...

360 Liposuction BBL (Brezilya Popo Kaldırma), son yıllarda popülaritesi artan ve özellikle vücut şekillendirme ameliyatları arasında yer alan bir estetik operasyon kombinasyonudur. Bu işlem iki aşamayı içerir: 360 liposuction ve BBL, yani Brezilya Popo Kaldırma.

360 Liposuction:

360 liposuction, vücudun çepeçevre bir bölümündeki fazla yağ dokusunun gelişmiş liposuction yöntemleri kullanılarak alınmasını içerir. Operasyon, özellikle bel, karın, sırt gibi orta bölgede bulunan fazla yağın çıkarılması ile gerçekleştirilir. Vücuttaki bu bölgelerden yağın çıkarılması, daha inceltilmiş bir bel çizgisi ve düz bir karın duvarı oluşturmayı hedefler. Bu estetik müdahale, “love handles” olarak adlandırılan yan karın bölgesindeki inatçı yağ birikintilerini de ortadan kaldırabilir. Genellikle güvenli liposuction cihazları, vaser ya da lazer liposuction gibi teknolojilerle yapılır.

BBL Brezilya Popo Kaldırma:

BBL, yani Brezilya Popo Büyütme operasyonu ise kişinin kendi vücudundan alınan yağların, daha dolgun ve kalkık bir popo elde etmek için popo bölgesine transfer edilmesidir. Bu işlem, liposuction ile vücudun farklı bölgelerinden alınan yağın, özel işlemlerden geçirilerek popoya enjekte edilmesi şeklinde yapılır. Bu yöntemle doğal görünümlü, hacimli ve yuvarlak hatlara sahip bir popo şekillendirilmiş olur.

Operasyonun Genel Süreci:

  1. Danışma: Uzmanlar ile görüşme yaparak hastanın sağlık durumu, beklentileri ve operasyon için uygunluğu değerlendirilir.
  2. Planlama: Liposuction ve yağ transfer miktarı gibi operasyonun teknik detayları, hastanın vücut yapısına, beklentilerine ve doktorun önerilerine göre planlanır.
  3. Operasyon Öncesi Hazırlık: Operasyon öncesi, gerekli testler tamamlanır.
  4. Operasyon:
    a. 360 Liposuction: Uzman, önceden belirlenmiş bölgelerden yağ dokularını çıkarır. Bunun için küçük kesikler açabilir ve liposuction cihazlarını kullanabilir.
    b. BBL: Vücuttan çıkarılan ve özel işlemlerden geçirilen yağlar,, popo bölgesine enjekte edilir. Enjeksiyonlar, popo bölgesinin hacmini artırmak ve daha kalkık bir görünüm sağlamak için dikkatlice yapılır.
  5. İyileşme Süreci: Operasyon sonrası, hastanın bir hafta kadar istirahat etmesi tavsiye edilir. İlk günler, şişlik, morarma ve hafif ağrılar normaldir ve bunlar zamanla iyileşecektir. Hasta, doktorun önerdiği iyileşme rehberine sıkı sıkıya uymalıdır. Özel kompresyon giysileri ve korseler kullanımı, iyileşmeyi destekler ve ödem oluşumunu minimize eder.

Bu işlem, estetik görünüm sağlamakla beraber, kişinin genel sağlığını ve yaşam kalitesini de artırabilecek bir operasyondur. Ancak hasta beklenti ve hedeflerinin gerçekçi olması ve operasyonun sonuçlarının kişisel anatomik yapılarına uygun olması dikkate alınmalıdır.

Ücretsiz Konsültasyon

Sizlere Sunmuş Olduğumuz
Avantajlı Hizmetler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir