Yanak Yağı Aldırma

Yanak Yağı Aldırma

Bişektomi ameliyatı olarak da bilinen yanak yağı aldırma estetiği, özellikle Hollywood yıldızlarının sıklıkla başvurduğu estetik türlerinden biridir.

Yanaklar, gülümserken yüzde oluşan ifadede önemli bir misyona sahiptir. Farklı açılardan ideal bir görünüm elde edilmesi ve yüz hatlarının uyum içinde gözükmesi için yanak yapısı oldukça önemlidir. Bu yüzden birçok kişi yanaklarındaki fazla yağı aldırmak için bişektomi ameliyatına başvurmaktadır. Yanak yağı ameliyatı ile yanak bölgesinde kusursuz bir görünüm yakalamak mümkündür.

Bişektomi nedir ve nasıl yapılır?

Halk arasında yanak inceltme ameliyatı olarak bilinen bişektomi, yanaklardaki fazla yağın alınması işlemidir. Bu operasyonda yanağın iç kısmından kesi oluşturarak fazla olan yağlar çıkarılır. Oluşturulan kesiler yaklaşık 1 cm büyüklüğündedir. Operasyon yaklaşık 1 saat içerisinde başarıyla tamamlanmaktadır.

İşlem yanak içinden yapıldığı için yüzde herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. Bişektomi operasyonunda en kilit rol ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrahın tecrübesidir. Çünkü ideal yanak görünümü için doğru oranda yağ alımı gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde istenilen görüntüden uzak bir görünüm oluşabilir. Bu yüzden karar vermeden önce karşınızdaki kişinin tecrübeli bir cerrah olduğundan emin olmalısınız. Yanak yağı aldırma ameliyatında dikkat edilmesi gerekilen ilk nokta fiyatlar değil cerrahın bu alandaki deneyimidir.

Kimler yanak inceltme ameliyatı yaptırabilir?

Genel sağlık durumu herhangi bir engel teşkil etmeyen herkes yanak inceltme ameliyatı yaptırabilir. Yüzünüzdeki görünümden yanaklarınız dolayısıyla memnun değilseniz, yanaklarınızın fazla şişkin olduğunu düşünüyorsanız, diyet ve spor yapmanıza rağmen kilo verdiğiniz halde yanaklarınızda incelme olmadığını gözlemliyorsanız siz de yanak yağı aldırma ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Ülkemizde son birkaç yılda bişektomi ameliyatına başvuran kişi sayısında büyük bir artış gözlemlenmektedir. Özellikle hamur işi ve karbonhidratlı beslenmenin sonucu olarak toplumumuzda birçok kişi yuvarlak ve toplu yüz hatlarına sahiptir. Fiziksel aktivite zaman içerisinde yüz bölgesine yerleşen fazla yağların erimesi için yeterli olmayabilir. Bu durumda da yanaklardaki biriken yağların alınması için bişektomi ameliyatına başvurulmaktadır. Benzer şikâyetlere sahipseniz bişektomi ameliyatına başvurabilirsiniz.

Bişektomi hakkında bilinmesi gerekenler

Bişektomi ameliyatıyla ilgili en çok sorulan soru iz kalıp kalmayacağıdır. Bu soru anlayışla karşılanmaktadır çünkü yanaklar yüz bölgesinin neredeyse yarısını oluşturmaktadır. Ancak endişe gerektiren bir durum yoktur çünkü bişektomi ameliyatında kesiler yanak içinden açılmaktadır. Bu sayede dışarıda iz kalması söz konusu değildir.

Bişektomi tek başına yüz estetiği ameliyatı olarak yorumlanmamalıdır. Burada amaç yanaklardaki fazla yağların giderilmesidir. Evet, bu operasyon sonucunda çok daha çekici bir yüze sahip olmak mümkündür ancak yüzde başka kusurlar mevcutsa başka ameliyatlar da gerekebilir. Bişektomi ameliyatı kişiye 5-10 yaş arası daha genç bir görünüm katabilir. Ancak bir yüz estetiği olarak yorumlanması yanlış olur. İnsan yüzü göz kapakları, kaşlar, burun ve alın gibi birçok unsurdan meydana gelmektedir. Tüm bu detayların kusursuz olması, bişektominin de çok daha başarılı sonuçlar vermesini sağlayacaktır.

Yanak yağı aldırma işlemi sırasında hasta herhangi bir acı veya ağrı hissetmez çünkü operasyon anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Bazı kişiler gülüşlerine ve yanaklarına referans olarak ünlü yıldızları işaret etmektedir. Ancak doktorların bu isteği yerine getirmesi, hastanın sağlığı ve yüz görünümü açısından doğru değildir. Çünkü herkesin yüz hatları kendisine özgüdür.

Fazla yağ alımı kişinin yüz hatlarını bozabilir ve yüzdeki elmacık kemikleri buna elverişli olmayabilir. Bişektomi ameliyatında amaç elmacık kemiklerini ortaya çıkarmaktır. Fazla yağ birikintisi zaman içerisinde herkeste mevcut olan bu kemiklerin ortadan kalkmasına yol açmaktadır. Fakat elmacık kemiğinin yapısı herkeste farklılık gösterebilir. Bu detay unutulmamalı, ameliyata girmeden önce bu detay bilinmelidir.

Bişektomi ameliyatı fiyatları

Herkes Hollywood yıldızları gibi çıkıntılı ve çekici bir yanağa sahip olmak ister. Günümüzde İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte Hollywood yıldızlarının da hileleri artık herkes tarafından bilinir hale gelmiş durumdadır. Ünlü aktör ve aktrislerin bu kadar kusursuz gülümsemesi, bişektomi ameliyatına başvurmalarından kaynaklanmaktadır. İnsanlar bu operasyonu öğrenmiş olmalarına rağmen fiyatlarıyla ilgili çekincelere sahiptir. Bu oldukça anlaşılır bir durumdur çünkü yanak yağı aldırma operasyonu daha çok film yıldızları ile özdeşleşmiş bir estetik uygulamadır.

Bişektomi ameliyatının fiyatları sanıldığı kadar yüksek maliyetler içermez. Son yıllarda giderek yayılan bu ameliyat artık herkesin yaptırabileceği bir hale gelmiştir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için WhatsApp destek hattımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bişektomi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Operasyondan sonra herhangi bir iz kalır mı?

Hayır, bişektomi ameliyatı sonrası bir iz kalmaz. Kesiler yanak içinden yapılır.

Ameliyat sırasında ağrı veya acı hisseder miyim?

Hayır, anestezi altında uygulandığı için ameliyat sırasında hasta acı veya ağrı hissetmez.

Ameliyat ne kadar sürede tamamlanıyor?

Bişektomi 60 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

Hemen işe dönebilir miyim?

Bir günlük dinlenmenin ardından hemen işe dönebilirsiniz. Bu operasyon çalışma hayatınız için herhangi bir engel teşkil etmez.

Bişektominin başarı oranı nedir?

Ameliyatın başarı oranı cerrahın tecrübesiyle aynı orantıdadır.

Yanak yağı aldırmak riskli midir?

Operasyonun standart ameliyat riskleri dışında başka bir risk faktörü bulunmamaktadır. Yanak inceltme işlemi sıklıkla başvurulan ve pratik bir operasyondur.

Ameliyat sonrası konuşurken canım acır mı?

Hayır, konuşma veya solunum zorluğu yaşamazsınız. Ameliyatın bu tarz engelleri söz konusu değildir.

Kimler bişektomi yaptırabilir?

Sağlıklı her yetişkin bişektomi yaptırabilmektedir.

Ameliyat sonrası hangi gıdaları tüketmeliyim?

Yaralar ağız içerisinde olduğu için ağızda tahribata yol açabilecek katı ve sıcak besinlerden bir süre uzak durulmalıdır. Daha çok sıvı gıda tüketimi önerilmektedir.