[vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Son Yılların En Gözde Operasyonu: Liposuction” font_container=”tag:h1|text_align:left” use_theme_fonts=”yes”][vc_single_image image=”3506″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]Son yıllarda en çok tercih edilen estetik tedavi yönteminin liposuction olduğunu biliyor muydunuz? Liposuction, yani halk arasında yağ aldırma olarak bilinen estetik tedavi yöntemi, diyet ve spor yapmalarına rağmen vücutlarındaki fazlalık yağlardan kurtulamayan kişiler için oldukça etkili sonuçlar verir.

Ancak bilinmelidir ki, bu tedavi bir zayıflama yöntemi değildir. Vücutta bulunan fazlalık yağların spor ve diyet yapılmasına rağmen giderilememesi sonucu uygulanan bir tedavi şeklidir. Herhangi bir spor veya diyet yapmadan liposuction tedavisi tavsiye edilmez. Yağlarından kurtulmak isteyen hastaların öncelikle spor ve diyet yaparak yağlarını eritmeleri gerekir. Eğer hâlâ yağlarında azalma olmuyorsa liposuction tedavisini tercih edebilirler.

Tedaviden sonra hastaların bel, basen, kol ve bacak gibi çeşitli bölgelerinde gözle görülür incelmeler olur. Deri altında biriken yağ tabakaları kişileri olduğundan daha kalın ve kilolu gösterebilir. Bu da insanları hem psikolojik olarak hem de fizyolojik olarak rahatsız eder. Liposuction tedavisi sonucunda bu rahatsızlıklardan hızlı ve kolay bir şekilde kurtulmuş olursunuz.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Liposuction (Yağ Aldırma) Nedir?” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]Liposuction, ince kanüller yardımıyla deri altındaki yağ dokusunun emilmesi işlemine denir. Operasyona başlamadan önce deri üzerinde birkaç mm’lik kesiler açılır. Şu detayı belirtmemiz gerekir ki, deri üzerine açılan bu kesilerin boyutu birkaç mm olduğu için iz bırakma durumu söz konusu değildir. İnce kanüller bu mm’lik kesilerden içeri sokulur ve yağ dokusu emilerek dışarıya çıkarılır. Yağ dokusunu dışarıya aktarma işi, ince kanüllerin bağlı olduğu vakum aletiyle yapılır.

Ameliyatlar genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın süresi işlem yapılacak bölge sayısına göre değiştiğinden net bir süre vermek mümkün değildir ancak ortalama olarak ameliyatların 2-3 saat civarında sürdüğünü söyleyebiliriz.

Yağ aldırma operasyonundaki asıl amaç, yağlardan çok yağların depolandığı yağ hücrelerini almaktır. Örnek olacak verirsek; vücudunuzda bir milyon yağ hücresi var, yağlar bu hücrelerde depolanır.

Liposuction tedavisiyle yağ hücresi sayısı beş yüz bine indirildiğinde vücudunuzda yağ depolanma oranı da azalacaktır. Ne kadar çok yağ hücre sayısı azalırsa, depolanma oranı da aynı oranda azalma gösterecektir.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Liposuction Hangi Bölgeler İçin Uygundur?” use_theme_fonts=”yes”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”2/3″][vc_column_text]Yağlar genellikle bel çevresi, karın, boyun altı (gıdı), kol altları, sırt, diz içleri ve bacakların üst ve iç kısımları gibi bölgelerden alınır. Yağların alınacağı bölgelerin seçimini hastalar yapar.

Karın bölgenizde çok yağlanma varsa, sadece karın bölgenize  yaptırabilirsiniz. Birkaç bölgenizde yağlanma varsa  işlemi tüm bölgeleriniz için yaptırabilirsiniz.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Liposuction Kimler İçin Uygundur?” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]Öncelikle bu tedavinin her hastaya uygulanabileceğini belirtmek gerekir. Spor ve diyet yapmış olmasına rağmen bir türlü yağlarından kurtulamayan kişiler yaptırabilir.

Tabii ilk olarak 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Ayrıca anestezi alacağınız için ameliyat için herhangi bir sağlık problemi teşkil etmemeniz de önemlidir. Doktorlarımız operasyon öncesi hastaları detaylı muayeneden geçireceklerdir.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”4310″ img_size=”full” css=”.vc_custom_1582535644460{padding-top: 20px !important;}”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_custom_heading text=”Vaser Liposuction Tekniği” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]Vaser liposuction tekniği, klasik liposuction tekniğine göre daha avantajlı olan alternatif yağ aldırma yöntemlerinden biridir. Vaser liposuction tekniğinde ultrasonografik ses dalgaları kullanılır ve bu ses dalgaları yardımıyla vücudun çeşitli bölgelerinden yağlar alınır.

Son teknolojilerden biri olan vaser liposuction, ultrasonik ses dalgaları aracılığıyla yağları parçalar ve sonrasında ise yağlar sıvı halleriyle aspire edilir. Dolayısıyla vaser liposuction ameliyatından sonra dalgalı yüzey görünümü oluşması söz konusu olmaz.

Bu teknikte kullanılan ses dalgaları, direkt olarak yağ hücrelerini hedef alır. Diğer tekniklerin aksine bağ dokusu, damar ve sinirler gibi bazı önemli dokulara zarar vermez.

Vaser liposuction tekniğinden sonra hastalar çok hızlı bir şekilde günlük yaşamlarına dönebilmektedirler. Ayrıca ameliyattan sonra iyileşme süresi de klasik liposuction tekniğine göre daha kısadır. Bu nedenle vaser liposuction tekniği son yıllarda hastalar tarafından giderek rağbet görmektedir.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Liposuction Fiyatları Hakkında” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]Doğal olarak herkes öncelikle  fiyatlarını merak ediyor. Ancak belirtmek gerekir ki, herkese aynı tedavi yöntemleri uygulanmaz. Bazı hastalar birkaç bölgesine  yaptırırken bazı hastalar da sadece bir bölgesine yaptırıyor. Bazı hastalar ise farklı  tekniğini tercih edebiliyor. Kişilerin vücutlarında bulunan yağ miktarları da operasyonun tekniğini belirleyecek olan etkenlerden biridir. Bu nedenle liposuction fiyatları konusunda net bir şey söylemek söz konusu olmuyor.

Liposuction fiyatları konusunda en sağlıklı bilgi muayene olduktan sonra öğrenilebilir. Liposuction fiyatları hakkında bilgi almak için numaralarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz ya da randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Liposuction Ameliyatının Riskleri Var Mıdır?” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]Liposuction ameliyatının sağlığa herhangi bir zararı bulunmaz. Ancak liposuction ameliyatında hastalara genel anestezi verileceği için standart ameliyat risklerinin olduğunu da belirtmek gerekir. Bu nedenle ameliyattan önce hastalar detaylı sağlık kontrollerinden geçirilerek ameliyata alınırlar. Bu sayede ameliyat riskleri de minimum düzeye indirilir.

Aksine, liposuction ameliyatının vücuda fazlasıyla yararı bulunur. İlk olarak vücudunuzun çeşitli bölgelerinde incelme sağlanacağı için psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Ayrıca hem sporla hem de diyetle veremediğiniz inatçı yağlardan da arınmış olacaksınız.

İşlem sonrası ödem oluşabilir. Ancak bu ödemler birkaç gün sonra inmeye başlayacaktır. Ayrıca doktorların size vereceği ilaçları düzenli olarak kullandığınız takdirde iyileşme süreciniz daha kısa sürecektir. Bu nedenle doktor tavsiyelerine dikkat edilmesi çok önemlidir.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Liposuction Ameliyatı Sonrası” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]İşlem sonrası iyileşme süreci oldukça dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Birkaç hafta doktor muayenenizi aksatmamanız gerekir. Ayrıca doktorların size vereceği liposuction korsesini de mutlaka belirlenen süre boyunca takmanız gerekir.

Yağ aldırdığınız bölgelerde kızarıklar, hafif ağrılar ve ödemler meydana gelebilir. Bu belirtiler iyileşme sürecinin doğal belirtileridir ve ilaç kontrolüyle birkaç gün içinde giderilebilmesi mümkündür.

İşlem sonrası beslenmenize dikkat etmelisiniz çünkü spor yapmazsanız ve düzenli beslenmezseniz vücudunuzda tekrar yağ birikmeye başlayabilir. Bunu önlemek için de mutlaka düzenli beslenmeli ve spor yapmalısınız.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir