hastalarının isteklerini gerçekleştirmenin yeni yollarını buluyor.

Özellikle kilolarından veya vücut yağlarının vücutlarına nasıl dağıldığından memnun olmayan kişiler arasında en popüler plastik cerrahi prosedürlerinden biri liposuctiondır ve son zamanlarda vaser liposuction adı verilen yeni bir liposuction türü ortaya çıkmıştır. Liposuction yapmanın oldukça yeni bir yolu olduğu için, insanlar etkileri ve vaser liposuction ile liposuction arasındaki fark konusunda daha şüphecidir.

Vaser Liposuction Ve Liposuction Arasındaki Farklar

Liposuction nedir?

Liposuction, çoğunlukla karın, kalça, uyluk, kalça, kol veya boyun gibi belirli vücut bölgelerinden yağ almak için bir emme tekniği kullanan cerrahi bir operasyondur. Liposuction, hastanın daha kıvrımlı görünmesi için bu bölgelere kontür yapmak için de yapılabileceğinden, lipoplasti ve vücut şekillendirme olarak bilinebilir. Liposuction, genellikle bir kilo verme tekniği veya kilo vermenin yerine geçen bir yöntem olarak görülmez, çünkü prosedür, küçük bir miktarda vücut ağırlığından kurtulmak için karmaşık veya hatta gereksiz olabilir. Aşırı kilolu hastalar için, gastrik bypass ameliyatı veya liposuction’dan daha fazla kilo vermeye kesinlikle yardımcı olacak diyet ve egzersiz dahil olmak üzere birçok başka prosedür önerilir.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser liposuction bir liposuction şeklidir ve adı işlemin nasıl yapıldığına atıfta bulunduğundan vaser lipo olarak adlandırılır. Vaser, “Rezonansta Ses Enerjisinin Titreşim Amplifikasyonu” anlamına gelir ve yağ hücrelerini parçalamak ve sıvılaştırmak için ultrasonik dalgaların kullanıldığı, onları parçalayan, daha küçük ve büyük kesiler yapmadan daha kolay çıkarılmasını sağlayan bir tür yağ aldırmadır. Geleneksel liposuction’ın aksine, sıvılaştırılmış yağ daha sonra çevre dokulara en az zarar verecek şekilde bir iğne kullanılarak alınabilir.

Vaser Liposuction ve Liposuction Arasındaki Fark

1. Prosedür

Vaser liposuction ile liposuction arasındaki ilk ve en önemli fark, genel prosedürdür. Vaser liposuction’ın ameliyat denebilecek herhangi bir işlemi yoktur. Geleneksel liposuction, cilt ve kasın hemen arkasındaki vücut yağının alınması şeklinde ilerlerken, vaser liposuction, yağ hücrelerini daha küçük boyutlara dönüştürerek ve kolayca alarak vücuttan yağ alma işlemini gerçekleştirir.

Vaser liposuction ile liposuction arasındaki temel fark, liposuction’ın büyük bir ameliyat gibi olabilmesi ve hatta hastanın vücudunun her yerinde büyük ve uzun izler bırakabilmesidir. Hastanın vücudunda büyük ve ağrılı kesikler olmaması, genel süreci ve iyileşme sürecini geleneksel liposuction’dan daha kolay hale getirir.

2. Alınan Yağ Miktarı

Vaser liposuction ile liposuction arasındaki ikinci ve belki de en önemli fark, işlemlerle alınan yağ miktarıdır. Bu farklılığın bir nedeni, prosedürlerin pratik yönlerinde farklılık göstermesidir. Yağ hücrelerinin parçalanması kolay olmadığı için Vaser liposuction yönteminin etkisini göstermesi daha uzun sürer. Kolay olsaydı, insanlar vücut yağlarından kurtulmak için bu prosedürlere başvurmazlardı. Vaser liposuction’ın etkisini göstermesi daha uzun sürdüğü için alınan yağ miktarının da az olmasına neden olur. Bu nedenle fazla miktarda vücut yağından kurtulmak isteyen birçok kişi, vaser liposuction yerine geleneksel liposuction yaptırmayı tercih edecektir.

3. Yayılabilirlik

Vaser liposuction ve liposuction arasındaki bir diğer önemli fark, her prosedürün yayılabilirliğidir. Liposuction, belirli bir yöntemle vücut yağı küçültülerek alınmadığı için vaser liposuction’a göre çok daha yayılabilirdir. Vaser liposuction’da ise yağ hücreleri daha küçük partiküllere çıkarılır, bu da ağrılı kesiler yapmadan ve genel olarak fazla yayılabilir olmadan yağın alınmasını kolaylaştırır.

4. Sonuçları Gösterme ve İyileşme Zamanı

Vaser liposuction ve liposuction arasındaki son ve bir diğer önemli fark, tam iyileşme süresi ve gösterilen sonuçlardır. İyileşmedeki farklılığın nedeni, liposuction’ın büyük kesilerden yapılması ve tek seferde vücut yağının büyük bir kısmını alma eğiliminde olmasıdır. Diğer taraftan vaser liposuction, parçalanmak istendiği vücut bölgesine bir titreşim gönderilerek yapılır ve ardından parçalanan yağın alınması için küçük kesiler yapılır. Bu, tek başına vaser liposuction ile liposuction arasındaki önemli farkı yaratır, çünkü daha küçük kesiler çabuk iyileşir ve dikiş gerektirmez, bu da büyük skarlı dokulara kıyasla iyileşmenin daha kolay olduğu anlamına gelir.

Sonuç

Dünyamızdaki birçok insan vücutlarından ve genel olarak nasıl göründüğünden memnun değil. Hastaların şikayetlerinin çoğu çeşitli nedenlerle kilolarıyla ilgili olma eğilimindedir ve bu nedenle insanlar liposuction’a yönelir ve liposuction yaptırmanın vaser liposuction denilen daha yeni bir yolu vardır. Her ikisi de benzer görünse de, hastanın iyileşme süreci üzerindeki etkileri ve genel olarak sonuçları açısından büyük farklılıklar gösterirler. Bu işlemleri yaptırmak cazip gelse de, işlemin hijyenik bir ortamda yapılabilmesi ve hastaları vücutlarından memnun edecek iyi sonuçlar alınmasını sağlamak için Milano Klinik gibi liposuction İstanbul hizmeti veren güvenilir bir klinik bulmak önemlidir. İstenmeyen sonuçlar almak hastanın görünüşü hakkında daha kötü hissetmesine neden olabilir. Milano Klinik gibi güvenilir kliniklerle, hasta doktorlarına ve bakıcılarına güvenebileceğini bildiğinden prosedürün yapılması daha kolay olabilir ve genel deneyim kendilerini rahat hissettiklerinde çok daha iyi olacaktır.

Önceki yazımızı https://www.milanoklinik.com/rihanna-estetik-ameliyatlari/ linkinden inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi ?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...