Son Yılların En Gözde Operasyonu: Liposuction

Liposuction

Son yıllarda en çok tercih edilen estetik tedavi yönteminin liposuction olduğunu biliyor muydunuz? Liposuction, yani halk arasında yağ aldırma olarak bilinen estetik tedavi yöntemi, diyet ve spor yapmalarına rağmen vücutlarındaki fazlalık yağlardan kurtulamayan kişiler için oldukça etkili sonuçlar verir.

Ancak bilinmelidir ki, bu tedavi bir zayıflama yöntemi değildir. Vücutta bulunan fazlalık yağların spor ve diyet yapılmasına rağmen giderilememesi sonucu uygulanan bir tedavi şeklidir. Herhangi bir spor veya diyet yapmadan liposuction tedavisi tavsiye edilmez. Yağlarından kurtulmak isteyen hastaların öncelikle spor ve diyet yaparak yağlarını eritmeleri gerekir. Eğer hâlâ yağlarında azalma olmuyorsa liposuction tedavisini tercih edebilirler.

Tedaviden sonra hastaların bel, basen, kol ve bacak gibi çeşitli bölgelerinde gözle görülür incelmeler olur. Deri altında biriken yağ tabakaları kişileri olduğundan daha kalın ve kilolu gösterebilir. Bu da insanları hem psikolojik olarak hem de fizyolojik olarak rahatsız eder. Liposuction tedavisi sonucunda bu rahatsızlıklardan hızlı ve kolay bir şekilde kurtulmuş olursunuz.

Liposuction (Yağ Aldırma) Nedir?

Liposuction, ince kanüller yardımıyla deri altındaki yağ dokusunun emilmesi işlemine denir. Operasyona başlamadan önce deri üzerinde birkaç mm’lik kesiler açılır. Şu detayı belirtmemiz gerekir ki, deri üzerine açılan bu kesilerin boyutu birkaç mm olduğu için iz bırakma durumu söz konusu değildir. İnce kanüller bu mm’lik kesilerden içeri sokulur ve yağ dokusu emilerek dışarıya çıkarılır. Yağ dokusunu dışarıya aktarma işi, ince kanüllerin bağlı olduğu vakum aletiyle yapılır.

Ameliyatlar genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın süresi işlem yapılacak bölge sayısına göre değiştiğinden net bir süre vermek mümkün değildir ancak ortalama olarak ameliyatların 2-3 saat civarında sürdüğünü söyleyebiliriz.

Yağ aldırma operasyonundaki asıl amaç, yağlardan çok yağların depolandığı yağ hücrelerini almaktır. Örnek olacak verirsek; vücudunuzda bir milyon yağ hücresi var, yağlar bu hücrelerde depolanır.

Liposuction tedavisiyle yağ hücresi sayısı beş yüz bine indirildiğinde vücudunuzda yağ depolanma oranı da azalacaktır. Ne kadar çok yağ hücre sayısı azalırsa, depolanma oranı da aynı oranda azalma gösterecektir.

Liposuction Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Yağlar genellikle bel çevresi, karın, boyun altı (gıdı), kol altları, sırt, diz içleri ve bacakların üst ve iç kısımları gibi bölgelerden alınır. Yağların alınacağı bölgelerin seçimini hastalar yapar.

Karın bölgenizde çok yağlanma varsa, sadece karın bölgenize  yaptırabilirsiniz. Birkaç bölgenizde yağlanma varsa  işlemi tüm bölgeleriniz için yaptırabilirsiniz.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Öncelikle bu tedavinin her hastaya uygulanabileceğini belirtmek gerekir. Spor ve diyet yapmış olmasına rağmen bir türlü yağlarından kurtulamayan kişiler yaptırabilir.

Tabii ilk olarak 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Ayrıca anestezi alacağınız için ameliyat için herhangi bir sağlık problemi teşkil etmemeniz de önemlidir. Doktorlarımız operasyon öncesi hastaları detaylı muayeneden geçireceklerdir.

Vaser Liposuction Tekniği

Vaser liposuction tekniği, klasik liposuction tekniğine göre daha avantajlı olan alternatif yağ aldırma yöntemlerinden biridir. Vaser liposuction tekniğinde ultrasonografik ses dalgaları kullanılır ve bu ses dalgaları yardımıyla vücudun çeşitli bölgelerinden yağlar alınır.

Son teknolojilerden biri olan vaser liposuction, ultrasonik ses dalgaları aracılığıyla yağları parçalar ve sonrasında ise yağlar sıvı halleriyle aspire edilir. Dolayısıyla vaser liposuction ameliyatından sonra dalgalı yüzey görünümü oluşması söz konusu olmaz.

Bu teknikte kullanılan ses dalgaları, direkt olarak yağ hücrelerini hedef alır. Diğer tekniklerin aksine bağ dokusu, damar ve sinirler gibi bazı önemli dokulara zarar vermez.

Vaser liposuction tekniğinden sonra hastalar çok hızlı bir şekilde günlük yaşamlarına dönebilmektedirler. Ayrıca ameliyattan sonra iyileşme süresi de klasik liposuction tekniğine göre daha kısadır. Bu nedenle vaser liposuction tekniği son yıllarda hastalar tarafından giderek rağbet görmektedir.

Liposuction Fiyatları Hakkında

Doğal olarak herkes öncelikle  fiyatlarını merak ediyor. Ancak belirtmek gerekir ki, herkese aynı tedavi yöntemleri uygulanmaz. Bazı hastalar birkaç bölgesine  yaptırırken bazı hastalar da sadece bir bölgesine yaptırıyor. Bazı hastalar ise farklı  tekniğini tercih edebiliyor. Kişilerin vücutlarında bulunan yağ miktarları da operasyonun tekniğini belirleyecek olan etkenlerden biridir. Bu nedenle liposuction fiyatları konusunda net bir şey söylemek söz konusu olmuyor.

Liposuction fiyatları konusunda en sağlıklı bilgi muayene olduktan sonra öğrenilebilir. Liposuction fiyatları hakkında bilgi almak için numaralarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz ya da randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz.

Liposuction Ameliyatının Riskleri Var Mıdır?

Liposuction ameliyatının sağlığa herhangi bir zararı bulunmaz. Ancak liposuction ameliyatında hastalara genel anestezi verileceği için standart ameliyat risklerinin olduğunu da belirtmek gerekir. Bu nedenle ameliyattan önce hastalar detaylı sağlık kontrollerinden geçirilerek ameliyata alınırlar. Bu sayede ameliyat riskleri de minimum düzeye indirilir.

Aksine, liposuction ameliyatının vücuda fazlasıyla yararı bulunur. İlk olarak vücudunuzun çeşitli bölgelerinde incelme sağlanacağı için psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Ayrıca hem sporla hem de diyetle veremediğiniz inatçı yağlardan da arınmış olacaksınız.

İşlem sonrası ödem oluşabilir. Ancak bu ödemler birkaç gün sonra inmeye başlayacaktır. Ayrıca doktorların size vereceği ilaçları düzenli olarak kullandığınız takdirde iyileşme süreciniz daha kısa sürecektir. Bu nedenle doktor tavsiyelerine dikkat edilmesi çok önemlidir.

Liposuction Ameliyatı Sonrası

İşlem sonrası iyileşme süreci oldukça dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Birkaç hafta doktor muayenenizi aksatmamanız gerekir. Ayrıca doktorların size vereceği liposuction korsesini de mutlaka belirlenen süre boyunca takmanız gerekir.

Yağ aldırdığınız bölgelerde kızarıklar, hafif ağrılar ve ödemler meydana gelebilir. Bu belirtiler iyileşme sürecinin doğal belirtileridir ve ilaç kontrolüyle birkaç gün içinde giderilebilmesi mümkündür.

İşlem sonrası beslenmenize dikkat etmelisiniz çünkü spor yapmazsanız ve düzenli beslenmezseniz vücudunuzda tekrar yağ birikmeye başlayabilir. Bunu önlemek için de mutlaka düzenli beslenmeli ve spor yapmalısınız.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)