Vajina Daraltma Estetiği

Milano Klinik ile Vajina Daraltma, Yeniden Boyutlandırın!

"Tüm Resimler Gerçek Milano Klinik Misafirlerini Temsil Eder"

Ücretsiz Konsültasyon

Vajina Daraltma Estetiği

Vajinoplasti olarak adlandırılan vajina daraltma estetiği, bazı durumlardan kaynaklı vajinadaki gevşemelere karşı yapılır. Vajina bölgesi, genital bölgedeki iç kısma verilen isimdir.

İlişkiden sonra ya da doğum yapılmasının ardından vajina kasları gevşer. Bu nedenle çok doğum yapan kadınların vajina kasları daha gevşek olur. Bu durum bir süre sonra estetik kaygıları beraberinde getirebileceği için Vajinoplasti estetiği olmak gerekebilir. Vajinoplasti, birtakım sebeplere bağlı olarak genişleyen vajina kaslarına gerçekleştirilen estetik operasyondur. Bu işlemden sonra vajina kasları daraltılır.

Vajina Daraltma Estetiği

Ücretsiz Konsültasyon

"%20 İndirimli Vajina Daraltma Estetiği Fiyatları"

Vajina Sarkmasına Neden Olan Durumlar

Belirtildiği üzere vajina belirli sebeplerden dolayı gevşeyebilir. Bu sebepler;

  • Birden fazla doğum yapılması
  • Normal doğum
  • Müdahaleli doğumlar
  • Yaşın ilerlemesine bağlı olarak vajen dokuda gevşeme
  • Doğum yırtıklarının oluşması
  • Yapısal ve genetik faktörler şeklinde sıralanabilir.

Kadınlarda bu sıralanan durumların en az birinin olması halinde vajina daraltma ameliyatı yapılmalıdır.

100'den Fazla Milano Klinik İncelemesi

Halihazırda Milano Klinik ile yeni bir görünüme kavuşan sevimli misafirlerimizin incelemelerine bir göz atın.

Naruto Super Z
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Vajina Daraltme Estetiği Hakkında Sorularınız mı var?

Tıp Uzmanlarımız Vajina Daraltma ilgili tüm sorularınızı cevaplayacaktır.

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Vajina Daraltma Ameliyatı Neden Yapılır?

ajinayı daraltan ameliyatlar öncelikle genişlemiş ve gevşemeye başlamış olan vajina dokusunu eski haline çevirmek amacıyla yapılır. Buna ek olarak vajinadaki sıklık ve darlığı artırarak cinsel ilişkiden alınacak hazzın artırılması için de tercih edilebilir. Gevşek bir vajene sahip olan kadınlarda, cinsel süreçte bazı sorunlar da yaşanabilir. İstenmeyen sesler ya da vajinadan hava çıkması bu tür vajenlerde görülen durumlardır. Ancak vajina daraltma estetiği sonucunda bu tür sorunların tamamı ortadan kalmaktadır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Öncesi

Ameliyattan önce hastalara bu konuda birtakım bilgiler verilir. Öncelikle doktorun tavsiyelerine uyum sağlanmalı ve genel vajina estetiği operasyonlarında dikkat edilmesi gereken tüm kuralların geçerli olduğu unutulmamalıdır. Kan sulandırıcı ve bitkisel içerikli ilaç ya da takviyelerin operasyondan önce alınmaması gerekiyor. Ciddi bir yan etkisi bulunmayan bu işlem kısa sürede tamamlanabilir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajina bölgesinin arka duvarından atılan kesiyle beraber vajina daraltma ameliyatı başlar. Kesi atılarak vajinanın arka kısmındaki doku çıkarılır. Bu doku fazlalık doku olarak tabir edilir. Fazlalık olan dokunun çıkarılmasından sonra kesi atılan bölgede yakınlaştırma işlemi başlatılır ve ardından dikiş atılır. Bu sayede genişlemiş olan vajina bölgesinde sıkılaşma sağlanır.

Genelde lokal anestezi altında yapılan vajina daraltma ameliyatı bazı durumlarda genel anestezi altında da yapılabilir. Eğer lokal anestezi uygulanmış ise ameliyatın ardından eve yürüyerek gidilebilir. 30 dakika ile 1 saat arasında yapılan bu ameliyattan sonra ciddi bir ağrı süreci yaşanmaz. Hassas bayanların işlemden sonra enfeksiyon riskine karşı 1 gece hastanede gözetim altında tutulması talep edilebilir. Bu süreç tamamen hastanın vücut yapısı ve ameliyatın nasıl geçtiği ile ilgilidir.

İşlem sırasında kullanılan dikiş iplerinin vücutta eridiği unutulmamalıdır. Bu yüzden operasyondan sonra yeniden dikiş alınmasına gerek kalmaz. Sadece kesi atılan bölgeye 1 gün kullanmak kaydıyla tampon yerleştirilir. Bu sayede ameliyat başarılı bir şekilde tamamlanmış olur.

Vajina genişlemesi cinsel ilişkide çok önemlidir. Partnerle sorunlar yaşanmasına neden olmakla beraber ilerleyen yaşlar için de ciddi sorunlar getirebilir. Yaşın ilerlemesiyle beraber idrar kaçırma sorunlarına davetiye çıkarabildiği için bu uygulamanın zamanında yapılması gerekir. Ek olarak idrar torbasında ve rahimde sarkmalara da neden olabileceği unutulmamalıdır. Elbette bu süreçte oturup kalkarken vajinadan gelen sesler de kadınların öz güven problemi yaşamasına neden olur.

Vajina Daraltma Estetiğinden Sonra Cinsel Yaşam

Hastalar en çok bu işlemden sonra cinsel yaşama ne zaman başlayabileceğini merak eder. İlk olarak vajina daraltma işleminden sonra 6 hafta boyunca cinsel perhize başlanmalıdır. Vajinada tekrar gevşemeye neden olacak cinsel ilişkiye bu nedenle ara verilmesi gerekir.

Cinsel ilişkide dikkat edilecek bu süreçle beraber enfeksiyon konusunda da tedbir alınmalıdır. Ameliyattan 6 hafta önce ilişkiye girmek, dikişlerin açılmasına ve ciddi bir kanamanın başlamasına neden olabilir. Bu yüzden cinsel ilişkiye sadece belirtilen süre dolduktan sonra başlanabilir. Ayrıca ilk cinsel birleşmede vajina kayganlaştırıcı kullanılması tavsiye edilir.

Vajina bölümü, cinsel ilişkide kadınların orgazm hissi yaşamasını sağlayan kısımdır. Burada uygulanacak olan bir daraltma işleminden sonra orgazm noktasına daha kolay ulaşılacaktır. Ameliyatın ardından penisin klitoris adı verilen zevk noktasına ulaşması daha kolay olacağı için cinsel yaşamın kalitesi de artmış olacaktır.

Vajina Daraltma Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci

Hastaların konforlu bir şekilde iyileşme sürecine geçeceği bilinmelidir. Hastalar vajina daraltma operasyonundan sonra banyo yapabilir. Fakat küvette banyo yapılması tavsiye edilmez. Çünkü vajina estetik uygulamalarından sonra enfeksiyon gelişme olasılığı fazladır. Bu yüzden küvette biriken sular da enfeksiyonlara davetiye çıkarabilir.

Tuvalet temizliği de bu süreçte çok önemlidir. Tuvaletten sonra her seferinde vajinal temizlik yapılmalıdır. Dikiş alımı olmayacağı için belirli zamanlarda kontrole gitmeniz yeterli olacaktır. Elbette işlemden sonra hafif ağrılar yaşanabilir. Bu nedenle cerrahın reçete edeceği ağrı kesiciler dışında farklı ilaçlara başvurulmamalıdır. İşlemden yaklaşık 30 gün sonra vajina bölgesi normal halini alacaktır. Tam iyileşme süresi ise ortalama 45 gündür.

Vajinoplasti ve Labioplasti Aynı Anda Yapılabilir mi?

Vajina küçültme estetiği olan Labioplasti ile Vajinoplasti ameliyatları birlikte yapılabilir. Elbette bu süreçte hastaların şikâyetleri dinlenir ve daha sonra gerekli müdahalelere başlanabilir. Önce vajina daraltma estetiği uygulanan hastalara sonrasında Labioplasti estetiği uygulanır. Çünkü vajinalardaki genişleme, iç dudak sarkmalarını da beraberinde getirebilir. Operasyon süresi her iki operasyonun kullanılmasıyla birlikte uzayacaktır. Toplam işlem süresi 2 saate kadar sürebilir.

Vajina Daraltma Egzersizi Nedir?

Vajinanın genişlemesi kadınların karşılaşmak istediği bir durum olmamakla beraber vajina daraltma estetiğine alternatif olarak bazı egzersizler önerilir. Ancak bu egzersizler doğum veya buna benzer durumlar nedeniyle kas gevşemelerinin tamamen ortadan kalkmasına neden olmaz. Yani yeteri kadar sıkılaşma sağlayamaz. Tek sonucu, vajina kaslarında tekrardan gevşeme olmasını önlemesidir.

Vajinada sık sık gerçekleşen hafif kas gevşemelerinde de olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olan vajina daraltma egzersizi ‘kegel egzersizi’ olarak da adlandırılır. Tamamen vajina kaslarını çalıştırmak için uygulanan bu egzersizde idrarın kısa bir süre sıkılması ve ardından bırakılması prensibi vardır. Aynı durum vajina kasları için de geçerlidir. Günün herhangi bir saatinde yapılabilen bu egzersiz, yaşlanmayla ortaya çıkan idrar kaçırma sorunlarına karşı da tercih edilir.

Vajina Daraltma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yaşlılık sürecinde rahim sarkması ve idrar torbasının sarkması gibi durumlara neden olabilir.

Yaklaşık olarak 45 dakika sürer.

Kesi bölgesine atılacak dikişler cerrahi dikiş ipi olduğu için kendiliğinden vücutta eriyecektir. Bu nedenle pansumana gerek duyulmaz.

Vajina daraltma egzersizleri ile vajina daraltmanız mümkün değildir.

Operasyondan sonra idrar sağlığıyla ilgili herhangi bir problem yaşanmamaktadır.

Vajina daraltma sayesinde 3-4 cm daralma gerçekleşmektedir.

Vajinanın tekrar genişlemesi halinde bu işleme yeniden başvurulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir