Vaser Hi-Def Liposuction

Vaser Hi-Def Liposuction, yeni teknolojiler kullanılarak vücutta daha atletik bir görünüm sağlayan yağ aldırma operasyonlarından biridir. Kaslara ait gölgelenmeleri ve çizgileri ortaya koymak hedeflenir. Kadın ve erkeklere uygulanabilen bu yöntem özellikle vücudunun belli bölgelerinde yağlanma olmasından şikâyet eden hastalar için idealdir.

High Definition Liposuction'ın Avantajları Nelerdir?

Yağların azaltılması yanında estetik vurguların da önemsendiği bu teknik, ameliyat yapılan hastanın atletik görüntüsünün artmasıyla özdeşleştirilmiştir. Bu teknikte ideal sonuçlar alınabilmesi için sportif çizgilere odaklanılır. Vaser Hi-Def Liposuction yöntemi bugüne kadar geliştirilen en iyi yağ aldırma teknolojisidir.

Yüksek enerjili ses dalgaları sayesinde yağ hücrelerinin arasında bulunan su balonları patlatılır ve yağlar hücrelerine ayrılır. Kan damarları, sinirler gibi herhangi bir yapıya zarar gelmez. Ayrıca ameliyattan sonra da daha az morluk, daha az ağrı oluştuğundan süreç son derece konforlu geçer. Dokularla dost olunması ve yağ hücrelerinin canlılıklarını koruması, canlı yağ hücre enjeksiyonu için kullanımı mümkün kılmaktadır. Diğer lazer sistemlerinde görülen yüksek ısıya bağlı doku hasarlarının aksine bu lazer uygulamasında canlı yağ hücreleri kolayca kullanılabilmektedir.

Normal Yağ Aldırma İşlemlerinden Farkı Nedir?

Yağ aldırma ya da liposuction, bölgesel zayıflama yöntemi olarak uzun yıllardan bu yana güvenle kullanılmaktadır. Bel, basen, bacak gibi bölgelerde daha fazla kullanılır. Ayrıca diyet ve egzersizle atılamayan yağların da alınmasını sağlar. Hatta bu işlemler sırasında sıkılaştırma gibi işlemler de yapılabilir.

Ancak bu uygulamalara ek olarak estetiklik kazandıran “high definition” işlemleri daha çekici bir vücudunuzun olmasını sağlar. Yani belli bölgelerdeki estetik vurguların artırılmasını ifade eder. Buna göre uygun bölgelerde oluk ve çizgiler oluşturulur.

Hi-Def İçin İdeal Hastalar Kimlerdir?

Vaser Hi-Def Liposuction uygulaması için ideal hastalar şöyle sıralanabilir:

  • Spor yaptığı halde kaslarının belli olmamasından şikâyet edenler,
  • Her yaştan vücudunun daha çekici olmasını isteyenler,
  • Kilo alıp verme ya da farklı nedenlerle derisi çok gevşeyen hastalar,
  • Zayıf ve vücudunu şekillendirmek isteyen hastalar,
  • Bölgesel yağ fazlalıkları olanlar, şişman olmasa da orta ve üzeri kilodakiler bu uygulama için başvuru yapabilir.

Vaser Hi-Def Nasıl Uygulanır?

Bu uygulama sadece karın ya da bel bölgesindeki yağlardan kurtulma işlemi değildir. Amaç vücudu daha çekici hatlara sahip hale getirmektir. Kaslı ve hatları düzgün bir vücut yapısına ulaşmak için önceden hangi kasların çıkarılacağı belirlenir. Bu genellikle karın kaslarında yoğunlaşan ancak farklı bölgelerde de uygulanabilen bir durumdur. Kollar, göğüs bölgesi, bel kısmı, sırt kasları, bacaklar da bu uygulama ile belirli hale getirilebilir. Ancak hasta hangi bölgeyi şekillendirmek istiyorsa buna göre uygulama yapılır.

İşlemler sırasında vücutta kesi olmaz. Sadece kıvrım bölgelerinden belli olmayacak şekilde 3 mm genişliğinde delikler açılır. Genel anestezi uygulaması olacağından hastaya önceden söylenen uyarılar dikkate alınmalıdır. Yani kanı sulandıran ilaç ya da yiyeceklerin alınmaması gibi prosedürlere uyulmalıdır. Vaser Hi-Def Liposuction operasyonu en çok 7 saat en az da 2 saat sürebilir. Hastaya ne tür bir uygulama yapılacağı onun hangi bölgeler için talepte bulunduğuna göre değişebilir.

Ameliyat Sonrası

Genellikle operasyon sonrasındaki süreç sorunsuz bir şekilde devam eder. Cerrah tarafından hastaya korse giymesi tavsiye edilir ve bunun 4 haftaya kadar kullanılması şarttır. Ancak sonuçlar hemen belli olur. Şişlik ve morluklar olsa da 10 gün içerisinde kendiliğinde geçecektir. Hastalar genellikle en geç 1 hafta içinde normal yaşamlarına geri dönebilirler.

Operasyonun Yararları

Psikolojik ve fiziksel açıdan başarı oranı çok yüksek bir uygulamadır. Hastalar daha güzel şekillenen vücutları sayesinde kendilerini daha rahat hissetmekte ve sosyal açıdan kaygılarından da uzaklaşırlar. Ancak bu tedavinin tamamlayıcı bir yöntem olduğunu unutmamak gerekir. Yani fiziksel çekicilik talep edilebilir ancak bunun tek bir şarta bağlanması, bu operasyona çok anlam yüklenmesi hasta açısından çok sağlıklı bir durum değildir.

Vaser Hi-Def Liposuction Fiyatları

Vaser Hi-Def Liposuction fiyatları, hastanın hangi bölgeye bu operasyonu yaptıracağı, operasyonda kullanılan cihazlar, klinik detayları gibi unsurlar bu konuda etkili olacaktır. Duruma ve operasyon çeşidine göre değişen bir fiyatlandırma yapılır.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi ?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...