Yağ aldırma, vücuttaki fazla yağ olan bölgelerin özel bir uygulama ile alınmasıdır. Normal şartlarda yetişkin insan vücudunda yağ hücresi sabit sayıda bulunur, ancak bunların hacmi kilo artışıyla da çoğalır. Doğal yollardan verilemeyen bu kilolar bazı fiziksel ve psikolojik zorluklar yaratmasından dolayı yağ aldırma yöntemi ile azaltılır. Böylece kişiyi rahatsız eden yağlardan tek operasyonla kurtulmak mümkün olur.Kişiden kişiye değişen bir durun söz konusudur.  Yaş, kilo, hangi bölgeye uygulanacağı gibi konular belirleyici olacaktır. Ancak ortalama bir rakam verilirse en çok 6 litre civarında yağ alımı yapılabildiği söylenebilir.  Ancak 50 kilo ağırlıktaki kişide bu maksimum oran 5 litreye düşer. Tersine 100 kiloluk bir kişide ise 6-7 litre yağ rahat şekilde alınabilir. Ancak sadece maksimum rakamlara göre ne kadar yağ alınması belirleyici değildir. Bazı hastalarda 3 litre yağ alımı yeterli olabilir. Herkesin kas ve yağ oranı farklıdır.Operasyon öncesi rahatlatıcı ilaç verilir ve ameliyata daha rahat bir şekilde girilir. Yağ aldırma operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Doktorunuzun belirlediği bölgelerden küçük kesilerle fazla yağlar, çekilir ya da eritilir. Operasyon süresi işlem özelliklerine ve bölge sayısına göre 45 dakika ile 4 saat arasında değişebilir.

Yağ Aldırma

Yağ aldırma, vücuttaki fazla yağ olan bölgelerin özel bir uygulama ile alınmasıdır. Normal şartlarda yetişkin insan vücudunda yağ hücresi sabit sayıda bulunur, ancak bunların hacmi kilo artışıyla da çoğalır. Doğal yollardan verilemeyen bu kilolar bazı fiziksel ve psikolojik zorluklar yaratmasından dolayı yağ aldırma yöntemi ile azaltılır. Böylece kişiyi rahatsız eden yağlardan tek operasyonla kurtulmak mümkün olur.

Yağ Aldırma ile Kaç Litre Yağ Alınabilir?

Kişiden kişiye değişen bir durun söz konusudur.  Yaş, kilo, hangi bölgeye uygulanacağı gibi konular belirleyici olacaktır. Ancak ortalama bir rakam verilirse en çok 6 litre civarında yağ alımı yapılabildiği söylenebilir.  Ancak 50 kilo ağırlıktaki kişide bu maksimum oran 5 litreye düşer. Tersine 100 kiloluk bir kişide ise 6-7 litre yağ rahat şekilde alınabilir. Ancak sadece maksimum rakamlara göre ne kadar yağ alınması belirleyici değildir. Bazı hastalarda 3 litre yağ alımı yeterli olabilir. Herkesin kas ve yağ oranı farklıdır.

Yağ Aldırma Ameliyat Süreci

Operasyon öncesi rahatlatıcı ilaç verilir ve ameliyata daha rahat bir şekilde girilir. Yağ aldırma operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Doktorunuzun belirlediği bölgelerden küçük kesilerle fazla yağlar, çekilir ya da eritilir. Operasyon süresi işlem özelliklerine ve bölge sayısına göre 45 dakika ile 4 saat arasında değişebilir.

  1. Operasyonda uygulama yapılacak bölgede küçük kesiler açılır. İşlem sonrasında bu iz kalmaz.
  2. İşlem sonrasında hastalara korse giydirilir ve bu şekilde sıvı birikmesinin önüne geçilir. Şişlik de önlenmiş olur.

Yağ Aldırma Operasyonu Sonrası

Yağ aldırma operasyonlarından sonra 1 gün hastanede kalınması gerekmektedir. Hasta aynı gün ayağa kalkabilir ve günlük basit işlerini yapabilir. 1 gün sonrasında taburcu edilir. Ağrı kesici takviyesi verildiğinden çok ağrı yaşanması söz konusu değildir. Operasyon sonrası verilen korsenin 1 ay kullanılması gerekir. Operasyonda deri sıklığı durumuna göre şişlik ve morluk görülebilmektedir. Bazen uyuşukluk hissi de yaşanır. Ancak en geç 1 hafta içinde bunlar düzelir.

  1. Derinin alt bölümlerinde yağ aldırma sonrasında sertlikler görülebilir. Bunların geçmesi ortalama 3 ayı bulur.
  2. Son haliniz ortalama 6 ayda görülür. Bu sırada kimse operasyon geçirdiğinizi anlamaz ve harap edilen yağlar da bu süre zarfında vücut tarafından emilir ve en iyi hale gelinir.
  3. Yağ aldırma işlemi sonrasında selülit görünümü büyük oranda azalır.

Yağlar Tekrar Geri Alınır mı ?

Yağ aldırma sonrasında yağ hücrelerinin bir kısmı da alındığı için kilo alımı olsa bile vücut artık eskisi gibi olmaz.

Yağ Aldırma Fiyatları
Kullanılacak tekniğe, uygulanacak bölge sayısı gibi birçok nedene göre yağ aldırma fiyatları,değişkenlik gösterebilir. Ancak yağ aldırma fiyatlarını belirleyen en önemli etken, operasyonun yapılacağı Klinik, doktorun tecrübesi ve kalitesidir. Bunların dışında yağ aldırma fiyatları, Klinik’in sunacağı ulaşım, konaklama gibi ek hizmetlere göre de değişkenlik gösterir. Ama sonuç olarak öncelik yağ aldırma fiyatları değil, sizin sağlığınız ve mutluluğunuzdur. Siz de sitedeki formları doldurup, iletişim bilgilerinizi göndererek, en güncel yağ aldırma fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi ?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...