Yüz Tipine Uygun Burun Estetiği

Burun yüzümüzde işlevsel olarak pek çok fonksiyonu olan bir organımızdır. Aynı zamanda burun görsel olarak yüz de ilk dikkati çeken kısımlardan birisidir. Bu açıdan pek çok kimse daha etkili bir görünüme sahip olmak için burun estetiği olmaktadır. Makalemizde burun estetiği ile ilgili olarak önemli detaylara değinmeye çalışacağız. Yüz tipine uygun burun estetiği nasıl olur bunun gibi burun estetiği ilgili önemli bilgiler vermeye çalışacağız.

Burun estetiği sadece görsel anlamda değil, sağlık açısından önemli görülen durumlarda da tercih edilmektedir. Örneğin nefes almakta zorluk yaşayan, ciddi anlamda şekilsel olarak kötü görünümde olanlar için de burun estetiği tercih edilmektedir.

Burun estetiğinde amaç sıradan burnun yapısını düzeltmek değil, kişinin yüz tipine uyum sağlayacak özellikte olan burun ameliyatı uygulamaktır. Bu amaçla yüz ile uyumlu olacak şekilde burun ameliyatı yapılarak hem fonksiyonel burun bozuklukları giderilir hem de uyumlu bir estetik operasyon yapılarak görsel olarak da en iyisi amaçlanır. Böylece kişinin kendine olan öz güvenin de sağlanması ve memnun kalması amaçlanır.

Yüz Tipine Uygun Burun Estetiği

Genel Olarak Burundaki Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Kişide burunda çeşitli şekil bozuklukları görülebilir. Kişiler çeşitli nedenlerle burun ameliyatı olmak isteyebilir. Genel olarak burundaki şekil bozuklukları olarak şu tip sorunlar görülebilir;

  • Çok büyük burun,
  • Fazla küçük ve kısa burun,
  • Geniş bir şekilde olan burun delikleri,
  • Burun ucunun düşük olması,
  • Eğri burun.

Bu tip şekil bozuklukları olan kişiler burun estetiği ameliyatı ile bu şekil bozukluklarını gidermek istemektedir. Burun estetiği ameliyatı yapılırken hasta ile öncelikle görüşme yapılır. Hastanın genel olarak sağlık durumu değerlendirmeye alınır. Hastanın yüz tipine uygun burun estetiği hangi ameliyat uygun gelecekse o ameliyat tercih edilir.

Burun estetiği ameliyatı olmak için belli bir yaş sınırı vardır. Burun estetiği ameliyatın en asgari yaş sınırı erkeklerde 18, bayanlarda ise 17 olarak tercih edilir. Bu yaş sınırının altında olan kişilerde burun estetiği ameliyatı tercih edilmez. Kişinin bir süre daha bekletilmesi önerilir. İstenilen yaşa gelince ameliyat için hazırlıklara başlanır.

Burun Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı genelde iki şekilde olmaktadır. Kapalı burun estetiği ameliyatı, açık burun estetiği ameliyatı olmak üzere iki çeşittir.

Açık burun estetiği ameliyatında pek çok duruma anında müdahale edilebilir. Kapalı burun estetiği ameliyatında ise müdahale etme durumu açık burun estetiği ameliyatına göre biraz daha sınırlıdır. Burun estetiği ameliyatı olmaya karar verenler bir gece hastane de kalmak durumundadır.

Burun estetiği ameliyatında en çok düşündüren ve merak edilen durumlardan birisi de ameliyat sonrası ağrı olup olmadığıdır. Burun estetiği ameliyatı olan kişiler için kuvvetli ağrı kesiciler kullanıldığı için ağrı durumu söz konusu olmamaktadır. Burun estetiği ameliyatın süresi genelde iki saat kadardır. Burun estetiği ameliyatı olduktan sonra ameliyat sonrasında burunda morluklar oluşabilir. Bir hafta gibi bir süre içinde bu morluklar yavaş yavaş geçerek burun eski doğal yapısına kavuşur.

Burun estetiği ameliyatı olan kişiler dinlenmeye önem vermelidir. Uyuyup dinlenerek şişliklerin geçmesi sağlanmalıdır. Çalışan kişiler de rapor almalı en az bir hafta kadar dinlenmeyi düşünmelidir.

Kişiye Uygun Burun Nasıl Olmalı?

Burun estetiği ameliyatlarında amaç sağlık olduğu kadar kişinin öz güveninin kazanılmasına yardımcı olacak fiziğiyle ve diğer organları ile uyumlu bir burun şekli yapılmasıdır. Yüz tipine uygun burun estetiği bu anlamda önemlidir.

Burun estetiği ameliyatı yapılmadan önce kişinin yüz şekli incelenir. Kişiye uygun olacak burun şekli tasarlanır ve ona göre ameliyat yapılır. Uyumlu bir buruna sahip olan kişide yüzün diğer kısımları ortaya çıkar ve daha etkili bir şekilde görünmesi sağlanır.

Özellikle erkeklerde daha anlamlı ve ifadeli bir bakışın ortaya çıkması sağlanır. Kadınlarda ise uyumlu burun estetiği ameliyatı sonrasında kaş, göz, yanak ve dudak kısmı belirginleşir ve bu kısımların ön plana çıkması sağlanır.

Burun estetiği ameliyatı hasta ile birlikte karar verilmelidir. Ameliyat olmadan önce kişiye nasıl bir burun yapısına sahip olmak istediği de sorulmalıdır. Kişinin isteğine göre istenilen şekilde buru operasyonu yapılmasına karar verilir. Hastanın bu konudaki fikirleri önemle olmakla birlikte son kararı ve kişi için uygun ve doğru olana yine doktor karar verir ve bu şekilde en uygun burun estetiğine karar verilir.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)