Yanak Yağı Aldırma

Milano Klinik ile Yanak Yağı Aldırma, Yeniden Şekillendirin!

Ücretsiz Konsültasyon

Telefon

Yanak Yağı Aldırma

Bişektomi ameliyatı olarak da bilinen yanak yağı aldırma estetiği, özellikle Hollywood yıldızlarının sıklıkla başvurduğu estetik türlerinden biridir.

Yanaklar, gülümserken yüzde oluşan ifadede önemli bir misyona sahiptir. Farklı açılardan ideal bir görünüm elde edilmesi ve yüz hatlarının uyum içinde gözükmesi için yanak yapısı oldukça önemlidir. Bu yüzden birçok kişi yanaklarındaki fazla yağı aldırmak için bişektomi ameliyatına başvurmaktadır. Yanak yağı ameliyatı ile yanak bölgesinde kusursuz bir görünüm yakalamak mümkündür.

Bişektomi nedir ve nasıl yapılır?

Halk arasında yanak inceltme ameliyatı olarak bilinen bişektomi, yanaklardaki fazla yağın alınması işlemidir. Bu operasyonda yanağın iç kısmından kesi oluşturarak fazla olan yağlar çıkarılır. Oluşturulan kesiler yaklaşık 1 cm büyüklüğündedir. Operasyon yaklaşık 1 saat içerisinde başarıyla tamamlanmaktadır.

İşlem yanak içinden yapıldığı için yüzde herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. Bişektomi operasyonunda en kilit rol ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrahın tecrübesidir. Çünkü ideal yanak görünümü için doğru oranda yağ alımı gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde istenilen görüntüden uzak bir görünüm oluşabilir. Bu yüzden karar vermeden önce karşınızdaki kişinin tecrübeli bir cerrah olduğundan emin olmalısınız. Yanak yağı aldırma ameliyatında dikkat edilmesi gerekilen ilk nokta fiyatlar değil cerrahın bu alandaki deneyimidir.

100'den Fazla Bişektomi İncelemesi

Halihazırda Milano Klinik ile Bişektomi operasyonu olan sevimli misafirlerimizin incelemelerine bir göz atın.

Naruto Super Z
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Bişektomi Hakkında Sorularınız mı var?

Tıp Uzmanlarımız Bişektomi ilgili tüm sorularınızı cevaplayacaktır.

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Kimler yanak inceltme ameliyatı yaptırabilir?

Genel sağlık durumu herhangi bir engel teşkil etmeyen herkes yanak inceltme ameliyatı yaptırabilir. Yüzünüzdeki görünümden yanaklarınız dolayısıyla memnun değilseniz, yanaklarınızın fazla şişkin olduğunu düşünüyorsanız, diyet ve spor yapmanıza rağmen kilo verdiğiniz halde yanaklarınızda incelme olmadığını gözlemliyorsanız siz de yanak yağı aldırma ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Ülkemizde son birkaç yılda bişektomi ameliyatına başvuran kişi sayısında büyük bir artış gözlemlenmektedir. Özellikle hamur işi ve karbonhidratlı beslenmenin sonucu olarak toplumumuzda birçok kişi yuvarlak ve toplu yüz hatlarına sahiptir. Fiziksel aktivite zaman içerisinde yüz bölgesine yerleşen fazla yağların erimesi için yeterli olmayabilir. Bu durumda da yanaklardaki biriken yağların alınması için bişektomi ameliyatına başvurulmaktadır. Benzer şikâyetlere sahipseniz bişektomi ameliyatına başvurabilirsiniz.

Bişektomi ameliyatı fiyatları

Herkes Hollywood yıldızları gibi çıkıntılı ve çekici bir yanağa sahip olmak ister. Günümüzde İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte Hollywood yıldızlarının da hileleri artık herkes tarafından bilinir hale gelmiş durumdadır. Ünlü aktör ve aktrislerin bu kadar kusursuz gülümsemesi, bişektomi ameliyatına başvurmalarından kaynaklanmaktadır. İnsanlar bu operasyonu öğrenmiş olmalarına rağmen fiyatlarıyla ilgili çekincelere sahiptir. Bu oldukça anlaşılır bir durumdur çünkü yanak yağı aldırma operasyonu daha çok film yıldızları ile özdeşleşmiş bir estetik uygulamadır.Bişektomi ameliyatının fiyatları sanıldığı kadar yüksek maliyetler içermez. Son yıllarda giderek yayılan bu ameliyat artık herkesin yaptırabileceği bir hale gelmiştir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için WhatsApp destek hattımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bişektomi hakkında bilinmesi gerekenler

Bişektomi ameliyatıyla ilgili en çok sorulan soru iz kalıp kalmayacağıdır. Bu soru anlayışla karşılanmaktadır çünkü yanaklar yüz bölgesinin neredeyse yarısını oluşturmaktadır. Ancak endişe gerektiren bir durum yoktur çünkü bişektomi ameliyatında kesiler yanak içinden açılmaktadır. Bu sayede dışarıda iz kalması söz konusu değildir.

Bişektomi tek başına yüz estetiği ameliyatı olarak yorumlanmamalıdır. Burada amaç yanaklardaki fazla yağların giderilmesidir. Evet, bu operasyon sonucunda çok daha çekici bir yüze sahip olmak mümkündür ancak yüzde başka kusurlar mevcutsa başka ameliyatlar da gerekebilir. Bişektomi ameliyatı kişiye 5-10 yaş arası daha genç bir görünüm katabilir. Ancak bir yüz estetiği olarak yorumlanması yanlış olur. İnsan yüzü göz kapakları, kaşlar, burun ve alın gibi birçok unsurdan meydana gelmektedir. Tüm bu detayların kusursuz olması, bişektominin de çok daha başarılı sonuçlar vermesini sağlayacaktır.

Yanak yağı aldırma işlemi sırasında hasta herhangi bir acı veya ağrı hissetmez çünkü operasyon anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Bazı kişiler gülüşlerine ve yanaklarına referans olarak ünlü yıldızları işaret etmektedir. Ancak doktorların bu isteği yerine getirmesi, hastanın sağlığı ve yüz görünümü açısından doğru değildir. Çünkü herkesin yüz hatları kendisine özgüdür.

Fazla yağ alımı kişinin yüz hatlarını bozabilir ve yüzdeki elmacık kemikleri buna elverişli olmayabilir. Bişektomi ameliyatında amaç elmacık kemiklerini ortaya çıkarmaktır. Fazla yağ birikintisi zaman içerisinde herkeste mevcut olan bu kemiklerin ortadan kalkmasına yol açmaktadır. Fakat elmacık kemiğinin yapısı herkeste farklılık gösterebilir. Bu detay unutulmamalı, ameliyata girmeden önce bu detay bilinmelidir.

Bişektomi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hayır, bişektomi ameliyatı sonrası bir iz kalmaz. Kesiler yanak içinden yapılır.
Hayır, anestezi altında uygulandığı için ameliyat sırasında hasta acı veya ağrı hissetmez.
Bişektomi 60 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır.
Bir günlük dinlenmenin ardından hemen işe dönebilirsiniz. Bu operasyon çalışma hayatınız için herhangi bir engel teşkil etmez.
Ameliyatın başarı oranı cerrahın tecrübesiyle aynı orantıdadır.
Operasyonun standart ameliyat riskleri dışında başka bir risk faktörü bulunmamaktadır. Yanak inceltme işlemi sıklıkla başvurulan ve pratik bir operasyondur.
Hayır, konuşma veya solunum zorluğu yaşamazsınız. Ameliyatın bu tarz engelleri söz konusu değildir.
Sağlıklı her yetişkin bişektomi yaptırabilmektedir.
Yaralar ağız içerisinde olduğu için ağızda tahribata yol açabilecek katı ve sıcak besinlerden bir süre uzak durulmalıdır. Daha çok sıvı gıda tüketimi önerilmektedir.

4 Responses

  1. Merhaba dr bey, ben yanağımın iç kısmından yağ aldırmak istiyorum, bu konuda fiyat almak istiyorum. teşekkürler.

    1. Merhabalar Ferya, Sizlere detaylı bilgi verebilmemiz için 0090 505 044 41 30 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

    1. Merhabalar Gülsah hanım sizlere daha detaylı bilgi verebilmemiz için 0090 505 044 41 30 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir