Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE Saç Ekimi

Eğer saçlarınız seyrelmiş veya büyük oranda dökülmüşse saç ektirmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Günümüzde saç dökülmesi pek çok kişinin yaşadığı, dış görünüşü oldukça etkileyen bir sorundur. Bu sorunun yarattığı estetik olmayan görünüme çözüm getiren saç ekimi işlemi için çeşitli yöntemler kullanılır. Saç ekimi yöntemlerinden biri olan safir FUE saç ekimi ile ilgili detaylı bilgiye bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Safir FUE Saç Ekimi Nedir?

Çeşitli saç ekim yöntemleri arasında safir FUE saç ekimi yöntemi ilginizi çekiyor olabilir. Bu yöntem temel olarak FUE saç ekiminin bir versiyonudur. FUE saç ekimi sırasında donör bölgeden alınan saç kökleri istenilen bölgeye küçük kanallar aracılığıyla yerleştirilir. Safir FUE yöntemiyle yapılan saç ekimlerinde bu küçük kanallar safir uçlu bıçaklarla açılır. Böylelikle daha etkili bir biçimde ve bölgeye daha az travmayla, saç ekimi gerçekleştirilir.

Safir FUE Saç Ekimi Neden Yapılır?

Saç ekimi işleminin temel amacı saç kaybının oluşturduğu görüntünün düzeltilmesidir. Etkili bir saç ekimi operasyonu ile saçlarda daha estetik bir görünüm elde edilebilir. Saç ekiminde kullanılabilecek çok sayıda farklı yöntem vardır. Safir FUE saç ekimi ile saç greftleri teker teker toplanılır ve bölgeye safir uçlu bıçaklarla açılan kanallar aracılığıyla nakledilir. Yani birçok yönden avantajlı bir saç ekimi deneyimi için bu yöntem tercih edilebilir.

Kimler Safir FUE Saç Ekimi Yaptırabilir?

Saç kaybı sorunu farklı yaşlarda kadın erkek birçok kişiyi etkileyebilen bir sorundur. Genetik yatkınlığın yanı sıra travma gibi sebeplerle de gerçekleşebilir. Dolayısıyla genç yaşlı birçok kişi safir FUE saç ekimi yaptırmak isteyebilir. Yeterli miktarda saç greftine sahip, yetişkin ve sağlık durumu saç ekimine elverişli kişiler bu saç ekimi yönteminden faydalanabilir.

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu saç ekimi yönteminde gerekli miktarda saç grefti donör bölgeden teker teker alınır ve bekletilir. Gerekli tüm saç kökleri toplandıktan sonra saç ekiminin gerçekleşeceği bölgede özel safir uçlu bıçaklar yardımıyla küçük kanallar açılır. Bu kanallar aracılığıyla saç greftleri bölgeye yerleştirilir ve safir FUE saç ekimi tamamlanır. Bu işlemler sırasında lokal anestezi yardımıyla hastanın acı hissetmemesi sağlanır.

Safir FUE Mi DHI Mi Daha İyidir?

DHI saç ekimi tekniği, saç kaybından şikayetçi kişilerin saç ekimi için yararlanabileceği yöntemlerden biridir. Özel Choi aparatı ile gerçekleştirilen DHI saç ekiminde, saç greftleri alındıktan sonra bölgede manuel şekilde kanal açılmadan yerleştirilebilirler. Bu iki teknik de saç ekiminde oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Saç ekiminde bu iki yöntemden biri tercih edilip kullanılabilir.

Safir FUE ile FUT Saç Ekimi Farkı

Saç ekimi alanında kullanılan bir diğer yöntem de FUT saç ekimi yöntemidir. Safir FUE saç ekimi ile FUT arasındaki fark saç greftlerinin donör bölgeden alınış şeklidir. FUT saç ekiminde donör bölgeden istenilen miktarda saç kökü bir şerit halinde topluca alınır. Ardından alınan greftler ayrıştırılarak saç ekimine uygun hale getirilir.

Safir FUE Saç Ekimi Avantajları

FUE yönteminin FUT yöntemine göre temel avantajı saç greftlerinin teker teker alınmasıdır. Böylelikle donör bölgede iz kalmaması sağlanır. Safir FUE saç ekimi de saç ekim kanalları açılırken safir uçlu bıçaklar kullanılması yönünden avantajlıdır. Çünkü bu yöntem sayesinde greftlerin nakledildiği bölgede daha az travma oluşur ve daha yoğun saç ekimi yapılabilir.

Safir FUE Saç Ekimi Etkili Midir?

Sunduğu avantajlar sayesinde safir FUE saç ekimi ile daha yoğun saç ekimi yapılarak daha verimli bir saç ekimi süreci gerçekleştirilebilir. Bu yöntemle yapılan saç ekimleri sonrasında daha az travma oluştuğu için bölgedeki dokunun iyileşmesi daha az zaman alır. Sonuç olarak bu saç ekimi yöntemi oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Safir FUE Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası

Her ne kadar safir FUE saç ekimi başarılı sonuçlar ortaya koyabilse de, vücuda yeteri kadar zaman tanınmalıdır. Saç ekimi operasyonunun sonuçlarını tam anlamıyla belli etmesi için operasyondan sonra en az 1 yıllık bir sürecin geçmesi gerekir. Bunun yanı sıra operasyon öncesinde ve sonrasında yapmanız gerekenleri uygulamanız büyük önem taşır.

Safir FUE Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekiminde etkili sonuçların yanı sıra fiyatlar da sizin için önemli olabilir. Saç kaybının şekli ve boyutu kişiden kişiye değişebildiği için saç ekiminde fiyatlar da kişiden kişiye değişiklik gösterir. Safir FUE saç ekimi fiyatları hakkında güncel bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygulanması gereken işleme göre bu uygulama için fiyatı öğrenebilirsiniz.

Safir FUE Saç Ekimi Merkezi

Başarılı bir safir FUE saç ekimi süreci için operasyonun alanında uzman bir profesyonel tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Ayrıca bu operasyon için doğru kliniğin tercih edilmesi de önemlidir. Eğer safir FUE yöntemiyle saç ektirmeyi planlıyorsanız bunun için doğru adrestesiniz. Milano Klinik’te saç ekimi yaptırarak saçlarınızda daha estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz.