Yağ aldırma, vücuttaki fazla yağ olan bölgelerin özel bir uygulama ile alınmasıdır. Normal şartlarda yetişkin insan vücudunda yağ hücresi sabit sayıda bulunur, ancak bunların hacmi kilo artışıyla da çoğalır. Doğal yollardan verilemeyen bu kilolar bazı fiziksel ve psikolojik zorluklar yaratmasından dolayı yağ aldırma yöntemi ile azaltılır. Böylece kişiyi rahatsız eden yağlardan yağ aldırma operasyonları ile kurtulmak mümkün hale gelir.Kişiden kişiye değişen bir durun söz konusudur. Yaş, kilo, hangi bölgeye uygulanacağı gibi konular belirleyici olacaktır. Ancak ortalama bir rakam verilirse en çok 6 litre civarında yağ alımı yapılabildiği söylenebilir. Ancak 50 kilo ağırlıktaki kişide bu maksimum oran 5 litreye düşer. 100 kiloluk bir kişide ise 6-7 litre yağ alınabilir. Ancak sadece maksimum rakamlara göre ne kadar yağ alınması belirleyici değildir. Bazı hastalarda 3 litre yağ alımı yeterli olabilir. Herkesin kas ve yağ oranı farklıdır.Operasyon öncesi rahatlatıcı ilaç verilir ve ameliyata daha rahat bir şekilde girilir. Yağ aldırma operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilir. Doktorunuzun belirlediği bölgelerden küçük kesilerden girilerek fazla yağlar çekilir ya da eritilir.

Yağ Aldırma

Yağ aldırma, vücuttaki fazla yağ olan bölgelerin özel bir uygulama ile alınmasıdır. Normal şartlarda yetişkin insan vücudunda yağ hücresi sabit sayıda bulunur, ancak bunların hacmi kilo artışıyla da çoğalır. Doğal yollardan verilemeyen bu kilolar bazı fiziksel ve psikolojik zorluklar yaratmasından dolayı yağ aldırma yöntemi ile azaltılır. Böylece kişiyi rahatsız eden yağlardan yağ aldırma operasyonları ile kurtulmak mümkün hale gelir.

Yağ Aldırma ile Kaç Litre Yağ Alınabilir?

Kişiden kişiye değişen bir durun söz konusudur. Yaş, kilo, hangi bölgeye uygulanacağı gibi konular belirleyici olacaktır. Ancak ortalama bir rakam verilirse en çok 6 litre civarında yağ alımı yapılabildiği söylenebilir. Ancak 50 kilo ağırlıktaki kişide bu maksimum oran 5 litreye düşer. 100 kiloluk bir kişide ise 6-7 litre yağ alınabilir. Ancak sadece maksimum rakamlara göre ne kadar yağ alınması belirleyici değildir. Bazı hastalarda 3 litre yağ alımı yeterli olabilir. Herkesin kas ve yağ oranı farklıdır.

Yağ Aldırma Ameliyat Süreci

Operasyon öncesi rahatlatıcı ilaç verilir ve ameliyata daha rahat bir şekilde girilir. Yağ aldırma operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilir. Doktorunuzun belirlediği bölgelerden küçük kesilerden girilerek fazla yağlar çekilir ya da eritilir.

Operasyon süresi işlem özelliklerine ve bölge sayısına göre 45 dakika ile 4 saat arasında değişebilir. Operasyonda uygulama yapılacak bölgede küçük kesiler açılır. İşlem sonrasında herhangi bir iz kalmaz. İşlem sonrasında hastalara korse giydirilir ve bu şekilde sıvı birikmesinin önüne geçilir. Bu sayede muhtemel şişlikler de önlenmiş olur.

Yağ Aldırma Operasyonu Sonrası

Yağ aldırma operasyonlarından sonra 1 gün hastanede kalınması gerekmektedir. Hasta aynı gün ayağa kalkabilir ve günlük basit işlerini yapabilir. 1 gün sonrasında taburcu edilir. Ağrı kesici takviyesi verildiği için çok fazla ağrı yaşanması söz konusu değildir.

Operasyon sonrası verilen korsenin 1 ay kullanılması gerekir. Operasyonda deri sıklığı durumuna göre şişlik ve morluk görülebilir. Bazen uyuşukluk hissi de yaşanır. Ancak en geç 1 hafta içinde tüm bu reaksiyonlar ortadan kalkmaya başlar.

Derinin alt bölümlerinde işlem sonrasında sertlikler görülebilir. Bunların geçmesi ortalama 3 ayı bulur. Son haliniz ortalama 6 ay sonra ortaya çıkar. Bu süreçte kimse operasyon geçirdiğinizi anlamaz ve harap edilen yağlar da bu süre zarfında vücut tarafından emilir. İşlem sonrasında selülit görünümü ise büyük oranda azalır.

Yağ Aldırma Fiyatları

Kullanılacak tekniğe, uygulanacak bölge sayısı gibi birçok faktöre göre yağ aldırma fiyatları değişkenlik gösterebilir. Ancak fiyatları belirleyen en önemli etken, operasyonun yapılacağı klinik, doktorun tecrübesi ve kalitesidir.

Bunların dışında yağ aldırma fiyatları, kliniğin sunacağı ulaşım, konaklama gibi ek hizmetlere göre de değişkenlik gösterir. Ama sonuç olarak öncelik fiyatlar değil, sizin sağlığınız ve mutluluğunuzdur. Siz de sitedeki formları doldurup iletişim bilgilerinizi göndererek en güncel yağ aldırma fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi ?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...