[vc_row full_width=”stretch_row” el_class=”bg-grey” css=”.vc_custom_1558527564539{margin-bottom: 25px !important;padding-top: 25px !important;}”][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner width=”2/3″][vc_custom_heading text=”Vaser Liposuction” font_container=”tag:h1|font_size:25px|text_align:left” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1632899833761{margin-bottom: 25px !important;}”][vc_column_text]Teknolojinin gelişimi estetik operasyonlar alanında da birbirinden farklı yenilikleri beraberinde getirmiştir. Bu kapsamda liposuction uygulamalarının artık Vaser Liposuction olarak tercih edildiği görülmektedir.

Derinin alt kısmında yer alan yağ hücrelerinin çıkarılmasını hedefleyen bu uygulamada ayrıca bölgesel inceleme elde ediliyor. Elbette asıl amaç bölgesel yağların yok edilmesidir. İşlemden sonra uygulanması zorunlu olan egzersiz ve diyetle beraber yağlanma problemi tamamen ortadan kalkabilmektedir. Vaser Liposuction, son teknolojiyle geliştirilmiş olan özel cihazlarla yapılmaktadır.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”4308″ img_size=”full”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row”][vc_column][vc_custom_heading text=”Vaser Liposuction Nedir?” font_container=”tag:h2|font_size:25px|text_align:left” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1632899908709{margin-bottom: 25px !important;}”][vc_column_text]Geleneksel yağ aldırma tedavilerindeki uzun iyileşme sürecini ortadan kaldıran ve güzel sonuçlar ortaya çıkartan ve son zamanlarda sıkça rağbet edilen yönteme Vaser Liposuction adı verilir. Bu uygulamadaki prosedür, vücudun diğer dokularını koruyan ve yalnızca yağ dokularına yönelik uygulamalar yapan bir süreçtir. Yani Vaser Liposuction’ın doku seçici özelliği vardır. Bu sayede kol ve boyun gibi bölgelere zarar vermeden buradaki yağları kaldırarak başarılı bir sonuç ortaya çıkarır. Daha pürüzsüz ve güzel bir vücut için bu teknikten yararlanılabilir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” el_class=”bg-grey” css=”.vc_custom_1558527531166{padding-top: 25px !important;}”][vc_column][vc_custom_heading text=”Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?” font_container=”tag:h2|font_size:25px|text_align:left” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1632899947984{margin-bottom: 25px !important;}”][vc_column_text]Hastalar Vaser Liposuction tekniği ile yağ transferi yaptırabilmektedir. Hastaların yanaklarına ve dudaklarına hacim kazandırmak amacıyla uygulanabilen Vaser yönteminde kişilerin kendi hücreleri kullanılır. Daha kaliteli bir yağ elde edilmesini sağlayan yöntemde hastadan kendi yağı alınır ve istediği bölgeye transfer edilebilir.

Ancak Vaser uygulamasındaki asıl amaç, ultrasonik ses dalgalarını kullanarak bölgesel yağları parçalamaktır. Bu nedenle operasyonda konfor sağlayan Vaser teknolojisiyle diz, karın, popo, bacak, kol, gıdı bölgesi, göğüs ve yanaklarda liposuction yapılabilir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” el_class=”bg-grey” css=”.vc_custom_1558527551272{padding-top: 25px !important;}”][vc_column][vc_custom_heading text=”Vaser Liposuction İşleminin Avantajları Nelerdir?” font_container=”tag:h2|font_size:25px|text_align:left” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1632899986112{margin-bottom: 25px !important;}”][vc_column_text]Genelde kilo vermek isteyen ancak aradığı sonuca ulaşamayanların tercih ettiği Vaser Liposuction uygulamasının birçok avantajı bulunur. Konforlu bir şekilde fazla yağlarınızdan kesin olarak kurtulmanızı sağlayan bu işlem hızlı ve etkilidir. Öte yandan vücuda şekil vermek ya da fazla yağlarından kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği Vaser teknolojisiyle birlikte işlemden sonra gündelik yaşama dönüş sağlanabilir.

Klasik uygulamalara göre işlem bölgesine daha az hasar veren Vaser tekniğinde, işlemin gerçekleştirildiği alanlardaki damarlarda hasar oranı çok düşüktür. Çünkü bu işlemde yalnızca hedef odaklı uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Kompleks olarak işleme bakıldığı zaman Vaser tekniğinin hastalarca daha çok tercih edildiği görülür. Çünkü Vaser yönteminde çok az oranda ağrı şikâyetleri olur. Ayrıca morluk ve şişlik oranı da standart yağ aldırma tekniğine göre çok daha azdır. Zaten uygulama bölgesindeki damarların çok az oranda zarara uğraması nedeniyle kanama riski de bulunmaz. Tüm bu faktörler Vaser Liposuction uygulamasının ne kadar başarılı ve kapsamlı olduğunu gösterir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1558527613574{padding-top: 25px !important;}”][vc_column][vc_custom_heading text=”Vaser Liposuction Operasyonu Öncesi Hazırlık Süreci” font_container=”tag:h2|font_size:25px|text_align:left” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1632899999075{margin-bottom: 25px !important;}”][vc_column_text]Birden fazla bölgede aynı anda yapılabilen Vaser tekniğinde bacak, sırt ve karın gibi bölgeler, hastanın rahatlığı açısından da uygun alanlardır. Fakat daha küçük olan bölgelerde sedasyon ve lokal anestezinin uygulandığı bilinmektedir. Elbette anestezi yöntemi seçilirken hastanın sağlık durumu kontrol edilmekte ve bölgedeki yağ oranı baz alınmaktadır.

Muayene sırasında estetik cerrah ile Vaser tekniğinin hangi alanlara uygulanacağı karar verilir. Bu süreçte kombine edilecek teknikler var ise bu tekniklerle ilgili de tespitler yapılır. İşlemden yaklaşık olarak 10 gün önceye kadar hastaların aspirin ve bitki çayı gibi kan sulandırıcıları kullanmaması gerekir. Ayrıca E vitamini ve türevleri de bu süreçte tüketilmemelidir. Öte yandan Vaser Liposuction yapılmadan en az 10 saat önce herhangi bir gıda ya da sıvı alımı da yapılmamalıdır. Hastalar olabildiğince alkol ve sigaradan uzak durmalıdır. Çünkü sigara tüketimi operasyondan sonra yara iyileşmesini geciktirir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” el_class=”bg-grey” css=”.vc_custom_1558527623087{padding-top: 25px !important;}”][vc_column][vc_custom_heading text=”Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?” font_container=”tag:h2|font_size:25px|text_align:left” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1632900018746{margin-bottom: 25px !important;}”][vc_column_text]Vaser tekniğinde ultrasonografik ses dalgaları kullanılmaktadır. Vücut sağlığına herhangi bir zararı bulunmayan Vaser uygulamasında ses dalgalarının yağ katmanlarını parçalaması amaçlanır. Bu sayede yağ katmanları sıvı bir forma ulaşarak ortadan kaldırılır. Süreç boyunca sıvı formda olan yağ hücreleri, özel cihaz kullanılarak aspire edilir. Klasik yağ aldırma işlemine alternatif olarak geliştirilen Vaser Liposuction uygulandığı bölgede dalgalı görünümlere neden olmaz. Bu sayede yağ katmanları çok ciddi seviyede yok edilir.

İşlemle beraber sıvı forma gelen yağ katmanlarının orantılı olarak vücuttan alınması sağlanır. Lokal ya da genel anestezi altında yapılan bu işlemde söz konusu bölge uyuşturulur ve ardından da cilt yüzeyine 2-4 mm arasında kesi yapılır. Zaten sıvı forma getirilen yağlar, kanüller kullanılarak vücuttan çıkarılmaya başlanır. Çıkarılan yağlardan sonra cilde açılan delikler de kapatılır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1558527644606{padding-top: 25px !important;}”][vc_column][vc_custom_heading text=”Vaser Liposuction Sonrası İyileşme Süreci” font_container=”tag:h2|font_size:25px|text_align:left” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1632900037821{margin-bottom: 25px !important;}”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”5/12″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=NXLDa6gWWGk”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”7/12″][vc_column_text]Kadınlar kadar erkeklerin de artık tercih ettiği Vaser Liposuction ameliyatı süreci oldukça başarılı geçer. Haliyle iyileşme süreci de bu nedenle kısa sürer. Hastalar işlemden sonra evinde birkaç gün istirahat edebilir ve daha sonra gündelik yaşamına geri dönebilir. Bazı hastalarda hafif ağrılar yaşanabilir ancak bu durum oldukça normal ve geçicidir.

Vaser işleminden 2 ya da 3 hafta sonra hasta iş hayatına rahatlıkla dönebilir. Ayrıca ağır aktiviteler de yapmaya başlayabilir. Cerrah tarafından sunulacak uyarılara dikkat etmesi gereken hastalara bazen ağrı kesici reçete edilebilir.

Hastalar ameliyattan sonra cerrahın tavsiyesine göre kontrole gitmelidir. Ayrıca hastanın deri elastikiyetine göre işlemden sonra 3 haftaya kadar korse giymesi tavsiye edilebilir. Özel medikal korselerin kullanılması, ameliyatın başarısını ve iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Sıcak dönemlerde de mevsime özel korselerin rahatlıkla kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” el_class=”bg-grey” css=”.vc_custom_1558527812564{padding-top: 25px !important;}”][vc_column][vc_custom_heading text=”Vaser Liposuction Riskli midir?” font_container=”tag:h2|font_size:25px|text_align:left” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1632900046627{margin-bottom: 25px !important;}”][vc_column_text]Vaser uygulaması riskli bir operasyon değildir. Çünkü işlemle beraber ağrı ve sızı oluşumu minimuma indirilir. Bu nedenle herhangi bir riski bulunmaz. Estetik operasyon sırasında vücut lokal anestezinin etkisinde olacağı için ağrı hissedilmez. doktorun tavsiyelerine dikkat edildiği zaman herhangi bir problemle karşılaşılmaz.

Hastalar bu işlemle beraber dokuların zarar görüp görmeyeceğini de merak ederler. Klasik liposuction uygulamasında kullanılan kanül uçları ve vakum sistemi nedeniyle dokuların zarar görmesi az da olsa ihtimal dâhilindedir. Fakat Vaser Liposuction ile beraber herhangi bir yan etki görülmediği gibi dokularda da sağlıklı gelişmeler yaşanır.

İşlemden sonra bölgede ödem oluşumu gözlemlenebilir. Vücudun normal reaksiyonu olan ödemler, başarılı Vaser uygulamasıyla beraber geçici olacaktır. Kısa sürede ortadan kaybolan morluk ve şişlikler de bu tekniğin risksiz olduğunu göstermektedir.

Pek çok hasta operasyondan sonra yağ yıkımı ve çökme riskinin olup olmadığını da merak ederler. Klasik liposuction tekniğiyle beraber ameliyattan sonra yağ yıkımının yaşanma riski oldukça fazladır. Yağ yakımı, dolgunun yapıldığı alandaki formun bozulması demektir. Oysa Vaser tekniğinde herhangi bir yağ yıkımı ve çökme riskinin olmadığı bilinmelidir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1558527807394{padding-top: 25px !important;}”][vc_column][vc_custom_heading text=”Vaser Liposuction Hakkında Sıkça Sorulan Sorular” font_container=”tag:h2|font_size:25px|text_align:center” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1632900066739{margin-bottom: 25px !important;}”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_toggle title=”Vaser Liposuction İşleminden Sonra İz Kalır mı?” custom_font_container=”tag:h6|font_size:15px|text_align:left” custom_use_theme_fonts=”yes” use_custom_heading=”true”]Bu teknik diğer yağ aldırma işlemlerine göre daha az iz bırakır. Vaser tekniğinde küçük kanüller sadece 1 mm çapında delikler açar ve yağ tabakasını eritmeye başlar. Bu delikler küçük olduğu için bölgede herhangi bir iz kalması mümkün değildir.[/vc_toggle][vc_toggle title=”Vaser Liposuction ile Beraber Hangi Uygulamalar Yapılabilir?” custom_font_container=”tag:h6|font_size:15px|text_align:left” custom_use_theme_fonts=”yes” use_custom_heading=”true”]Vaser liposuction’a kombine olan bazı medikal estetik uygulamaları vardır. Bunların başında meme küçültme ve meme büyütme işlemleri gelir. Ayrıca yüz germe ve karın germe işlemleri de Vaser Liposuction ile birlikte başarılı olarak uygulanabilir.[/vc_toggle][vc_toggle title=”Vaser Tekniği ile Yağ Aldırma İşlemi Ne Kadar Sürer?” custom_font_container=”tag:h6|font_size:15px|text_align:left” custom_use_theme_fonts=”yes” use_custom_heading=”true”]İşlemin yapılacağı bölgeye bağlı olarak 1 ile 4 saat arasında sürmektedir.[/vc_toggle][vc_toggle title=”Vaser Liposuction İşlemi Sonrası Banyo Yapabilir Miyim?” custom_font_container=”tag:h6|font_size:15px|text_align:left” custom_use_theme_fonts=”yes” use_custom_heading=”true”]Vaser Liposuction uygulamasından 2-3 gün sonra banyo yapılabilir.[/vc_toggle][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_toggle title=”Vaser Liposuction Herkese Uygulanabilir mi?” custom_font_container=”tag:h6|font_size:15px|text_align:left” custom_use_theme_fonts=”yes” use_custom_heading=”true”]Kişilerin ameliyata veya anesteziye engel bir durumu olmaması halinde herkese uygulanabilir.[/vc_toggle][vc_toggle title=”Vaser Tekniğiyle Yağ Aldırma Kaç Yaşında Yapılabilir?” custom_font_container=”tag:h6|font_size:15px|text_align:left” custom_use_theme_fonts=”yes” use_custom_heading=”true”]Estetik operasyonlar için 18 yaşından büyük olmak gerekir.[/vc_toggle][vc_toggle title=”Vaser Liposuction’ın Olumlu Etkileri Ne Zaman Görülür?” custom_font_container=”tag:h6|font_size:15px|text_align:left” custom_use_theme_fonts=”yes” use_custom_heading=”true”]Ameliyattan sonraki ilk 3-4 hafta içinde işlemin tam sonucu görülebilir.[/vc_toggle][vc_toggle title=”Vaser Liposuction Ağrılı Bir Operasyon Mudur?” custom_font_container=”tag:h6|font_size:15px|text_align:left” custom_use_theme_fonts=”yes” use_custom_heading=”true”]Hastaya işlemden önce anestezi uygulandığı için ağrı veya sızı hissedilmez.[/vc_toggle][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Vaser Liposuction İstanbul” font_container=”tag:h2|font_size:25px|text_align:left” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1632900075595{margin-bottom: 25px !important;}”][vc_column_text]Son yıllarda Türkiye’ye estetik operasyonlar için gelen misafirlerimizin sayısı ciddi oranda artmış göstermiştir. Özellikle Vaser Liposuction tedavisi İstanbul’da tercih edilmektedir.

Vaser Liposuction estetiğinin İstanbul’da tercih edilmesinde, dünyanın en iyi estetik doktorlarından bazılarının İstanbul’da olması oldukça etkilidir. Bundan dolayı alınan sonuçlar çok başarılıdır ve İstanbul’a gelen misafirlerimizin yüzünü güldürmektedir.

Vaser Liposuction estetiğinin İstanbul’da yapılmasının bir diğer nedeni ise verilen hizmetlerin kalitesidir. Kliniğimizde, İstanbul’a gelen misafirlerimiz için kişiye özel ilgi ve hizmet sunulmaktadır. Bunların haricinde, Vaser Liposuction estetiğinin İstanbul’da yapılması maliyet açısından da misafirlerimizi memnun etmektedir.

Diğer Avrupa ve dünya ülkelerine kıyasla, verilen hizmetler ve dünya standartların üstünde sonuçlar alınması nedeniyle Vaser Liposuction estetiğini İstanbul’da yaptırma maliyeti de son derece ekonomiktir. Yurt dışından gelen değerli misafirlerimiz için hem sağlık ve estetik açısından hem de maliyetler açısından Vaser Liposuction estetiğini İstanbul’da yaptırmaları en iyi seçeneklerden bir tanesidir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

4 Responses

  1. Merhaba,

    Karın bölgesinde vaser liposuction fiyat bilgisi almak istiyorum, yaklaşık 2 ve 2,5 litre arası yağ alımı söz konusu. Fiyat verebilseniz çok sevinirim

    1. Merhabalar, Sizlere daha detaylı bilgi verebilmemiz için 0090 505 044 41 30 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

    1. Merhabalar, Sizlere daha detaylı bilgi verebilmemiz için 0090 505 044 41 30 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir