Vaser Hi-Def Liposuction

Vaser Hi-Def Liposuction, yeni teknolojiler kullanılarak vücutta daha atletik bir görünüm sağlayan yağ aldırma operasyonlarından biridir. Kaslara ait gölgelenmeleri ve çizgileri ortaya koymak hedeflenir. Kadın ve erkeklere uygulanabilen bu yöntem özellikle vücudunun belli bölgelerinde yağlanma olmasından şikâyet eden hastalar için idealdir.

High Definition Liposuction'ın Avantajları Nelerdir?

Yağların azaltılması yanında estetik vurguların da önemsendiği bu teknik, ameliyat yapılan hastanın atletik görüntüsünün artmasıyla özdeşleştirilmiştir. Bu teknikte ideal sonuçlar alınabilmesi için sportif çizgilere odaklanılır. Vaser Hi-Def Liposuction yöntemi bugüne kadar geliştirilen en iyi yağ aldırma teknolojisidir.

Yüksek enerjili ses dalgaları sayesinde yağ hücrelerinin arasında bulunan su balonları patlatılır ve yağlar hücrelerine ayrılır. Kan damarları, sinirler gibi herhangi bir yapıya zarar gelmez. Ayrıca ameliyattan sonra da daha az morluk, daha az ağrı oluştuğundan süreç son derece konforlu geçer. Dokularla dost olunması ve yağ hücrelerinin canlılıklarını koruması, canlı yağ hücre enjeksiyonu için kullanımı mümkün kılmaktadır. Diğer lazer sistemlerinde görülen yüksek ısıya bağlı doku hasarlarının aksine bu lazer uygulamasında canlı yağ hücreleri kolayca kullanılabilmektedir.

Normal Yağ Aldırma İşlemlerinden Farkı Nedir?

Yağ aldırma ya da liposuction, bölgesel zayıflama yöntemi olarak uzun yıllardan bu yana güvenle kullanılmaktadır. Bel, basen, bacak gibi bölgelerde daha fazla kullanılır. Ayrıca diyet ve egzersizle atılamayan yağların da alınmasını sağlar. Hatta bu işlemler sırasında sıkılaştırma gibi işlemler de yapılabilir.

Ancak bu uygulamalara ek olarak estetiklik kazandıran “high definition” işlemleri daha çekici bir vücudunuzun olmasını sağlar. Yani belli bölgelerdeki estetik vurguların artırılmasını ifade eder. Buna göre uygun bölgelerde oluk ve çizgiler oluşturulur.

Hi-Def İçin İdeal Hastalar Kimlerdir?

Vaser Hi-Def Liposuction uygulaması için ideal hastalar şöyle sıralanabilir:

  • Spor yaptığı halde kaslarının belli olmamasından şikâyet edenler,
  • Her yaştan vücudunun daha çekici olmasını isteyenler,
  • Kilo alıp verme ya da farklı nedenlerle derisi çok gevşeyen hastalar,
  • Zayıf ve vücudunu şekillendirmek isteyen hastalar,
  • Bölgesel yağ fazlalıkları olanlar, şişman olmasa da orta ve üzeri kilodakiler bu uygulama için başvuru yapabilir.

Vaser Hi-Def Nasıl Uygulanır?

Bu uygulama sadece karın ya da bel bölgesindeki yağlardan kurtulma işlemi değildir. Amaç vücudu daha çekici hatlara sahip hale getirmektir. Kaslı ve hatları düzgün bir vücut yapısına ulaşmak için önceden hangi kasların çıkarılacağı belirlenir. Bu genellikle karın kaslarında yoğunlaşan ancak farklı bölgelerde de uygulanabilen bir durumdur. Kollar, göğüs bölgesi, bel kısmı, sırt kasları, bacaklar da bu uygulama ile belirli hale getirilebilir. Ancak hasta hangi bölgeyi şekillendirmek istiyorsa buna göre uygulama yapılır.

İşlemler sırasında vücutta kesi olmaz. Sadece kıvrım bölgelerinden belli olmayacak şekilde 3 mm genişliğinde delikler açılır. Genel anestezi uygulaması olacağından hastaya önceden söylenen uyarılar dikkate alınmalıdır. Yani kanı sulandıran ilaç ya da yiyeceklerin alınmaması gibi prosedürlere uyulmalıdır. Vaser Hi-Def Liposuction operasyonu en çok 7 saat en az da 2 saat sürebilir. Hastaya ne tür bir uygulama yapılacağı onun hangi bölgeler için talepte bulunduğuna göre değişebilir.

Ameliyat Sonrası

Genellikle operasyon sonrasındaki süreç sorunsuz bir şekilde devam eder. Cerrah tarafından hastaya korse giymesi tavsiye edilir ve bunun 4 haftaya kadar kullanılması şarttır. Ancak sonuçlar hemen belli olur. Şişlik ve morluklar olsa da 10 gün içerisinde kendiliğinde geçecektir. Hastalar genellikle en geç 1 hafta içinde normal yaşamlarına geri dönebilirler.

Operasyonun Yararları

Psikolojik ve fiziksel açıdan başarı oranı çok yüksek bir uygulamadır. Hastalar daha güzel şekillenen vücutları sayesinde kendilerini daha rahat hissetmekte ve sosyal açıdan kaygılarından da uzaklaşırlar. Ancak bu tedavinin tamamlayıcı bir yöntem olduğunu unutmamak gerekir. Yani fiziksel çekicilik talep edilebilir ancak bunun tek bir şarta bağlanması, bu operasyona çok anlam yüklenmesi hasta açısından çok sağlıklı bir durum değildir.

Vaser Hi-Def Liposuction Fiyatları

Vaser Hi-Def Liposuction fiyatları, hastanın hangi bölgeye bu operasyonu yaptıracağı, operasyonda kullanılan cihazlar, klinik detayları gibi unsurlar bu konuda etkili olacaktır. Duruma ve operasyon çeşidine göre değişen bir fiyatlandırma yapılır.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınYasemin bulut

3 sene önce

Merhabalar ben même buyutme, liposuction bacak Karın bel fiyatlarını öğrenebilirmiyim. Ben Fransa’dan

Milano Klinik

3 sene önce

Merhabalar, Sizlere daha detaylı bilgi verebilmemiz için 0090 505 044 41 30 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

Teşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)