SAKAL EKİMİ

Sakal ekimi erkeklerde yüzün estetik görünümünü önemli ölçüde değiştirmektedir. Sakal ekiminden kaynaklanan deformasyonlar hastaların yüz mizacında değişikliklere neden oluyor. Bu hususun bilinci ile hareket eden sakal ekimi merkezimizde hastaların yüz ifadesini değiştirmeden yüz kimliklerini koruyarak ve çeşitli deformasyonlara neden olmadan sakal ekimini gerçekleştiriyoruz.

Sakal ekimi konusunda kliniğimizin önemsediği teknik FUE tekniği olmaktadır. Çünkü FUE tekniği ile kesi ve dikiş gibi ekstra işlemlere gerek kalmadığının yanı sıra bu işlemlerle hastaların yüzlerinin deforme edilmemesi de sağlanıyor. Kıl köklerinin alınması bekletilmeden, ekimi yapılacak alanda uygulamaya konuluyor.

Estetik kaygıyla yapılan sakal ekimi sayesinde hastaların doğal görünümlerinden hiçbir şey kaybetmemeleri sağlanıyor. Uygulama bakımından kıyaslandığından FUE tekniğinin saç ekiminden farksız olduğu görülür.

Greftler Hangi Bölgeden Alınır?

Greftlerin alınması saç ekiminde genellikle ense kısmında yapılırken sakal ekiminde ve bıyık ekiminde vücudun istenilen bölgesinden olması ile farklılık gösterir. Hastanın kararına bırakılan greftlerin alınacağı bölgeden genel olarak 3000 kök temin edilir. Sakal ekimi için 3000 kök genel itibarıyla yeterli olmaktadır. Sakal ekiminin ardından greftlerin alındığı bölgede su teması yapılmış ise bölgenin pembemsi bir görünüm sergilediği izlenimine varılabilir.

Bu bölgenin su ile teması greftlerin alındığı bölgede herhangi bir soruna neden olmamaktadır. 1 ila 2 hafta içerisinde bu durum iyileşme gösterecektir.

Ense bölgesinden alınan kıllar neticesinde seyrelme ile karşılaşılabilir. Dolayısıyla doktorlarımız sakal ve bıyık ekimi konusunda ense bölgesini tercih etmemektedir. Sakal ekimi alanında başarılı doktorlarımızdan hizmet almak için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kimler Sakal Ekimi Yaptırabilir?

Sakal ekimi saç ekimi kadar yaygın olmayan bir operasyondur. Dolayısıyla uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir iştir. Bu nedenle sakal ekimi operasyonunu bilen, tecrübe eden ve bu alanda başarılı sonuçlar veren uzman sayısının azlığı söz konusudur.

Siz de sakalınızın azlığından, çıkmamasından, seyrek çıkmasından veya herhangi bir nedenden dolayı seyrelen sakallarınızdan şikâyetçi iseniz ve bu durum sizi psikolojik anlamda kötü etkiliyor ise sakal ekimi merkezimizde başarılı doktorlarımızdan hizmet alarak sağlıklı sakal kütlesine sahip olabilirsiniz.

Merkezimizde alanında başarılı hekimlerimiz Türkiye’de sakal ekimi yapan nadir uzmanlar arasında yerlerini alıyor. Çok sayıda tecrübe ve deneyim elde eden doktorlarımız, herhangi bir nedenden dolayı dökülen sakallarınızın ameliyatsız tekniklerle yeniden çoğalmasına yardımcı oluyor.

Sakal Ekimi Nerede Yaptırılır?

Sakalın taşan kısımlarından örneğin boyun ve elmacık kemiği üzerinden greftlerin alınması doktorlarımız tarafından doğru bir uygulama olarak tanımlanır. Sakalın seyrek olan bölgelerine ameliyatsız olarak uygulanan kıl kökleri kişinin yüzüne diğer kıl köklerinin çıkış yönü dikkate alınarak yapılır.

Doktorlarımız ilk etapta hastaya daha fazla sakal hayali kurdurmak yerine son derece gerçekçi davranır ve asıl olan hastaların doğal bir görünüme sahip olmasını amaçlar. Sakal ekimi konusunda başarılı doktorlarımız aldıkları greft bölgesinde iz kalmamasına dikkat ederler. Özen ve dikkatle yaptıkları bu iş ile yalnızca greftlerin alınmasından sonra oluşan küçük sıyrıkların sadece birkaç gün içinde iyileşme göstereceği belirtilebilir. Alınan kıl köklerinin bölgede çoğalma yapmaması için de greft alınılan yere kalıcı lazer uygulaması yapılır ve greftlerin alındığı bölgede kıllanma olayının yön tutması önemsenir.

Sakal ekimini yapan ülkemizde az sayıda doktor olması insanların başarılı doktoru bulmalarında oldukça çaba harcamalarına neden oluyor. Fakat hekimlerimizin alanındaki başarısı, tecrübesi ve bilgisi ile her bir hastamızdan memnuniyet övgülerini alıyor ve yaptığımız iş ile gurur duyuyoruz.

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal ekimi fiyatları saç ekimi fiyatlarında olduğu gibi aynı şekilde düzenlenir. Dökülmenin yaşandığı bölgeye nakledilecek kök sayısı sakal ekimi fiyatları üzerinde belirgin özellik gösterir. Saç ekiminde olduğu gibi hastaların operasyon anında acı ve sızı duymamaları dikkate alınarak hastaya lokal anestezi yapılır. Uzman ekip ile çalışan merkezimizde hastaların sağlık durumları operasyon öncesinde muhakkak tetkik edilir.

Eğer hastalarımız lokal anestezi için uygun değiller ise farklı çözümler aranır. Doktorlarımız hastalarımız ile birebir görüşme ortamı sağlar ve hastayı ne tür durumların beklediği, operasyonun nasıl yapılması gerektiği, operasyon sonrasında nelere dikkat etmeleri gerektiği gibi tüm konularda hastalarını uyarırlar. Hekimlerimiz hastalarına gerekli tetkik ve testleri yaptırdıktan sonra çözüm odaklı hareket ederek öncelikle sakal çizgisi için bir model oluştururlar. Beklenilmeyen sonuçlarla karşılaşılmaması için doktorlarımız tüm etkileri göz önüne alarak hareket eder.

Hastalarda sakal ekimine yetecek kadar kıl köklerinin var olup olmadığı konusunda operasyon öncesi muhakkak inceleme yapılır. Tüm bu işlemleri steril ortamlarda gerçekleştiren merkezimizde doktorlarımızın her biri alanında yeterli bilgi, tecrübe ve deneyime sahip olmuş uzmanlardan oluşur. En iyi sakal ekimi merkezinden hizmet almak için aranılan koşullarda hizmet veren sakal ekimi merkezimizin en teknolojik imkânlarından yararlanabilirsiniz.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi ?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...