REVİZYON BURUN ESTETİĞİ

Milano Klinik ile Revizyon Burun Estetiği, Yeniden Boyutlandırın!

"Tüm Resimler Gerçek Milano Klinik Misafirlerini Temsil Eder"

Revizyon Burun Estetiği

Daha önce estetik burun ameliyatı olan hastalarla beraber önceki süreçlerde nefes alma problemi nedeniyle ameliyat olanlar için de revizyon burun estetiği önerilmektedir. Elbette hiçbir hasta ikinci bir burun estetiği yaptırmak istemez. Fakat bazı durumlardan dolayı bu ameliyatın tekrarlanması gerekebilir.

Hastaların burun ameliyatından sonraki süreçte yaşadıkları sorunlar devam ediyorsa, revizyona gidilebilir. Çünkü bazı hastalar yeni burun şeklini beğenmemekle beraber işlemden sonra solunum problemleri yaşayabiliyorlar. Bu nedenle günümüzde başarılı bir şekilde uygulanan revizyon burun ameliyatı sayesinde daha güzel sonuçlar elde edilebiliyor.

 

Ücretsiz Konsültasyon

Revizyon Burun Estetiği Neden Gereklidir?

Estetik ameliyatlarının başarısı tamamen hastaların memnuniyetine göre ölçülmektedir. Genetik olarak burun bölgesinde sorun yaşayan hastalardan çok kendi isteği ile estetik yaptıran hastalar revizyon burun estetiği konusunda ısrarcı olabilir. Daha önce yaptırılan estetik ile kıyaslandığı zaman hem hasta hem de cerrah için zorlu bir süreç olduğu söylenebilir. Fakat hastaların yeteri kadar bilinçlendirilmesi sayesinde daha rahat bir operasyon gerçekleştirilebilir. İkinci kez burun estetiği yapılmasının nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Burun bölgesinin yüz bölgesiyle uyumsuz olduğunun düşünülmesi
 • Nefes almada yaşanan problemler
 • Burun bölgesinde görsel sorunların oluşması
 • Hastanın istediği burun şekline ulaşılamadığını düşünmesi
 • Şekil bozukluklarının yeteri kadar düzeldiğine inanılmaması

İkinci kez yapılacak olan burun estetiğinin ilk ameliyata göre bazı farklılıklar içerdiği bilinmektedir. Bu süreçte hastaların endişesi daha fazla olabilir. Yeni bir sorunun yaşanıp yaşanmayacağını düşünen hastalar ayrıca vücudun farklı bölgelerinden kıkırdak alınması gerektiğini bilmelidir. Genelde kaburgadan ya da kulaktan alınan kıkırdaklar ile revizyon burun estetiği gerçekleştirilir.

Burun bölgesinde gözle görülür bir sıkıntı var ise mutlaka revizyona gidilmelidir. Ayrıca burun bölgesinde nefes alma problemi yaşayan hastalar ile burun ucu düşüklüğü yaşayan hastaların da bu uygulamadan yararlanması gerekir. Elbette hastaların kaburga veya kulaktan kıkırdak alınmasını kabul etmesi önemlidir.

Revizyon burun estetiğinde daha çok burun ucunda kaybolan destek kıkırdaklar tamir edilmektedir. Aynı durum burun sırtı için de geçerlidir. Ek olarak burun ucunun hemen arka kısmında yer alan ve “nazal valv” adı verilen bölgenin de kıkırdaklarla desteklenmesi gerekir. Hastalardaki ilk estetikte fazla kaldırılan burun ucu bu işlemle düşürülür. Son olarak burun kanatlarındaki şekil bozuklukları da rahatlıkla onarılabilmektedir.

100'den Fazla Burun Estetiği - Rinoplasti İncelemesi

Halihazırda Milano Klinik ile burun estetiği – rinoplasti ameliyatı olan sevimli misafirlerimizin incelemelerine bir göz atın.

Naruto Super Z
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Türkiye'de Burun Estetiği - Rinoplasti İncelemelerini İzleyin!

Muti Bey'in Burun Estetiği Operasyonu

Ahmet Bey'in Burun Estetiği Operasyonu Serüveni

Burun Estetiği - Rinoplasti Hakkında Sorularınız mı var?

Tıp Uzmanlarımız Burun Estetiği – Rinoplasti ilgili tüm sorularınızı cevaplayacaktır.

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Revizyon Burun Estetiği Ne Zaman Yapılabilir?

İlk burun estetiği operasyonundan çıkan hastaların yeni süreçteki durumu gözlemlemesi için biraz zaman geçmesi gerekir. Ayrıca morluk ve şişlikten ötürü burun şeklinin tam görülmediği ilk estetik üzerinden 6 veya 12 aylık bir sürenin geçmesi önemlidir. Çünkü revizyon burun estetiği için ilk estetik operasyonun sonucunun görülmesi ve analiz edilmesi gerekecektir. Ancak 6 aydan önce revizyon kararı alındığında, ameliyatın başarısız geçeceği ve daha zorlu bir sürecin ortaya çıkacağı unutulmamalıdır.

Revizyon Burun Estetiğinde Doku İhtiyacının Karşılanması

İlk defa gerçekleştirilen burun estetiği operasyonuyla beraber burun şeklinde düzeltme uygulamasına yardımcı bir ek uygulama olan revizyon burun estetiği için yeni dokulara ihtiyaç duyulacaktır. Kıkırdak ihtiyacının da olacağı ikinci operasyonda, kaburga veya kulak kepçesinden alınacak kıkırdak dokuları kullanılır. Bunun nedeni, birinci operasyonda burun içi kıkırdaklarının kullanılmış olmasıdır.

Cerrah öncelikle kulak kepçesinden kıkırdak alacaktır. Fakat bu bölgeden yeteri kadar doku alınamadığı durumlarda kaburgalardaki kıkırdaklar tercih edilecektir. Hastalardan bazıları bu bölgelerden kıkırdak alınmasını talep etmeyebilir. Bu tür durumlarda ise sentetik kıkırdak uygulamasına başvurulabilir. Sentetik kıkırdaklar, bazı zamanlarda vücut tarafından kabul edilmeyebilir. Bu nedenle cerrahların tavsiyelerine göre hareket etmek daha doğru olacaktır.

önemlidir. Çünkü revizyon burun estetiği için ilk estetik operasyonun sonucunun görülmesi ve analiz edilmesi gerekecektir. Ancak 6 aydan önce revizyon kararı alındığında, ameliyatın başarısız geçeceği ve daha zorlu bir sürecin ortaya çıkacağı unutulmamalıdır.

Revizyon Burun Estetiğinde Neler Yapılır?

Revizyon burun ameliyatında yapılacak bazı ek uygulamalar olabilir. Kalkık burun talepleri, düşük burun istekleri, burun sırtının az alınması, burundaki solunum problemleri ve burun sırtının fazla alınması gibi süreçlerle ilgili işlemler yapılmaktadır.

Burun Solunum Problemleri:

Birinci burun estetiği ile yaşanan gelişmeler bazen burun fonksiyonlarını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu süreçte hastanın solunum sorunu yaşaması beklenmemekle beraber bazı hastalar ortaya çıkabilir. Başarılı bir burun estetiği operasyonu sadece burundaki şekilleri düzeltmek için yapılmamalıdır. Aynı zamanda oluşabilecek solunum sorunlarının da önüne geçmelidir.

Burun Sırtının Fazla Alınması:

Burun sırtında yer alan dokunun, birinci operasyonda fazla alınması nedeniyle revizyon burun estetiği yapılabilir. Bu süreçte vücudun farklı bölgelerinden alınan dokularla işlem gerçekleştirilir.

Burun Sırtının Az Alınması:

Yine birinci operasyonda hastanın burun bölgesindeki kemerli yapı yeteri kadar düzeltilmediyse, revizyona gidilebilir. Bu işlemle beraber burnun iç kısmındaki kıkırdak ve kemik dokuları törpülenerek daha uygun bir hale getirilir.

Kalkık Burun Talep Edilmesi:

Kalkık burun talep eden hastalar için de revizyon burun ameliyatı yapılabilir. Ancak bu ameliyat biraz zor bir süreci beraberinde getirebilir. Kalkık burun şeklini indirmeye göre daha zor olduğu için farklı bir bölgeden doku alınarak işlem yapılabilir.

Düşük Burun Talep Edilmesi:

Hastanın ilk operasyonundan sonra yeteri kadar doku alınamamış ise bir memnuniyetsizlik yaşanabilir. Ortaya çıkan bu sorunla beraber daha düşük bir burun isteği için revizyon burun estetiği yapılabilmektedir.

Revizyon Burun Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk burun estetiği öncesinde yapılacak görüşmelerin aynısı bu uygulamada da yapılmaktadır. Ancak revizyon burun estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır:

 • İyileşme süreci, düzenli uyumak ve düzenli beslenmek ile yakından ilişkilidir.
 • Diş fırçalarken yumuşak hareketlerle fırçalamanız önemlidir.
 • İşlemden sonraki ilk gece yastık ile başınızı desteklemeniz gerekir.
 • Operasyondan sonraki 4 – 6 hafta arasında gözlük kullanımı yapılmamalıdır. Çünkü burun kemiği üzerine uygulanacak olan ağırlıklar, kıkırdaklı dokunun çökmesine neden olacağı gibi şekil bozulmalarına da yol açabilir. Bu yüzden hastalar lens kullanımına yönlendirilir.
 • Ameliyattan sonraki 3 aylık süreçte zararlı UV ışınlarından uzak durulmalıdır. Bu kapsamda koruyucu şapkalardan yararlanılabilir.
 • Cerrahın tavsiyesi boyunca sauna, havuz ve denizden uzak durmalısınız. Ameliyatla beraber burunda oluşacak hassasiyet, iltihaplanmalara neden olabilir. Özellikle de havuz ve denizde bulunan klor, burun dokularına zarar verebilir.
 • Revizyon burun ameliyatından sonra aşırı sıcaklardan korunmalısınız. Aşırı sıcaklar iltihapla beraber burun dikişlerine zarar verebilir. Haliyle iyileşme süreci de bu nedenle uzayacaktır.
 • Burnunuzu temizlerken sümkürmekten kaçınmanız gerekir. Özellikle ilk 15 gün boyunca sadece cerrahın tavsiyesine göre burun temizleme uygulamalarından yararlanmalısınız.
 • Revizyon burun ameliyatından sonra yüz kaslarının hareket etmesine neden olan mimik kullanımını da sonlandırmalısınız.

Revizyon Burun Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

18 yaşından büyük olan her hasta revizyon burun estetiği olabilir.
Evet. İşlemden sonra 1 veya 2 gün klinik istirahat önerilmektedir.
Hayır. Spor yapmak için en az 3 hafta geçmesi gerekir.
Hastaların normal hayata dönmesi tamamen operasyonun sonuçlarıyla ilgilidir. Genelde bu süre birkaç günü bulmaktadır.
Hastalar gece 12’den sonra yemek tüketimini bırakmalıdır. Ayrıca uzun bir süre duş alınamayacağı için işlemden önceki gece duş alınması önerilir.
İşlem sırasında genel anestezi tercih edilir. Bazı durumlarda lokal anesteziden de yararlanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir